پرداخت حقوق‌های غیر‌متعارف در یک هلدینگ سهام عدالت
کد خبر: 955326
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040WU
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۵
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: مطابق بخشنامه ابلاغی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس در بهمن ماه ۹۷، سقف حقوق مدیران این مجموعه خصولتی در منطقه شمال به بیش از ۲۶ میلیون تومان و مدیران آن در منطقه جنوب به حدود ۳۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

به گزارش فارس، در بخشنامه‌ای که بهمن ماه ۹۷ از سوی جعفر ربیعی، مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس ابلاغ شده است، سقف حقوق مدیران این مجموعه خصولتی در منطقه شمال به بیش از ۲۶میلیون تومان و مدیران این مجموعه خصولتی در منطقه جنوب به حدود ۳۴ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

با نگاهی به ترکیب سهامداران این مجموعه باید گفت: ۱۹ درصد سهام این مجموعه متعلق به شرکت ملی صنایع پتروشیمی، ۴۰ درصد در اختیار سهام عدالت، ۱۲ درصد در اختیار صندوق بازنشستگی صنعت نفت، ۷ درصد شرکت نفت و گاز تأمین، بیش از ۱۴ درصد در اختیار پتروشیمی تابان فردا و مابقی نیز در بورس است.
لازم به توضیح است با نگاهی به ترکیب سهامداران می‌توان گفت: این مجموعه نه به‌طور کامل خصوصی و نه به‌طور کامل دولتی است، اما لازم است که گفته شود غالب تصمیم‌گیری‌ها برای این مجموعه در وزارت نفت اتخاذ می‌شود، بنابراین چسبندگی این مجموعه خصولتی به وزارت نفت زیاد است.

حقوق‌های غیر‌متعارف مدیران هلدینگ خلیج‌فارس که یکی از سهامداران آن صندوق بازنشستگی صنعت نفت است، در شرایطی انتقاداتی را در پی داشته است که چندی پیش رئیس صندوق بازنشستگی کشوری، مدیر یک شرکت پتروشیمی وابسته به شرکت‌های این سازمان را به دلیل دریافت حقوق ۳۰ میلیون تومانی برکنار کرد، اما در وزارت نفت و صندوق بازنشستگی صنعت نفت پرداخت چنین حقوق‌هایی کاملاً عادی به نظر می‌رسد.
از آنجا که بخشی از سهام شرکت هلدینگ خلیج‌فارس متعلق به بازنشستگان صنعت نفت و سهام عدالت است، مشخص نیست چرا باید از جیب سهامداران اصلی حقوق‌های غیر‌متعارف به این مدیران پرداخت شود.
بر‌اساس این گزارش، در هلدینگ‌های صندوق بازنشستگی نیز گویا وضعیت پرداخت‌های نامتعارف منتج به برکناری یکی از مدیران شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار