آثار مستند دفاع‌مقدس  سرانه مطالعه کشور را افزایش داده است
کد خبر: 927505
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tHl
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
نویسنده ادبیات دفاع مقدس گفت: آثار مستند دفاع مقدس توانسته سرانه مطالعه را افزایش دهد، در واقع بالا برنده سرانه مطالعه آثار مستند و ادبیات دفاع مقدس ما بوده‌اند.
رحیم مخدمی از نویسندگان و فعالان عرصه دفاع مقدس در گفت‌وگو با فارس درباره پیشی گرفتن آثار مستند از داستان و رمان اظهار داشت: مستندنگاری مسیر رشد خود را طی می‌کند و این مسئله را نمی‌توان به موضوع تأثیر و تأثر از داستان و رمان قلمداد کرد.
وی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه اراده برای رشد و تعالی مستندنگاری زیاد است، خاطر نشان کرد: این موضوع چند دلیل دارد، اولاً صاحبان خاطرات انگیزه زیادی پیدا کرده‌اند تا خاطرات خود را بازگو کنند و در ادامه ثبت شود، غالباً این افراد پا به سن گذاشته‌اند، بنابراین این سن بالا موجب شده انگیزه جدی بیابند تا خاطرات خود را ثبت کنند و این امانت را بگذارند و بروند، اما از سوی دیگر تاثیر مستندنگاری دفاع مقدس را نیز در سطح ملی و بین‌المللی مشاهده می‌کنند.
به گفته مخدومی، دیدن این اثرگذاری در سطح ملی و بین‌المللی آن‌ها را ترغیب می‌کند تا آثار موفق تولید شده و اثرات خوبی داشته باشد.
این نویسنده دفاع مقدس تصریح کرد: آثار مستند دفاع مقدس توانسته سرانه مطالعه را افزایش دهد، در واقع بالا برنده سرانه مطالعه آثار مستند و ادبیات دفاع مقدس ما بوده است. از سوی دیگر از حدود سال ۶۸ این نهال کاشته شد و افرادی به پرورش آن پرداختند و امروز میوه‌های آن برداشت می‌شود. ما امروز بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب دفاع مقدس داریم که در میان آن‌ها کتاب‌های ضعیف و متوسط هم زیاد است، اما پله‌هایی شدند تا عیار‌ها سنجیده شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار