اپیدمی آزار جنسی در دانشگاه‌های بریتانیا
کد خبر: 954438
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040IA
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
گزارش جدیدی که از سوی «مرکز اقدام علیه تجاوز جنسی» منتشرشده، خبر از وقوع تجاوز‌های گسترده جنسی در دانشگاه‌های انگلستان می‌دهد. در این گزارش، تقریباً ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو از ۱۵۳ دانشگاه مختلف سراسر انگلستان مورد تحقیق قرار گرفتند که در این تحقیقات مشخص شد، ۸ درصد دختران دانشجو مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند. گاردین هم در یک نظرسنجی گسترده آمار تکان‌دهنده‌تری از آزار و اذیت جنسی در دانشگاه‌های انگلستان ارائه داده است: نیمی از دانشجویان بریتانیایی تجربه آزار جنسی را داشته‌اند.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: این برای نخستین بار نیست که چنین تحقیقاتی در این مورد در بریتانیا انجام می‌شود. یک هفته پیش روزنامه گاردین در گزارشی تکان‌دهنده خبر داد، بیش از نیمی از دانشجویان بریتانیایی می‌گویند که با رفتار جنسی ناخواسته مواجه شده‌اند. بررسی‌های گاردین نشان می‌دهد، سوء رفتار جنسی در دانشگاه‌های انگلستان فراوان است و بیش از نیمی از دانشجویان که تماس‌های ناخواسته یا حمله‌های صریح تجاوز جنسی را تجربه کرده‌اند. تحقیقات همچنین نشان می‌دهد فقط یک کسری از این حوادث به دانشگاه یا پلیس گزارش داده شده است.

فقط ۸ درصد گزارش دادند
یک نظرسنجی از ۵ هزار و ۶۴۹ دانشجو برای مؤسسه خیریه بروک و پایگاه داده دانشجویی Dig In، دریافتند که تنها یک درصد از افراد مبتلا به این حوادث، موضوع را به دانشگاه یا پلیس گزارش کرده‌اند و بسیاری از آن‌ها فاقد درک از موارد قانونی آزار و اذیت جنسی و خشونت بوده‌اند. در این مطالعه که در ماه ژانویه امسال انجام شد، ۵۶ درصد از پاسخ‌دهندگان با ذکر جزئیات گفتند، با رفتار جنسی غیرمعمول مواجه شدند که ۸ درصد از آن‌ها این حوادث را به پلیس یا دانشگاهشان گزارش داده‌اند و تنها یک چهارم دانش‌آموزانی که مورد تجاوز جنسی یا مجبور به انجام اقدامات جنسی قرار گرفتند، به پلیس دانشگاه گزارش داده‌اند.

۵۳ درصد عاملین رفتار جنسی
تقریباً نیمی از (۴۹ درصد) دختران در پی این تحقیق اظهار داشتند که به طور نامناسب لمس شده‌اند، اما تنها ۵ درصد گزارش کرده‌اند. یک چهارم (۲۶ درصد) زنان هم گفتند، پیام‌های صریح ناخواسته جنسی دریافت کرده‌اندو فقط ۳ درصد آن‌ها به مسئولان گزارش داده‌اند. بیش از نیمی از (۵۳ درصد) پاسخ‌دهندگان گفتند که عاملین رفتار جنسی ناخواسته، دانشجوی دیگری بودند! و به اشتباهشان اعتراف کرده‌اند که حدود یک سوم (۳۰ درصد) موارد گزارش شده از این رفتار‌ها هم در محوطه دانشگاه بوده است.

خلأ بزرگ آموزشی
این مطالعه همچنین نشان می‌دهد زنان بیش از مردان نسبت به مردان رفتار جنسی ناخواسته را تجربه می‌کنند و تنها ۳ درصد از مردان گزارش کرده‌اند که به طور نامناسب لمس شده‌اند. تقریباً دو سوم از پاسخ‌دهندگان زن گزارش دادند احساس عدم اعتماد به نفس در پیگیری نکردن تهدیدشدن‌شان تأثیر داشته است. آن هم به دلیل ترس از اینکه ممکن است تهدیدات متجاوزان منجر به خشونت شود.

جوانان را از بین می‌برند
هلن مارشال، مدیر اجرایی بروک مؤسسه خیریه بهداشت و سلامت جنسی جوانان می‌گوید: «مدارس و دانشگاه‌ها جوانان را از بین می‌برند، اگر دانشگاه‌ها می‌دانستند که قانون محافظت در برابر آزار و اذیت نمی‌تواند از جوانان محافظت کند، باید هر چه زودتر این قوانین را تغییر می‌دادند.» مارشال افزود: «این گزارش نگران‌کننده نشان می‌دهد که در هر مرحله از زندگی دانشگاهی باید بیشتر مراقب چه مواردی بود. واقعاً مهم است که دانشگاه‌ها دانشجویان را در مورد آزار و اذیت جنسی و قانون‌های مربوطه که به آن‌ها ارائه می‌دهند، هوشیار کنند. مراکز آموزشی باید اطمینان حاصل کنند که روش گزارش‌دهی و خدمات پشتیبانی آن‌ها برای جوانان قابل دسترسی و مطمئن است.»

ماجرا از کمبریج آغاز شد
بررسی‌های مرکز اقدام علیه تجاوز جنسی هم نشان می‌دهد که ۸ درصد از دختران دانشجویی که در این تحقیقات شرکت کرده بودند، گفته‌اند در دانشگاه مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. آمار مربوط به این تحقیقات تنها اندکی بعد از آن منتشر می‌شود که دانشگاه کمبریج پذیرفت، درباره سوء‌رفتار‌های جنسی در این دانشگاه مشکلات مهمی وجود دارد.
بعد از راه‌اندازی سیستم گزارش‌دهی ناشناس در این دانشگاه، ۱۷۳ شکایت درباره رفتار‌های نامطلوب جنسی در ۹ ماه گذشته در این سیستم به ثبت رسید. این موضوع یک تصویر آشکار را نشان می‌دهد و آن اینکه خشونت جنسی در دانشگاه‌های بریتانیا در حال همه‌گیر‌شدن است.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
عبدالله اللهیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
0
0
با سلام ، اجرای 2030 در ایران یعنی تسریع در اشاعه فساد و فحشا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
0
0
در اونجا وقتی نگاه نامناسب هم باشه میگن آزار جنسی شده. حالا فکرش کن تو جامعه ما ...
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
0
0
این فقط زنان نیستند که مورد آزار جنسی مردان قرار میگیرند بلکه مردان پیش از زنان مورد آزار جنسی توسط زنان با بد پوششی هستند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار