کد خبر: 952763
تعداد نظرات: ۷۴۳ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰
نشانه‌های «تحول در قوه قضائیه و آغاز پرقدرت دوران جدیدی که زیبنده گام دوم انقلاب باشد» -که رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه بر آن تأکید کرده‌اند- را می‌توان در اقدامات و عزم آیت‌الله رئیسی مشاهده کرد؛ تحولی که گویی با رعایت بر تکریم اصحاب دعوا کلید خورده و رئیس قوه قضائیه خواسته است ظرف ۱۵ روز آینده دستورالعمل آن تهیه و تدوین شود. بخش دیگری از تأکیدات رئیس قوه قضائیه، تجدیدنظر درباره زندانیان مهریه است. موضوعی که مراجع عظام تقلید هم درباره آن تذکر داده‌اند و اکنون رئیس قوه قضائیه عزم خود را جزم کرده درباره این مسئله هم در دادگستری‌ها تجدید‌نظر فوری به عمل آید.
سرویس سیاست جوان آنلاین: رئیس قوه قضائیه روز پنج‌شنبه در نشست رؤسای کل دادگستری‌های سراسر کشور و دادستان‌های مراکز استان با تأکید بر ضرورت رعایت کرامت اصحاب دعوا از جمله مدعی و شاکی، متهم، محکوم، وکیل و افرادی که به عنوان خانواده متهم پیگیر پرونده هستند، اعلام کرد: برای نهادینه‌سازی این موضوع، از معاونت حقوقی قوه قضائیه خواسته‌ام که ظرف ۱۵ روز آینده، دستورالعمل «تکریم» را در چند فصل که مربوط به همه سطوح است، تدوین کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، بالاترین نعمتی را که بر ملت بزرگ ایران از جانب خداوند ارزانی داشته شده است، نعمت نظام جمهوری اسلامی و ولایت دانست و تصریح کرد: طبق وعده الهی، هیچ تردیدی نداریم که آینده، بسیار روشن و نورانی و متعلق به صالحین است. آینده را نه ثروت رقم می‌زند و نه قدرت، بلکه صلاحیت و تقوا رقم خواهد زد.
 

رئیسی با اشاره به اقدام اخیر عربستان سعودی مبنی بر اعدام بیش از ۳۰ تن از شهروندان این کشور، اظهار کرد: آنچه امروز در دستگاه ناعادلانه سعودی‌ها به بهانه مضحک مبارزه با تروریسم شاهدیم، جلوه‌ای از هواپرستی است. این حکومت جنایتکار، انسان‌هایی را که بر اساس گزارش‌های موثق در جهت مبارزه با ظلم و احقاق حقوق مردم تلاش می‌کرده‌اند، به راحتی با ادعای مبارزه با تروریسم اعدام می‌کند و صدایی از هیچ یک از سازمان‌های مدعی حقوق بشر به گوش نمی‌رسد. وی گفت: ما از سازمان‌های بین‌المللی می‌خواهیم که در خصوص اقدامات افرادی که توسط حکومت سعودی اعدام شده‌اند، تحقیق کنند که آیا واقعاً تروریست بوده‌اند یا خیر و ثانیاً اعلام کنند که عربستان چه زمانی برنامه و عزمی برای مبارزه با تروریسم داشته است که اکنون در اجرای برنامه خود اقدام به ارتکاب این جنایت کرده است.

موظفیم کاستی‌ها را برطرف کنیم

آیت‌الله رئیسی در ادامه با بیان اینکه همگی موظفیم با نگاه به گذشته، کاستی‌ها را برطرف و به سوی پیشرفت و ارتقای دستگاه قضایی حرکت کنیم، خاطرنشان کرد: امروز تحول یک ضرورت است و تحقق این امر به همکاری همه عزیزان نیاز دارد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به برخی مشکلات دستگاه قضایی از جمله حجم بالای ورودی و موجودی پرونده‌ها در برخی حوزه‌ها، اطاله دادرسی، کثرت جمعیت کیفری، کاهش سرمایه اجتماعی و پاره‌ای مسائل مربوط به امور پشتیبانی، اداری و مالی، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مسائل مورد تأکید بنده که عمیقاً نیز به آن اعتقاد دارم و به هیچ عنوان برایم جنبه شعاری ندارد، موضوع «کرامت» است. وی با تأکید بر لزوم رعایت کرامت قضات و کارکنان دستگاه قضایی، افزود: باید سخن قضات شنیده شود و دیدگاه‌های‌شان مورد توجه قرار گیرد. باید بنا را بر رفع مشکلات این عزیزان گذاشت. نباید یک قاضی دچار مشکلی باشد و دستگاه قضایی در حالی که می‌تواند این مشکل را حل کند، از حل آن خودداری ورزد. قاضی شجاع و وظیفه‌شناس ما باید مورد حمایت باشد. آیت‌الله رئیسی همچنین بر ضرورت رعایت کرامت اصحاب دعوا از جمله مدعی و شاکی، متهم، محکوم، وکیل و افرادی که به عنوان خانواده متهم پیگیر پرونده هستند، تأکید و اعلام کرد: برای نهادینه‌سازی این موضوع، از معاونت حقوقی قوه قضائیه خواسته‌ام که ظرف ۱۵ روز آینده، دستورالعمل «تکریم» را در چند فصل که مربوط به همه سطوح است، تدوین کنند و ان‌شاءالله ابلاغ خواهد شد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه، توجه جدی به حقوق عامه را مورد تأکید قرار داد و اظهار کرد: نباید منتظر ماند که حقی ضایع شود و سپس به سراغ آن برویم. براساس گزارش دستگاه‌های نظارتی و اجرایی، بخشی از علل وقوع قضایای اخیر و ویرانی‌های سیل، مربوط به تضییع حقوق عامه است. اگر حقوق عامه رعایت می‌شد و دستگاه‌ها وظایف خود را به‌موقع انجام می‌دادند، شاهد این میزان خسارت نبودیم. بر این اساس، دادستان‌های محترم باید رویکرد صیانتی و پیشگیرانه نسبت به حقوق عامه داشته باشند و در خصوص دست‌اندازی به حقوق عامه، حساسیت جدی به خرج دهند.

آیت‌الله رئیسی با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری درباره رونق تولید و خصوصی‌سازی، خاطرنشان کرد: دادستان‌ها موضوعاتی نظیر برخی خصوصی‌سازی‌ها را پیش از تبدیل شدن به بحران‌های اجتماعی و کارگری، پیگیری کنند و به سوداگران اجازه ندهند که با اموال عمومی بازی کنند. خصوصی‌سازی قطعاً مسئله درستی است، اما نحوه آن بسیار اهمیت دارد و باید مورد نظارت و توجه جدی قرار گیرد.

دادستان‌ها گره‌گشای مشکلات مردم باشند

رئیس قوه قضائیه در ادامه با تأکید بر لزوم گره‌گشایی از مشکلات مردم، یادآور شد: مردمی بودن صرفاً به برگزاری دیدار‌های مردمی نیست؛ گرچه آن هم نماد و جلوه‌ای از مردمی بودن است، اما اصل مردمی بودن این است که در عمل، ارتباطات مؤثر و تعامل‌های منطقی با سمن‌ها و نهاد‌های مردمی برقرار شود و علاوه بر این، مدیران قضایی همیشه در دسترس باشند.
آیت‌الله رئیسی در خصوص وظایف دستگاه قضایی برای تحقق شعار سال نیز خاطرنشان کرد: عزم مجموعه دستگاه قضایی باید بر مبارزه با موانع تولید استوار باشد و در این عرصه انجام وظایف قانونی از جمله در بحث مبارزه با قاچاق کالا و حمایت از کارآفرینی و سرمایه‌گذاری باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه به اقتضای هر استان و اقلیم، راهکار‌هایی در چارچوب یک حرکت جهادی برای کاهش اطاله دادرسی باید ارائه شود، گفت: ملاک ما برای به روز بودن پرونده‌ها، پرونده‌های سال جاری است. رسیدگی به هیچ پرونده‌ای نباید بی دلیل به درازا کشیده شود. بر این اساس، ماندن پرونده سال‌های گذشته در دستگاه قضایی به هیچ عنوان قابل قبول نیست. البته تأکید همیشگی ما این است که سرعت و دقت نباید فدای یکدیگر شوند.

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر ضرورت مبارزه با فساد در دستگاه قضایی اظهار کرد: سلامت قوه قضائیه بسیار مهم است و همه قضات و کارکنان باید مدعی فساد و ناهنجاری باشند. حساسیت نباید کم شود. هر رابطه‌ای که زمینه ارتباطات ناسالم را فراهم کند، باید از بین برود و هیچ‌گونه عدم سلامت در دستگاه قضایی پذیرفته نیست. باید نسبت به موارد تخلف برخورد لازم صورت گیرد و نوعی از اطلاع‌رسانی نیز انجام شود، به نحوی که تخلف یک فرد به نام کل مجموعه تمام نشود. ما باید هزینه‌های اجتماعی را به سرمایه‌های اجتماعی تبدیل کنیم.

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر ضرورت اجرای دقیق نظام تشویق و تنبیه در قوه قضائیه، تصریح کرد: واقعاً قضات شجاع باید مورد حمایت جدی باشند و با تشویق این قبیل قضات، روحیه ضد فساد و انقلابی را باید در دستگاه قضایی تقویت کنیم.
آیت‌الله رئیسی درباره کاهش جمعیت کیفری نیز تأکید کرد: باید نظارت شود که تا حد امکان، بازداشت صورت نگیرد. در خصوص مهریه نیز اکثر مراجع معظم تقلید در دیداری که داشتیم تذکر می‌دادند که بر این اساس لازم است بازنگری جدی و فوری در مورد زندانیان مهریه صورت گیرد.
غیر قابل انتشار: ۴۵
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۷۴۳
مردم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
32
84
درود بر شما جناب ریسی عزیز شمارا به خدا در رابطه با مهریه قاضیهای محترم پیش پرداختاهای سنگینی و عزینه دادرسی زیادی از مرد میخواهندکه هکه این قشر کارمند وکارگر هستند ومستجر خواهش می کنیم از شما اینهمه سکه پیش پرداخت یا هزینه دادرسی زیاد مرد از کجا بیارد شمارو به خدا یه کاری کنید سخت نگیرند خدا به شما عمر و سلامتی بدهد علی یارتان آقای ریسی
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
سلام در مورد مهریه منم مورد عنایت قاضی محترم قرار گرفته ام اول که قاضی کلا طرف زن را گرفته بود و هیچ مدرکی رو از طرف ما قبول نمیکرد و ریس دادگستری که ما اقدام کردیم که قاضی تعویض بشه قبول نکردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
شما آقایون که بایدم خوشحال باشین چون به نفعتونه شما زنی میگیریم هر بلائی خاستین سرش میآریم و بدون هیچ ضمانتی در جامعه رها میکنید ابن بخشنامه تبعیض آمیزه و باعث میشه خانمها نتونن حداقل حقشونو بگیرن.
حق زن رو بدین تا نیوفتین زندان مهریه دینه و اون دنیا گریبانتونو میگیره
محمد
| United States of America
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
سلام آقای رئیسی زنم مهرشو گذاشته اجرا هیچی ندارم بدم کمکم کنید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۳
باسلام خدمت جناب رئیسی .ودست اندرکاران قوه قضائیه.حق وانصاف نیست که خانمی که یکسال اززندگی نگذشته بخاطر مسائل کوچیک وپیش پاافتاده که قابل حل هستند.زندگی روبه امان خدا رها کنن.وفورا تهدیدبه زندان مهریه ونفقه میکنن.براین اساس واقعا باید جایی وزمانی این قانون اصلاح میشد.که جناب رئیسی مجری قانون وکاربلد که باتوجه به موقعیت جامعه وشرایط اقتصادی بخشنامه اصلاحیه خوبی تصویب کردند.انشالله که 100درصد اجرایی بشه ومشکلات جوانهای این مرز وبوم حل بشه وپاشون به زندان باز نشود.که دچار مشکلات بیشتر وسخت تری میشوند.واززندگی کردن محروم میشوند که حقشان نیست...
وحید
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
زن ها با مهریه خیلی سو استفاده دارن میکنن.
ناامید
| Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۵
سلام واحترام چگونه میشود مستقیما جناب سید بزرگوار را دید ومشکلات ده ساله خود از دستگاه قضا ویکی از مجرمین معروف مشهدی را بازگو واستمداد طلبید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۱
تورو خدا آقاسید کمک کنید زیر بار مهریه داریم میمیریم تورو جان عزیزاتون به داد جونا برسید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۲
اون زنی که اینجورحقش ضایع شده اون زنی که شوهرمیلیاردداره ولی همه چیوقبل طلاق به نام کس دیگه زده.اون زنی که الان بعدطلاق حتی پول یه کفش نداره چیکاربایدکنه.چرااین قانونواوردین که مخاطب من بهم بگه ن زندونی هست ن مهریه ای.چرابامن ناموس مملکت اینجوری بازی کردین.
نسرین
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
ان شالله که به لطف و بزرگواری آقای رییسی .مشکل زندان و برمیدارند آقایون این ترس از تنشون بریزه ..وکاری کنند که مرد هم بتوناند ملکی بنام خودش داشته باشد از ترس مهریه تنش نلرزد و زحمت کشیده آقایون برای خودشون باشد نه برلی یه زن ناسازگار و بد زرفتار
مردم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
22
66
با درود سلام بر ریس قوه قضاییه محترم جنای ریسی سر بلند باسید به امیده خدا از شما خواهش می کنیم قیمته سکه بیشتره خانم ها را به بهانه مردهارا پای میز مهریه می کشانند همه این بلاها به سره کارمند و کاگر دارد میاد کارمند و کاگری که به حقوقه کم و مستاجر می باشند در واقعه یک کاسبی بیشتره خانمها را انداختند و مرد را زمین گیر می کنند و کردند قاضهای محترم و زحمت کش هم نهایته پیش پرداخته سکه بالا و هزینه دادرسی را برای مرد حکم صادر می کنند آخه یک کارمند یا کارگر یا یکی ندارد چه جوری باید به این خانم بدهد که خانم میخواد آزاد یاشد و با بهانه از زیره مخارجه گران زندگی فرارکند جناب ریسی از شما خواهش می کنیم جلوی این کاسبیها را بگیرد زمانی که سکه ارزون بود کمتر زنی مهریه به اجرا می گذاشت اما حال قیمت سکه که بالا رفته مهریه به اجرا گذاشتن از طلاق بیشتر شده همینجور مردها را روانه زندان می کنند وهمه مردها هم بد نیستند خلاف کار نیستند دسته بزن ندارند رفیق باز نیستند خرجی هم میدند چرا زن این بالا را به سره مرد میاره خدارو خوش نمیاد خدا ازشان نمی گذارد از شما خواهش می کنیم جناب ریسی کمککنید کمک کنید شما به داده ما مردها برسید از این سکه گران و دستورات قاضیهای دادگاه ها خانواده بعضی از خانمها با دروغ می روند پیشه قاضی و هرچه دلشان بخواد میکن
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
نمیگین این زنان چ بدبختیا میکشن؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۸
مثلا چه بدبختی ها میکشن وقتی هنوز خونه شوهر نیومده مهریه گذاشته اجرا یا حق حبس گرفته که دزدی کنه حق حبس که معنیشو میدونی چیه؟؟ نکنه بدبختیش اینه به خودش زحمت داده رفته دادگاه مهریه اجرا گذاشته
مردم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۷
19
59
با درود سلام بر ریس قوه قضاییه محترم جنای ریسی سر بلند باسید به امیده خدا از شما خواهش می کنیم قیمته سکه بیشتره خانم ها را به بهانه مردهارا پای میز مهریه می کشانند همه این بلاها به سره کارمند و کاگر دارد میاد کارمند و کاگری که به حقوقه کم و مستاجر می باشند در واقعه یک کاسبی بیشتره خانمها را انداختند و مرد را زمین گیر می کنند و کردند قاضهای محترم و زحمت کش هم نهایته پیش پرداخته سکه بالا و هزینه دادرسی را برای مرد حکم صادر می کنند آخه یک کارمند یا کارگر یا یکی ندارد چه جوری باید به این خانم بدهد که خانم میخواد آزاد یاشد و با بهانه از زیره مخارجه گران زندگی فرارکند جناب ریسی از شما خواهش می کنیم جلوی این کاسبیها را بگیرد زمانی که سکه ارزون بود کمتر زنی مهریه به اجرا می گذاشت اما حال قیمت سکه که بالا رفته مهریه به اجرا گذاشتن از طلاق بیشتر شده همینجور مردها را روانه زندان می کنند وهمه مردها هم بد نیستند خلاف کار نیستند دسته بزن ندارند رفیق باز نیستند خرجی هم میدند چرا زن این بالا را به سره مرد میاره خدارو خوش نمیاد خدا ازشان نمی گذارد از شما خواهش می کنیم جناب ریسی کمککنید کمک کنید شما به داده ما مردها برسید از این سکه گران و دستورات قاضیهای دادگاه ها خانواده بعضی از خانمها با دروغ می روند پیشه قاضی و هرچه دلشان بخواد میکن
پاسخ ها
مرتضی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
عاااااالی بود فرمایشاتتون....باشد که ان‌شاءلله جناب رییسی بادرایت و فهم بالایی که دارند هرچه زودتر معضل مهریه و زندان رفتن مردان بی‌گناه رو حل بفرمایند.
رو ح اله صفری
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
به داد زندگی مردها برسید
محمد
|
United States of America
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
13
52
سلام بر رئیس قوه قضاییه قهرمان تو را خدا جوانی هیتم که الان دارم با بدبختی و فقر سکه میدم به خواطر اینکه بتونم بچما ببینم چون الان ۴ ساله هستش اگر سکه ندم حکم جلبم را میگیرند و مجبور به نرفتن ملاقات فرزندم میشوم عاجزانه خواهش و التماس میکنم یه فکری برای مهریه بکنید که دیگه از پای دارم در میام بخدا زیر قرض رفتم ندارم
شجاعی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۸
21
44
از جانب آقای آیت الله رئیسی سپاسگزارم لطفا بابت مهره سکه حذف اجباری گردد چون هستنددخنران و خانن هایی که از این راه یعنی مهریه چندین بار ازدواج کرده و جوانان و خانواده ها به فلاکت می کشانند لطفا سکه بابت مهر به حذف گردد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
خب شما سکه مهر نکن اونم زیاد مگه مجبورتون کردن.
روز اول که میرین خواستگاری تاجرین موقع دادن مهریه میشین کارگر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
شما زنها هم اول موقع خواستگاری میگین مهریه کی داده و کی گرفته خیلی خانواده داری میکنید که زودتر وصلت کنید موقع طلاق هم میگین حق و حقوقمون هست واقعا کاسب سکه و مهریه حیف اسم هست براس شما و خانواده هاتون
وحید
| Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
روز اول میگن کی داده کی گرفته. بعدها چند روز کلش رو میگیرن. کاسبیه جدیده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
14
47
سلام فقط زود تصمیم بگیرند حرف مراجع را گوش کنند وعمل کنند جوانان عمرشان به هدر نرود
پاسخ ها
سید علی جعفری نسب
| Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
سلام بر سید بزرگوار آقای ریسی آقای ریسی تورادادم به جدت برتی مهریه کاری بکن نداریم
امیر
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
توراخدا برای مهریه جوانان روزندانی نکنید که مهریه کاسبی شده برای خانومها توایران دوستم از سن ۱۸ سالگی تاالان زندانه گناه نکرده ازدواج کرده بخاطرمهریه کارگره پنج ساله زندانه هته یه باربراش اشک میریزم منم جراعت دامادی روندارم دیگه جوانیشو خراب کردن این انصاف نیست این قانون نیست اون تجربه نداشت ازمهریه سردرنمیاورد قانونوعوض کنید توراخدا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
59
38
اقای رییسی تعداد زندانیان مهریه زیاد نیست امارها غلط هست و این که شما به این مورد هم چاره ای اندیشیدید که با این حساب اون 4میلیونی هم که مهریه رو پرداخت می کردند با این تصمیم دیگه پرداخت نمی کنند من پاسخ می خوام از شما
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
امار شما اشتباهه.اتفاقا خیلی از جوونا بدبخت شدن بابت مهریه.این چه ابزاریه که حانوما استفاده میکنن.مثل ادامس میچسبن بعد مهریه میخوان.آقایون رو بدبخت کردن توو زندان.مگه پول کمیه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
حتما خانم هستی ...
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
امار مهریه بالاست فقط ۴ هزار نفر در زندان هستند شما حساب کن چندین برابر این تعداد هستند که دارن اقساطی میدهند و بعضی هم مال مرد بیچاره تصاحب کردند جناب اقای رییسی لطفا هرچه زودتر بساط کاسبی این زنان را جمع کنید هر جوری که حساب کنید این قانون مهریه پشتیبان زندگی که نیست برعکس شده باعث متلاشی شدن خانواده ها چون این زنان واسشون پول حرف اول میزنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
14
56
دستت درد نكنه اقاي رييسي يكي اومده واقعا داره كار ميكنه واسه مردم
پاسخ ها
ز م
| Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۶/۰۳
والا کل زندگی خانواده زن سی سکه هم نمی ارزد بعد با کلک ازدواج میکنند در جا میلیارد کلاه برداری میکنند کی اسلام گفته به این زن باید مهریه داد کی زمان پیامبر کسی رو زندان میکردند به خاطر مهریه این مهریه تجارت غربی است که در کشور ما رخنه کرده یک نفر قاضی ندیدم‌که بیاد برسی کنه ببینه چرا زن زندگی را ول کرده به خاطر مهریه این چه قضاوتیه بابا
فرزاد
|
Germany
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
15
49
سلام آقای رئیسی، توروخدا جناب رئیس من هیچ مالی ازاین دنیا ندارم ازسال 94گرفتارمهریه در دادگاه هستم الان هم 32سالمه، 14تا سکه دادم ونامز دیم 9ساله ازدواج کردیم الان هم ازدست جلب های زوجه فرارکردم خونه واده ام توروخداعمرمن تموم شد
پاسخ ها
مصطفی
| Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۸
خداشاهده بیشتر کسانی که طلب مهریه میکنن پولدارن،خوب کسی که نمیتونه سالی یه سکه ۶ میلیونیم بده زندان رفتنش چه سودی برای زن داره؟؟ موقع ازدواج میبینن مرد هیچی نداره بعدش با تهدید مهرمو میذارم اجرا هرکاری دلشون میخواد میکنن،بخدا طرف موقع ازدواج انقدر عاشقه که میگه هرچی سکه بگین قبوله بعد طرف بعد ۹ سال زندگی میگه سکه هارو بده،عین نامردیه این
مثل خارجیها باید اموال مردو زن رو بذارن روهم و نصفشو زن برداره نصفشو مرد
الان بازار سکه انقدر گرونه که همه دنبال طلاق و خوشین فقط بخاطر فشار اقتصادی روی جوونا
موقعی که من زن گرفتم سکه ۱۰۰ تومن بود حالا شده ۶۵۰۰۰۰۰ تومان
تورو خدا قانونهارو مثل کشورهای توسعه یافته بازنویسی کنین
اسدالله رضایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰
14
51
سلام بر اقای رئیسی این زنهای که مهریه رو واسه خودشون بازار کردن مردهارو به هیچ دلیلی روانه زندان میکنن تورو خدا به داد مردم برسین خدا باشماست علی یارتون
اسد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
21
60
مهریه باید حذف شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
راحت بگیری راحتم طلاق بدی خوبه؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
ژنه رو بدبخت کنید بدون هیچ هزینه ای
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
مهریه باید حذف بسه حق طلاق به خانوما داده بشه،مثل کشورهای اروپایی،تمام
فقط خدا
| Germany
۰۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
به امید خدا خواهرت رو بدون مهریه برگردونن ور دل ننت و طلاقش بدن.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۴
ايشالا كه به خاك سياه بشينيد
از طرفي هم راه بلد شدن.العي كه به حق امام زمان دونه دونه بلاهايي كه سرما مياريد سر خانواده و خواهرتان بياد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
9
26
سلام لطفاً این مهریه‌ا را‌تخسیب بر درآمد جوانها با شد این عادلانه است باعرض تشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
15
34
سلام درشرایط فعلی بایدبرای مهریه فوراتصمیم گیری شده وابلاغ شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
تو شرایط فعلی بله باید تصمیم بگیرن که نمی‌خواهند زندانی کنند چه طور حق خانومها هم ضایع نشه . باید در این باره تصمیم بگیرن و ابلاغ کنن
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
11
37
سلام آقای رئیسی وقتتون بخیر.
من یک کارگر قراردادی هستم با کمترین حقوق ممکن. که گرفتار مهریه شدم. تو رو خدا با این حقوق و وضعیت اجاره نشینی میشه زندگی کرد؟حقوقم را خرج مهریه کنم یا اجاره خونه یا آب و برق و گاز و تلفن یا کرایه ماشین یا خوردن؟ مگه مردها چه گناهی کردن که همه حق و حقوق رو به زن میدن و مرد فقط حق طلاق؟ آیا این برابریه؟ آیا این انصافه که مرد بخاطر نداشتن مهریه راهی زندان شود؟ من تا ۵۰ سال دیگه باید با زجر و زحمت کار کنم تا تموم بشه. تا اون موقع هم جوونیم و عمرم هدر رفته.
تو رو خدا فکری به حال ما جوونا کنید. سپاسگزارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۳
مهریه باید برای همه یکسان بشه ومردی هم که توانایی مهریه دادن رو نداره بایداز مهریه دادن حذف شود
زهره
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
44
47
هر وقت حق طلاق و حق حضانت را به زن دادن مهریه راحذف کنند چرا فقط یک طرفه تصمیم میگیرید پس حق زنان از زندگی چیست هیچ کس این حق را نمیتواند حذف کند
پاسخ ها
رضا
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
همین الان هم با تمام نامردی شماها همه جی رو تصاحب کردین مرد هرچقدر هم زرنگ باشه اینقدر ظلمی که شما ها میکنید نمیکنه بچه هم متاسفانه این وسط کل آینده اش از بین میره
مهتاب
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
احسنت عزیزم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
انشالله با درایت ریییس محترم قوه قضاییه این مفت خوری از بین خواهد رفت همون قانونی که تصویب شده حالا عوض میشه اینقدر شما زنها دنبال مهریه و پول مفت افتادین که دیگه واقعا حنای شما بی رنگ شده
رومان
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
اگر مهریه پشتیبان دارایی آینده زنه خوب چرا درخواست طلاق هم میده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
46
35
تا زمانی که حق طلاق را به زن ندهید نباید مهریه که حق خدایی و شرعی زنان است را پایمال کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
مهریه باید با رضایت داده بشه نه زور
خوبه که سکه بیاد پایین بعد مردا این برخوردو بکنن؟
مهتاب
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
نباید در حق خانومها ظلم بشه
فرهاد
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حق خدایی را از کجا اوردی ، کاسب مهریه ، انگار سکه طلا مزه داده زیر دندونتون
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
حق!!! باورت شده واقعا که حقت هست این لطف و هدیه هست فهمش خیلی سخت نیست شما رنها ما به ازای مهریه چی نیدین که حالا ودنبال حقین
مرتضی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
همین الانش که دارین این حرف رومیزنین هیییچ توجهی به حق وطلاق و بقیه چیزها ندارین و فقط دارین حاشیه میرین درواقع تمااااام نگرانیتون ازبابت اینکه مهریه حذف بشه و کاسبی شما خانوما به خطر بیفته!!! بسه دیگه چقدددر میخوایید پسرای بیچاره رو خفتشون کنید و بندازینشون تو زندان!!! بالخره یکی اومد که راه حق رو نشون بده،ان‌شالله موید باشید جناب رییسی.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
اونی که میگه کاسب .... متاسفم براش
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
چیه میخواهید مهریه نباشه . راحتر دخترای مردم بدبخت کنید . چیه اینقدر جو میدید مگه می‌پردازید که آه و نالتون تا آسمون هفتم بالا رفته . سالی یک سکه و نیم که دیگه خودکشی نداره
یه فراری بدبخت از مهریه
| Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
صحبت از حق نکنید که حالمون داره بهم میخوره این حق نیست برای خیلی ها شده کاسبی کردن بنشینید به جای کاسبی کردن از زندگی خانوم فاطمه زهرا زندگی کردن رو یاد بگیرید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
خانمها صحبت از حق نکنید شماها اگر خیلی دنیال حق و حقیقت هستین سعی کنید خیانت نکنید سعی کنید به زندگی و شوهرتون برسید اگر خیلی دنبا ل حق هستین چند سال زندگی کنید و در زندگی تلاش کنید بعد دنبال پول باشید نه اینکه هنوز خونه شوهر نیومده وظایف زندگی انجام نداده و بچه دار نشدین فقط واسه مرد بیچاره خرج تراشیدین و حالا که میخواین بیاین خونه شوهر با بهانه ای برین خونه باباتون و مهریه اجرا بزارین اونوقت دنبال حق هم هستین اسمی غیر از کاسبی مهریه براشون‌نمیشه گفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کاری به این ندارم که بعضی زنها فقط دنبال مهریه هستن ولی بعصی زنها هم واقعا حقشون پایمال میشه، زنهایی که درست زندگی میکنن و شوهراشون هر بلایی دلشون میخواد سر زن میارن و خیلی راحت میرن پی خوشگذرونی های خودشون
پس تکلیف این زنها چی میشه، باید تا آخر عمر بسوزن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۰۵
دقیقا، چه استدلالی پشت این قانون حق طلاق و اذن ازدواج مجدد هست؟همین مهریه سنگین نباشه مردا حساب کار دستشون نمیاد. موقع بله گرفتن میشن غلام حلقه بگوش و خواهان زندگی ولی کارشونو که کردن میشن بی انگیزه و حسشون میمیره.جالبه واقعا!
اگه قراره مهریه حذف شه منم موافقم ولی باید حق طلاقم حذف کنن دیگه مرد نتونه ول کنه بره زنو بلاتکلیف بزاره
امین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۲
13
44
سلام ۵ساله دارم سکه پرداخت میکنم بازن و بچه و کرایه نشینی وحقوق کارمندی تورابخداکمک کنید مزه زندگی رو ماهم احساس کنیم
مسعودجاویدان بدبخت
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
7
39
باسلام واحترام بنده حقیر کلن چندماه است عقد کردم و هنوز تو همین دوران عقد نامزدم 313 تا سکه گذاشته اجرا تو دادگاه استان لرستان خرم آ باد و همش دروغ میگه و فقط دنبال پول و سکه هستن آ یا من متولد 68 جناب رییسی عزیز ازکجا بیارم سکه حتی پول ندارم یه وکیل بگیرم من به کارمند جز دیپلمه هستم مگه چقدر حقوق دارم و هیچ دارای ندارم فقط توکل ب خداوند بزرگ کردم و از روزی که شما تشریف آ ورید به جدتون دعا میکنم یه دستوراتی بدهید تا حق هیچ کس ضایع نشود
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
4
21
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت آقای رئیسی.
من یک کارگر قراردادی هستم با کمترین حقوق ممکن که محکوم به دادن مهریه شدم و هیچی از خودم ندارم و اجاره نشین هستم.
با این وضعیت تورم اجاره خونه بدم یا پول آب و برق و گاز و تلفن یا کرایه ماشین یا خوردن یا پرداخت مهریه؟ یا باید برم زندان یا ۵۰ سال باید زجر بکشم و کار کنم که مهریه پرداخت بشه. تا اون موقع هم جوونیم و عمرم هدر رفته.
آخه زنی که خودش زندگی رو ترک کنه مرد چه گناهی کرده؟
تو رو خدا فکری به حال ما جوونا کنید. سپاسگزارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
مطمئنی خودش خونه رو ترک کرده؟
ترکش دادی!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۳
5
22
لطفاً ‌‌‌‌بر این زنها ای که به بها نه مهریه خانه زندگی خودرا‌رها کرده است بچه ها چگنا کرده آند که این جوری بسوزند تورا به خدا به این بچه ها کمک کنید با عرض وتشکر
فرشاد اقایی
|
Germany
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
4
30
سلام جناب آقای رئیسی .درود برشما.بخدا دیگه داریم می پوسیم از بس در زندان ماندم 3ساله ندارم بخدا دادگاه از تمام بانکها ثبت سوال کردن ندارم آرزوی دیدن دخترم دارم 3ساله میدانی چقدر سخته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
تو زندانی ؟ چطوری پیامک میدی دروغگو؟ گوشی تو زندان آزاده؟
رحمان اكبرى
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
5
30
ي فكرى ب حال من كارگر غير دولتى باحقوق ١٣٠٠برامهريه و نفقه و نفقه بچه و كرايه خونه و...بكنيد
رحمان اكبرى
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
6
17
سلام اقاى ريسى ي فكرى ب حال من كارگر غير دولتى باحقوق ١٣٠٠برامهريه و نفقه و نفقه بچه و كرايه خونه و...بكنيد.شر اينو ازسرم واكنيد ديگه ازدواج نميكنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
خانوما دیگه ازدواج نمیکنه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
5
23
درود بر شرف و اقتدار شما جناب رئیسی
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
4
19
سلام .جناب اقای رییسی تنها ارزویی می کنم که خدا کنه همیشه دلت خوش باشه.که روزنه امیدی که زندگی تلخ ما میدهی.پتروشیمی اینقدر درامد ندارد که خانمی که از 3 نفر مهریه می گیره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
جالبه این پول و سکه ها به دهنشون مزه کرده و ناراحتن که جناب اقای رییسی چرا میخواهند این قضیه سر و سامان بدهند پول مفت و با اه و افسوس و بدون ذره ای احساس مسیولیت
حسین رحیم سلمانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
3
18
بااهدء سلام و عرض ادب رئیس محترم قوه قضائیه جناب آقای رئیسی من کارمند مرکزبهداشت اصفهان با حقوق دومیلیون تومان خانمم مهریه به اجرا گذاشته وب این تورم گران شدن بیش ازحد سکه خواهشمندم درصورت امکان تعدیل سکه هارا زیاد کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
سکه ارزون شده .
پارسا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۴
6
23
سلام ازتون خواهش میکنم یه فکر اساسی کنید من سال ۹۰ ازدواج کردم که ای کاش نمیکردم ،اوم موقع سکه ۹۰۰ بودولی الان ۵۵۰۰ ،یه کارگرم چطور میتونم بااین قیمت ها مهریه رو جور کنم حدود ۳ ماه هست که فراریم ،شما یه کاری واسم کنید من قول میدم دیگه تا اخر عمرم سمت ازدواج نرم .# به ازدواج مجدد.
پاسخ ها
محمد
| Netherlands
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
باعرض سلام خدمت سید عزیز جناب اقای رییسی انتظار ما مردم ایران این است بازنگری درقانون مهریه ایجاد شود وسعی بشود پرداخت سکه بنرخه روز عقد بگزاند چوسکه روز بروز افزایش پیدا می کند وجوانان توان پرداخت ندارند بخدا به مردم الخصوص جوانان باتوجه به نداشتن درامد وبیکاری فشار امده است .هرچه سری تر این قانون اصلاح کنید به خدا مادران ما قدیمیها مهریه کمتر بود ولی زندگی خوبی داشتند الان مهریه سنگین باعث طلاق شده.
محمد.
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۵
9
24
باسلام ،همین مهریه بالا وگرانی سکه باعث شده که زنان رو وسوسه کنه وینیان خانواده بتدریج سست بشه ومنجر به طلاق اجباری روی بیاورند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
قیمت سکه هیچ زنی رو وسوسه نمیکنه بره زندگیشو بهم بریزه
مردش خوب نیست که نمیتونه زندگی کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اره شما راست میگی کلا در مشکلات خانواده شما زنان هیچی مشکلی ندارید و فقط مقصر مردان هستند همه زنها معصوم و بدون اشکالن و مردهاشون بهشون خیانت کردناین حرف شما واسه عصر حجر هست نه مقتضیات فعلی جامعه واقعا زنان اگر قاضی میبودند چه احکامی که نمیبردن
علیرضا سگوند
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
6
19
با سلام و درود و آروزی سلامتی برای اقای رییسی .بنده زندانی مهریه هستم هیچگونه درامدی ندارم چند سال است ک گرفتار این قضیه هستم و داری فرزند دختری هستم که با بنده زندگی میکند از شما جناب اقای رییسی عاجزانه درخواست دارم فکری به حال زندانی های مهریه بکنید ولله به خاک سیاه نشستیم از دست این خانمها و مهریه و گرفتاری ک برای ما درست کردند
پاسخ ها
مصطفی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
داداش گلم
منم یه کارگر بدبختم که با حکم وزارت کار که تایید کرده یازده ماهه حقوق نگرفتمو دربدر اجرای حکم دریافت حقوقه معوقه و جلب صاحب کارم رفتمو استعلامم شد که چهار ماه کرایه عقب افتاده دارمو کار کردم بی پول و زندگیمو با شب تا صبح سگ دو زدن وایه نون خالی. و معاش وصبح تا شب جون کندن و کار که دلخوش به از بیننرفتن کارم و بیکاری نشه
مهتاب
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
چرا نمیگیرد زندگی خانومها رو سیاه کردیم فقط فکر خودتون هستید
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
چه جور زندانی که گوشی دستت و پیامک میدی
ح محمدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
4
21
خدا عزت بده به شما مهریه شده الان کاسبی برای خانوما و خودشون شغل جدیدی برای خودشون دست و پا میکنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
مگه چقدر مهریه می‌پردازید که اینقدر آه و ناله میکنید سالی یک سکه و نیم ،خودکشی نداره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اگر یک سکه هست و کمه شما نگیر چه اصراری داری هم پول بگیری هم بگی مگه چقدره این مهریه هست نه ارث پدرتون بوده نه طلبی از کسی بوده بعنوان هدیه و نشنه صداق هست نه وسیله واسه دادگاه و پاسگاه بردن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
4
14
با سلام خدمت رئیس قوه قضاییه محترم .بنده ۱۴ ساله که بخاطر ندادن مهریه که در توانم نبود اواره شده‌ام چون حکم جلب مرا دارند و هر روز قیمت سکه بیشتر و بیشتر میشه .من متهم به دادن ۱۰۰۰ سکه اول و مابقی ماهی سه سکه .(۲۰۰۰)سکه مهریه همسرم بوده .از جنابعالی تقاضا دارم مرا به اغوش خانواده ام برگردانید .دست شما را می‌بوسم .
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۶
22
11
سلام.چرا همش قانون طرف مرد را میگیرد؟پس حق زن چه میشود؟مردانی که باحیله و مکر زنان راگول میزنند مال و اموالشان را بنام خونواده شان میکنند ازطرف دیگرادعامیکنند ندارم ک مهریه بدم.پس حق زن چه میشود؟یک زن تنها تو این جامعه چه کند ازکجا خرجش را دربیاورد؟چرا حق زن راپایمال میکنید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
زن مظهر مهر و محبت است
بسازد و زندگی کند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
مردی که زن و بچه رو از خونه میندازه بیرون و اهل زندگی نیست در این چنین مواردی زن باید چه بکنه ؟ قانون باید اجازه بدهد که مرد راحت ظلم کنه بدون اینکه مسئولیتی به عهده اش باشه .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
مردها هم بسازند و خیانت نکنند
رومان
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
باشه مهریه حق زنه پس طلاق میخواند بگیرند که باز هم مهریه بگیرند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۸
باسلام جناب اقا ریئسی دامادم مالش را به نام خانواداش زده و دختر منو بدون خرجی ۳ ساله با یک بچه دختر رها کرده پولدار هم هستن. نه مهریه میده نه چیزی میگه میرم زندان که مهریه ندهم تورو خدا فکری به حاله این خانمها بکنید.. چکار کنن این خانم ها
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
5
16
آقای رئیسی ممنون اگه به نرخ عقدنامه از کارمندان مرد ومشاغل آزاد بگیرن خوبه ولی حقوق 5 میلیونی کسی تا حالا نگرفته از کجا بیازیم دوتابچه دانشجو شهریه .اقساط بخدا زن دوم من 4 شوهر کرده کلاهبرداره شناسنامه دستکاری واز همه مهریه میگیره الان از من جدا ودوباره شوهر کرده از همه میگیره
حمید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
2
10
تنها راه حل برای قدیمی ها که کارمندن وکارگر به نرخ عقدنامه سال 68 اخذ گردد پول سکه وبرای جدیدا هر ماه ربع سکه که باز زیاد است جوان وکارمند از کجا بیارن با بچه های بیکارودم بخت وزنی که شوهر دوباره کرد وطلاق گرفت مهریه اش قطع شود تنها راه حل زن دوم بنده هم طلاق گرفته هم 4 بار شوهر ومهریه میگیره ومن 5 نفرم که هم طلاق هم مهریه هم طلاهای دختر بی مادر از زن اولم رابرده پسزم سرباز وبیکار کارمند حقوق 5 میلیون تا الان ندیدیم بخدا خواهشا به پیشنهاد ما دقت کنن میشه مردان کارمند زندان نرن کارگر وجوان /ابرو دارن .به نرخ عقدنامه تاریخش نگاه کنن
علیرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
5
14
با تشکر از اهتمام خوب ریاست جدید قوه قضاییه برای حل مشکل مهریه واقعا حساب کردن قیمت سکه به تاریخ روز عقد و گرفتن ۱۴ عدد سکه به روز اجرا خیلی منطقی می باشد و بعضی خانمها جرات نمیکنند برای رسیدن به پول با اجرای مهریه زندگی مرد را به نابودی بکشانند اینکه مهریه یک هبه هست از طرف مرد و وقتی مرد در تاریخ روز عقد سکه مهریه میکند خبر از قیمت سکه در ۵ سال بعد ندارد خواهشمندیم با محاسبه قیمت سکه به تاریخ روز عقد هم ازتعداد پرونده های مفتوح کاسته میشود و هم با قوانین محدود کننده زنان در اجرای مهریه ارامش زندگی مشترک بیشتر خواهد شد
نریمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۷
4
13
جناب اقای رییسی خواهش میکنم در پرونده های مهریه موارد زیر در نظر گرفته شود تا زنان نتوانند از اهرم فشار مهریه برای تباه کردن زندگی مرد هر کاری دوست داشته باشند انجام دهند اولا وقتی مرد در تاریخ روز عقد سکه ای مهر میکند یعنی زیر دین اون قیمت سکه میرود و دیگر قیمت نجومی چند سال بعد محلی از اعراب ندارد دوما چرا زن در موضوع مطالبه مهریه میتواند تمکین نکند و از روز اول زندگی مهریه بخواهد چرا سطح درامدی زن در مهریه در نظر گرفته نمیشود چرا دادگاهها خود را در مطالبات سنگین مهریه که جنبه شرعی هم ندارد خود را طرف دعوا با مرد میکنند ازنظر مراجع مهریه خوب هست در حد عرف و شرع دیگر چرا قانون در مطالبه مهریه که هدیه هست برای رقمهای بالا از زن پشتیبانی میکند مگر هدف از ازدواج کاسبی بوده؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۸
1
15
باتشکر از جناب ریسی تمناداریم زودتر برای مهریه ها تصمیمگرفته شود قیمت عقد ب نرخ روز عقد منطقی است البته باید سقف همداشته باشد منتطر تصمیم شما هستیم ب امید خدا
مرتضی
|
Germany
|
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
2
12
با سلام راه حل منطقی و عاقلانه برای مهریه گرفتن ۱۴ عدد سکه و مابقی تا سقف ۱۱۰ عدد سکه محاسبه قیمت به تاربخ روز عقد می باشد با توجه به تاکید دین اسلام و همه مراجع و همچنین نظر ائمه در مورد مهریه دریافت ۱۴ عدد کاملا عرفی و شرعی می باشد قیمت فقط ۱۴ عدد سکه همین امروز بالای ۷۰ میلیون است!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
5
13
خیلی ممنونم از شما من پدرم فوت شده و عروسمون ۲۰ روز بعد درخواست مهریه کرده این کاملا واضح است که هدف این ازدواج چه بوده ولی قاضی به نفع ایشان رای داده این واقعا درست است که ثمره ۴۰ سال زندگی یک پدر رو این خانم بالا بکشته تودو خدا یک جوابی به من بدهید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
6
10
نزربراین است که در سال جاری به ذندانیها ی مهریه همت به عمل آید که این زن علیه فرست‌طلب فریب کار هیله گر که مردان را به ساده کی بدان میندازه پا به مرد بدبخترا به دندان ها می‌کشاند این مرچه گناه کرده که مرد آن شده است
علی
|
Netherlands
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۹
5
13
باسلام اقای ریسی از شما خواهش میکنیم هر چه زودتر ما رو از این بد بختی نجات دهید سکه داره ساعت میزنه منصف ترین روش محاسبه ب نرخ روز عقد همراه باسقف گداری چشم امید ما ب شماست موفق باشید
قادر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
3
13
باعرض سلام و تبریک خدمت اقای رئیسی،خواهش میکنم در راه خدا به داد مردان بیچاره برسین،مگه درقران مهریه به صورت صداق نیومده؟ مگه یک هدیه نیست از طرف مرد به زن؟ ایا برای گرفتن هدیه باید مرد را زندانی کرد؟ همه اینا اون دنیای دیگه باید جواب داده بشه تورا به جدتون کمک کنید.
معصومه گودرزی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
3
14
سلام اقای رییسی تو رو خدا کمک جونا کنید خدایی عمرشون تلف شد از بس زندانن بخاطر مهریه تو رو خدا این مهریه رو حذف کنید این مهریه شده کاسبی واسه خانما و جونای بدبخت باید برن زندان تو رو خدا به داد جونا برسین و از زندان ازادشون کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۰
4
10
آقای رئیسی دست شما درد نکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
4
13
جناب رییسی دادگستری و پدران زحمتکش را نجات دهید و فکری فوری برای مهریه نمایید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
5
11
با سلام جناب اقای ریسی خواهش میکنیم از شما اول خدا بعد هم شما زودتر ب داد این جوانان برسید با توجه ب نرخ صعودی سکه وکاسبی خانمها از این راه چشم امید ما شما هستید خدا حافطتان باشد
پاسخ ها
ای کاش
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
ای کاش روزی که واسه رئیس جمهور جشن پیروزی گرفتن یکی حرف ما رو میشنید
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
5
12
جناب آقای رئیسی ما مردان ازکاروجانمان سیر شده ایم خواهشمندم به خاطر خدا مهریه را بردارید تا زنان درخانه بنشینند زندگیشان را بکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
5
10
سلام خواهش می کنم رسیدگی کنید پروندهای سکه ..بخدا دیگه طاقتی نیس جونیمون عمرمون رفت این طلاق رجعی رو بیشتر رسیدگی کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
1
14
باسلام مهریه ونفقه بایدفقط به زنانی تعلق بگیره که تمکین عام وخاص میکنن اون هم به نرخ زمان عقدچون مااقتصادپاایدارنداریم سکه هم به قیمت زمان عقد محاسبهبشه وپولش پرداخت بشه اینطوری شرایط عادی میشه وکاسبی ازطریق مهریه جمع میشه سپاس
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
1
13
سلام برمقام عالی آقای ریسی من الان عمرم توزندانه توراخدا برای مهریه زندان راحذف کنیدتاکی آخه تورابه جدت قسم میدم یه فکری به حال ماجونها بکنیدخدا مقاماتتون ازاین بالاترببره همیشه دعاگویتان هستیم تشکرازمحضرعالی مقام
آریا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
5
9
گرانی شدیدسکه طلا باعث شده مردانی مثل من که طلاق عاطفی شدیدبا همسرشان دارندبه خاطرترس از زندان و از دست دادن عمده اموال ودارایی شان اقدام به پایان دادن زندگی های سرداجباری نکنند وناچار به تحمل جدایی زیر یک سقف باشند و بدون عشق وعلاقه ی متقابل، روزگار را سر کنند....
حسين طهماسبي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۲
3
10
باسلام
جناب رئيسي بنده جواني هستم بيكار سال ٩٦ محكوم به پرداخت ٢٠ سكه پيش پرداخت پس از تحمل شش ماه زندان شده ام با وجود اينكه شهود و استعلامهاي دستگاه قضا نشان دهنده عدم تمكن مالي بنده بود محكوم به پرداخت هر سه ماه يك سكه و نيز پرداخت ماهيانه ٤٠٠ هزار تومان بابت اجرت المثل و ٣٠٠ هزار تومان نفقه ايام گذشته شده ام با يك حساب سر انگشتي در سال ٩٨ بنده با احتساب استفاده از وام ستاد ديع براي پيش پرداخت ماهيانه ميبابست ٢٢٠٠٠٠٠ تومان اقساط بدهم درآمد يك كارگر ماهي يك ميليون است
محمد رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
5
14
درود بر شرف اقای ریسی .اقای رییسی تو رو خدا لطف کنید بنده ۱ ساله در زندانم واقعا ندارم مهریه بدم اخه من چه گناهی کردم زنم رفته ازدواج کرده و من بدبخت بخاطر مهریه زندان باشم تو رو خدا کاری کنید از پشت میله زندان هر چه زودتر ازاد بشم و زندگی کنم
پاسخ ها
امین
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
اگه توی زندانی از کجا داری این پیام رو با گوشی اندروید مینویسی.؟؟؟خودتی !!
امین
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
اگه توی زندان هستی چطور داری با گوشی اندروید پیام میدی؟؟؟؟
Akbar
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
1
13
با اهدا سلام - با تشکر ویژه از جناب آقای ریسی که پیگیر محکومان مهریه هست به اطلاع برسانم که ای حقیر بازنشسته و محکوم به پرداخت هر چهار ماه یک سکه بعلاوه اقساط اجرت المثل ایام زنگی ( ماهی ۴۰۰هزارتومان ) بعلاوه نفقه فرزند ( ۲۷۰هزار تومان ) می باشم ، حال با داشتن دریافتی دو میلیون و دویست تومان چگونه زندگی کنم. شرایط واقعا " برایم سخت شده . شغل دوم هم برای ما بازنشسنه ها ممنوعه.
با سپاس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
اقای ریسسی بزرگهوار خواهشن فکر بحال زندانیان بی گناه مالی ومهریه انجام بدین بدبختها میرن زندان جان وکارو خانواده راازدست میدن تازه تخیرو تهدیه هم میزارن روش اخه مکه قران سوره بقر ایه صدوهشتاد درمورد مالی گفته کسی ندار باید کمکش زندانی نباشه شما سید بزرگهوار فکری بکنین که راه نجاطی باشه
مقيمي
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۳
12
10
سلام
خيلي جالبه ك اكثر نظرات ب نفع اقايون
متاسفانه تا اسم مهريه مياد تنها چيزي ك تو ذهن تداعي ميشه بخاطر پول و...
در صورتي ك خود من قرباني زندگي چندساله اي شدم ك سر اخر بهم خيانت شد ان هم با زن متاهل و بعد از سه سال كشمكش وافسردگي راي ب نفع من صادر شد و طلاق يكطرفه
چرا همه خانم ها رو باهم جمع ميبنديد
چرا هيچكس نيس صداي ما رو بشنوه
اون اقا با وقاهت تمام راي باز شد و همش مرخصيه
چرا مهريه ك حق امثال من خانم هست بايد ب اين شكل باشه ولي طلاق ٣سال دوندگي كردم
اون اقا ١ماه زندان نرفته راي باز شد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سلام واقعا متاسفم واسه کسی که یک طرفه قضاوت میکنن آیا به حقوق زن ها هم توجه میشه زن و دختری که با کلاه برداری و سو استفاده از صداقت و سادگی عقد و ازدواج کردن و حق طلاق با مرد ونه حق مهریه دارن ونه نفقه میدن وخیلی هاشون فقط قصدشون اذیت هست این وسط این خانم ها چطور طلاق بگیرن چرا عمر اونها تلف بشه گذشته از تمام ضربه هایی که میخورن کی حمایتشون میکنه حق کجاست که الان همه چی به نفع مرد تا اینکه اسم حق وحقوق زن میاد مردا اموال ندارن یا اگر دارن میزنن به نام اطرافیان زن و دختری که اعتماد میکنه چرا باید حقش این باشه چرا باید این قضیه مهریه به همه نسبت داده بشه چرا قانونی دیگه برای حق طلاق زن ها تو این شرایط نیست ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
3
14
باسبا وتشکر فراوان از جنا ب اقای ریسی که پیگیر مساله مهریه هستن همانطور ک مرجع علیقدرمان حجه اسلام حاجاقاای مکارم شیرازی فرموده اند قیمت سکه ب نرخ روز عقد باشد درست است خواهشمندیم هر چه سریعتر اقدام شود باتشکر وسپاس فراوان اول خدا بعد هم شما ب یاری ما بشتابید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
در صورت خیانت مرد باید نقره داغ بشود ولی گاهی این زن است که هزار یه جور خیانت میکند
امیر صریرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۴
3
12
اقای ریسی تورودخدا یه فکری به این مهریه ها بکنین،پدر مارو در اوردن با این مهریهدها ،و گرونی سکه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
2
8
انشالله با عنایت اقای ریئسی که مشکل همه را میداند در مورد مهریه که سکه شده و با گران شدن امار اجرا گذاشتن مهریه زیاد شده اقای رییسی این سید بزرگوار راه حلی به لطف خدا انجام میشود
رادمردیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
12
10
به زن های بدبخت ظلم نکنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
ظلم را در درجه اول زنان به خودشان کردند وقتی با دیدن برق سکه های طلا وسوسه میشوند که احرا بگذارند و زندگی خو د را به تباهی بکشتد
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۵
1
11
۹سال ازدواج کردم۲فرزنددختر. پسردارم.بعدازفوت پدرم پسر۹ ماهه ودختر ۵ ساله درمنزل مادررها کردمهریه رااجراگذاش سهم ال ارث مراتوقیف کرد.
پسر ازپدرش ارث نبره عروس بیادمالی که ئ عمربا زحمت جمع کرده پدرمادرم ببره؟؟
مهتاب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۶
12
7
سلام . جناب آقای رئیسی . رئیس محترم قوه قضائیه
به فکر خانومها هم باشید که با امید و آرزوی خوشبختی ازدواج میکنن و این مردهای بی چشم و رو ،خانوم رو از خونه بیرون می‌کنن و میگن برو می‌خوام ازدواج کنم . تکلیف این زن چیه که بهش ظلم شده وقتی پشت و پناهی ندارن و فرزند رو هم باید نگه دارن. بیخود بزرگنمایی میکنن و میگن مهریه می‌دیم . سالی دوتا سکه هم خودکشی داره ؟ می‌خوام ظلمی که میکنن کاملا رایگان و بی هزینه براشون تموم بشه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
10
8
خیلی از خانمها هم هستن که بعد از ازدواج. با اصرار شوهرشون هم کارشونو ازدست دادن هم مالشونو وهم جوانیشونو وحالاهم. شوهرشون ازدواج مجدد کرده وحالا زن هیچی نداره. وهرجا برای کار رفته کار پیدا نکرده و حالا داره .... میترسم بقیه هم با ندادن مهریه دچار چنین مشکلی بشن و الان جامعه با کم کردن مهریه بد جوری دچار فساد شده و مطمئن باشید که. اگر به همین وضع ادامه دهیداز این هم بدتر میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
درود برشما...زنها واقعا مظلومن وگرنه هیییییچ زنی دوس نداره بیوه شه وزندگی نکنه
نقی
|
Germany
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
3
12
مهریه لطف هست از طرف مرد به زن نه وسیله ای برای گروکشی زن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
سکوت کن
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
کسی به شما چیزی نگه تا شما راحت از این زن برید سراغ زن بعدی و .... بدون پرداخت مهریه . هرج و مرجی راه بندازید شما مردها که بی‌سابقه باشه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
تا حالا که اختیار دست زنها هم بوده دیدیم که چه امار طلاف رفته بالا چون زنی که دنبال مهریه برود یعنی اون زندگی دیگه تمام هست بعضی زنان زندگی رو با کاسبی اشتباه گرفتن امروز ازدواج کنن چند روز بعد اجرا بزارن حالبه حرف بعضی زنها اگر مهریه بگیرن اسم مطلقه روی اونها باشه مشکلی نیست و اگر مهریه نگیرن به اسم مطلقه حساس میشن واقعا جالب نیست این منطق؟؟؟!!!!
نقی
|
Germany
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۲/۲۷
4
12
جامعه با کم کردن مهریه دچار فساد شده ؟؟؟!!چه حرف بی پایه ای مهریه لطف هست از طرف مرد به زن نه وسیله ای برای گروکشی زن والا تا حالا هرچی دیدیم با افزایش قبمت سکه امار اجرای مهریه و زندانی شدن مردان فقط زیاد شده اشکال قانون مهریه یکچیز هست تا زمانی که راحت با تقاضاش و بدون هیچ تعهدی قانون ازش حمایت کنه زن وسوسه میشه اجرا بذاره چون میگه دیوانه که نیستم برم زیر بار زندگی بجاش درخواست طلاق میدم و تازه پول هم گیرم میاد متاسفانه دید بعضی زنان این شده به زندگی به دید تجارت نگاه میکنن اتفاقا کاهش مهریه هم ازدواج رو بیشتر میکنه هم فساد در جامعه کمتر میشه
ف
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
1
6
با سلام و عرض ادب
طاعات و عبادات شما مقبول درگاه حق
جناب آقای رئیسی ؛ سیر تحولاتی که در قوه قضائیه شما خواستار آن هستید و ما مردم نیز پیگیر اجرای آن، نیازمند تلاش و تعامل بین مردم و شما را می طلبد.
برای بیان گزارش خطای قضات و دادستان های خاطی بایستی راهی برای دسترسی فوری بین مردم و شما بزرگوار وجود داشته باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
باسلام .والا کم مونده آقایون همین جا بزنن و برقصن.آقای رئیسی ایکاش بجای اینکه یکطرفه تصمیم بگیریدعلل اینکه چراطلاق زیاد شده رو پیدامیکردید وحل میکردید نه اینکه صورت مسآله رو پاک کنید!خب بادستور شما مردها آزادمیشن و مهریه هم نمیدن ولی آیا به عاقبت تصمیمتون فکر کردید؟ایکاش فقط اون آقایونی که خانمشون بهشون خیانت کردن وخانم هایی که بچه دارنمیشن و خانم هایی که بیماری روانی دارن وغیرقابل زندگی یامعتادن ومهریشون رو اجراگذاشتن و ناچارن طلاق بدن آزادمیشدن نه کل زندانیان مهریه که خوشی زده زیر دلشون.
امیر
| United States of America
۰۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۱۳
با سلام خدمت مقام معظم قوه قضاییه ده ماه زندان مهریه سکته مغزی کردم سمت چپم فلج شده هیچ ندارم منم رسیدم کمکم کنید
زينب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
6
14
آبروي هر چه خانم برديد وقتي زني طلاق ميگيرد ودوباره ازدواج می‌کند بي وجدان است که بخواهد از شوهر اول مهريه بگيرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اگر زنی باشد که مهریه اجرا گذارد مطمین باشید حیا و ابرو ندارد بعد از ازدواج مجددش هم مهریه از شوهر قبلی خواد گرفت
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
مهریه گرفتن بی آبرویی نیست . لطفاً نودل باشید . شوهر اولش مهریه نمیده ،شوهر دوم هم مثل شوهر اول مهریه نمیده . حالا چه سنگینی و فشاری داره به شما میاد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
10
3
بااین کار مردها پررو تر و زنها بدبخت تر میشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
12
11
رئیسی کار خوبی نکرد واقعا مردها همینطوریم دست بزن داشتن چه برسه به الان که دیگه میشینن توخونه بخانمشون کتک میزنن و میگن برو هرکاری ازدستت میاد بکن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
1
2
عجبببب
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
9
8
سلام بخدا ظلمه..همینطوریم مردها دست بزن داشتن وفحاش وزورگو بودن دیگه چرا اینکارو کردید..بخدا زنها بدتر میخوره توسرشون.بخدا آمارخودکشی زنها بالامیره از دست مردهاشون
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
اگر مهریه بگیرن دیگه خودکشی نمیکنن؟؟؟!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
8
10
چه حقی برای زن جایگزین مهریه شده...حق طلاق دارن؟حق مسکن دارن؟حق اینکه شوهرشون کتکشون نزنه وبترسه ازقانون دارن؟نه متاسفانه..من خودم قربانیم وشوهرم تبرئه شدچون خواهرش قسم خورد برادرش منو نزده..بهمین سادگی
پاسخ ها
من
| Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
خانم محترم انشااله که خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه و رضایتش توی کارامون باشه . اینو عرض کنم که شهادت زن مورد قبول دادگاه نیست اونم بخاطر برادرش..
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
3
12
با‌‌سلام و خسته نباشید . لطفا فکری به حال جوانانی که گرفتار مهریه شده اند بکنید. با‌ افزایش قیمت سکه بسیاری از افراد فرصت طلب با اجرا گذاشتن مهریه زندگی مرد رو به جهنم تبدیل کرده و فقط ابزاری جهت گروکشی و اذیت و آزار جوانان گردیده. چگونه زنی که حاظر به زندگی نیست و منزل خودش رو ترک می کنه می تونه با توسل به زور شوهر خودشو بدون داشتن تمکن مالی راهی زندان بکنه ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۱
انشالله با تغییر نگرش قوه قضاییه با ریاست جناب اقای رییسی هم مشکل مهریه حل شود و هم مردان بخاطر پولپرستی بعضی از زنان گرفتار مشکل نشوند چون در مقابل زنی که مهریه اجرا میگذارد فقط قانون میتواند فصل لاخطاب باشد وگرنه همچین زنی ابرو نداره که بخواد گذشت کنه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
گرفتن مهریه بی آبرویی نیست . یک سکه و نیم در سال این همه مظلوم نمایی نداره. در اکثر موارد هم اینقدر زن رو جون به سر میکنید که مهریه رو میبخشه .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
لابد بی ابرویی نیست و از شیر مادر هم حلال تره؟؟ خیلی زنان که مهریه گرفتند و شوهر بانارضایتی پول را داده برین ببینید چه سرنوشتی دارن??? چون پول بانارضایتی هست اگر ۲سکه در سال چیزی نیست شما هم نگیر پس چرا زنان دارن دادگاه روی سرشون خراب میکنن که یک قرون یا دو زار گیرشون بیاد فقط نمیشه ادعا کرد و از اونطرف چیپ ترین کارها انجام داد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
گرفتن مهریه بدون رضایت طرف عین بی ابرویی هست چون هرکسی وجدان داره و میدونه واقعا توی زندگی چقدر حقش بوده و اینکه امر مقدسی مثل ازدواج و تشکیل خانواده را بعضی زنان میخوان ازش کاسبی کنن و بدون رضایت سکه بگیرن واقعا خجالت اوره ای کاسب مهریه شرم کن !!!خیال نکن جامعه اگر چیزی نمیگه کار تو درسته مردم به زنی که مهریه بگیره به چشم دیگه ای نگاه میکنن
...
|
France
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
8
5
سلام. پرونده های مهمتر از مهریه دردادگاهها وجود داره که براحتی ازش میگذرن .و مهریه باید روال معمولی خودشو طی کنه بخصوص برای مردایی که دارایی دارن ولی از پرداخت حق زن با دروغ و کلک فرار میکنن. مردها براساس توانشون مهریه تعیین کنند که موقع دادنش کاسه چه کنم چه کنم‌ نگیرن دستشون!
تنها
|
Germany
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
8
6
لطفا آقاي رئيسي يه فكري هم به فكر حق طلاق و حق حضانت به نفع خانم ها بشود
بعضي از مردها كه در حق زنان ظلم ميكنند ، با مهريه حاضر به طلاق ميشوند
اگر مهريه حذف بشود ، در حق خيلي از خانم ها ظلم ميشود
خانمهايي كه چند سال در زندگي مشترك كار كردند و همه امرال به نام مرد به اين اميد كه مهريه دارند، تكليف آنها چه ميشود؟!!!
لطفا در مقابلش به خانم ها امتياز بديد
لطفا عادلانه قانون تصويب بفرماييد
ناشناس
|
Germany
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
8
7
لطفا در مقابل به زنان حق طلاق داده بشود
تكليف زناني كه مورد ظلم قرار گرفتند هم مشخص بشه
راه حلي انديشه براي حقوق زنان
بعضي ها با مهريه حاضر به طلاق ميشوند
معصومه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
8
7
سلام چقدر بی انصافی در حق زن میکنین...چطور تمام مطالبات به حق هستن اما مطالبه مهریه که حقیه که خدا تو قران به زن داده نا حقه اگه سکه گرونه میخاستن ملک وماشین بنام بزنن
من که زنی هستم که بعد هفت سال زندگی با یه بچه سه ساله بخاطر خیانت و هرزگی های همسرم برگشتم با اینده ای تاریک و نداشتن هیچ حقی چه کسی جوابگوی من هست اگه قرار باشه هیچ اجباری در پرداخت مهریه نباشه من چطوری خرح خودم و بچمو در بیارم.من به اخرت اعتقاد دارم و عفت را انتخاب کردم پس حالا از کجا خرجیمو در بیارم...
انصافه که پس از گذشت هفت سال از جوونیم و زیبابیم و سلامتیم حالا یه زن مطلقه با یه بچه اواره باشم انصافتون کجا رفته...
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
برو کار کن و خرج زندگیت را در بیار، مگه مردها چیکار میکنن؟ اونها هم کار میکنن. چرا فکر کردی همیشه باید یکی خرجی به شما بده؟
معصومه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
9
6
درود بر شما اقای رییسی با این نظر پخته و شایستتون و کاملا اسلامیزه شدتون...
حق دادنی ست نه گرفتنی .این فرهنگ مملکت ماست....مرد باید حق زنش را بدهد اگر نداد نباید مجبورش کرد ...مراجع گفتن اره
زن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
9
10
يه فكري هم به حال زنهاي بدبختي بكنيد كه چند ساله مرد طلاق نمي دهد و در راهرو دادگاه ها اسيره
وقتي مهريه هم نباشه كه بيان طلاق بدن ، تكليف زن بدبخت چي ميشه
زنهايي كه بخاطر همسران و فرزندان كار خود را ازدست دادن و الان در سني نيستن كه برن سركار
زنهايي كه شوهرشون دست بزن داره
زني كه شوهرش ازدواج مجدد كرده
زني كه هيچ درآمدي نداره
زن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
10
8
يه فكري هم به حال زنهاي بدبختي بكنيد كه چند ساله مرد طلاق نمي دهد و در راهرو دادگاه ها اسيره
وقتي مهريه هم نباشه كه بيان طلاق بدن ، تكليف زن بدبخت چي ميشه
زنهايي كه بخاطر همسران و فرزندان كار خود را ازدست دادن و الان در سني نيستن كه برن سركار
زنهايي كه شوهرشون دست بزن داره
زني كه شوهرش ازدواج مجدد كرده
زني كه هيچ درآمدي نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سر کار خانم اگر هیچ کدام از اینها نباشد چطور ؟؟؟!!یعنی زن نه بخاطر زندگی لحظه ای از کارش دست نکشه و اتفاقا شوهر باهاش نهایت همکاری برای تحصیل یا کار داشته باشه و زن هم شغل و کار خوبی داشته باشه وهیچ زندگی داری نکنه برای مرد در عوض تقاضای حق حبس کنه چی؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
1
15
باسلام بنده مسله مهریه که الان سکه گران شده طرحی می بینم که باید بطور سه فوریتی وفوری تصمیم گیری شودتا ازفروپاشی بیشتر خانواد ه ها جلوگیری شود وبه درخواست مراجع تقلید ما عمل شود که می فرمایند زندانی کردن مردبه خاطر مهریه مبنای فقهی وشرعی ندارد
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
این مساله مهریه اثرات چند جانبه ای بر زندگی مرد و اساس تشکیل خانواده دارد تا زمانی که زن راحت و بدون هیچ مسیولیتی راحت اجرا بذارد و قانون هم بدون هبچ مانعی حمایت نماید روز به روز زنان تشویق میشوند به اجرای ان چون با دیده کاسبکاری به ان نگاه میکنن
باران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
13
8
شما مردهایی که اینجا دارین اه و ناله میکنین از نپرداختن سکه و نداری در عوض خوب پول دارین و خرج میکنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اره شما راست میگی لابد زنانی که مهریه سنگین دارن پایه های خیلی محکمی در زندگی دارن یا خیلی متعهد هستن که فقط منتظر قیمت سکه هستن که هر وقت گرون شد امار اجرای مهریه میره بالا
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۳
3
11
جناب اقای رئیسی ضمن تشکر و قدر دانی از شما بخاطر اهمئیت موضوع مهریه ،بنده با سه فرزند مشترک همسرم مهریه اش را به اجرا گذاشت و زندگی فرزندانم را متلاشی نمود باید گفته فقها را اهمیت داد و به موضوع مهریه پایان داد این وسیله ای شده برای عده ای از خانم ها،۱۴ عدد سکه به نیت ۱۴ معصوم میتواند تعداد خوبی برای تعیین مهریه باشد، لازم بذکر تنها کسی میتواند این موضوع را درک کند که خود گریبون پرونده مهریه شده باشد،ضمنا اینکه مهریه وسیله ای شده برای اینکه بعضی از خانم ها دست به هر کاری میخواهند بزنند و مرد بیچاره هم از ترس مهریه نتواند جلوی او را بگیرد،خداوند به شما عزت و سر بلندی عنایت بفرماید
خذر حیدری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
4
13
سلام و خسته نباشید،خواهش میکنم مهریه را بر طبق در آمد و ملک و منال ،قسط بندی کنید ،که هم طرف به زندان نره ، هم کاملا عادلانه هست
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
4
13
با سلام خدمت شما ریاست محترم قضایی خیلی از مردها به علت رابطه نا مشروع خانم توانایی پرداخت سکه ندارن که طلاق بدن ونه غیرتشون اجازه زندگی بهشون میده .تکلیف چیه بعضی از خانمها به پشتوانه مهریه و قیمت بالای سکه فساد در جامعه ایجاد میکنن به علت مهریه سنگین شوهر نمیتونه طلاق بده چون باید بره زندان .نه قانون جلوش و میگیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
به علت رابطه نامشروع خانم ،توانایی پرداخت مهریه ندارند؟ یعنی چی؟
ایوب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
5
10
دست شما درد نکنه آقای رییسی به داد این جوانانی که به خاطر مهریه تویه زندانن و توان پرداخت مهریه رو ندارن فکر وتدبیر بزرگی لازم هست تااین جوانان بتوانن دوباره تشکیل زندگی بدن با آرزوی موفقیت شما ما چشم به راه حل شما داریم تشکر
جوان ساده لوح
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
2
13
با سلام.بنده در سن ۳۳ سالگی با خانمی ازدواج کردم که مطعلقه بود.ایشان پس از ۵ ماه زندگی مشترک با بنده مهریه خودشون رو اجرا گذاشتن.سری اول ۲۵ سکه مهریه گرفتن .سری دومی هست که به دنبال مهریه هستن.از جناب آقای رئیسی در خواست دارم جلوی کلاهبرداری بعضی از این قبیل خانم ها رو بگیرن.واقعا این کار با دزدی و غارت چه فرقی داره.ممنون
فاطمه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
11
7
اینطوری آقایون هی ازدواج، هی طلاق
عین خیالشون نیست که به زن، دختری و جوانی و زندگیش و گذاشته و مرد خیلی راحت خیانت می کنه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
واقعا سکه ۵ میلیونی به دهنتون مزه کرده امیدوارم این ظلم اشکار به مردها رفع بشه زنی که داره مهریه میگیره اونم تو این شرایط اقتصادی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
پرداخت 2 سکه با یک سکه و نیم در سال این همه غوغا ندارن مظلوم نماها
سعید
|
France
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
15
10
این چه حکمی است! وجه اقتصادی ازدواج اسلامی مهریه و نفقه است... یا کل قوانین خانواده را عوض کنید یا دست از سر نابود کردن یک کل منسجم حقوقی بردارید... نمی شود که یک مرد لاابالی و عیاش که با فریب زنی را به همسری گرفته رها کنید تا ابد الدهر زن را مکلف به زناشویی کند آن وقت هیچ مسئولیتی هم در برابزش نداشته باشد...
پاسخ ها
هادی
| Germany
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
چی میگی؟؟؟
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
6
5
از لطف اقای رئیسی از بابت انجام وظیفه تشکر داریم این رفتار باعث تداوم خانواده میشود
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
5
7
با سلام ..با این تصمیم و دستور ایت اله رییسی بسیاری از خانواده ها از گرفتاری و اوارگی فرزندانشان خلاص میشوند..امیدوارم هر چه زودتر اجرایی بشه
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
9
باتشکراززحمات جناب رییسی
کاش میشد مهریه به زنانی که طلاق گرفته ومهریه میگیرند بعد از ازدواج دوم مهریه بهشون تعلق نگیره.الان هستند خانمهایی ک ازدواج سوم دارند و دارن از زوجهای قبلی مهریه میگیرند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
آخه همه مردها مثل هم هستن شوهر اولی ندارن دومی هم ندارن مطمئنی باشید سومی هم ندارن . من زنی که سه بار ازدواج کرده باشه ندیدم این موضوع ازدواج های متعدد زنان موضوعی نیست که عمومیت داشته باشه پس بهانه های بنی اسرائیلی در نیارید .
ستاره
|
France
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
8
7
این چه حکمی هست....تکلیف چیست وقتی یه مرد از خدا بی خبری با آبروی یک زن بازی کنه و با هزار کلک وارد زندگی یک زن بشه بعدش بره دنبال خوش گذرونی و عیاشی خودش ...فقط یک زن رو مطلقه کنه و بره به همین راحتی؟؟؟ مگه توی قرآن راجع به مهریه نیامده...به قران اعتقاد ندارین مگه.؟؟
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
جالبه همه این زنهای مهریه بگیر به هیچ چیز قرآن اعتقاد ندارن، فقط قسمت مهریه قرآن را دوست دارن. قرآن گفته مهریه نشانه مهر و محبته، نه ابزار کاسبی چند صد میلیونی!!!
محمد
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
سلام این زنا وقتی میری خواستگاری میگن دوستدارم تا اخر عمر باهاتم رو کارتون یخچالم باهات میخوابم ولی بعدش داستان جور دیگه میشه خودشماها برادر ندارین یکی بیاد سر خودتون این برنامه هارو اجرا کنه تا استخونه مادر بزرگشم نفرین میکنین خب این مرده بیچاره با این بی پولی بی کاری از کجا بیار خرجی بده یا مهریه اگه داشت که به زتدگیش ادامه میداد به علی قسم که اون دنیایم هست باید جواب پس بدین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
11
سلام اقای ریسی خواهش میکنم در مورد مهریه تجدید نظر کنید چون واقعا شده سواستفاده خانمها ممنون از لطفتون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
7
8
باسلام حق زنی که بابد اخلاقی ودست بزن مردرا باید تجمل کند بسوزدو بسازدصدایش درنیاد. کجای دین خداگفته .به زن همجورظالم مشود
ناشناس
|
Sweden
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
8
مگه همه مردها بد هستن چرا بعضی از زنهارو نمیگی چند ساله مرده رو انداخته زندان مگه سکه داده الانم میخواد فقط بدبختی ما اولش میگن کی داده کی گرفته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
اولا روی استثنایات نمیشه قانون کلی گذاشت همونجور که زن بد هست مرد بد هم هست زن که تو زندگی خیانت کرده یا بی مسیولیتی کرده هم کم نیست چرا حالا همیشه زنها انتظار دارند که اسم مرد بد کنند نمیدونم شاید یکیش همین پشتوانه ای به اسم مهریه هست که پول هست و با واسطه اون میخوان همیشه اهرم فشاری برای مرد داشته باشند و غافل از اصلاح خودشون برای زندگی مشترک تا زمانی که در زندگی مشترک زن طلبی به اسم نهریه دارد کوتاه نخواهد امد و این سنگ بنای نشکلات زناشویی هست البته متظورم زنانی هستن که بی مسولیت و بی تعهدن
ایرانی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
8
سلام،اکثر محکومین مهریه،افراد کم درآمد و فقیر هستند...چطوری با این هزینه سنگین زندگی و سکه ۵ میلیونی...به زندگی ادامه دهند....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
خواهش میکنم نگید افراد بی بضاعت و فقیر اولا که مهریه جزو اون دسته مطالباتی هست که مابه ازایی نداره یعنی خانم قبلا سکه نداده که حالا سکه بخواد در ثانی این سکه مشروط هست به خوب بودن و تمکین و زن زندگی بودن طرف که ماشلا اون شرط هم ول شده به امان خدا و زنی که تمکین نمیکنه هم سکه میخواد بعدشم ما همه در این جامعه زندگی میکنیم و سطح درامدمون به ریال هست بنظرم این زمان و با این حقوق دیگه هیچ مردی توانایی دادن سکه ۵ میلیونی نداره
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
5
10
اقای رئیسی واقعا متشکریم که برای زندانیان مهریه این همه در تلاش هستید لاقل طرف اینجوری میتونه کار کنه مهریه طرف رو بده
مرتضی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
4
11
سلام و درود بی پایان محضر ریس قوه قضائیه برای بنده روشن است که این مطالب از طرف شما خوانده نخواهد شد ولی انسانی که در تنگنا قرار می گیرد به همه چیز چنگ می اندازد برای پایان دادن به مهریه حداقل به نرخ روز را که در ماده 22 قانون خانواده است حذف کنید خیلی از این بدبختیها به پایان می رسد
مریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
10
درود خدا بر ریسی
بالاخر سو استفاده زنان(البته توهین نباشد به همه خانمهای محترم منظورم یه عده کمی از زناست) پایان یافت.خداروشکر که هر کس واقعا زن زندگیه و دنبال مهریه نیست زندگی میکنه و هرکس هم نیست میره دنبال یللی و تللی خودش.
امید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
2
11
ثبت مهریه بر اساس احساس بوده و به نیت پرداخت ثبت نمی شود، بیشتر جهت پز دادن خانم هاست.
لذا دادگستری باید از این جهت ورود کند که هدف مهریه پرداخت آن نیست، بلکه جنبه اجتماعی دارد
مهری در زمان پرداخت خانمان سوز است،
ممنون که ورود می کنید.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
2
5
از نظریات شما واقعا سپاسگذاریم
داراب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
2
12
لطفا طرح کاهش سقف مهریه یا حذف سکه ویا تعیین نرخ سکه به روز عقد رو اجرایی کنید فقط سریعتر

زیر بار قرض کمر خم کردیم جناب رئیسی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
واقعا کی میخواهید قانونی برای سامان دادن وضع مهریه تصویب کنید ما که انتظار کشیدیم بابا جان زندگی مردان با سکه ۵ میلیونی به خاک سیاه نشسته چه گناهی کردیم در این کشور ازدواج کردیم یا اصلا ازدواج کردیم واقعا مسیولین و قضات متوجه ظلمی که به مرد دراین قضیه میشه نیستن؟؟؟؟؟؟!!!!
ناشناس
|
India
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
2
10
خوب از اول بخواهند بعد بله رو بگویند
پاسخ ها
مهتاب
| Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
نمیدونم ،جنس مذکر هر روز عاشق میشن مهریه نداده فارغ میشن .چشم داشتید جنابان زندانی مهریه قبول نمیکردید روز اول امضا نمیکردید .جونتون بالا بیاد همه ستم و خیانتی رو براتون ازاد کردن زبونتون هم درازه .
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
ایشالا جون زنان مهریه بگیر و کلاهبردار بالا بیاد که واسه پول ازدواج کردند ایشلا جناب اقای رییسی قانونی تصویب کنه که زنی که تمکین هم نمیکنه بیفته زندان که لاقل یکم عدالت رعایت بشه
احمد
|
United States of America
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
2
11
دیگه بریدم بخدا.از سال 86 تا الان هفته ای دو سه بار مامور ابلاغ رو ملاقات کردن و ترس و دلهره از نگاه کردن به موضوع پرونده و رای صادر سلولهای وجودم رو خورده .همش از یه تصمیم غلط شروع شد البته انتخابم سنتی بود. از سال 86 تا الان دارم سکه میدم اونم با جلب مامور در محل کار -طرفم یک دانگ خونه پدری م رو سند کرده و الانم داره احاره ش رو از مادر پیرم میگیره جددا هم واسه تخلیه خونه و مزایده افدام کرده منم فقط فراری و از دور دارم زجر خانواده م رو میبینم.سکه هم با قرض از این و اون پرداخت میکنم.ارداواح مجدد کردم و یه بجه یکساله شیرخسکی دارم و اجاره خونه و قسط و هزار بدبختی دیگه .اما طرف پشت فرمون و با دوستاش خوش میگذرونه ....قضاوت با شما .مهریه رو به نرخ سال عقد برارن باز بهتره .سال86 سکه440 هزار تومان بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
انشالله با تمهیدات قوه قضاییه پرونده های مهریه که خیلی طولانی در دادگاهها باز بوده برای همیشه بسته شود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
ای وای ای وای واویلا از این درد بزرگ
همدردیم بزرگوار
خداوند همه آنها را به راه راست هدایت فرماید..
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
4
11
سلام برمردخدا.خدا پدر مادرت بیامرزد.امیدوارم خیر از زندگیت ببری.با این کاری که کردی بساط کاسبیه زنها جمع میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
4
8
سلام درود خدا بر حضرت آیت رییسی و سخنگوی شجاع قوه قضاییه امشب شب قدره شما رو ویژه دعا میکنم ، من کسی هستم که دختر و خانواده سرم رو کلاه گذاشتن الان هم با کمک یه وکیل میخان ازم سکه بگیرن و من هیچ درآمدی ندارم ، آفرین به این اقدام شجاع قوه قضاییه
محدثه تهامی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
4
8
سلام..خسته نباشید ..حاج اقای ریسی شما را بخدا بداد جوانهای پاک وسالم برسیدکه بااین وضع همه خانوادهای دخترا کاسب شدند مهریه از یک جوان بیچاره میگیرند جهیزیه درست میکنند جای دیگر دخترشان را شوهر میدهندوجوان بیچاره تو زندان بپوسد
فرزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
8
سلام ، اقای ریسی با این کاری که کردین باور کنید که جاتون تو قلب ملت ومردم خواهد بود ، اول اینکه اگه زنی بخواهد با مردی زندگی کند با همه مشکلات باید مبارزه کند نه اینکه مهریه خودش رو به اجرا بزاره با وجودی که میداند همسرش پول این همه سکه را ندارد ، من الحمدالله با همسرم هیچ مشکلی ندارم فقط دلم برای مردم کشور عزیزم میسوزه که گرفتار این دائم میشوند ، مردم ایران با تمام وجود از شما تشکر میکنن پایدار باشی اقای ریسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
7
ممنون اقای ریسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
8
3
این بخشنامه باعث میشه خانما از همون اندک حقوقشون هم باز بمونن
زنی که با مرد معتاد بد وفاسد زندگیش تباه شده والان قصد جدایی داره چطور در جامعه بی درو پیکر بی هیچ رها بشه پس ضمانت اجرای حقش چی میشه اینهمه زجری که کشیده وزندگی تباه شدش چی میشه واقعا شما گیرنده حقوق مضلومینین هستین ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
اولا که اون زن خیلی بیخود کرده با مرد معتاد و یافاسد ازدواج کرده چشماشو باز میکرد و انتخاب درست میکرد حالا هم قرار نیست اگر تو زندگی شکست خورده این وسط با گرفتن پول بقود معروف کاسبی کنه و ضرر خودشو کم کنه قانون مهریه اگر خل نشود هر روز معضل بزرگتر و پیچیده تری ایجاد خواهد کرد
هادی
|
Germany
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
9
چه تصمیم جالبی خانوما دیگه شوهر نکنید اوتقدر مردها رو اذیت کردید که با همین قانون جدید دست از پا خطا کنید به سرعت باید تشریف ببرید خونه پاپا اینا ...خداوکیلی حقتونه هرچقدر از حق شما زنها کم بشه بازهم کمه با همین مهریه ۵۰ تا سکه ازم پیش قسط گرفتن ماهی یک تومن هم اقساطش حالا شرط گذاشتم که‌زمانی زنمو طلاق میدم که ۱۰۰ تا سکه بیاره بده ماهی سه تومن هم تا ۵ سال بهم بده بعد طلاقش میدم تا بفهمه کاسبی چه مزه ای داره
سحر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
9
2
این نهایت بی انصافیست ..نه اون مهریه ۱۰۰۰ سکه ای نه اون که کلا از بیخ و بن زن هیچ پشتوانه ای نداشته باشه ...
فرزاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
10
با سلام
عامل اصلی طلاق فعلا در جامعه مهربه عند المطالبه شده
قانون فعلی مهریه مربوط به 60 سال قبله که هم خلاف شرعه هم خلاف مقتضیات حال
1-خلاف شرع چون در قرآن از مهریه بعنوان هدیه یاد شده که باید با رضایت کامل و حین تمکین زوجه داده بشه نه با عدم تمکین زوجه و حکم جلب و زندان
2-در حال حاضر (با احترامی که برای خانم های خوب و اهل زندگی قایلم ) اسباب کاسبی بعضی خانم ها شده .
3-شرایط اخلاقی حال جامعه با 60 سال پیش کاملا عوض شده 60 سال پیش طلاق امری منفور در جامعه بوده ولی الان امری عادی شده.
4-اصلا میدونید که مهریه های سنگین باطله .طبق اصلی که می فرمایید هرگاه قرار یا معامله ای بین دو نفر بسته شود و آن دو نفر واقف به محال ابن قرار باشن آن قرار یا معامله باطله. پس مهریه زنی که هنگام عقد خارج از توانایی پرداخت مرد باشه و دو طرف به این امر واقف باشند باطله پس چرا این همه مرد بدبخت بخاطر قرار باطل باید روانه زندان شوند .
مسعود باقری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
1
8
بنظر من بابد وقتی در زمان عقد قیمت سکه ۹۰ تومن بوده حالا سکه رو بهمون میزان حساب کنن.
تکه هر سکه ۵ میلون‌.
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
3
5
سلام درودمحضرعالی جناب رییسی من خودم کارگر ساختمان هستم با دوتا فرزندم مستاجر هستم وخانمم مهریه اش رابه اجرا گذاشته وبنده هیچ اموالی ندارم دادگاه هم ده تا سکه پیش پرداخت داده والان بنده بخاطر حکم جلب مهریه فراری هستم وبچه هایم تنها تو خانه می مانند اگر برای بچه های بنده مشکل پیش بیاد ومن برم زندان خرج بچه های بنده راچه کسی تقبل میکند و هیچ راه چاره ای ندارم که فقط باید برم زندان ایا تکلیف بچه‌های من چه میشود
کریم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
2
7
باعرض سلام درودخدمت آقای رئیسی عزیز من ۸سال عروسی کردم الان بخاطر اسایش خانمم توغربت زندگی میکردمبایه بچه ۳ساله منوتوغربت تنها گذاشته رفته مهریه شواجرا گذاشته و کلی چک وسفته ومدارکمو با خودش برده وحاضر به تمکین هم نشد الان من کارمو زندگیممو بخاطر بچه از دست دادم ازاین طرفم به مهریه محکوم شدم هیچی هم ندارم ادم کاملا سالمی هستم ولی خانمم روانیه داره دارو مصرف میکنه از ۷سالگیش ولی من چون دوسش داشتم تحملش میکردم الان تنها چاره ام اینه که برم کلیه مو بفروشم بدم بهش راحت شم تورو خدا یه چاره ای بکنید آیا خودکشی کاره خوبیه؟؟؟؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
3
9
سلام خسته نباشید من مردی هستم که 2 ماه زندگی نکردم زنم بهم خیانت کرد و من نتونستم ثابت کنم الان مهریه رو گذاشته اجراح 1 ماه دیگه دادگاه دارم تو رو خدا به کمک برسین ندارم بدم تورا به این شب عزیز کمک کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
4
8
درود برشما آقای ریسی,مهریه رو حذف کن
ابولفضل
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
4
7
باسلام خدمت آقای رییسی خداوندبه شماتوان بدهدتابتوانیدگره گشای مردم مملکت باشید.واقعاایده تون به جااست ومن بااین که خداروشکرمشکلی ندارم
نمیخوام بیش ازنیمی ازجوانان کشورم به خاطرسنت حسنه ازدواج دربندباشند.باتشکر
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
5
2
درود بر جناب شما ولی اقایون مردا لطفا خوب زندگی کنین سعی کنین عاشق شین بعد ازدواج کنین زندگی بی عشق حل نمیشه بعدا هم زورگو نباشین بعضی زنها حقشونه این حکم بعضیا فرشتن و ما مردا تند رفتیم و خانوم های گرامی ازدواج نکنین در سنین 20 به پایین لطفا و لطفا در این دنیای فانی یکم مراعات همو بکنین چه زن چه مرد
احسان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
8
مهریه واقعا یک اشتباه هست،
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
0
7
سلام. خدا امواتتو بیامرزه اقای رییسی محترم. ممنونم از امر به موقع. من همسرم و دوست دارم. ولی ابن منوط به ابن نميشه هروقت به مشگل میرسیم منو با زندان تهدید میکنه.از همه عوامل دادسرا ممنونم. ایشالله هرچی زندانی مهریه تو همبن هفته ازادی کامل بشن. همه باهم .عامین
...
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
5
با عرض سلام من هم گرفتار مهریه هستم الان فراریم ،تازه عقد کردم ،پدر زنم فقط برای کاسبی دخترشو به عقد من در اورده به پدرم میگه 40میلیون پول بهم بده دست از سره پسرت بر می دارم .
...
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
6
با عرض سلام من هم گرفتار مهریه هستم الان فراریم ،تازه عقد کردم ،پدر زنم فقط برای کاسبی دخترشو به عقد من در اورده به پدرم میگه 40میلیون پول بهم بده دست از سره پسرت بر می دارم .
هادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
6
باسلام . بخدا ندارم من یه پسره مغازه دارم بخدا ۶ ماهه بیکارم کرایه مغازم عقب افتاده شبا تو پارک ، باغ،مغازه و هر جا که بشه میخابم چون بابام تو خونه راهم نمیده . زنم بهم خیانت کرد دوبار بخشیدم البته با التماس پدر و مادرش ولی دوباره خیانت کرد الان که من اعتراض کردم رفته مهریه گزاشته اجرا
اخه من از کجا بیارم ۱۰۰ تا سکه بیارم . حکم زندان برام اومده
از کجا بیارم برم دزدی کنم ؟؟؟
بهاره
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
7
2
با سلام خدمت آقای رئیسی چرا حق زنها باید اینقدر پایمال شود در ایران زن هیچ حق و حقوقی نباید داشته باشد؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
اتفاقا در ایران زن حق و خقوق زیادی دارد لابد با چشم خودت دیدی زنها نثل اب خوردن مهریه اجرا میزارن و راه دادگاه میرن لابد احساس قدرت میکنن متاسفم واسه بعضی زنها که عقده ها و کمبودهاشون با اجرا گذاشتن مهریه میخوان جبران کنین اگر عرضه دارین زندگیتونو نظم و سامان بدین وگرنه اجرای مهریه و پول گرفتن برای خودت یا خانوادت هیچ سختی نداره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
8
باسلام اقدام قوه فثضاییه درموردمهریه واقعا به موفع بود
م
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
2
6
سلام اقای ریسی بزرگ, زندان رو حذف کن بخدا بعضی زن ها سواستفاده میکنن ازش
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
1
7
با سلام جناب اقای رییسی شما چون از بطن این قوه بالا اومدین و کامل در جریان پرونده های دادگاهها هستین از نظر کارشناسی واقف هستین واقعا وصول مهریه باید به گونه ای باشد که زن را ترغیب به زندگی مشترک کند نه اینکه زن بخاطر ناسازگاری و تمکین نکردن پول هم گیرش بیاید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
5
6
سلام نه این قانون بدی حق زن ازبین میره حداقل به جایش یه چیزی بزازید اینطوری که نمیشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
5
8
سلام من یک زنم درحال طلاق الان ۲ساله شوهرم ولم کرده مجبور شدم مهریم به اجرابزارم ولی الان ۲ساله شوهرم یه دونه هم بهم نداده حالاهم که شما رندانم برداشتید دیگه خوشبحالش شده نه نفقه داده نه مهریه منم اومدم خونه بابام که مریض پیره خودشونم خرخی ندارن منم اضافه شدم آخه خداروخوش میادمن به پای اون زنهایی که میخواستم کاسبی کنن بسوزم حق من ضایع شد
مصطفی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
2
12
سلام ممنون اقای ریسی که به فکر ما هم هستی من عقد کردم که 4روز بعد عبد مهریشو گذاشت اجرا دوتا وکیل هم گرفته فقط 4روز بعد عقد الان میگن تو باید نفقشو هم بدی مهریشو هم بدی حالا اقصات که با این روزگار من کارگر ماهی چقدر در میارم که 1ملیون باید قصد بدم. میگن اگه نفقه ندی حق طلاق میگیره اگه پیس پرداخت ندی بااید بری زندان بری زندان تا 6ماه نفقه ندی حق طلاق میگیره من نمیتونم تمکین عام یا خاص بگیرم چون در قانون حبس استفاده کرده ولی باید نفقه مهریه بدم من گفتم دینم کامل شه تشکیل خانواده بدم من 32سال دارم تا بخوام قست بدم 60سال طول میکشه جونیم تموم شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
استفاده از حق حبس عین دزدی و کلاهبرداری هست این حق حبس از اوندسته موارد هست که قشنگ معلومه زن با نیت پول و کلاهبرداری اومده جلو همچین زن شیادی باید مجازات بشه نه اینکه بعنوان پاداش هم نفقه بگیره و تمکین نکنه و هم مهریه بگیره و تقاضای طلاق بده اونوقت میگن مرد بدبخت حق طلاق داره که اونم بقول شما با این کلاهبرداری و تحت فشار گذاشتن مرد از اون سلب میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
8
3
مردی که همسرشو از خونه میندازه بیرون و نه زندگی می‌کنه و نه طلاق میده . تکلیف زن بیچاره چیه ؟
مجبور که مهریه اجرا بگذاره . اینطوری که مرد خیلی راحت از این زن به اون زن در حال بدبخت کردن زنهاست بدون اینکه مهریه بپردازه
م
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
3
11
سلام اقای ریسی درود به شرفت مهریه حذف کن
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
3
10
سلام اقای ریسی,به داد مردها برس
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
2
10
با سلام
بنده بعد از گذشت ۴ماه زندگی همسرم شروع به ناسازگاری کرده و منزل مشترکمون ترک کرده مهریشو به اجرا گذاشت البته خانواده زن اگر کاسب باشند بدتر میشود ۳۰۰عدد مهر همسرم بوده اولش گفتن کی گرفته کی داده ما همه مرد ها فقط هدلمون تشکیل خانوادست و داشتن فرزند و اینده روشن است من در همه شرایط با همسرم همراه بودم وبهترین زندگی براش فراهم کردم ولی مادر خانم من یک مشکل روانی داره ونمیذاره زندگی کنیم الان من چه گناهی کردم که باید با کلی هزینه که انجام دادم تا برم سر خونم با این گرونی وسایل وعروسی دوباره درگیر مهریه بشم از لحاظ روحی آسیب ببینم خانم ها دارن با این وضع سکه کانون خانواده ها رو داغون میکنن اقای ریسی عزیز خواهشمندیم به عنوان یک مسئول دلسوز برادری کن در حق همه جوانان مملکتت و قانون گذار قانون سکه رو فقط همان زمان عقد با داشتن سقف تعداد و داشتن تمکین عام وخاص زن والبته اینکه اگر زن بعد از طلاق دوباره ازدواج کرد دیگر حق گرفتن مهریه حذف شود رو اجرا کنید واقعا جوان ها دچار مشکل مالی هستن خداوند به شما عمری با عذت عطا بفرماید
یازهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
11
4
باسلام.بنظرم این بی عدالتی درحق من خانم وامثال من هست درواقع حق کشی زنانی هست که باعشق وامیدرفتندخانه بخت امابعدازعقد اقا هربلایی سر من وخانواده ام اورد.
آرزو جعفری
|
Germany
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
9
6
هزارن حق فانونی به مردها داده شده از جمله حضانت حق مسکن و حق طلاق و غیره۰کدومش ب زنها داده شده ۰پشتوانه زنها در زندگی چیه۰همه مردهایی ک ادعا میکنن تمکن مالی پرداخت مهریه ندارن خیلی سریع ب فکر ازدواج مجدد هستن چطور برای اون مورد پول دارن ۰در صورتی مهریه رو کم یا حدف کنید ک حق برابری ب زنان و مردان تو قانون بدید وگرنه این مردان ازموقعیت بوجود اومده سواستفاده میکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
فعلا که بعضی زنان از این وضعیت سو استفاده کردن و فاتحه زندگی مرد رو خوندن تازه طلبکار هم هستن فقط یک موجود عقده ای میتونه از زندان شدن یک نفر دیگر لذت ببره
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
در ضمن سرکار خانم خانمها حقی دارن به اسم حق حبس که متاسفانه بعضی وکیلهای از خدا بیخبر میزارن جلوی خانمها وقتی زن بخواد از اون حق استفاده کنه دیگه یعنی حق حضانت فرزند یا حق طلاق یا حق مسکن برای مرد کاملا بی معنی میشه و زن میتونه با فشار نفقه حق طلاق هم بگیره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
3
10
سلام به شما اقای ریسی حتما موضوع مهریه را حل کنید که اگر به این منوال سکه پیش برود پسر بدبخت تا عمر دارد باید سکه بدهد وهیچ وقت تمامی ندارد وخا نواده هم نمی تواند تشکیل دهد مثلا یک کارمند علا وه براینکه چند ماهی سکه بدهد غیر از ان هم هر چه پاداش و دیگر کمک هزینه ها به حسا ب خانم ریخته می شود انگار مرد هیچ دخل وخرجی ندارد وخانم دوماه عقدی تمام وکمال یک شبه دارایی مرد را تا ارثی هم که به مرد مرسد تصاحب میکند
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
2
10
سلام حاج اقا ریسی اکثر این زن ها همه کار میکنن شوهر هم تا چیزی میگه میرن مهریه رو میزارن اجرا و میفرستن زندان بعد بیرون آزادانه میگردن با پول مرد بدبخت کیفشون رو میکنن جان هرکی دوست داری جلشون رو بگیر
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۹
4
8
سلام حاج اقا ریسی این کاسبی رو جمع کن
کیوان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
4
8
سلام حاج اقا رئیسی مهریه رو حذف کن توروخدا کلا حذف کن نجات بده مردارو
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
4
9
باسلام جناب اقای ریسی ممنون از شما درمورد ازادی زندانیان مهریه اگه لطف کنید سکه رو ب نرخ روز عقد حساب کنند وسقف بگدارن دعاگوی شما مرد بزرگ هستیم ممنون جوانان چشم امیدشان شما هستید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
3
3
سلام به اقای رئیسی بزرگ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۰
2
4
درود برشما
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
4
5
با سلام خدمت جناب رییسی و ضمن تقدیر از اقدام شجاعانه و خدا پسند شما .به نظر این جانب باید قانون بزارن که اگر خانمی طلاق گرفت و مهریه رو درخواست کرد . پرداخت اقساط مهریه فقط تا زمانی باشه که اون خانم دوباره ازدواج نکنه . با ازدواج مجدد خانم پرداخت مهریه از طرف شوهر اول قطع بشه .به خدا الان خانم هایی هستن که از 3نفر دارن مهریه میگیرن .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
باید همچنین قانونی مصوب شود که اگر زن تمکین نکرد و حق حبس خواست مهریه شاملش نشود
fa
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
6
6
من یک زن هستم و یک فرزند دارم شوهرم نه خرجی درست میده .نه اخلاق داره دنبال این دختر و این زن هم هست تمام اموالش هم به اسم مادرش هست تا حالا بخاطر ترس از پرداخت مهریه یه ذره حرمت نگه میداشت الان پررو شده و میگه برو که دیگه مهریه هم نمیدم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
2
8
باسلام الان کسانی که افساط بندی شده مهریه براشون نمی تونن بدهند خوب اگه دوباره ایناروبازداشت بکنندکه دوباره زندانهاپرمبشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۱
1
8
باسلام الان که سکه گران شده سقف 110سکه روپایین بیارن بایک طرح سه فوریتی کسی که نداره هرچقدرهم مدت افساط زیاد باشدنمی تواند بپردازد کمسبون قضایی مجلس بایدفوری درمسله مهریه ورود کندوبه کمک اقای رییسی بیاید انشالله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
3
5
سلام و ارز ادب به جناب محترم رئیسی
محمدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۲
2
6
سلام اقای ریسی لطفا زندان مهریه کلا بردار دارن کاسبی میکنن خیلی ها
بی پناهتر از همیشه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
10
4
چـــــرا؟
واقعا چـــــــــــــــــرا؟
قانوهایی که در گذشته نوشته شدن به نفع مردها بوده
قانونهایی که الان نوشته یا تجـــــــدید نطر میشن هم به نفعشونه
پس زنــــــان سرزمین چی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
شما که میگویید قوانین فقط به نفع مردان هست و زنان هیچ حقی ندارند متاسعانه تلقی که از ازدواج دارین مردی هست که هیچ حرفی نزنه و تمام حرفهای شما زنان را‌گوش بده و ادم مظلوم باشه من منکر مردان بد هم نیستم ولی راهش این نیست که چون بعضی مردان بد هستن قواننینی احرا بشه که کاملا راه برای سو استفاده خانم ها باز باشه چون با این قوانین مهریه خانم خیلی راحت میتونه زندگی مرد رو به چالش و اذیت بکشه حالا چه مرد خوب باشه و چه ادم بدی باشه مرد اگر مهریه ندهد باید زندان برود ولی زن اگر تمکین نکند چیکارش میکنند هیچی!!!خیلی ببخشید فقط به ریش مرد میخندد بعدش میفرمایید تمام قوانین به نفع مرد هست واقعا عجیبه
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
5
4
ایشالا اجرا بشه
،،،
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
2
6
لطفا نظر من رو تایید کنید
وگرنه باورم میشه که روزنامه جوان یه روزنامه مرد سالار و زن ستیزه
سارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
9
7
اصلا من موافق نیستم این زنهای بدبخت که اصلا پشیتوانه ندارن که زبون مردها بیشتر دراز باشد و به زنها بخندند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
زن بدبخت نیست مرد هم بدبخت نیست دو تا موجود عاقل و مختار هستند نگاه شما به زندگی هست که مشکل دارد اگر هدف زندگی و تشکیل خانواده و ساختن هست که باید در خوب و بد و سختی و راحتی شریک بود دیگه در انصورت نباید نگران زبون درازی باشی یعتی یک نفر پول زور به تو ندهد و بیفتد زندان که تو احساس نکنی مورد تمسخر واقع شدی؟؟!! واقعا حالت خوبه؟؟ همین نگاههای تنگ نظرانه هست که هم در بود زندگی و هم اتمام زندگی مشکل افرین میشود
ناشناس
|
Germany
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
2
8
با سلام بر جناب اقای رییسی ریاست محترم و انقلابی قوه قضاییه الحق و الانصاف جنابعالی در همین زمان کوتاهی که عهده دار این مسیولیت هستید نشان دادید در صدد حل مسایل و معضلات قوه قضاییه هستید و در خیلی از مسایل جهت حل ان ورود نمودید با تشکر از جنابعالی در مورد مهریه و محاسبه قیمت ان به روز عرض کنم خود دولت و وزارت ورزش که قبلا تعهد داده بود به ورزشکاران المپیکی و یا قهرمانان سکه پرداخت کند با گرانی سکه خود سکه تحویل نداد و بجای ان پول نقد داد یا همین امروز اداره مالیاتی از افرادی که سکه از بانک گرفته بودند تصویب کرد که چون رقم افزایش قیمت ان بی رویه و نامتعارف بوده مالیات بگیرد حال سوال از جنابعالی این هست چرا در مورد بدهکاران مهریه قیمت سکه به نرخ روز عقد محاسبه نمیشود ؟؟؟وقتی دولت با این پشتوانه میگوید توان دادن سکه به ورزشکاران ندارد و بجای ان پول نقد میدهد چطور یک انسان با درامد متوسط و زندگی معمول توان دادن سکه های ۵ میلیونی را دارد خواهش میکنم از جنابعالی هر چه زودتر برای این مساله فکر عاجل بفرمایید
ع
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
1
6
احسنت
سعید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۴
5
7
واقعا این زن ها منبع درآمد کردند این مهریه رو خدا کنه به زودی این کاسبی جمع بشه
حسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
3
7
سلام جناب آقای رئیسی
در حال حاضر جامعه به تب طلاق و مهریه دچار شده است و زن دچار غرب زدگی شده است و اکثر زن ها یک کاسبی راه انداختن برای خودشون و بدون هیچ دلیلی بنیان خانواده رو میپباشند و بعد اینکه پول مفت را گرفتند میروند دنبال یک شخص دیگه ای
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۵
10
3
سلام اقای رئیسی چه قانون خوبی دیگه لازم نیست مرد مهریه بده، حق طلا ق هم که با مرداین هست.
با این اوصاف زن هیچ حق وحقوقی نداره .؟؟؟
بهنام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
2
9
سلام اقای ریسی درود به شرفت همینجور ادامه بده
ایمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
4
14
همه باید یاد بگیرن حق و حقوق مادی از طریق کار کردن بدست میاد، پس خانم های عزیز بجای طمع به حاصل زحمت دیگران بیل بدست بگیرن و برن کار کنن
رضا
|
United States of America
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
3
10
با سلام محضر حاج آقای رئیسی ، سید جلیل القدر فرزندم ماهانه ۷۰۰ هزار تومان حقوق می گیرد . ازشهریور ۹۷ خانم به مزل پدرخود رفته و با آنها زندگی می کند . ماهانه ۴۰۰ هزار تومان نفقه می گیرد .. از محل ۷۰۰ هزار تومان ۱۰ سکه پیش پرداخت .! و هر ۵ ماه یک سکه ! .حال هر۵ ماه حقوق سه میلیون و پانصد ت . یک م پانصد میخواد تا یک سکه کامل شود . مضافا که ۴۰۰ نفقه هم هست. شما را به خدا کاری کنید .دست حق یارتان
ع
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
3
10
به نظره من مهریه کلا حذف بشه بهتره آماره طلاق کم میشه
سعید اهرابی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۸
1
9
با سلام
بسیاری از اقایون بعلت عشق و علاقه به همسرشون و اینکه اول زندگی توانایی خریدن خونه و ماشین دارند برای خانم هاشون مهریه مناسب می ذارن به این امید که عشق و علاقه شون را به خانم شون ثابت کنند..هیچ کس زندگی نمی کنه که یک روز طلاق بگیره ...ادم ها اول بر مبنای شباهت هاشون عاشق هم می شن و بعدا به خاطر عدم تحمل تفاوت هاشون از هم جدا می شن...برای نجات جوان ها از تبعات و اثار منفی طلاق هم برای خانم و هم برای اقا ، قانوگذار موظف است قانون را اصلاح کند...بجای تعهد فلان قدر سکه بر ذمه اقا که اکثرا از اهمیت و جدی بودن احتمال مطالبه مهریه تویط ذوجه غافلند بهتر است قانون را طوری اصلاح کنند که آقا موظف باشه مهریه را سر خطبه عقد پرداخت کند تا همین امر باعث می شه اقایون عزیز متوجه بشن که توان پرداخت مهریه رو اگر دارند زن بگیرن اگر نه که یا ازدواج نکنن یا با مهریه سبک و مناسب ازدواج کنند...در هر حال بهتر است پرداخت مهریه همان لحظه انعقاد عقد باشد تا از این مبالغ 100 سکه ها و بالاتر ببینیم اثری هست یا نه ...در ضمن فردا زندانی شدن و مشکلات مطالبه مهریه برای اقایون هم نداره ...ممنون
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
2
9
باسلام وخسته نباشید خدمت ریاست محترم قوییه قضاییه جناب اقای ریسی اینجانب دارای مدرک لیسانس حقوق میباشم الان به مدت یکسال هست که درگیر جریان مهریه درزندان هستم کلا این مدت یکسال از درس زندگی عقب افتادم ازراه کارگری خرجم را درمیارم به نظر شما ریاست محترم اگه بنده این مدت یکسال کارگری میکردم میدادم مهریه همسرم بهتر بود یا اینگه خدایی دستم خالیه زیر صفر یااینکه یسال زندان بسته هستم بنظر شما چه منفعتی داره جز خرج زندان بالا مییره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
13
3
سلام اقای رئیسی سید بزرگوار مهریه سنت پیامبر وپشتوانه زن بی پناه میباشد.
اینکه مرد داشت بدهد نداشت هیچ اشکالی نداشته باشد، این یعنی ظلم در حق زنهای بی پناه.
بنظر من این تصمیم مهم در مورد یک کشور میباشد
شما باید به رای مردم احترام بگذارید ونظر سنجی کنید بین مزدم.
برداشتن مهریه که اکثریت میگویند نداریم، ،ضربه ی بسیار سختی به حریم خانم ها میشود
از فردا اقایون راحت زن میگیرن و راحت طلاق میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
خانم مثل اینکه متوجه نیستی مهریه هدیه است برای چیزی که ما به ازایی ندارد و تو حاضری بخاطر رسیدنت به پول شخص دیگری زندان بیفتد که تو به پول مفت برسی مهریه هدیه است نه طلب پدرت!!!!!
منا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
1
12
سلام و عرض ادب جناب اقای رئسی .من خود یک زن هستم ۳۷ ساله .زن اگر زن باشد کمر به بدبختی دیگری نمی‌بندد تمام اون ادعا هایی که خانمها مطرح میکنند من در زندگی مشترک ۱۸ ساله خود دیده چشیده ام طرف صحبتم با همجنس خودم می‌باشد میتوانی بمان وزندگیت را بساز نمی‌توانی برو خودت وطرف مقابلت را نجات بده اونی که تو زندانه چه دردی از تو دوا می‌کنه یا اونی که داره با بدبختی به تو سکه میده هیچ فکر کردی خیلی بعد ها کجا خرجشون می‌کنی بیایم یکم بهم احترام بذاریم وقتی به هر دلیلی نمی‌تونیم اون زندگیو حفظ کنیم همدیگه را ازار ندیم ببخشیم تا بخشیده بشیم این دنیا خیلی کوچیکه من طلوع فردا را میبینم؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
احسنت مشکل همین هست که پشت این صغرا و‌کبری گفتن ها هدف پول است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
احسن
درود بر این شیرزن
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
1
11
بعضی زن ها حاضرن شوهرشون بفرستن زندان تا به پول برسن واقعا ادم عقده ای هست کسی که کسی رو زندان ببینه تا به پول بی زحمت برسه
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
1
11
با سلام به نظرم حق زن فقط نفقه هست که باید پرداخت شود نه مهریه,و زن که تمکین نکند حقی به مهریه نباید داشته باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
احسن.کاملا درسته
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
3
9
درود بر شما جناب آقای رئیسی خدا پشت و پناهتان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
9
2
سلام با این تصمیم اقای رییسی مردا در آینده ای ن چندان دور در مملکت هرج ومرجی ایجاد کنند ،که کسی نتونه این بی نظمی رو جمع کنه.
چون در قبال زن با توجه به قانون جدید هیچ گونه تعهد ی ندارن،.
من همه اقایون را نمیگم اما کم نیست ،مردانی که ایمان واعتقاد دینی ضعیفی دارن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
مگه زنان با درخواست مهریه و زندانی کردن مردها و وقت دادگاهها گرفتن حرج و مرج راه ننداختن شما داری جوری وانمود میکنی که درخواستهای طلاق از طرف مرد هست در صورتی‌که اگه امار بگیرن بیشترش از طرف زنان و بعد اجرای مهریه هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
11
3
سلام این قانون جدید مرد اگه داشت مهریه بده نداشت اشکالی ندارد.اقای رییسی دور نیست مردا یه حرج و مرجی راه بندازند، که بیا وببین! چون نسبت به زن دیگه تعهد ی ندارن. البته نه در مورد همه مردا ولی با کمال تاسف مردای بی اعتقاد هم کم نیستن
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
2
10
خانم برو دادگاه ببین برخی از این زن ها چه حرج مرجی چه کاسبی راه انداختن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
8
4
سلام هیچ خانمی دوس نداره اسم مطلقه روش بیاد چون جنس من جنس زنه، این حرف شما اشتباهه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۲
ببخشید همه زنها مثل هم نیستن همینجور که همه مردها مثل هم نیستن زنانی هستن که ابرو واسشون خیلی مهمه و زنانی هم هستن که از کمترین مقدار مهریه نگذشتن و باوجود عدم نیاز ودرامد بالا ابروی خودشون بردن واتفاقا بدون هیچ ننگ وعاری اسم مطلقه هم روی پیشون دارن اتفاقا همین زنها باعث میشن جوانان کمتر جرات کنن ازدواج کنن چون افرادی که مشکل ایجاد کردن زود معروف میشن و دید جامعه را بد میکنن و صدها دختر خوب و سازگار که دنبال تشکیل خانواده و زندگی هستند از هدف اصلی خودشون بازمیمانند قانون مهریه به این شکل فعلی باید اصلاح شود چون برای دودسته از افراد واقعا اسیب زا هست ۱_برای همسران زنان ۲_برای دختران خوب و دم بخت که درارزوی ازدواج و تشکیل خانواده هستند و تنها گروهی که از ان منتفع میشود زنان هستند که دنبال زندگی و تشکیل خانواده و مسیولیت پذیری نیستند و متاسفانه با این قانون فعلی تشویق میشوند به کارهای نادرست خودشان
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
3
4
سلام من جز اون دخترای خوب بودم معتقد به سنت خدا وپیغمبر گناه نکردم ازدواج رسمی. اما مرد من، نامردی رو درحقم تمام کرد. من به همان خدایی پناه می‌برم که قاضی بودن نقص ، و قاضی الحاجات است قانونش مثل قانون بندهاش پر از عیب ایراد نیست
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
3
8
یسمه تعالی
باید دست رهبر معظم انقلاب را با این انتخاب به جا و شایسته بوسید. یکی از خصوصیات جوانان خامی است. متاسفانه قبلا توجیهات لازم در خصوص مهریه و عندالمطالبه بودن انجام نمی گرفت و کسی بدرستی نمی دانست که چه چیزی را دارد امضا می کند. نتیجه آن هم الان سیل عظیم زندانیان مهریه است که واقعا جناب رئیسی به درستی این معضل را تشخیص دادند.
مهریه سنگین اکنون به عنوان بازار داد و ستد برخی نیز تبدیل شده و بنیان خانواده را هدف قرار داده است.
متاسفانه قضات شدیدا از زنان حمایت می کنند و برخی هم تخلفاتی دارند که انشاالله حتما جناب رئیسی به سراغ قضات متخلف رفته و به تخلفات آنها نیز رسیدگی خواهند نمود.
آرزوی توفیق و سلامتی برای جناب رئیسی بزرگ را دارم
التماس دعا
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
4
6
سلام من آدم معتقدی هستم به سنت خدا وپیغمبر ازدواج کردم اما، همسرم نامرد یو در حقم تمام کرد، اما شکایتمو پیش همان خدایی میبرم که قاضی ،هم قاضی الحاجات بدون نقص است قانونش خالی از نقصان است همان خدایی که ذره المثقال است. هیچ وقت درپیشگاه خدا حلالش نمیکنم نه بخاطر مهریه بخاطر اسم کلمه مطلقه شدن شاید کسی نخونه یا ااصلا مهم نباشه اما این کلمه برشعورم ،شخصیتم، انسان بودنم سنگینی میکند. .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
شما حق داری نگران باشی ولی قبول بفرمایید خیلی از زنان که دنبال مهریه و پول هستن بیشتر واسشون سنگین هست‌که چرا به پول نرسیدن نه اینکه اسم مطلقه را دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
0
0
عه یعنی چی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
1
8
خانم ها اینقدر ننه غریبم بازی درنیارید تا وقتی ازدواج نکردین که میگین جوونی که فلان باشه و بهمان باشه واسمون پیش نیومده که بیاد خواستگاری بعد اینکه شوهر میکنین بجا زندگی کردن میقتین دنبال حق و حقوق خودتون بابا جان یکم دور و بر خودتون نگاه کنین پدرتون چی داشته که الان از اون پسر بدبخت اول زندگی همه چیز میخواهین اگر داشت و داد که وظیفش بوده اگر هم نداد و یا احساس کردین تو زندگی باید ذره ای از خودتون گذشت کنین یا واسه زندگی تلاش کنید اونوقت به فکر کاسبی سکه مهریه میفتین یکم به خودتون بیاین شما زنهایی که اینکارها کردین ابروی خودتونو بردین دیگه مرغ پخته هم از استدلالهای شما خندش میگیره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
1
7
سلام بر جناب اقای رییسی لطفا رویه دادگاههای خانواده و ادعای زن ها را بررسی بفرمایید که در دادگاه عدم تمکین و یا مهریه و نفقه به چه طریقی عمل میکنند حتی باور بفرمایید بعضی از این زنان از ترس بی منطقی خود را در دادگاه افتابی هم نمیکنند و از اونطرف پشت سر بعضی از این وکلای از خدا بیخبر قایم میشوند و پشت سر هم تقاضای نفقه و مهریه و عدم تمکین و حق حبس مینمایند حتی بدون اینکه یکبار با شوهر هم صحبت شوند که بگویند مشکلشان چیست بخدا بعضی زنان دارن خیلی سو استفاده میکنن و ته دلشون به دادگاه هم میخندند که اینقدر راحت دارن همه به بازی میگیرن جالبه تا به قاضی میگی لاقل برای جلسه تمکین باید خودش بیاد نظر بده میگن وکیل داره کافیه مگه زندگی رباط هست من باید با خودش زندگی کنم نه وکیلش جناب اقای رییسی لطفا در این راه همت و تلاش بگذارید ازدواجهای چند روزه که سریع به تقاضای مهریه ختم میشود ویا ازدواجهایی که زن درس بخونه و تاخرش از پل گذشت شروع به ناسازگاری کنه اسمی جز کلاهبرداری و شیادی بهش میشه گذاشت؟؟؟
سارا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
4
6
سلام ؛من به عنوان یه خانم کاملا با شما موافقم؛باید گفت متاسفانه بعضی خانمها وجه و ابروی بانوان خوب رو از بین بردن؛مهریه یه هدیه است؛طبق گفته حضرت رسول؛متاسفانه بعضی بانوان فلسفه هدیه را با تجارت اشتباه گرفتن؛امیدوارم هرچه سریعتر برنامه ای جامع در این خصوص توسط قوه محترم قضائیه تدارک دیده شود؛که مردان هم متضرر نشوند.
مسعود
|
-
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
2
5
درود بر مرد روزهای سخت..مبارز علیه فساد
مسعود
|
-
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
2
6
درود بررئیسی بزرگ .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
2
6
باسلام جناب ریسی مرد بزرگ ب
فقط امید ما ب شماست ک با همکاری مراجع عزیز زودتر همانطور ک فرمودید مشکل مهریه رو حل نمایید باخربد سکه ۵ م چ فشارجبران ناپدیری ب جوانان وارد میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۹
1
7
سلام دیگه رسمی مهریه رو بردارید چون مردا اگه مالی هم داشته باشند از قبل به اسم خانواده خودشان میکنند. دیگه ازدواج کردن هم از اعتبار داره میافته
ی دختر هم وطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
1
9
سلام به همه آقایون و خانوما که از مشکلاتشون میگن .....امان از قانون بی قانونی ...منم ی زنم و دلم پره ....چرا باید چیزی به نام مهریه از نوع( سکه ) و حق طلاق وجود داشته باشه که فقط باعث لج و لج بازی باشه , پسر ها رو از ازدواج فراری بده ....دهتر ها رو پر رو کنه و مفهوم عشق رو زیر سوال ببره , چند نفر با حرف من موافقن ؟
پاسخ ها
Mohammad,A,1372
| Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۵
با این نوع نگارش
و که فقط به پر رو شدن دختر ها اشاره کردی
* میشه گفت که ، مرد هستی {البته ببخشید گفتم مرد/ولی جنسیت مذکر داری} *
یا اگر هم خانم هستی ، با این حرفت که گفتی { پسرها رو از ازدواج فراری میده* باید درپاسخ بهت گفت که حتی یک خواستگار هم نديدی از نزديک و چند سالیه که سخت به دنبال شوهر میگردی و کسی هم حاضر نیست که باهات ازدواج کنه .
ولی به احتمال خیلی قوی ، مذکر هستی
ی دختر هم وطن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۰
2
4
سلام به همه آقایون و خانوما که از مشکلاتشون میگن .....امان از قانون بی قانونی ..
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
1
4
باسلام خدمت مرد شریف و بزرگوار آیت الله ابراهیم ریسی شما بخشنامه را که اخیرا در مورد مهریه صادر نموده بودید اصلا در شهرستان پاوه هیچ تاثیری نداشته و کماکان بر زندانیان مهریه افزوده می شود لذا خواهشمند م که تدبیری بیندیشید ممنون و سپاسگزارم از حضرت عالی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۳۱
1
5
درمورد مهريه بايد فورا يك كارجهادي كرد فوري فوري فوري
شاپور
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
1
6
سلام اقایه ریسی بزرگ من اهل شهرستان اهر در اذربایجان شرقی هستم بخشنامیی که توست شما بزرگوار سادر شده درمورد مهریه هیچ رسدگی نمیشود ما درخوسوس این چیکار کنیم منی که هیچ مالی ندارم و خود مریز و توانایی کار کردن ندارم چیکار کنم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
1
8
خیلی ممنون که به درد جوانان بدهکار مهریه رسیدگی کردین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
0
4
با سلام من در متنی از قول نمایندگان مجلس خوندم که نمایندگان خانم به محاسبه سکه به تعدا د ۱۴ عدد و یا به قیمت روز عقد مخالفت کردند میشه پرسید با چه چیزی موافق هستن؟؟ اگر به همین روش قبل بخواد ادامه پیدا کند که هیچ پسری توان دادن این سکه ها با قیمت ۵ میلیون را ندارد و از انطرف دیگه پسران ازدواج هم نمیکنند و فقط وقت دادگاهها برای اینجور پرونده ها گرفته میشه
محمدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
2
5
باسلام عرض شود اقای ریسی بخشنامه جدید اصلا تاثیری در دادگاهها ندارد و همچنان همان قانون قبل صادر میشد پابرجاست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
4
3
پس مردای ک زن وبچه رها میکنن پی هوس با زن دیگر هستن زن اول چ گناهی داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۱
1
2
براي كسي كه نداره مدت هم زياد بشه نميتونه مهىيه رو بدهد بايد اقاي ريبسي طبق قولي كه به اقاي مكارم شيرازي داده اند حل كنند
م.و
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
4
4
زنها دارن کلاهبرداری قانونی میکنن...بعد دنبال طلاقند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
5
2
سلام هر خانمی که از شوهرش بچه دار میشه قصد زندگی داره. آگه قصد گلاهبرداری داشت بچه‌دار نمیشد . مطمئن باشید مرد زن ازاره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
زنی که حق حبس میگیره چی؟؟ اونکه اصلا پا در خانه شوهر نمیزاره و تمکین نمیکنه چی بچه که بخوره تو سرش بچه ای هم نداره اگر دنبال مهریه باشه شیاد و کلاهبردار نیست؟؟
محسن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
2
5
من تا به حال به سختی 9 سکه داده ام آبه دوست و آشنا بدهکارم و زنم کارمند رسمیست و فقط من از همان اول شاگرد مغازه بودم و بیمه هم ندارم حتا برایه دادن سکه دندان هایم که خراب بود را نتوانستم درست کنم کشیدم که پول سکه جور شود من نه میتونم آرزویه یک لباس خوب یا حداقل یک شب خواب آرام و غذا خوب داشته باشم که نکند پول سکه عقب نیفتد چون آبرو دارم و نمیخواهم به خانوادم فشار بیایید که البته کمک هایه خانواده اگر نبود که قطعن راهی زندان بودم تو رو خدا کاری کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
امیدوارم ریشه برخی از زنان که فقط پول رو میفهمن کنده بشه و همچین زنانی به سزای کار خودشون برسند میگن مردها بدن یا دست بزن دارند زنان که بدترن وقتی مهریه واسشون قسط بندی میشه و هر دفعه با عقب افتادن اقساط ترس از زندان افتادن و جلب دارند اونم برای مهریه نه طلب شخصی این اسمش خشونت نیست از طرف زن نیست پس چیه؟؟؟!!!!
متین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
1
4
باسلام . روزی که عقد کردیم سال 95 سکه بود حدودا یک میلیون تومتن , بنده به جیبم نگاه کردم و قرار رو گذاشتیم 14 سکه. سال 96 بخاطر آزاد اذیت های همسرم دادخواست طلاق دادم , اما بعد از 7 ماه پیگیری به بهانه عدم ارائه نظریه مششاور بهزیستی قاضی پرونده رو بست و سال 97به دلیل بیماری سرطان خون در بیمارستان و تحت درمان بودم .سال 98 خوب شدم و دوباره تقاضای طلاق دادم , الان سکه شده 5 میلیون تومان !!!!!!!!!!!!!!!! آیا این انصافه به خاطره تحریم یا برداشتن ارز دولتی از سکه تواوانش رو ما بدیم . تازه من که 96 دادخواست دادم چرا نذاشتین طلاق بدم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
1
5
بايد دستورات به طور شفاف وروشن ابلاغ شود كه براي كل ايران بطور يكسان لازم الاجراء باشد عين قانون باشد
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
1
6
متاسفم برای مردی که بره با زنی که قبلا ازشوهره قبلیش مهریه گرفته ازدواج کنه زنی که دادگاه دیده ازدواج کنه,چون اینجور زن قبلا هویت واقعیش رو نشون داده
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
0
5
هنوز هیچ مسوولی تعیین این موضوع را مشخص نکرده که خب یک جوان کم عقلی کرد و مهریه ای را تعیین کرد و با گذشت تنها چند سال با تورم 5 برابری قیمت سکه روبرو شده که این تورم حاصل نوسانات ریالی کشور است و حال او باید چوب این تورم و افزایش قیمت 5 برابری را بخورد !؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
1
5
باسلام جناب دکتر ریسی بالاخره کی وصعیت مهریه های سکه روشن مبشود من جوان چ گناهی کردم ک باید سکه ۳۵۰ هزار تومنی زمان عقدم رو ۵میلیونی بدم چقد طلم هر چ میدوم ب جایی نمیرسم تورو خدازودتر ب داد ما جوانان برسید سکه ۵میایونی رو میگیرن وبا دوست پسرشون یه دهن کجی هم میکنن زودتر مملکت رو از این فسادها نجات دهید متشکرم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
1
9
خانم هایی که دارین مردان را به خشونت متهم میکنید اولا که در هر ۱۰۰ تا مرد هم امروزه ۳ نفر دست بزن ندارند در ثانی یکبار میزنند و تمام حالا زنان با تهدید و اجرای مهریه و زندان رفتن مرد هر ماه دارن اینکارو میکنن واقعا کدومشون خشونت دارند اون مردی که یکبار زنشو زده یا اون زنی که هر مده با تهدید جلب و زندان از شوهرش شکایت کنه واسه گرفتن مهریه خانم ها خشونت اصلی از طرف شماهاست حرف بیخود نزنید جوری که هر چی شما بگین انگار جامعه قبول میکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
0
7
اين نما يندكان مجلس لجا هستند كمسييون قضايي مجلس به كدام دليل به وظايف،خود بي اعتنا هستند اقايان محترم،،قانون حديد مهريه را زود تصويب كنيد،همه،منتظر شما هستند امروز فردا نكنيد شما قسم،خورده ايد حامي ملت باشيد
کهریز
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۳
0
7
سلام اقای رئیسی شما نوری بودی که از طرف خداوند برای مردم ستمدیده فرستاده شدی فساد در برخی از دادگاه ها بیداد میکند از شما خواهش میکنم نظارت بر دادگاه ها رابیشتر کنید تا قضات هم هواس شان باشد من کسی هستم که بی عدالتی دادگاه رنج میبرم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
1
5
سلام و درود خدمت مقام محترم قوه قضاییه
خدا خیرتون بده واقعا.زنی که هیچوقت خوبیها و زحمات شوهرشو نمیبینه و زندگیشو با ی نوزاد رها کرده و جهیزیه برده و هر تهمتی ک خواسته ب شوهرش زده و مهریه اجرا گذاشته و حتی ب اینده بچه اش فکر نکرده چطور و با چه شرافتی مهریه میگیره و چجوری اسم خودشو مادر میذاره خدا از اینجور زنهایی نمیگذره.
حقشه بیست سال طلاقش ندم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
برخی هم مهریه اجرا میگذراند و کاسبی میکنند و هم تهمت میزنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
0
6
جناب اقای ریسی باسلام چرا وعد ه ای که ب مراجع بزرگوار داده اید در مورد مهریه عملی نم کنید زودتر ؟؟ همانطور که مراجع عالیقد ر قیمت سکه ۵ میلیونی رو رد کردن وفرمودن قیمت سکه باید ب نرخ روز عقد باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
1
7
برخی از نمایندگان خانم مانند خانم دوالقدر خانم ابتکارک نطرشون این بود ک قیمت سکه ب نرخروز عقد باشد چرا عملی نمیکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
0
4
پول نیست
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
6
تکلیف مردی که تازه عقد کرده با سکه5میلیون تومانی حالا قیمت سکه به روز عقد باشه هم باشه چیکار کنه به نظرم باید فکر دیگه بکنن واسه مهریه مثلا سقفش بشه 14سکه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
6
بله نطر شما هم درست است خود ۱۴ سکه میشود ۷۰ میلیون فعلا مگر کم است اگر ما مسلمانیم والگوی ما حصرت فاطمه است پس باید در مهریه هم حداکثر مهریه حصرت فاطمه باشد من خودم یه خانم هستم ومشکلی هم در زندگی ندارم باتمام مشکلات با شوهرم همراه هستم ولی در اطرافیان میبینم که چ طلمی ب مردها میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
4
0
سلام همه مردها ندارن مهریه بدهند پس رسما اعلام کنید بود و نبود ان فرقی ندارد
پس مهریه برا کسانی پشتوانه میباشد که با مردم عام فرق دارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۵
0
3
تصويب به،نرخ روذ عقد اذ اول سال نودوشش تورم سكه درست از همان سال شروع شد يا هرطرحى،كه در نظر دارند،،عملي كنتد فوري
پ . ر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
1
1
آقای ربیسی خواهشا ی فکری هم بابت زندانیان چک بکنید بعضی از زندانی ها واقعا ندارن پول مردم را بدن زندان ماندن هم دردی را روا نمیکنه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
0
8
سلام بخدا من با یه بچه۳ساله موندم چکارکنم ندارم مهریه بدم زنم حکم جلبم گرفته۹ماهه فراریم
م
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
1
6
متاسفم برای مردی که حتا یک سکه به زن بده شرم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
0
4
درود بر آقای رئیسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۷
1
6
يك كار اساسي در مورد مهريه انجام بدهند دوباره زندات ها خاته حوانان نشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
0
5
مجلس بايد لايحه درمورد مهربه بدهد بررسي شود ضمنا حكم جلب ازمهريه برداشته نشده است
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
0
6
بچه من ازدواج کرد خانمش وپدرومادر خانمش بعد از یک ماه شکایت کردند چون داماد شب پشت به او خوابیده معلوم می شود درآینده به او توجهی ندارد لذا مهریه اجراگذاشتند وحتی وام ازدواج 30میلیونی گرفتند وبرای پدر ومادردختر خانه گرفتند وامی که حق زوجین است به نظرم مهریه برای خانمها شده یک درآمد بی دردسر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
ادم واقعا نمیدونه بخنده یا گریه کنه فقط میشود گفت با این وضعیت و قوانین ازدواج بزرگترین اشتباه هست
۷۰نفر از زندانیان شهرستان بابل زندان متی کلا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۸
0
5
سلام اقای رییسی, من حدود سی سالم هست,به مدت ۲سال هست که برای مهریه در زندان مازندران ,شهرستان بابل در زندان متی کلا هستم, از وقتیکه این اقدام مهریه اجرایی شد,هیچ کدام از زندانیان شهرستان بابل ازاد نشدن,خواهش میکنم به داد ما برسید,به ما کمک کنید,صدای مارو بشنوید,هیچ جوابی به ما نمیدن,ما رو ازاد کنید.
کیومرث
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
0
7
منبع درامد برخی زن ها شده کاسبی شده مهریه متاسفم واسه قانون مهریه
اکبر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۹
0
6
سلام آقای رییسی من یک باز نشسته و پنجاه و هفت سال سن جانباز و ایثارگر که هر چه داشتم حتی سه دانگ خانه که جزء مستثنیات دین میباشد را به اجبار حکم دادگاه بابت مهریه همسرم دادم و متاسفانه به دلیل فشار در برهه زمانی خاص بخاطر پسرم مجبور شدم پنجاه عدد سکه در قباله عروسم! بیندازم که ایشان هم بعد از دو سال زندگی مهریه اش را به اجرا گذاشته،،، پسرم در حال پرداخت اقساط مهریه و نفقه است و من هم بدلیل نداشتن تمکن مالی بر اساس حکم دادگاه بیش از چهار ماه است که در زندان میباشم تو رو خدا رسیدگی کنید
محمدرضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
0
4
سلام,پرداخت نکردن پیش قصد مهریه زندان دارد؟؟من جز یه خانه چیزی ندارم اونم اجرای ثبت مستثنیات دین قرار داد رفع توقیف شد,الان باید برم زندان؟یا خانه بنده در دادگاه توقیف میشه؟؟
فرخ بی باک
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
0
5
سلام آقای رئیسی بنده ۷۸ ازدواج کردم یک هفته نگذشت همسرم که معلم نهَضت بود تازه جذب اموزش و شده بود و اونو به روستا فرستا دن چون شهر خودش هم نبود منزل ترک کردومهره اجرا گذاشت ۷ سالدنبال برگشت ایشان بودم ثمری نداشت از اون وقت دارم مهریه میدم جونم به این رسیدهخواشا کاری کنید چون من یکی خودمو مرده میبینم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
پرونده قتل هم که‌میبود در اینمدت یک سرانجامی پیدا میکرد اخه ۲۰ سال درگیر پرونده مهریه؟؟!! مشخص هست که قانون فعلی مهریه نارسا و دارای مشکل هست وانشالله با همت مجلس و رییس محرم قوه قضاییه این مشکل که واقعا خیلی هم پیچیده نیست حل شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
0
3
باسلام این چ قانونی است ک کسی دارد مهریه بدهد وکسی ک نداردندهد این طلم هست ب مردی کدارد واز اون طرف طلم هست ب زنی ک همسرش چیزی ندارد لطفا یه قانون کلی برای همه بزارید ک عدالت برقرار باشد وتعداد سکه مهریه رو سقف بگدارید با محا سبه مناسب نه ب قیمت ۵م ک در توان هیچکس نیست باتشکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
احسنت کاملا درسته هم مرد پولدار و هم مرد بی پول حق زندگی دارند و کار کاملا شرعی و اخلاقی و یک سنت اجتماعی دارند انجام میدهند شایسته نیست کسی که دنبال تشکیل خانواده و ازدواج بوده است با قانون مهریه از هست و نیست ساقط شود مرد چه پول رابدهد و چه ندهد اثر این قانون مهریه روی زندگیش دایمی و مخرب خواهد بود حرف من این هست باید کاری کرد که زن نتواند طمع کند که مهریه احرا بگذارد چون اگر به این صورت باشد مردی که پولدار هست باید هر لحظه بترسد چون ممکن هست خانم طمع کند برای پول مهریه احرا گذارد و زندگی مرد را داغون کند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
0
6
اقاي رييسي شما به ايت الله مكارم شيرازي قول داديد مسله،مهريه،رو،كاملا حل كنيد همه منتظر قول شما هستيم باتشكر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۰
0
5
با سلام پیشنهاد میکنم دادگاهها یا مرکز تحقیقات و یاامار سنجی قوه قضاییه اماری در مورد تعداد سکه های مهریه خانمها بگیرند و با خودشون حساب کنند که بصورت میانگین چند سکه میشود و اگر بنرخ روز قیمت سکه را حساب کنند چقدر میشود و اگر مثلا قیمت روز عقد و یا همراه با ۱۴ سکه طلا حساب کنند چقدر میشود و باتوجه به مخارج معقول و اینکه توان عموم مردان چقدر مهریه هست قانونی تصویب شود که برای همه مردان یکسان اجرا شود اینکه گفته شود چون مهریه سکه بوده حالا باید عین ان داده شود نه کمکی به حل مشکل خواهد کرد و نه متناسب با شرایط فعلی و توان خرید افراد میباشد خواهش میشود در این زمینه با دید جامعتری تصمیم گیری شود خانمها توجه داشته باشند این حرف بمعنی این نیست که خانم مهریه نگیرد و زن بحال خود رها شود بلکه گرفتن مهریه نظام مند و مبلغ ان عادلانه باشد تا به طرفین ظلم نشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
1
1
سلام من ۲۴ سال سن دارم چهار سال پیش ازدواج کردم این چهار سال من خیاطی وپچه داری وخونه داری کردم شوهرم ول میچرخه ،فوق دیپلم داره میگه فقط کار دولتی کار دولهم نیست غیر از این عارش میاد کار کنه به مادرش میگم راهنمایش کنید میگه تقصیر بچه م نیست من لای پنبه بزرگش کردم من مهریه ام اجرا گذاشتم بخدا قسم ازاین همه فشار زندگی خسته شدم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
شما ممکنه مشکل داشته باشی و خسته شدی ولی احرای مهریه راهش نیست اجرای مهریه یعنی خیانت زن به مرد در ازای اعتمادی که مرد در اول زندگی به همسر ایندش داشته است اگر میتوانی زندگی و همسرتو اصلاح کن اگر میبینی نمیشه تصمیم دیگه بگیر احرای مهریه واقعا راهش نیست چون شما رو هم مثل اون ادم بی مسیولیت و خودخواه نشون میدهد
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱
0
6
سلام آقای رئیسی محترم من35سال هستم بخاطر مهریه زندانی شدچون هیچی نداشتم پیش پرداخت کنم و پدر بیسواد داشتم سند به جای ضمانت به عنوان مال معرفی شده مجبور به اینکه پدرم داره نداره خودشو حراج کنه تاسند مردم که به عنوان مالی معرفی شده آزاد باشه بچه دارم 9ماه به دنیا آمده هنوزه ندیدهم چون پول شکایتو ندارم واگر پول داشتم این مشکل زندگی پیش نمیومد توبهخدا کمک مابدکاران مهریه بکنید
کاظم
|
Germany
|
۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
1
6
با سلام .. خواهشن خانوما توقعاطشون رو بیارن پایین زندگی کنن نه اینکه ..بگن من میرم خونه پدرم مهریمو هم میگیرم به خاطر اینکه ۹۰ درصد خانوما بخوان از مرد انتقام بگیرن یا اینکه بتونن به زور از طریق مرد که در زندانه یا با تحت فشار قرار دادن یا اینکه از نداشتن شرایط مساعد مالی بتونن از اقوام درجه یک که به شوهر کمک میکنن کمی پول دریافت کنن ..این کار دزدیه که زن زندگی کنه تفریحشو بکنه پدر شوهرو در بیاره هر موقع هم که میخواد بزاره بره اونم طلب مهر هم بکنه این کار ها رو میکنن ...کسی که بخواد زندگی کنه دیگه نباید بگه من مهر میخوام که سنت .قدیم و ندیم بوده و هست بیا زندگی کن حالامن بیام ازت پول طلب کنم چیه ..کار خانوما برای مهریه و کشوندن شوهر به دادکاه فقط وفقط جنبه فشار روحی و روانی داره ..زن بعد طلاق میره زندگی میکنه مرد هم بعد طلاق میره زندگی میکنه دیگه چرا اخه پدر شوهرو در میارین تو این گرونی شما هم بیا بندازش تو زندان که چی بشه.. به تو مهریه پول زور بده خوردی خوابیدی تفریح کردی پولم میگیری ...چقدر بی انصافین خانوما ..اگه دختر و پسر بخوان زندگی دلشون به زندگی باشه دیگه مهریه ارزشی نخواهد داشت اگه نخواد زندگی کنن خدا به همراه هر دوتاتون ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
بله کاملا حرف شما درسته اگر میتونی چه مرد چه زن زندگی کن اگر نمیتونی برو پی زندگی خودت اینکارها که زنان مهریه اجرا میگذارند دون از شان و انسانیت هست چون میخوان با فشار و تهدید زندان از شوهر یا خانواده شوهر کاسبی کنند حرف من روی پول یا مالی که شوهر با رضایت میدهد نیست حرف روی پول یا سکه ای هست که میخواد با دادگاه و شکایت و تهدید داده بشه ای خانمهایی که شما مهریه اجرا میگذارید و اونم در این شرایط سخت اقتصادی دنبال مهریه و پول هستین اگر یکم انسان باشید و وجدان داشته باشید اینکارها رو نمیکنید چون مرد در اوج اعتماد به شما سکه مهریه کرد که بقول خودتون جلو فامیل سرافکنده نشوید که یکوقت ارزش دخترشون کم هست و حالا شما دارین از این موضوع سو استفاده میکنید ولی بحث این هست با توصیه اخلاقی هم بعضی زنان متوجه کار زشت خودشون نمیشوند و واقعد در این شرایط باید قانونی برای مهریه تصویب شود که اختیار گرفتن ان و یا محاسبه ان تغییر کرده و به این شکل فعلی از دست بعضی زنان عقده ای خارج شود ادم پول خودشو میگیره بهش وفا نمیکنه من موندم بعضی زنان با چه وقاحتی دنبال مهریه اونم به نرخ روز سکه و اونم همش هستند اگر انسانیت داشتین اینکارها رو نمیکردین ولی انشالله با رویکرد جدید ریاست محترم قوه قضاییه این موضوع به صورت دایمی حل شود اقای رییسی امید ما در این مورد واقعا به شما هست نکته امیدوار کننده اینهست که جنابعالی در این مورد دقیقا متوجه نارسا بودن قانون پرداخت مهریه شده اید حق نگهدارتان باد
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
0
7
اون زن که به خاطره مهریه شوهرشو میندازه زندان یه ادم عقده ای بیش نیست,زن که دادگاه مهریه دیده یعنی راه روش دزدی یاد گرفته,این اخطاره واسه مردایی که با این جور زن ها ازدواج میکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
افرین دقیقا همینجوره البته الان مردها زرنگ شدن و به زنی که بقول شما راه دزدی یاد گرفته نگاه هم نمیکنن تا انشالله ریشه هنجین زنان کاسبی قطع بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۲
0
6
با سکه ۵ میلیونی اکثر خانمها فرصت طلب شدن واین تهدیدی شده برای مردان خواهشا زود تر فکری ب حال جوانان مهریه بده بکنید سقف بگدارید وتعداد سکه رو خیلی محدود کنید ب نطرم زندگی ها محکمتر میشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
7
لطفا هرچه سریعتر تکلیف مهریه را مشخص کنید تا مرد های که مهریه میدهند سکته نکردن
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
0
6
باسلام جناب اقای ریسی خواهشا زودتر یه فکر اساسی برای سکه ۵ میلیونی مهریه بکنید تبدیل ب پول ومبلعی باشه حداکثر زیر ۱۰۰ میلیون هم در توان دادن مرد باشد وهم این زنهای مهریه بگیر کمی از کاسبی دست بکشن ممنون
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
0
7
ایشالا که حذف بشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
1
5
باسلام خواهشا این پیامها رو ب رویت دکتر ریسی برسونید تا هر چه سریعتر تصمیم بگیرن دادن سکه ۵میلیونی با این شرایط سخت زندگی بسیار بسیار دشوار است متشکرم
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
7
0
سلام سر دبیر روز نامه جوان خسته نباشید با قشر خانم چی مشکلی دارید مطلب شما زن ستیزه؟ !.....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۶
مشکلی با زنان نیست بانوان خوب و اهل زندگی بسیار هم محترم هستند مشکل با قانون مهریه هست که بعضی زنان با کاسبکاری و نامردی در حق شوهران خود انجام میدهند و جناب اقای رییسی کاملا متوجه این قضیه شده اند مشکل این هست که زنان نباید دنبال پول مفت و باداورده باشند اونم با تهدید و حکم جلب انشالله با همت سید بزرگوار این قضیه کاملا حل شود
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
5
این همه جوون رو به بهانه های واهی به زندان میبرن یا باید سالیان سال زحمت بکشن برا کس دیگه اخه این چه قانونیه ، این همه مشکلات رو میشه با تقسیم حق طلاق و شرایط طلاق حل کرد و میزان طلاق رو کم کرد
ایمان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
0
5
دورود به شرف و غیرت و فهم و شعور جناب حجت الاسلام رئیسی، خدا کنه زودتر کاری برا حذف مهریه کنید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
0
4
کجای دنیا چنین قانونی هست که یه دختر خانم هنوز زندگی رو شروع نکرده مهریه اجرا بداره وتو این شرایط بحرانی مملکت بگیره وبره دنبال خوشی خودش خواهش میکنیم هرچه سریعتر اقای ریسی رسیدگی کنند
زهرا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
0
4
اون زن که به فکر پول مفد هست و بخاطره پول حرام مردرو زندانی میکند آدم عقده ای هست که با آینده خودش بازی میکند چون دیگه کسی دنبال ازدواج با اینجور زن ها نمیاد,و آخرش میشه...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
3
1
واقعا دیگه مهریم حذف کنید چیزی میمونه تو این مملک برای حقوق زنای بدبخت. همه زنای مطلقه باید برن گدایی و خراب بشن!!!!یا با بدبختی کلفتی کننن؟؟
واقعا راهی بهتر از این بلد نبودن؟؟
مهریه اسلامم گفته حقه زن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
عجب د.... اینهمه زن هستند دارند کار میکنند و در جامعه محترمانه زندگی میکنند چجور میشه تا اسم حذف مهریه میاد فکرتون میره که....
علی
| Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
هیچ راه دیگه ای به جز خراب شدن یا کلفتی یا کلاشی از طریق گرفتن مهریه برای گذران زندگی به فکرت نرسید؟هر کاری میخوای بکن، چرا کسی باید به خاک سیاه بشینه تا خرج تو را بده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
0
6
باسللم کجای دتیا چنین قانونی هست؟ امروز عقد میکنن یه ماه بعد مهریه اجرا میزارن بدون اینکه کوچکترینکاری کرده باشن طلم بالاتر از این نیست با این اوصاع اقتصاد بد مملکت که برای زنده بودن خودمون مشکل داریم بد سکه ۵ میلیونی بدیم گناه ما چیستاقای ریسی امید ما شما هستید ممنون
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۲
0
5
چرا باید زنی که شغل و تحصیلات دارد و کار ودرامد خوبی هم دارد بعداز طلاق که تازه به خواست خودش هم بوده مهریه بگیرد اگر هدف از گرفتن مهریه پشتوانه مالی هست ایا همچین زنی نیاز به حمایت مالی دارد وقتی خودش هر ماه درامد زیاد هم دارد ؟؟؟ تورو خدا قانونگذار در این موارد ورود پیدا کند و دست زنان را برای گرفتم مهریه بهر طریق و روشی اینقدر باز نگذارد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
4
1
جناب آقای رییسی سلام .شکی در حسن نیت شما نیست ولی ماجرارو لطفاً از یک زاویه نبینید . من یک مردم الان خواهر من چهار ساله آواره است با دختر ۱۵ساله اش و شوهرشم با یک زن معلوم الحال با دوتا بچه که یک بچه اش ۲۰سال داره صیغه کرده مهریشو بعد از کش و قوس بسیار تقسیط کردن و سی ملیون هم پیش پرداخت مقرر شد ولی الان شوهرش در کرج با زنی که از شهرمون بخاطر کارهای کثیفش فرار کرده و بچه های اون زندگی می‌کنه و انگار هیچ وقت زن و بچه ای از اول نداشته .تو شهرمون همه همسایه ها و آشناها به پاکی و درستی خواهرم اعتراف میکنند و خواهرم ده ها بار بخاطر دخترش تلاش کرد زندگیش متلاشی نشه ولی شوهرش اصلا پیداش نشد الان با این قانون جدیدتون واقعا انصافه که زن و دختر مردم در عذاب باشند و مردی که فساد اخلاقیش برای همه مبرهنه با با زنی .....از خودش زندگی کنه و زن و بچه ای که همیشه در سختی و بدبختی باهاش زندگی کردن اینچنین به یک باره همه چیزو از دست رفته ببینن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
خب دوست عزیز برعکس قضیه هم هست دختر عقد کرده هیچ خونه داری یا شوهر داری نکرده و قبل اینکه بخواد بیاد خونه شوهر فوری حق حبس گرفته و مهریه اجرا گذاشته ایا اینجا هم زن خیلی بردباری کرده؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
0
3
ایا حدف قیمت سکه ب نرخ روز از ماده ۲۲ کارسختی است ؟ تورو خدا این رو حدف کنید وبجاش سکه رو ب نرخ روز عقد بگدارید وسقف براش بدارید تا ان خانمهای بی تعهد کیسه های بزرگ برای این مردان ندوزند و مشوق همنوع خود هم نشود باتش
شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
0
6
شرم بر زن هایی که مهریه میگیرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
5
1
مهریه حق مسلم زن هست و باید پرداخت بشه
تحت هر شرایطی

اما خب مهریه های خیلی سنگین وضع نشه

اگه مهریه نباشه که هر مردی میاد یه زن میگیره هر بلایی دلش خواست سر زن میاره صداشم در بیاد میگه برو طلاقت رو بدم


تازه منت هم میزاره رو سر زن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
درد ومرض هم حق مسلم همچین زنانی هست که بهش گرفتار بشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۳
5
1
مهریه حق مسلم زن هست و باید پرداخت بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۶
مخصوصا زنان امروزی که واقعا اسوه هستن خخخخخخخخ
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
0
4
خانم هایی که دارین حق طلاق مردان رو درمقابل مهریه هم وزن و هم سنگ قرار میدین اصلا اینجور نیست چون مهریه پول هست و اون یک اختیار وتجربه نشون داده زنی که نخواد زندگی کنه اونقدر مرد رو عاصی میکنه یا ناسازگاری میکنه تا بالخره با پول یا با گذشت از مهریش حق طلاق هم میگیره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
5
0
لطفا زنارو بدبخت نکنید که مردا راحت برن طلاقشون بدن در ایران زنان شغلی ندارن چون اغلب مردا اجازه اشتغال به زن نمیدن مهریه هم حذف بشه یا قانونش که اینطور شما گذاشتید باعث میشه زن برده مرد بشه یا راحت در هرزمانی زنو طلاق بده بدون هیچ پشتونانه مالی تو ایران هم بعد طلاق هیچ حمایتی از زن نمیشه بااین کارتون میخواید زنان ایرانی چیکار کننن بعد طلاق واقعا چرا این همه ظلم به زن میشه تو ایران تمام قوانین برعلیهه زنانه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
خب الان که مهریه هست زنها مردان را طلاق میدند پس چه فرقی میکنه؟؟ لاقل اونجوری به عدالت نزدیکتره و زن نمیتونه سرمایه مرد رو بالا بکشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
4
1
این همه درحق زن ظلم نکنید وقتی تو ایران زن بدون اجازه مرد حق اشتغال نداره حق طلاق نداره حق حضانت نداره مهریه هم از زن میخواید بگیرید که زن بعد طلاق بره چیکار کنه برای معیشتش دولت هم که هیچ کمکی به زنان بیوه ومطلقه نمیکنه اینه چه قوانینیه تو ایران زن برده شده نه به خشونت علیهه زنها
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
کی گفته زن بدون اجازه شوهر حق کار نداره اینها همش داستانه اتفاقا اصلا اینجوری نیست بقول معروف زنی که خودشو بزنه به خریت و بی ابرویی حق همه چیز هم داره مهریه هم میگیره با زور مهربه و نفقه حق طلاق هم میگیره این حقوق که شما داری میگی وقتی هست که مرد اونقدر پولدار باشه که واسش اصلا مبلغ مهریه مهم نباشه و بعد دادن اون مبلغ بخواد زنشو اذیت کنه
شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
0
5
واسه حق و حقوق باید زحمت کشید نه اینکه زحمت یه عمر مردرو بالا کشید
شناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
0
6
اول ببین به زنی که مهریه گرفته با چه دیدگاه نگاه میکنن بعد بگو حق زن هست مهریه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
0
2
لابد بالا کشیدن یک عمر زحمت مرد حق زن هست بابا بیخیال کوتاه بیایین میخواهین شما زنها ازدواج نکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
1
6
این چه قانونی است زن خیانت کند مهریه بگیرد زندگی مرد خراب کند اعدام هم نشود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
0
5
زنی خیانت کنه حقش طلاقه هرچند تا آخر عمر زندانی بشیم یا مثل داعش سرمون ببرن دیگ بدتر که نمیشه پس مهریه ضامن خوشبختی نیست
رامین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
1
3
باعرض سلام وخسته نباشید حضور آقای رییسی،در برهه ای از تاریخ که بی عدالتی اقتصادی واجتماعی به اوج خودش رسیده، حضور شما درراس قوه قضائیه نوید بخش پایان یا به حداقل رسیدن اينهمه بی عدالتی دراکثر زمینه هاست،براتون آرزوی موفقیت میکنم،از خداوند متعال هم ميخوام دراين مسیر یار ومدد کار شما باشه،
ا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
6
1
شرم به مردای زن ازارا
درد بی درمان تو دل هرچی مرد بده
امین
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
0
5
باسلام جناب اقای ریسی تا این مسله مهریه که وقتی میری خواستگاری تعداد سکه های نجومی رو میگن دیگه حالا اکثر جوونها تن به ازدواج نمیدهن اگر ما شیعه علی هستیم باید راه اونها رو ادامه دهیم والگوی ما حصرت فاطمه باشد نه مهریه های نجومی که جوانها میترسن دیگه ازدواج نمیکنند کاری کنید که از واجها اسان باشد باتشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
6
1
سلام
جه مظلوم نمایی میکنید بدون تاوان وهیچ هزینه ای
دخترا رو بدبخت کنید تعهدی که ندارید بعد هم طلاق بدید
خیلی خوبه نه!؟!...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
نه پس خوبه دختر شوهر کنه فوری با بهانه ای از خونه شوهر بزنه بیرون و یادش بیفته مهریه اجرا بگذاره کسی هم نتونه بهش بگه باید تمکین کنه تمام هست ونیست ودسترنج ا مرد بیچاره رو هم بالا بکشه اینجوری خوبه؟؟ شما اینجوری راضی هستی اگر نیستی فرمایش دیگه داری بگو خجالت نکش
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۵
1
7
زندان رفتن بهتر از مهریه دادن به این زن ها هست عوضش رسوا میشه زنی که بخاطره مهریه شوهرشو زندانی کنه دادگاه ببینه
پاسخ ها
بلوچی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
آفرین به این غیرت بعد ازایمان بالاترین نعمت دنیا همسر صالح هست.
بلوچی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
0
4
سلام،ایمان که ضعیف باشه زندگی ها سخت میشه اسلام گفته مراسم ومهریه ساده باشه یک آدم دین دار وبا شخصیت چند نمونه آورد که با 10الی 15 رانی کل مراسم تموم شده ورفتن سرزندگی.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
0
7
خانمها اینقدر حرص نزنین که مردها حق فلان دارن و ما مهریه همون یک قلم مهریه چون پول هست و ضمانت اجراییش هم زندان ۱۰۰ تا حق مرد رو بزاری کنار هم اصلا چیزی ازش درنمیاد چون نه اون حق چیز به درد بخوریه و نه اصلا ضمانت اجرا داره تفاوت اینجاست دقیقا مثل کسی که یکدفعه بهش ۱ میلیون پول بدی و به کسی دیگه ۱۰۰ بار بهش هزار تومن بدی حکایت مردان هم این دومی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
احسنت دقیقا با مثال عینی تفاوت حقوق زن و مرد را گفتی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۹
4
0
سلام توفامیل خانمی بود که همان سال ازدواج بچه دارشد سال ۸۴ سال بعدم هم جدا شد حال من قاضی نیستم بگم کی مقصر کاری هم ندارم، اما خانم وضعیت اقتصادی خوبی نداشتن آون موقع ماهی یک سکه میگرفت رسید به ده سکه حضانت بچه رو درمقابل مهر گرفت ،همان پول و سرمایه زندگی کرد ودیگه ازدواج نکرد الا ن خانم بنده خدا میگه هیچ وقت ازدواج نمیکنم بخاطر دخترم ،حال این خانم میشه گفت بخاطر گرفتن ده سکه قصدش کاسبی بوده
بنابراین نباید سطحی قضاوت کرد خدا کمک حال همه بندها ش باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
مشکل این هست شما همه را به یک نحو نگاه میکنی زنی که حق حبس گرفته یعنی هنوز زندگی شروع نشده و بچه که هیچ نداره و خانه داری هم نکرده به اصطلاح هنوز زندگی شکل نگرفته درخواست مهریه کرده قصد کاسبی ندارد پس قصدش چی هست؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۳۱
0
5
با سلام این قانون فعلی مهریه اگر الان اصلاح نشود باید ۱۰ سال دیگه درست شود چرا زودتر اصلاح نشود وقتی کانون خانواده ها و امر ازدواج داره به خطر میفته مهریه باید با رضایت داده شود نه با بگیر و ببند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
2
0
با سلام، این دور از انصافه من یه زنم 17 سال با شوهرم زندگی کردم و با دار وندارش ساختم تمام سختی های زندگی رو به جون خریدم و با صداقت زندگی کردم ولی متاسفانه همسرم پی خوشگذرونی های خودشه و من و با دخترم و تنهاگذاشته رفته پی هوسبازیهای خودش و 6 ماه که نفقه نمیده
پس حق من چی میشه، یعنی من باید این همه سختی بکشم و اون خیلی راحت دنبال .... خودش باشه، با این قانون گردنش هم کلفت تر میشه
سمانه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
5
0
آقای ریسی تو خودت دختر نداری این حرف زدن یعنی به همه جوانب کار نگاه نکردی همه زنان و مردان را به یک دید نگاه کردی مهریه یک پشتبانی مالیه که خدا تعیین کرده اصلا قانون جنگل شما مهریه زن رو برداره حق طلاق هم به آقایان ندین حق طلاق دست دو طرف باشه آقایان داغ که خودشان مهریه را قبول می کنند باید فکر کنند اما اینکه هیچ مردی هیچ زمانی توانایی مهریه ندارد یعنی خاک تو سر قانون جنگل ما یا از این سر بوم می افتیم یا از آن سر بوم . پس یک فکر به حال زنانی که شوهرهایشان نه نفقه میدن نه مهریه بردارین از بیت المال بدین تا کرامت نه تنها مرد بلکه زن حفظ بشه چون زن برای تامین نیازش نره ... البته برای شما اگر مهم بود که وضع زنان این نبود قانون شاما مشکل داره براساس شرع نیست بر اساس مصلحت مردان اصلا به عواقب ور زدن آقایان تو ندادن مهریه فکر کردین اصلا به این فکر کردین یک زن اسلامی برای حفظ کرامتش که مهریه خدا قرار داده ندیم چی میشه یعنی خدا از شما کمتر می فهمه چقدر آسانگیری لازمه چقدر سخت گیری رو هوا حرف زدن کار مسولینه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
کجای قانون خدا نوشته مرد مهریه نده باید بیفته زندان ؟؟؟؟ میفهمی زندان کردن یک مرد واسه مهریه فقط یکجور عقده گشایی هست برای زنان که اهل زندگی نبودن تو از کجا میدونی چن درصد ازدواج ها بخاطر طمع و پولپرستی زنان بهم خورده نه بخاطر خیانت یا بد بودن مرد زندان جای مردی نیست که ازدواج کرده و به قانون خدا عمل کرده زندان جای دزد و قاتل و کلاهبردار هست یعنی فهم این هم واسه برخی از شما زنها سخته؟؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
قانون جنگل اون هست که زن اهل زندگی نباشه و تمرد کنه و زندگی رو ول کنه بره خونه پدرش بعدشم با وقاحت بیفته دنبال مهریه و تازه طلبکار باشه که چرا قانون مرد را به زندان نیندازد زنانی که این مدت دنبال دادگاه و مهریه و زندان بودن باید جور و پلاسشون رو جمع کنند یا مثل ادم زندگی کنند یا مثل ادم جدا شوند نه اینکه بجای حل مسایل زندگی و انجام وظایف زناشووی دنبال گرفتن وقت دادگاه و کاسبی باشند
علی
| Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
همه این زنهای مهریه بگیر میگن اگه به ما مهریه ندین میریم برای تامین نیازهامون ... فقط همین کارو بلدن. اصلا به فکرشون نمیرسه اونها هم مثل مرد برای نیازشون کارکنن، فقط مفت خوری را دوست دارن.
در ضمن مهریه در قرآن در حد هدیه هست نه صدها سکه، توی همون قرآن هم به مرد اجازه عقد 4 زن همزمان داده شده
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
0
4
مهریه یعنی کاسبی
بهمن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
1
4
با سلام
ما هرچه تعدیل تقسیط می دهیم فقط پول تمردادن به ما می ماند من چند ماه است تو زندان هستم و هیچ دارایی هم ندارم و شاهد هم بردم با قانون جدید شما هیچ تاثیری بر حال اینجانب ندارد خواهشمند است تو دادگاه تمام قاضی های هرچه شعبه مهریه یکسان رای صادر کند به بعضیا که هیچ دارایی و کاری ندارد در هشت ماه داده و به اونی که توان مالی از من بیشتر است در چهارده ماه یک یکه داده است ایا یک زندانی از کجا بیارد پیش قسط پرداخت کند انچه که داشتم قبلا دادم هنوز قرضش را پرداخت نکرده ام خواهشمند است دادستا کل اردبیل اقایی عتباتی دستور فمایید تا به زدانیان فرصت دهد تا بتواننند در خارج از زدا دینشان را ادعا کنند در زندان ماندن نمیتواند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
5
0
یه خانم در مقام مادر حرمتش بیشتر از مهریه میباشد پس درست حرف بزنیم نه حرمت شکنی کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
خانم در نقش مادر بلی ولی زن که هنوز خونه شوهر نیونده درخواست مهریه کرده خودش کرامتش را زیر سوال برده هیچکسی قصد بی احترامی ندارد ولی نمیشود به عملکرد بعضی زنان هم بی تفاوت بود
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
1
5
زنی که حرمت داره به خاطره مهریه و پول مرد رو نمیندازه زندان,دوما اون که تو پله دادگاه ها میچرخه واسه کاسبی دیگه حرمتش رفته دیگه
کیوان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
1
5
اون دسته از زن ها که میگن مهریه حق زن هست خب چرا از طریق دادگاه اقدام میکنین چرا تو زندگی مشترک اقدام نمیکنین با محبت دریافت نمیکنین,چرا موقعی که خونه رو ترک میکنی میری خونه پدرت با شکایت و زندانی کردن اقدام میکنین,البته شکر خدا الان تو جامعمون کلاه برداری و رسوایی شده این حق واسه زن هایی که مهریه دریافت کردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
1
6
با سلام خدمت اقای رییسی نظرات رو خوندم خانواده ای که ببخشید بی غیرتی و بی ناموسی رو قایم می کنن پشت کلماتی مثل مهریه پشتوانه اینده زندگی دخترشون هست و ادعا می کنن مرد ها خرجی نمی دن اون پدر و مادر بیشرف دختر دیگه نمیگن حتما ثابت شده که به دخترشون نفقه تعلق نمیگیره و در مورد مهریه هم اینقدر قیمت رفته بالا که همین زنان و خانوتده هایشان تا قبل از این جرات زدن حرف از جدایی نداشتن و حالا امروز پیش قدم شدنواسه فاتحه خ.ندن به ابروی نداشتشون ایشا که بزودی مشکل مردان حل بشه و جلوی کاسبی اینا گرفته بشه حداقل این که مشکلات کثیفی که این زنان با رف
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
0
2
سلام اقای ریسی پرونده دارم در شعبه ... دادیاری علیه دندانساز و دسیتیارشان که هیچ گونه مدرک پزشکی ندارند که بعد از پیگیریهای قانونی از سازمان نظام پزشکی که سابت نموده که مدرک ندارند که پیوست پرونده ام هست .اما قاظی شعبه و منشی طرف متحمان را می گیرتد ور شکایت این جانب که اسیب شدید به سینوز لصه ام وارد سده منع تعقیب زدن و رسیدگی نمی کنند به خاطر رضای خدا حق اینحابب را بفرماید چطوری سابت کنم
رامتین خوش
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
1
5
با سلام خدمت شما و جناب رئیسی که عنایت داشتن و متوجه این امر مهریه و پرداخت سنگینش بودن.من خودم خانممو طلاق دادم و بچه ای هم نداریم.ولی هنوز دارم دوماهی یه سکه میدم.خودمم الان یک ساله بیکارم.بازم ممنون از توجهتون جناب رئیسی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
1
3
ما مسلمان هستیم ایمان را از نیاکان و بزرگان به ارث
برده‌ایم، گیرم بندرت بعضیها بد باشند
لطف کنید جمع نزنید بسیار سپاسگزار میشیم
کیان
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
2
5
مهریه یعنی سواستفاده از اعتماد مرد,
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
2
6
زنها دارن با مهریه کاسبی میکنن اسمشو میخواهین بزارین حق قانونی یا حق شرعی یا هر اسم دیگه اینها فقط پوشش هست برای کلاهبرداری اینجور زنها در ضمن ببخشید اون زنان عقب مانده ای که میگن اگر مهریه نباشه از گرسنگی میمیریم یا خودمون عرضه سیر کردن شکم خودمونو نداریم یکم چشمون رو باز کنند و ببینند الان بیشتر ادارات و محیط های شغلی شده برای زنان !!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۰
7
0
موقع عقد چوب وچماق بالا سرت بود،
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
نه چماق نبود ولی شاید عمه تو میتونست پیش بینی کنه قیمت سکه در ۱۰ سال ۲۰ برابرمیشه اینکه دیگه تعهد نداده بودیم حداکثر به همون قیمت عقد باید بگیرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
3
1
عمه بدبخت من کجا بوداز مابهترون تومملکت زیاده!
خخخخ
بدون نام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
1
3
نسخه خوبی برای مهریه پیچیدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
دریافت مهریه به روش فعلی ان باید خیلی سالهای پیش براش تدابیری اندیشیده میشد الان هم خیلی دیر شده و تا این روش دریافت مهریه اصلاح نشود ازدواج و تشکیل زندگی به کندی و بامانع خواهد بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۵
1
4
وقتی بگوییم مهریه حق زن هست و با هر مقدار باید داده شود ایا به عاقبت این حرف فکر کرده ایم درست یا غلط عرف جامعه ایران از قدیم و تابحال این بوده که مهریه در زمان زندگی داده نشده و عملا در موقع جدایی و طلاق درخواست ان داده میشود حالا با اون استثنایات کار نداریم که در زمان زندگی پرداخت میشه پس وقتی این رو قبول کنیم میشه وسیله خوبی برای زنان کاسبکار که مهریه را بگیرند و پشت پا به زندگی بزنند و مرد بنده خدا بماند الان اکثر افراد در اطراف خود یا شخصا نزدیکان درگیر پرونده های خانواده هستند با این اوصاف دیگه کدام جوان تمایلی برای ازدواج خواهد داشت ااگر میزان مهریه محدود نشود و با قیمت روز سکه و به هر تعداد سکه از مرد بدبخت گرفته شود زندگی موضوعیت خود را ازدست میدهد و تبدیل به کاسبی میشود مهریه های بالا بلای جان زن و مرد شده این قانون سکه برداشته شود تبدیل به پول نقد شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
2
3
باسلام خواهشا قیمت سکه رو ب نرخ روز عقد بگدارید وتعداد رومحدود کنید من مهریه بده چ گناهی کردم که هم مهریه بدم وهم سکه رو ب چند برابر قیمت بخرم این روش اوج بی انگیزگی رو در جوانان برای ازدواج فراهم میکند و خشم جوانان را زیاد میکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
2
4
باسلام ب نطر من بهترین راهکار تبدیل ۱۱۰سکه ب ۵۵ سکه ب نرخ روز عقد چ برای کسانی که در سالهای گدشته ازدواج کرده اند وچ برای ازدواجهای جدید که با اگاهی واطلاع از قیمت سکه ها تصمیم میگیرن وسققف گداشته شود اینکه اگر کسسی داشت بیشتر بدهد ونداشت ندهد این اصلا درست نیست وطلم هست ب خانمی که شوهرش ندارد وتبعص هست ب خانمی که شوهرش دارد اون شوهر بدبخت هم با این تبرم وگروتی باید گرداننده یک زندگی شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۶
2
4
باسلام جناب اقای ریسی شما ب مراجع عالیقدر قول دادید که زودتر مشکل مهریه رو اساسی حل کنید چشم امید ما ب شماست وامیدوارم زودتر مساله سکه مهریه تبدیل ب پول شود که ما چوانان اینقد استرس نداشته باشیم یه مبلع معقول باشه نه کاسببی باشه لرای خانمها
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
7
1
دختری که باهاش ازدواج میکنی نور چشمیا یک خانواده است اگر توانایی خوشحال کردننش رو ندارید مرد باشید و ازدواج نکنید
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
مردی هم که ازدواج میکند برای خانوادش ارزشمند بوده این حرفها چیه اخه زندگی رو با مهدکودک اشتباه گرفتین اگر نور چشمی هست که پس نمیشه بهش چیزی گفت همین نورچشمی ها و افتاب مهتاب ندیده ها وقتی میان داخل زندگی اون مرد رو بیچاره میکنن چرا طلاق در نسل قدیمی کم هست ؟؟ چون تو زندگی واقعا زن شریک سختی و اسایش بوده نه الان که فقط بعضی زنان هدفشون از ازدواج چاپیدن هست و اگر ببینن پول گیرشون نمیاد مهریه اجرا میزارن
قاسمی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۷
5
2
زنان بدبخت فقط دسشون ب مهریه بنداونم بعضیا ازاقایان زرنگن هیچی نام خودنمیزنن میگن نداریم بخداشوهرمن دارالانم میادمیکه ندارم راس میگه همه چی بنام پدرمادرش کردبعد۵سال زندگی ک خودم کمکش کردم خرج زندگی دادم الان افتادیم دادگا میگه ندارم من چکارکنم اگه درمقابل طلاق مهرم ببخشم چیزی ندارم کجابرم زندگیم بامن نمیکنه اماتودادگا الکی میگه زندگی میکنم توروخدابداد زنان برسیدکجای این زندگی زن حق دار
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۸
خواهرم برو کار کن تا خرج زندگیت دربیاد چشم به جیب و مال شوهر نداشته باش خدا نکرده انسانی و سالم و صاحب عقل میتونی کار کنی و زندگیت رو بچرخونی با گرفتن مهریه فقط خودت رو کوچیک کردی جامعه روی زنی که مهریه میگیره به چشم دیگه ای نگاه میکنه
مهران
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
1
5
مهریه یعنی دزدی
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۹
2
5
باسلام درتاییدحرف اقا مهران لطفا جلوی این دزدی ها رو بگیرید اقای ریسی شماکه دارید حلوی سواستفاده کرها رو میگیریدلطفا ب پرونده مهریه بگیرها نگاهی بیندازید میبیند که اکثرا هدفشان از ازدواج فقط جنبه مالی دارد
پاسخ ها
امیر
| Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
بله دقیقا باید پرونده مهریه بگیرها بررسی شود که ببینید چه زنانی با سطح درامد بالا و حتی پزشک متخصص در حال گرفتن مهریه هستند اونوقت حرف از پشتوانه مالی زدن خنده دار و به تمسخر گرفتن قانون هست وقتی این دید باشد که مهریه به هر زنی تعلق میگیرد ماحصلش همین رفتار از طرف زنان خواهد بود قانون باید بین زنی که خودش درخواست طلاق میدهد یا زنی که کار ودرامد خوب دارد با زنی که بی سرپناه وبدون پشتوانه هست تفاوت قایل باشد که متاسفانه در این مورد قانون خانواده بسیار نارسا هست جناب اقای رییسی در این مورد به داد خانواده ها برسید که امنیت و هویت تشکیل خانواده در خطر هست
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
2
2
باسلام
ای کاش وقتی مقامی مثل ریاست قوه قضاییه دستوری میداد برای اجرایی شدن آن دستور نیز تدابیری میاندیشید،مثل ناظر بر اجرای دستور اخیرشون در هر دادگستری جهت گزارش به خود آقای رئیسی.
بنده نه مالی دارم و نه در حساب بانکی پولی و نه شغلی که از آن بتوانم امرار معاش کنم.
تا قبل از دستور آقای رئیسی هر 6ماه یک سکه قسط میدادم اونم با قرض و هزار بدبختی که البته حکم جلب هم گرفتن برام.
بعد از دستور آقای رئیسی خوشحال شدم که بلاخره بدبختی هام تا حدودی از بین میره چند روز پیش رفتم دادگاه یک نامه برای رئیس دادگستری آبادان نوشتم که در آن شرایطم رو نوشتم و بدستور آقای رئیسی هم اشاره کردم.
متاسفانه حتی نامه من رو تحویل نگرفتند و گفت نمیتونم این رو تحویل رئیس دادگستری بدم و شما برو تعدیل اقساط بده من گفتم ندارم بدم و تعدیل بدرد من نمیخوره با این حال نامه من رو نگرفت
وقتی روی صندلی نشسته بودم یکی از مراجعین گفت که دستور ریاست قوه قضاییه برای آرام کردن افکار عمومیه و دادگاه ها اجراش نمیکنن.
با این حال روز از نو روزی از نو.
متاسفم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
2
0
اتفاقا مهریه به زنان بدبخت تعلق نمیگیره اونی زنی که پزشک حتما با کسی مثه خودش ازدواج کرده و شک نکن که کل مهریه اش رو میگیره اما اون زن بدبختی که قصد زندگی داره وجه داره بدون هیچ تاوانی درقبال زن اونو رها میکنه ومیره پی خوشی های خودش چون تعهدی نداره پس جناب اقای رئیسی وعلما فقط زورشون به زنها ی بدبخت میرسه و ورود آنها به مهریه یعنی ستم به زنان بی پناه
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
1
3
نظرات رو خوندم چند نکته بذهنم رسید که بعرض دوستان میرسونم،
۱.تمامی دختران و خانوادهاشون بلا استثناء روز خواستگاری اعلام میکنن که ما نمیخوایم که مهریه بگیریم و فقط جنبه این رو داره که یه چیزی در شان دخترمان در سند ازدواج باشه، پسر جوان اعتماد میکند چرا که هیچ انسان عاقلی سند زندان رفتن خودش رو امضا نمیکنه و اگر دختر مهریه رو اجرا بگذاره در واقع کلاهبردای و خلف وعده کردن.
۲.آمار و ارقام ثابت کرده متاسفانه مهریه در سالهای اخیر باعث سرکشی دختران شده و بسیار دیدم که موقع تظیم دادخواستهاشون به عریضه نویس تاکید میکنن که جوری بنویس که بندازنش زندان، بیچاره ها فکر میکنن همه چیز دست عریضه نویسه.البته سال ۱۳۷۳ قوانین زندان برای مهریه اجرایی شد.
حالا خود خانمها جواب بدن قدیم با اینکه زندگیها سختر بود مثل نبود ماشین لباسشویی و جارو برقی و ....
بالاتر بودن تعداد بچه ها و ....
چرا طلاق خیلی خیلی کمتر بود؟
متاسفانه با قوانین حال حاضر مهریه خودش باعث جدایی هست چرا که همانند اسلحه ای هست که دست بچه باشه و اکثر خانمها ظرفیت این موضوع رو ندارن.
۳. نمیدونم چرا خانمها متاسفانه به این عادت کردن که حتما یکی باید خرجشون رو بده و اگر نده میرن دنبال مسائل دیگه(طبق گفته خودشون که زیر همین مطلب تایپ کردن) ؟؟؟
۴.زندان کردن مرد از طرف زن فقط بخاطر ارضاء عقده زنان هست واگر نه مردی که نداشته باشه مهریه بده مگر بره زندان میتونه مهریه بده؟
ای کاش قانوگذار یه حساب سرانگشتی میکرد و مردهای بیچاره رو بجرم یه تعهد که از اولش غلط بود( چرا که اکثر جونها زمان خواستگاری توان پرداخت ۳ سکه هم ندارن و این تعهد غلطه چرا که مهریه عندالمطالبه هست) روانه زندان نمیکرد چرا که زندان رفتن مرد برای زن مهریه نمیشه.
متاسفانه به مردها بسیار ظلم میشه چون زن منفعت مالیش رو در طلاق گرفتن و اجرا گذاشتن مهریه میبینه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
2
2
همه ما‌معنی حمایت رو میدونیم مهریه باید باشد چون پشتوانه ای برای بعضی زنان هست ولی دو تا شرط دارد اولا واقعا به زن محتاج تعلق بگیرد که در کار زندگی مشکل دارد ولی نه زنی که از یکطرف در دادگاه بگه من ماهی ۴۰ میلیون درامد دارم و بعدش دنبال گدایی مهریه توی دادگاهها باشد قانون باید همچین ادمی رو سرجاش بنشونه نه اینکه واسه همچین دزد مفتخوری دادگاه تشکیل بده و درثانی با رقم معقول باشه که جنبه حمایتی داشته باشه نه اینکه قیمت سکه طلا به روز و با تعداد نامحدود باشه که واسه زنها کاسبی باشه و پولی که در عمر خودشون خونه پدرشون ندیده بودند حالا از شوهر بخواهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
2
3
مهریه شده برا خانم ها یه کاسبی بیشترشون توخونه بابا نون نبوده بخورند حالا میبینه مهریش حرف 500میلیون میگه ولکن بابا میرم میذارم اجرا پادشاهی میکنم بعد یه مدت ول میشه کف جامعه مهریه حق هر زنی نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
500 میلیون کمش شما حساب کن ۲۰۰ تا سکه لاقل ۹۰۰ میلیون پولش هست هر زن بی خانواده ای رو ادم میکنه تازه ۲۰۰ تا حداقل تعداد سکه هست بیشتر از اینهم زیاده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
3
2
سلام پس کسی نیس صدای زنهای زجر کشیده رو ب افای رییسی برسونه ک چ مورد ادیت و ازار مردای خدا نشناس قرار گرفتن مردی ک ب زنش خیانت میکنه و بچ میندازه رو دست زنه وطلاقش میده و میره دنبال عشق وحال خودش زن ازکجا هم خرج خودش و بچه دربیاره بالا ک دیگه خانواده زنه ب ی چشم نگاه دخترشو نمیکنن مبگن ما دختر مون عروس کردبم با بچ برگرده این ظلم نیس واقعا درحق زنان اقای رییسی بخای حکم الکی بدی زنان مجبور ن ک بچ رو تحویل پدرش بدن چون نمبتونن واقعا خرجشو و بچ رو بده هم ضربه میخوره و ازمهر مادر ب دور و این همش واسه حکم هست ک جنابعالی میدین پس تورو خدا مسئولین ابن پیام نشون رییسی بدین ک وقعا حکم الکی نده کاری کنین صیغه برداشته بشه واگر زنی رفت صیغه بکنه وبچ دارم شد اسمش ب هبچ عنوان توشناسنامه مرد نره باتشکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
ایا همه زنانی که طلاق میگیرند روی دستشون بچه مونده همشون بدبختن؟؟ یا همشون شوهر فاسد و یا معتاد یا خیانتکار دارن؟؟ چرا داری ذهن همه رو مشوش میکنی خیلی زیاد از زنانی که طلاق گرفتن دنبال سکه مفت بودن دنبال کاسبی بودن نمیگم همشون چون واقعا مرد بد هم زیاده امیدوارم خود زنان هم انصافشون بگه مهریه حق هر زنی نیست باید دادگاهها بین موارد اینجوری تفاوت قایل باشند تا اسباب کلاهبرداری لاقل از طرف زنها برداشته بشه با مرد بد هم قانون برخورد تنبیهی خودشو بکنه نه اینکه بگیم مهریه حق هر جور زنی هست این خودش اسباب دزدی و کلاهبرداری شده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
0
0
12 :23 خانم محترم انقد ازدواجها ی الکی رایج شده که عقد رسمی داره توش گم وکمرنگ میشه مثلا ازدواج سفید وهزار مدل دیگه که سر آدم سوت میکشه همین ازدواجهای الکی باعث شده مردها بی مسئولیت وهر روز پروتر بشن امیدوارم روزنامه جوان مطلبی که زدم سانسور نکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷
ایا به نظر شما این هست که بقول معروف ازدواجهای الکی و سفید یا هزار بلای زهر مار دیگه راحت و بدون دردسر انجام شود اونوقت مردی که ازدواج رسمی و عرفی میکنه کلی تبعات داشته باشه واسش خب این نه منطقی هست و نه دیگه کسی با این شرایط تن به ازدواج شرعی و عرفی میدهد اتفاقا از این نظر هم باعث کاهش ازدواج رسمی میشود وقتی با تعهدات سنگین برای مرد باشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۹
0
4
خاک تو سر خانواده ها اخاز و دزد و بیشرف که بویی از انسانیت نبردن
حسین
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
0
0
مهریه در دوران نامزدی بركردن كیست
پیشنهاد دهنده
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۳
0
2
سلام و روزگار بخیر
خانم ها بهتون بر نخوره. توی هر قشری بد و خوب هست.
نظر من اینه (و امکان داره درست یا غلط باشه و وحی الهی نیست) اگر با نظرات شما موافق نیست، لطفا نظر خودتون رو بنویسید که از مجموع این نظرات، پیشنهاداتی رو به ریاست قوه قضاییه بدیم که حاصل یک تحقیقات میدانی هم باشه و در واقع یک نظر سنجی باشه:

1) اول اینکه من به شخصه اینکه مهریه حق زن هستش و دینی است که بر گردن مرد هست و مرد به زن بدهکار هست رو اصلا قبول ندارم و این موضوع واقعا ظلم به تمام آقایون هست. ظلمی آشکار...
زنی که تا دیروز در منزل پدرش زندگی میکرده و مردی هم که تا دیروز همسری نداشته. خب این مرد صبح فردا عقد میکنن و از لحظه عقد مرد مثلا 500 سکه طلا به زن بدهکار میشه. خب اینکه خیلی خنده داره (ظرف یکروز مرد چه بدهی به زن پیدا کرده) بابت چه چیزی؟ آیا مالی از زن دریافت کرده؟ آیا قرض گرفته؟ آیا به پدر اون دختر بدهی از قبل داشته؟ چه گناهی کرده جز اینکه تا بحال خرچ خودش رو باید میداده، حالا باید خرج خورد و خوراک و پوشاک و کیف و کفش و هزاران چیز دیگه یه نفر دیگه رو هم بده و سخت تر کار کنه و تفریحاتی که داشته رو بر خودش حروم کنه (منظورم تفریحات سالمه البته)...
بنابراین این پاسخی عقلانی و انسانی و اخلاقی به خانومهاییه که میگن مهریه حق زن هستش... خیر خانم محترم، مرد هیچ بدهی به زن نداشته و مهریه در واقع لطف یک مرد به زن هستش و بذل و بخشش و حبه است و نباید با دید یک اجبار باهاش رفتار بشه.
حالا قطعا خانم ها موضع میگیرن و اگر منطقی باشن و بخوان پاسخ منطقی بدن
اگر دلیلی آورده شود که مهریه بخاطر انجام کارهایی (مانند لباس شستن، پخت و پز، نگهداری بچه، شیردادن بچه، نظافت محل زندگی و..، است متاسفانه این موضوع مردود است. چون در قانون هیچکدام از این موضوعات رو وظیفه زن ندونسته و اعلام شده که زن میتونه این کارها رو انجام نده... خب پس مهریه به این دلیل نمیتونه باشه و اینهم دلیل دیگری که نشون میده مرد اصلا بدهی یا دینی بر زن نداره که زنها خیلی حق به جانب اعلام میکنند که مهریه حقشون هست که در واقع به هیچوجه حقشون نیست و در واقع مهریه فقط جنبه هبه، یا بذل و بخشش و هدیه رو میتونه داشته باشه فقط که هیچکدوم هم نمیتونه اجباری باشه و ما در اینخصوص نقص در قانون داریم متاسفانه...

2) با توجه به قوانین کنونی ما، با توجه به اینکه فعلا این اجبار ناعادلانه و غیر انسانی و غیر اخلاقی وجود داره و کسی هم بفکر اصلاح اون نیست، با توجه به نرخ تورم و نرخ جهانی طلا و سکه و ارز، همونطوری که مهریه یک نفر در سال 1330 مثلا 2000 تومان بوده و الان با یک فرمولی به نرخ روز محاسبه میشه که در واقع حق طرف هم هست، نسبت به افزایش ناگهانی شاخص بهای سکه هم باید همینطور عمل بشه. یعنی اگر مهریه یک نفر 300 سکه است، وقتی قیمت سکه 6 برابر شده، به همون نسبت باید تعداد سکه ها هم 6 برابر کاهش پیدا کنه و مهریه 300 سکه ای تبدیل به 50 سکه بشه. در اینصورت عادلانه خواهد بود. یعنی قیمت هر سکه طلا باید در عقد نامه در روز عقد قید بشه که در روز عقد قیمت سکه طلا مثلا 800 هزار تومان هستش. در زمان طلاق یا جدایی هم بر مبنای قیمت سکه روز، باید دید که نسبت به اون زمان چند برابر افزایش یا کاهش داشته، به همون نسبت از تعداد کل سکه ها کاست یا افزود. (این کاملا عادلانه است)...

3) بنظر من بجای اعسار دادن مرد در نداشتن امکان پرداخت مهریه، باید در زمان عقد (در واقع قبل از عقد) از مرد خواسته بشه که گواهی مبنی بر توان مالی پرداخت تعداد مشخصی سکه از مراجع ذیصلاح اخذ بشه و عقد فقط بر مبنای تعداد توان وی به طوری که زندگی آینده خودش رو بر هم پس از طلاق و جدایی بر هم نزنه تعیین بشه. چرا باید یک نفر که حقوقش در ماه 1 میلیون تومانه، اجازه داشته باشه که دختری رو به عقد خودش در بیاره با مهریه 500 سکه طلای 5 میلیون تومانی؟ حال اینکه 500 تا 5 میلیون تومان میشه 2 میلیارد و 500 میلیون تومان. یعنی اگر طرف از گرسنگی بمیره و فقط هوا بخوره و توی خیابون بخوابه و بجای لباس هم گونی بپوشه و اصلا هم در طول کل عمرش بیمار نشه و... که در اینصورته که فقط میتونه کل مبلغ 1 میلیون تومان رو بعنوان مهریه پرداخت کنه، حدود 2500 ماه (208 سال) طول میکشه که بتونه مهریه رو پرداخت کنه. آیا این عقلانیه واقعا؟ آیا قانون بر مبنای عقل نوشته شده؟ آیا کار کارشناسی شده؟
بیشترین مجازات مالی در خصوص چک حداکثر 2 سال است. ما فرض رو بر این میگیریم که 10 سال باشد. یعنی یک مرد اگر مرتکب اشتباهی شد، 10 سال از عمرش را تنبیه شود و قسط پرداخت کند. اون هم حداکثر یکچهارم درآمدش. با فرض اون درآمد ماهی 1 میلیون تومان، میشه ماهی 250 هزار تومان و در 10 سالش میشه 30 میلیون تومان که با قیمت سکه 5 میلیونی، باید براش در قبل از عقد گواهی صادر بشه که این آقا حداکثر اجازه داره 6 سکه طلا در عقدنامه اش درج بشه. یعنی اعتبار این آقا در زمان عقد 6 سکه است و توانش بیش از این نیست.
این ملاک خوبی خواهد بود برای عاشق بودن و دوست داشتن و اخلاق. اگر زن این مرد را به خاطر پولش دوست داشته باشه، خب طبیعیه که همسر نخواهد شد که البته بهتره هم که نشه. ولی اگر مبنای اون زن زندگی و دوستداشتن و علاقه فردی باشه، حتی با همین 6 سکه هم حاضر خواهد بود با این مرد ازدواج کنه.
این حاصلش دوام در زندگی خواهد بود.

4) بهرحال باید فکری کرد که زن هم حقوقش پایمال نشه. اما این حقوق میتونه چیزهای دیگه باشه نه مهریه ای که در واقع و اخلاقا اصلا زن مستجق دریافتش نیست و نمیتونه دین باشه برای مرد.
اما در خانم ها به جهت بعضی مسائل که قابل برگشت به حالت سابق نیست (که میدونید منظورم چی هست) برخی ممکنه بگن، خب در مورد این موضوع چکار میشه کرد در حالیکه خب یک دختر بعد از ازدواج دیگه به حالت قبل نمیتونه برگرده... خب این موضوع در مورد پسر هم وجود داره. پسر هم دیگه بعد از ازدواج اسمش پسر نخواهد بود و یک مردی است که ازدواج ناموفق داشته، بهرحال این یک انتخابه برای هر دو طرف و هر دو طرف قبل از ازدواج میتونن به این موضوع فکر کنن و انتخاب عاقلانه ای داشته باشن.
البته افکار جامعه هم در این مورد باید اصلاح بشه. دختری که پس از این موضوع وارد جامعه میشه، نباید باهاش تحت فشار قرار بگیره و طرد بشه و به نوعی باهاش با دیده تحقیر نگاه بشه و دست آویزی بشه برای همسر بعدیش که تو یکبار ازواج کردی و...
این موضوع یک مسئله ملی و اجتماعی است و وظیفه تک تک ما اصلاح ساختار فکریمونه به عنوان عضوی از جامعه ای که باید جلوی فروپاشی خانواده و عدم تشکیل مجدد اون رو بگیریم و باعث بشیم که ترس از ازدواج کردن بریزه و کسی که در زندگیش ناراحته مجبور نشه تا آخر عمر بسوزه و بسازه از ترس انگ زدن دیگران.


قطعا و صددرصد نظر من موافقان و مخالفانی هم خواهد داشت. فراموش نشه که این نظر شخصی یکی از جمعیت 80 میلیونی کشوره و نظر همه نیست و ممکنه که تمام نوشته هام و نظراتم هم اشتباه باشه. چه از نظر علمی، چه اخلاقی، چه دینی، چه حقوقی و چه از نظر فرهنگی و اجتماعی...
بنابراین لطفا نظرات تکمیلی خودتون رو بگین که نتیجه ای از این مطالب و مطالعه اون بگیریم.

اندیشمندی گفته:
حتی یک کتاب بد هم ارزش یکبار خوندن رو داره. چون اگر نخونیش نمیتونه بفهمی که اون کتاب خوب بوده یا بد...

پیروز و موفق باشین
امیدوارم گامی در جهت محکم کردن بنیان خانواده ها برداریم... قبل از اینکه دیر بشه.
یادمون باشه... از هر 3 زندگی، یکیشون به طلاق کشیده میشه و این آمار بسیار بد و خیره کننده و بسیار خطرناکیه...
همکاری کنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
بنظرم بهترین راه گرفتن ۱۴ سکه و مابقی تا سقف ۱۱۰عد د به نرخ روز عقد هست اونم بشرطی که زن فوری درخواست نده و باهم زندگی کرده باشن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
2
0
یه زن تواجتماع شکست می خوره چی ؟! یه بچه بیکس تر از مادر رو دست مادر بدبخت میمونه چی؟ !
آینده اون بچه چی میشه وقتی پدرش آدم بی ارزش وبی قیدی چی؟!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
0
1
دقیقا همینطور هست قانون مهریه با وجود فعلی معضلات زیادی برای خانواده ها بوجوود اورده مردان را از تشکیل زندگی فراری داده و زنان را هم مشغول دادگاه برای اینکه سنگ مفت و گنجشک مفت واسه خودشون کیسه بدوزن شاید از این وسط چیزی عایدشون بشه و زوجین بجای حل مشکلات و تفاهم دنبال دادگاه و دادخواست باشن
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
0
2
بنظرم دادن ۱۴ سکه و مابفی به نرخ روز عقد کاملا منطقی هست البته اون مابقی هم باید محدود باشه ولی مدل الان که اعسار میبندن و هر چند ماه مرد سکه ۵ میلیونی بدهد بدون تعدیل در تعداد سکه یا قیمت ان کاملا ظلم و بی انصافی و یکسو نگری هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
1
0
باسلام جناب اقای ریسی ایا طلمی بالاتر از این هست که دختری هنوز ب خونه همسرش نیومده وروزی که عقد شده سکه ۱م بوده حالا با۴برابر وشاید هم بیشتر مهریه ب اجرا بگدارد تورو خدا با این تبرم وگرونی زودتر تصمیمی منصفانه برای بدهکاران بیچاره بگیرید منتطر تصمیم شما بزرگوار هستیم
بدون نام
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
2
2
جناب اقای رییسب تکلیف مردها تو بابت مهریه رو مشخص نمودید لی زحمت تکلیف اون 2500 زن اواره و سر گردان رو هم مشخص کنید
فرزانه
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
2
2
این قانون بیشتر به نفع مردان بی قید وبی مسیولیته...هرچند میدونم بعضی خانمها هم ظلم میکنند.‌.اما تقصیر زن بدبختی که از درد بدبختی میهوادجدا بشه وهمه جوانیش واعصابش رو گذاسته پای یک نامرد چی میشه...اون زن بگیرزم کارکنه بااین حقوقی که به خانمها میدن دربا ار کار وشکمش روبتونه سیر کنه وحالا اگر کس وکاری نداشته باسه باید شب سرش رو کجا بزاره وبادرهاش بگیره بخوابه‌‌..متاسفم برای این قوانین...فقط به ضرر خانمهای نجیب وبدبخته...وگرته خانمهای خائن بلدن چطور گلیمشون رو ازآب بکشن بیرون
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
0
1
اقایون مسیولین قانون مهریه را اصلاح کنید تا راه سو استفاده زنان کاسب و فتنه گر بسته شود زن بمیره مهریه به خونوادش ارث میرسه و پدر و مادرش میتونن صاحب مهریه از داماد قبلی شوند یا زن بذل و بخشش میکند و میگوید منظور من در اون زمان بوده و دوباره با ادعای مجدد میتواند مطالبه مهریه ای که قبلا بخشیده را بکند یا مثلا مرد بیچاره با خودش حساب کرده و تعدادی سکه به نرخ روز عقد کرده و یکدفعه سکه ۲۰ برابر یا ۱۵ برابر شده والان باید به نرخ روز عقد دهد و اگر ندهد میفتد زندان اقایون این قانون فعلی مهریه ظلم روشن هست تا اصلاح نشود ازدواج اشتباه هست چون زن میتونه نهایت اذیت را بکند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۵
0
4
با عرض سلام اگر زن مهریه میخواهد باید در مقابل ان مسیولیت و وظایفی هم داشته باشد نه اینکه الان عقد کند و یکساعت بعد صاحب کل مهریه شود این وسط زن چیکار میکند ؟؟ این دیگه مهریه نیست بدون هیچ زندگی همون اول صاحب همش شود این دزدی هست والا تجارت مواد مخدر اینقدر سود ندارد اسم این از کاسبی هم گذشته بعضی زنان بهشون برمیخوره نگین کاسبی والا تو کاسبی چیزی میدی و چیزی میگیری و زحمت میکشی ولی زنی که هنوز توی عقد مهریه اجرا گذاشته یا تمکین نکرده دیگه دزده نه کاسب
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۶
1
3
باسلام جناب اقای ریسی شما که مبارزه با مفاسد اقتصادی رو شروع کردید گرفتن مهریه های سنگین هم جز مفاسد اقتصادی هست لطفا هرچه سریعتر ب این دزدی اشکار پایان دهید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
1
3
سلام
تورو خدا صدای من به گوش اقای رییسی برسونید به داد زناان بدبخت که قصد زندگی دارن اما مرد ادم نسبت به زندگی تعهدی ندارد برسید من چه گناهی کردم باید یک انسان بی قید وبند رو تحمل کنم من سی سال دارم ولی سنم انداره چهل سال نشون میده از بس که به من بی احترامی میشه.اجرایی شدن قانون شما یعنی ظلم به زنان زجر کشیده نکنید خدا رو خوش نمیاد
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
چی داری واسه خودت میگی چون تو سنت زیاد نشون میده باید هزاران مرد درگیر قانون ظالمانه مهریه باشن؟؟ در ضمن اون زنی که هنوز خونه شوهر نیومده مهریه اجرا گذاشته و قصد اذیت شوهر رو داشته اونم دنبال زندگی بوده؟؟؟؟!!!!! باید قانون مهریه درست شود وگرنه هیچ مردی ازدواج نمیکنه اگر نمیتونی زندگی کنی جدا شو دیگه چرا دنبال پول مهریه هستی
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
در ضمن کسی نگفته مهریه کلا حذف بشه ولی باید تعیین قیمت سکه به نرخ روز عقد و تعداد ان هم مخدود باشد تا بدای زن جنبه پشتوانه زندگی داشته باشد نه اینکه باهاش کاسبی کنند و مثل دلال ها به قیمت روز قیمت ببندند در ضمن با حرف شما این وسط زنی که زندگی نکرده تمرد کرده و همه اینها رو خودشم در دادگاه ابراز کرده که تمکین نمیکنم و در خواست طلاق میده اون چی میشه؟؟؟ نکنه اونم باید پاداش کارش رو با مهریه بگیره با مظلوم نمایی چیزی درست نمیشه خانم قریب بالای ا ۹۰ درصد زنانی که دنبال مهریه بدون توافق و همه تعداد اون هستند وکنار نمیان و توافق نمیکنن روی رقم که پولی بگیرند وتمام کنند کاسب و دزد هستند نگفتی قانون باید با اونها چیکار کند
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
1
3
جناب اقای رییسی از شما خواهش میکنم همین مسیری که شروع کردین را ادامه بدهید و در این راه تحت تاثیر جوسازیهای بعضی زنان مفتخور قرار نگیرید مهریه زیاد و به قیمت روز سکه طلا عین دزدی و کلاهبرداری هست لطفا همون برخوردی که با مفاسد کلان اقتصادی داشتید با این زنان هم داشته باشید با یک جمله که مهریه حق زن هست قضیه را نگاه نکنید اولا که اون مرد در روز عقد قیمت را میدانسته و مهر کرده دیگه قاعدتا افزایش لجام گسیخته سکه در سالهای بعدی دینی را گردن مرد نمیگذارد و درثانی زنی که تمکین نمیکند یا حق حبس گرفته و اصلا پا در خانه شوهر نگذاشته چرا باید مهریه بگیرد این هم ظلم هست و هم دزدی و قانون نباید از همچین زنی حمایت کند
ناشناس
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
0
3
جناب اقای رییسی زنی که ازدواج میکند و میرود خونه پدرش و اصلا پا در خانه شوهر نمیگذارد چی اون مرد هم حق و حقوقی دارد چرا این وسط حقوق مرد برای سیستم قضایی فراموش شده هست چرا این حقوق هیچ ضمانت اجرایی ندارد ولی قانون برای مهریه سنگین و خارج از عرف برای زنان صحبت حق میکند و خود را طرف زن قرار میدهد که عملا این باعث میشود زن خود را قدرتمند احساس کرده و اصلا کوتاه نیاید چون بقول معروف میبیند دادگاه از اون حمایت میکنه اگر میخواهید خانواده حفظ شود این راهش نیست که طرفداری بی قید و شرط از زنان کم جنبه شود
محمود خدادادی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
0
2
با سلام
والاه منکه چیزی در این مورد ندیدم از دادگاه حوزه خودم من برج ۴رفتم اعسار زدم برای مهریه تا از زندان ازاد شوم با هزار درخواست طمنا وقت رسیدگی منا زده برای اخر برج ۶ اگه زندانیان در اولویت ازادیند پس چرا انجام نمیدند منکه اصلان رضایت ندارم تمام مدارکمم هست برای نشان دادن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
0
1
باسلام باتوجه ب قیمت نجومی سکه من یه پیشنهادمیدم که دادگاه فعلاتا چندسال تقاصای زیاد کردن اقساط از طرف خانمهاتحت هیچ شرایطی نپدیرد فقط تعدیل رو از طرف اقایون بپدیرد بدا ببینید چ نتیجه خوبی میگیرید باتشکر
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۰
1
3
جناب اقای رییسی عرض کنم در مورد مهریه زنان در این سالهایی که قیمت سکه ثبات داشت و خیلی مردان پیشنهاد دادن که زنان با گرفتن مبلغی قضیه را تمام کنند متاسفانه بعضی زنان عقده ای و طماع برای اینکه بتونن این چماق و اذیت را کماکان داشته باشند گفتند ما همه مهریه را تمام و کمال میخواهیم و این وسط قانون و دادگاه هیچ مداخله ای نمیکرد و کامل اختیار را به زن داده بود که بهر طریقی دوست دارد هم دادگاه و هم طرفش را اذیت کند و وقت همه را بگیرد اثرش شد پرونده های باز که بیشتر وقت سیستم قضایی را میگیرد از شما خواهش میکنم برای اینکه اوضاع فعلی مهریه که عملا با گران شدن سکه ها پیچیده تر شده است از این وضعیت خلاص شود دادگاهها اختیار تمام و کمال مهریه را از زنان خارج کنند و خود اینجا تصمیم گیری کنند چون با این وضع دادن اختیار ان به زنان عقده ای مشکل را حل نخواهد کرد و از انطرف گرانتر شدن سکه وضع را پیچیده تر هم میکند بنظرم محدودیت در تعداد سکه و قیمت ان و دادن اختیار اینکه کلا مهریه به چه زنی تعلق میگیرد و به چه کسی تعلق نمیگیرد به دادگاهها مشکل را خیلی بیشتر حل خواهد کرد جناب اقای رییسی ازدواج امری ۲ سویه هست اگر به این شکل پیش برود مردان کمتر تمایل به ازدواج خواهند داشت و از انطرف محاسبه سکه به تعداد نامحدود و قیمت روز زنان بیشتری را راقب به امر طلاق میکند پس کلا این قانون به ضرر تشکیل خانواده هست یادمان باشد هدف از ازدواج امری اخلاقی است نه اینکه کاسبی برای بعضی زنان که تا اسم متعادل شدن مهریه می اید داد و بیدادشان به هوا میرود جناب اقای رییسی وقتی قیمت روز باشد و تعداد نامحدود و گرفتن مهریه مشمول مرور زمان نشود برخی از زنان عقده ای البته با عرض پوزش از زنان خوب و محترم کوتاه نمی ایند چون میگن هم مرد بیشتر اذیت میشود و هم سکه گران میشود و از انطرف سود میبریم اخه چه معنی داره پرونده مهریه ۱۰ یا ۲۰ سال باز باشد و دادگاه در اینمورد اصلا دخالتی نمیکند اینها ضعف هست و باید اصلاح شود امید ما به شما هست که میخواهید رویه های فساد زا را درست کنید خدا نگهدارتان باد
سحر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
1
1
باسلام اقای رییسی مهریه کم میکنی چرا جلو فساد و نمیگیره چرا صیغه ها جلوشون نمیگیری چرا درحق زنان ظلم مبکنی چرا جلو گرونیها رو نمیگیری فقط همه زور ت این بود مهریه ک حق ی زن بی پناه هست رو برداری ی حکم میدی ک مردا خوشحال کنی واقعا ک
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
این ظلم نیست مهریه طلب پدرتون که نبوده حالا نباشه ظلم شده باشه ظلم داره به مردی میشه که تو این اوضاع سکه ۵ میلیون تومنی باید بده تا زنان ....... سیر بشند زنانی که بدون کوچکتریت تعهدی فقط یرای کاسبی ازدواج کرده اند !!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۱
1
1
چقدر عالیییی
ناشناس
|
United States of America
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
1
1
سلام ، آقای رئیسی ممنون که به فکر مسئله طلاق هستین تکلیف مایی که همه زندگیمونو بخاطر مهریه ازمون گرفتن چیه با این وضعیت جامعه چطوری دوباره زندگی بسازیم
رویا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
2
3
ن این قانون درست نیس واقعا داره ظلم میشه به زن ها شوهر منو میزنه. و میگه هرکارمیخوای انجام بده این ته ظلمه اقای رییسی با این کار وتصمیم فقط فساد رو بیشتر میکنین و باعث میشه زن ها به راه فاحشه گری کشیده بشن واقعا درست نیس
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۵
بسیار حرف نسنجیده و پاسخ بی محتوایی هست این حرف شما مثل این میمونه که مردها هم به دولت بگن ما کار نمیکنیم به ما پول بده وگرنه دزدی میکنیم یا ناامنی ایجاد میکنیم اگر زنی به کار خلاف کشیده میشه که شما خیلی زود تند رفتی و اون اصطلاح را اوردی باید سزای کار خودش را ببینه و اینکه زن سالم باشد یا ناسالم چه ربطی به مهریه دارد ادم هست زندگی ابرومندانه با کمترین درامد را ترجیح میدهد به پولداری با هر شرایطی که تن به هر کاری بدهند قرار نیست مثلا زن میخواهد خوب باشد که دولت بهش باج بده ولی در مورد مهریه سوال این هست ایا زنی که درامد بالا داره اونهم باید مهریه بگیره؟؟ ایا قیمت سکه باید به روز و مثل دلال ها حساب شود در این موارد راهکار چیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۷
اگر شوهرت تو رو میزنه برو شکایت کن وبرو پزشکی قانونی این وسط مهریه و پول جای چیو واست پر میکنه؟؟ الان که قانون با زنی که ترک خونه شوهر میکنه هیچ کاری نداره و راحت میتونی تمکین نکنی و بری هر جایی که دوست داری و به ریش قانونی که راه رو واست باز گذاشته بخندی مخلص کلام بگو دنبال پول مفت هستم بقیش هم بهانه هست در ضمن خشونت فقط زدن نیست بی مسیولیتی و احیانا خیانت از طرف بعضی زنان و بی مسیولیتی به زندگی هم نوعی خشونت هست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
1
4
اقای رئسی قول دادید که جلوی این اخازی ها رو بگیرید. هدیه عرفی داره ۱۰میلیون یا شاید بشه گفت ۳۰میلیون.نه ۵۰۰یا۶۰۰ یا چند میلیارد این گرفتاری جوانها رو حل کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
1
3
یک سوال دارم از بعضی زنان جوگیر که یادشون افتاده مهریه حق قانونی و شرعی انهاست راضی هستند که مرد اجازه بیرون رفتن از منزل به زنان ندهد و اگر هر جایی خواستند بروند با اجازه همسر باشد و مردان اجازه کار به زنان در بیرون را ندهند و مرد بتواند ۴همسر داشته باشد اگر دنبال حق شرعی و قانونی هستید اینها رو هم قبول دارید؟؟؟
پریا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
3
0
بسوزد و بسازد.... ببازد و دم نزند..... مهریه هدیه است نه طلب پدرت.... بعد از عقد یا عروسی سر مسائل پیش پا افتاده طلب مهریه میکنن..... آقایون این حرفا در مورد بعضی صدق میکنه و در مورد بعضی نه.... خجالت داره و کمال بی انصافی و نامردیه... همونطور که همه ی آقایون شبیه به هم نیستن همه ی خانوما هم شبیه به هم نیستن... تا کی قراره با افکار و نظرات متعصبانه نگاه کنیم؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۱
تعصب نیست متاسفانه قانون فعلی مهربه به زن این اجازه را میدهد که هر طور خواست با مرد رفتار کنه بله زنان خوب و محترم که حتی موقع جدایی هم انسانیت دارند و سعی میکنند به شیوه مسالمت امیز جدا شوند زیادند و بسیار هم محترم ولی صحبت من روی زنان کاسبکار و مشکلدار هست که حاضرن برای رسیدن به پول هر تحقیری را به جان بخرند ودرحق ادم دیگری ظلم کنند و احیانا اه و نفرین یک خانواده پشت سرشون باشد ولی این راه اشتباه را بروند که نشان بدهند قدرت دارند بنظر شما کسی که دنبال زندانی‌کردن مردی باشد عقده ای نیست؟؟ راست میگم مهریه هدیه بوده مگر طلب پدرش بوده که حالا با زور و دادگاه بخواهند بگیرند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
1
2
جناب اقای رییسی من در مصاحبه های شما متوجه شدم که اصلا اعتقادی به مهریه سنگین ندارید از شما خواهش میکنم اگر واقعا این روش و طریق گرفتن مهریه از جوانان بیچاره را قبول ندارید دست به کار شوید و با اقدام انقلابی این مسیر اشتباه را درست کنید واقعا زنی که امروز ازدواج کند و انهم اصلا معلوم نباشد که بعد ازدواج و درخانه شوهر چجور زنی هست بلافاصله مستحق مهریه میلیاردی هست؟؟ تکلیف یک عمر کار و یا دسترنج ان مرد چه میشود ؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۷
0
2
واقعا با قانون فعلی مهریه در حق بعضی از مردان ظلم شد جناب اقای رییسی خود مهریه بالا شده عامل فساد زنی که دنبال مهریه باشد باید خودش را با اون شوهر گلاویز کند پس دیگه مودت ودوستی که هدف ازدواج بوده تامین نخواهد شد و زن ومرد هر کدام به راه خود میروند دیگر این چه زندگی خواهد شد چرا بعضی زنان در خانه جولان میدهند و جلوی محاکم مثل موش هستند و همش مظلوم نمایی میکنن که ما کتک میخوریم یا بدبختی میکشیم اساسا قانون چقدر میتواند این ادعاها را ثابت کند بخدا بیشتر زنانی که دنبال مهریه هستند دارن فیلم بازی میکنند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۹
0
1
باسلام واقعا دختری که هنوز خونه همسر نیومده وعروسی نکرده ایا سزاوار گرفتن نصف مهریه هست؟بعد میگید چرا جونان ازدواج نمیکنن حق دارن طلم بالاتر از این بعد میگن جوانان ازدواج شرعی کنن تورو خدا زودتر این معصل رو حل کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
0
2
در حال حاضر بیشتر طلاق ها و اختلافات شده مهریه و تبدیل شده به مهمترین اختلاف و عامل جدایی بخاطر اینکه فراموش کردیم مهریه هدیه است و هدیه حدی داره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
0
3
باسلام جناب اقای ریسی با این فشار اقتصادی ک روی نان اور خانه هست چرا زودتر وب صورت قاطع برای مهریه ها فکری نمیکتید اگر ما مسلمانیم الگوی ما حصرت فا طمه علیها سلامباشد نه سکه بالای ۴ میلیونی که همین باعث میشود از این ببعد ازدواج روز بروز کمرنگتر شود منتطر لطف شما هستیم
الی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
1
3
۹۰٪ نظرها اینه که زنا کاسبی راه انداختن ولی یسری از زنها هم واقعا به قصد زندگی میان و شوهرشون یهو میگه نمیخوامت. من۷ماهه عقد کردم،قبلا خودم خونه داشتم و کار و زندگی،همرو دادم جهیزیه خریدم و اومدم سر زندگیم،شوهرم ۳ماهه که میگه جدا بشیم،هیچ مشکل خاصی هم نداریم،دعواهامون درحد معموله،تو این ۷ماه ۲بارم ازش خیانت دیدم.حالا واقعا ی همچین مردی رو اگه بخوام ازش مهریه بگیرم میشه کاسبی!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
خواهرم اگر اقا به شما خیانت کرد زندگی کردن با یک زناکار بدرد نمیخورد و کسی تو رو مقصر نمیدونه و به خاطر اینکه زندگی را نابود کرده همه حق و حقوق خودت را بگیر و کسی نمیگوید کاسبی.اگه شوهر معتاد و دست بزن بدون دلیل و خیلی چیزاهای دیگه باشه حق با زن است و باید مرد غرامت بپردازد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
0
2
سوال این هست زنی که درس خوانده و تحصیل کرده تا درسش تموم شده مهریه اجرا گذاشته با وجود اینکه شرایط سخت زندگی را شوهر در زمان درس تحمل کرده و اون زن حتی یکروز شوهر داری نکرده و عملا هم نامزد بوده اند سر خونه و زندگی نرفته اند و بخاطر عقده گشایی خانوادش مهریه اجرا میگذارد و درخواست طلاق میدهد و تمکین نمیکند و انواع و اقسام تهمتها را به همسر و خانواده همسر هم زده اینهم لیاقت مهریه دارد ؟؟؟ اگر زنها که مدافع بودن مهریه هستند و میگن مهریه پشتوانه ای برای زن هست جواب من رو هم بفرمایند ممنون میشم اینهایی که عرض کردم خیالبافی نیست همش مستند هست خود خانمها قضاوت کنند !!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶
4
2
سلام ماهمه مان خواهر ومادر دختر داریم اگر چنین اتفاق برای خانواده خودمان بیافتد همان قضاوت را داریم بهتر است توهین نکنیم خدا را درنظر بگیریم این بخش نامه ارزش سند ازدواج را از بین میبرد وبی اعتبار میکند الان یارو مگه ساله یک عدد سکه نه سکه را میدم نه طلاق این زن بیچاره چه کار باید بکند تا از دست این جور نا مرداها خلاص بشه لطفا حق طلاق را اعمال کند درگیریها کم شود وحقوق خانم ها پایمال نشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
برعکسش هم هست زنهایی که ابرو ندارن و با مهریه پدر مرد را درمیاورند در ضمن سند ازدواج وقتی ارزش دارد که زن هم به تعهدات خودش پایبند باشد وقتی زن امروز ازدواج میکند و بعدش فراموش کرده شوهر داره و بجا اینکه زندگیش را با او تنظیم کند مثل یک بچه گوش به حرف هر کسی در خانواده خودش کند دیگه اون سند ارزشی نداره جناب!!!! از سند ازدواج فقط قضیه پول و مهریه برای شما ارزشمند شده؟؟ تمکین گوش دادن به حرف شوهر اهل زندگی بودن و معرفت و انسانیت داشتن زن کجای سند ازدواج هست؟؟؟ نکنه با صحبتی که کردی میخوای بگی مردان همه بد هستند و زنان همگی مظلوم و بدبخت با این دید به هیچ جایی نمیرسید کمااینکه قانون فعلی مهریه هم که اینهمه معضلات و مشکلات برای خانواده ها ایجاد کرده برهمین اساس بوده و باید حتما دران بازنگری شود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
ما همگی وجدان هم داریم واقعا برای بعصی زنان مهریه که هیچ پول سیاه هم زیادی هست لطفا برای اینجور موارد هم نظر بدین که باید چیکار کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
0
2
جناب اقای رییسی سوالی برایم پیش امده که واقعا با قیمت سکه ۵ میلیون چرا قانون درست وحسابی برای مهریه تصویب و اجرا نمیشود اگر هدف از ازدواج پر کردن جیب زنان هست که خب با این قانون اولا داره به مرد ظلم میشه و ثانیا افسار زندگی در دستان زن که برای رسیدن به پول درخواست طلاق بدهد اگر هم مهریه بالا بنظر بغضی مردان را پیشگیری میکند از طلاق دادن زنان خب از اونور زنها طمع میکنن و برای رسیدن مهریه درخواست طلاق میدهند واقعا روشن کنند مسیولینی که در حمایت از وجودو قانون مهریه صحبت مبکنند
Atefeh mahmoodi
|
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
4
0
به نظرمن اصلادرست نیست چون مهریه پشتیبان زن مردهای ماهربلایی دوست دارن سرزنامون میارن شمابایدمشکل از ریشه درست کنیداعتیادخیانت وخشونت علیه زنان خانه دارکه همسر به خودش اجازه هررفتاری میده وزن کتک میزنه بنده تموم مخارج زندگی ام خانواده ام پرداخت میکنن والان ازبرج۹بیرونم کرده سرم شکسته دندونم شکسته ولی هنوزنتونستم جدابشم هرروز توی دادگاهم الانم بارای کیفری بهم گفتن تمکین کن ناشزه شناخته میشی نفقه نمیرسه بهت آخه چرازن توی ایران اینقدربی ارزش حساب میشه که مردجماعت هررفتاری بازن کنن چرادفاع نمیکنیدچراقانون جدی نمیذاریدواسه مردهاکه زن اذیت نکن توروخدایکم به زنهااهمیت بدین این کارای طلاق دادگاه اینقدرطول ندین از۱۲دلیل ۸تاداره ولی قاضی رای طلاق نداده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
خب مگه تو از مهریه گذشتی که اون تو رو طلاق بده خودخووهی هم حدی داره زن جماعت میخوان همه چیز بنفعشون باشه اگر تو رو زده برو ازش شکایت کن برو پزشکی قانونی ولی لازم نیست جمع ببندی بگی مرد جماعت اینجوری یا اونجورین تکلیف بعضی مردها که در مورد مهریه کاملا مظلوم واقع میشوند چه میشود قانون مهریه باید اصلاح شود تا راه کلاهبرداری و اخاذی بعضی زنان بسته شود امروز ازدواج کنه و از فردا صاحب تمام و کمال مهریه باشد خب معلومه این قانون مشکل ایجاد خواهد کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۷
1
1
باسلام جناب ریسی امیدوارم وقتی بزارید واز مشکلات جوانان اگاه شوید وزودتر برای این خانمهایی که کیسه دوختن برای سکه بالای ۴ میایونی تصمیم بگیرید نزارید جوانان ما بیشتر از این دچار عداب شوند گناه دارن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۸
0
2
سلام و درود بر آقای رئیسی بزرگوار.الان مهریه یک منبع درآمد و یک بهانه برای زن شده،مرد حرف میزنه مثلا میگه نمیتونم فلان وسیله را بخرم یا قهر میکنه می ره خونه مادرش یا چند بار تهدید برای مهریه میکنه یا بلافاصله مهریه را اجرا می ذاره و متاسفانه نباید همه مردها را مقصر دانست بلکه با اطمینان میتونم بگم بالای ۹۰ درصدمقصر زنها هستند حالا دیده شده که زنی بخاطر وضعیت مالی مرد دیگر به شوهرش خیانت کرده و مهریه اش را هم گرفته و با کسی دیگه ازدواج کرده و خیلی موارد دیگر که جای تاسف و خجالت دارد. حداقل با این کار بعضی زنهایی که این افکار سرشان است یک فکر عاقلانه و انسانی میکنند. البته زنهایی مومن اهل خانواده و عالی هم هستند ولی تعدادشان خیلی کم است. از آقای رئیسی برگوارخواهشمندبم برای نفقه و افزایش بیش از توان مرد و نفقه دختران که بالا ۲۰ سال هستند فکری بردارند چون برای پسر بالای ۱۸ سال نفقه تعلق نمیگیرد ولی برای دختر چیزی نگفته اند و گفته شده تا زمان ازدواج حالا دختره با راهنمایی مادرش ازدواج نمی کنه. مرد باید تا کی نفقه دختر را پرداخت کند؟خواهش میکنم یک فکری بردارید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
حصول مهریه به این روش فعلی برخی زنان را پررو کرده و فکر میکنند خیلی صاحب حق هستند باید هر چه زودتر بفکر قوانین بازدارنده و دو جانبه بود تا مطالبه مهریه از روش یکطرفه و کاملا به نفع زنان خارج شود جالبه تمام این زنانی که مهریه اجرا گذاشتند یا مردان معتاد داشتند یا کتک میزدند ویا مرد خیانتکار داشتند اصلا معلوم هم نیست راست میگن یا دارن دروغ میبافند برای توجیه کار خودشون و نمیگویند خودشون چقدر بی خانواده هستند که این کار را کردند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
0
3
بله دقیقا همینطور هست بعضی زنان با زرنگی خاص فقط میگند اگر مهریه برداشته شود از فردا تمام مردان زنان را طلاق میدهند این نوعی ادرس غلط دادن هست الان که دادگاهها از زنان برای مهریه حمایت میکنند ببینید که چقدر زیاد زنان با بهانه ای عمدا میروند سراغ مهریه چون از این راه سود میبرند و عملا زندگی خود را به سمت طلاق میبرند اگر تحقیق شود بالای ۷۰ درصد درخواست طلاق از طرف زنان هست اونم زنانی که حاضر به گذشت از مهریه خود نیستند و اتفاقا برای رسیدن به مهریه درخواست طلاق هم میدهند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
0
4
به ایران ، بدترین ضربه را مهریه زیاد زنان وارد کرد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
0
2
احسنت
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
1
2
سلام لطفا اول دقت کنیم بعد سند ازدوازج و امضا کنیم بعدا که به مشکل میخوریم به خانم ها تهمت نز نیم یادمان باشد تعهد دادیم نه که کلک زدیم چه کسی حاضر میشود زندگیش شیرینش از بین برود اگر مهریه بی ارزش شود باید درمقابل حق طلاق هم ازطرف مرد از بین برود تا ظلومی به کسی نشود یک طرفه نباشه اول هر چه دارای دارن یا می فروشن یا اینکه انتقال می دهند به نام کسی بعدش شروع می کنند دعواخانم هر کجا میخوا برو بگو میگم تمگین نگرده تمام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳
بعضی زنان بی ابرو حاضر میشوند زندگی خود را خراب کنند و مهریه بگیرند خیلی قدیس جلوه ندهیدشان درضمن مرد که ازدواج کرده و سکه شده ۲۰ برابر چه گناه یا کوتاهی دارد مشکل از قانون هست که در این موارد باید قطعیت لازم را برای جلوگیری از مرده خوری بعضی زنان داشته باشد
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
3
1
خانم ها درمقابل بد رفتاریها فقط به مهریه امید داشتن که ان هم از بین رفت از این به بعد درگیریها بیشتر میشو د اگه کس از روز اول بگه من هیچ مالی ندارم یا بااو ازدواج نمی کنن یا اینکه با او کنار میان وقتی توچیزی نداری چه جوری زندنگی را اداره میکن دختر مردم بد بخت میکنی اون وقت میگه برو به امان خدا . حداقل حق طلاق بده به خانم ها دیگر بیش از این عذاب نکشن
پاسخ ها
ناشناس
|