یک نویسنده: همه ابعاد وزوایای دوران هشت سال دفاع مقدس روایت شود
کد خبر: 953471
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00402Z
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
یک نویسنده ادبیات پایداری با بیان اینکه باید به سمت تخصصی شدن و کیفی کردن آثار تولیدی در عرصه دفاع مقدس به پیش برویم خواستار روایت همه ابعاد وزوایای دوران هشت سال دفاع مقدس با محوریت نقاط مغفول آن شد.
سرویس ایثار و مقاومت جوان آنلاین: محمد علی آقا میرزایی که به تازگی از وی کتاب "مهمان دجله "در مجموعه قصه فرماندهان (زندگی شهید کاظم نجفی رستگار) منتشر ود ر. دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته در بازدید از غرفه انتشارات فاتحان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفت: وگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه هشت سال دفاع مقدس از زوایا وروایت‌های مختلفی قابل پرداختن است افزود: در برخی از کشور‌هایی که جنگ‌های بزرگ را از سر گذرانده‌اند به دلیل اهمیت وجایگاه آن در سرنوشت سیاسی واجتماعی کشورشان تاریخ مدونی برای آن تنظیم وتدوین کرده ودارای کرسی تدریس است، لذا نباید با موضوع دفاع مقدس سطحی برخورد کرد ونویسندگان حرفه‌ای و توانمند باید وارد عرصه ادبیات دفاع مقدس شوند.
نویسنده کتاب "نقاب شیشه‌ای " با تاکید بر ضرورت جذب مخاطب با اتخاذ رویکرد‌های نوین تصریح کرد:برای تولید آثار فاخر وجذاب باید زحمت کشید ومقدمه این امر هم جدی گرفتن پژوهش وتشکیل اتاق فکر وتصمیم گیری جامع در نهاد‌های متولی وتامین منابع تحقیق برای نویسندگان است.
آقا میرزایی که بیش از ۲۰ اثر در حوزه ادبیات دفاع مقدس وسیره شهدا منتشر کرده؛ با اشاره به نقش نهاد‌ها ودستگاه‌های مسئول در این زمینه افزود: اتخاذ تصمیمات جامع وهمه سونگر، تهیه منابع ومستندات، تدوین سوژه‌ها ومباحث غفلت شده وتحقیق وپژوهش وتدوین مولفه‌های موفقیت درجنگ را ازجمله موضوعات لازم برای رشد وارتقاء ادبیات ونشر دفاع دانست.
مولف کتاب "لطیف عشق "که به زندگی شهید لطیف رنجبری می‌پردازد با اشاره به ضرورت‌ها واقتضائات نشرحرفه‌ای خاطر نشان کرد:برخی ناشران ازجمله انتشارات فاتحان در طراحی روی جلد ومتن آثارمنتشره سلیقه وهنر به خرج داده‌اند وتوانسته‌اند مخاطب را در برابر خود متوقف کنند، این اقدام ارزشمند است وگامی برای تحقق نشر حرفه‌ای ومخاطب محوراست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار