«گل‌زنی» تماشاگران روی سکو‌های ورزشگاه آزادی!
کد خبر: 927003
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t9f
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ درباره استعمال ماده مخدر گل توسط تماشاچیان مسابقات فوتبال در ورزشگاه آزادی توضیح داد.
جوان آنلاین:‌ در پی مشاهده مصرف موادمخدر حین تماشای مسابقات فوتبال توسط تماشاگران حاضر در ورزشگاه‌های کشور به خصوص ورزشگاه آزادی تهران، به سراغ سرهنگ بخشنده رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ رفتیم تا برنامه‌های پلیس برای مقابله با این پدیده را جویا شویم.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگاظهار کرد: جوانانی که به استادیوم فوتبال می‌روند، نمونه‌ای از جوانان شهر و کشور ما هستند که از نقاط مختلف کشور و پایتخت برای دیدن فوتبال تیم‌های محبوب خود در ورزشگاه آزادی حاضر می‌شوند.

وی افزود: متاسفانه برخی از جوانان کشور دچار اعتیاد هستند و این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست.

سرهنگ بخشنده در پاسخ به این سوال که آیا در ورزشگاه آزادی تهران موادمخدر توسط برخی از تماشاگران مصرف می‌شود یا خیر؟، گفت: به عنوان رئیس پلیس مبارزه با موادمخدر تهران بزرگ صحت این موضوع را تایید نمی‌کنم، چرا که در ورزشگاه آزادی ماموران ما در راستای برگزاری بازی‌های بزرگ تمامی تماشاگران را مورد تفتیش بدنی کامل قرار می‌دهند و در صورت کشف موادمخدر، افراد خاطی از حضور در ورزشگاه منع و بلافاصله توسط پلیس دستگیر می‌شوند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در ادامه با تاکید بر اینکه در ورزشگاه آزادی موادمخدر توزیع و مصرف نمی‌شود، تصریح کرد: شاید این عمل توسط برخی از تماشاگران به صورت موردی و تفننی و آن هم در داخل پاکت‌های سیگاری که با خود به ورزشگاه می‌آورند، انجام و صرفا به صورت سیگاری مصرف شود.

وی با بیان اینکه در کشور‌های خارجی (اروپایی) مصرف سیگار در داخل باشگاه‌ها و استادیوم‌ها ممنوع است، گفت: متاسفانه در کشور ما این مسئله مراعات نمی‌شود و مسئولان باید فکری به حال ورود و حمل سیگار به ورزشگاه ایران بکنند، چرا که در خارج از کشور مسئولان برگزار کننده مسابقات فوتبال با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در صورت حمل پاکت‌های سیگار توسط تماشاگران از ورود آنان به ورزشگاه‌ها جلوگیری می‌کنند.

سرهنگ بخشنده در ادامه از بازرسی تماشاگران حین ورود به ورزشگاه‌های کشور قبل از شروع مسابقات فوتبال خبر داد و تصریح کرد: در بازی‌های بزرگ تیم‌های باشگاهی، بازی‌های آسیایی و بین المللی و در بازی‌های تیم ملی ماموران مبارزه با موادمخدر قبل از تفتیش ماموران یگان ویژه کار بازرسی بدنی برای پیدا کردن موادمخدر از تماشاگران را انجام داده و بعضا نیز اشیای تیز و سلاح سرد نیز توسط ماموران ما از تماشاگران کشف شده و به دنبال آن، افراد خاطی به کلانتری‌های اطراف محل ورزشگاه تحویل داده شده‌اند.

سرهنگ بخشنده در پاسخ به این سوأل که آیا در بازرسی‌های بدنی صورت گرفته بسته‌ای یا مقدار قابل توجهی از موادمخدر توسط پلیس کشف شده است یا خیر؟، گفت: تاکنون هیچ موردی مبنی بر اینکه افرادی بخواهند موادمخدر را به صورت عمده و کیلویی با خود به ورزشگاه‌ها ببرند، کشف نشده است.

وی در ادامه با اشاره بر اینکه در آخرین بازی بین المللی فوتبال در کشور که بین دو تیم استقلال ایران و السد قطر در ورزشگاه آزادی برگزار شد، موادمخدری توسط پلیس کشف نشد، گفت: ما علاوه بر تفتیش و بازرسی‌های بدنی حاضران در ورزشگاه‌ها، با رعایت کامل حقوق شهروندی و با خوش‌رویی و خنده، چهره افراد را نیز از لحاظ معتاد بودنشان بررسی می‌کنیم، به این صورت که چهره‌های معتادان برای ما به راحتی قابل بررسی و شناسایی است و اگر به شخصی مشکوک شویم، قطعا پس از بررسی موضوع، اجازه حضور شخص را در ورزشگاه خواهیم داد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ در رابطه با تخلفات مربوط به فروش بلیت مسابقات فوتبال گفت: زمانی که فروش بلیت انجام شده و تمام بلیت‌ها به فروش رفته است، در پایان نیمه اول بار‌ها مشاهده شده است که مسئولان برگزار کننده مسابقات اجازه ورود کسانی را که پشت درب‌های ورزشگاه منتظر ورود به داخل استادیوم‌ها هستند را صادر می‌کنند و در ابتدای شروع نیمه دوم حجم زیادی از تماشاگران و فوتبال دوستان وارد ورزشگاه‌ها می‌شوند و این امر کار تفتیش و بازرسی از تماشاگران تازه وارد را برای ما سخت می‌کند و ممکن است بعضا در این موارد موادمخدر یا اشیاء ممنوعه توسط برخی از افراد به داخل ورزشگاه برده شود.

وی افزود: اگر بخواهم برای تماشای مسابقه فوتبال به ورزشگاه بروم، باید با خریداری بلیت مسابقه فوتبال به صورت الکترونیکی و ثبت کامل مشخصات خود در سامانه بلیت فروشی به این کار اقدام کنم، در این صورت دیگر به خود اجازه هیچ گونه خطا و اشتباهی را نخواهم داد، چرا که بعد‌ها توسط مسئولان من به عنوان فردی خاطی که قبلا مشخصات خود را برای خرید بلیت در سامانه بلیت فروشی ثبت کرده‌ام، شناسایی خواهم شد.

در همین رابطه سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سوال خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مبنی بر استفاده و استعمال موادمخدر توسط تماشاگران در استادیوم‌های فوتبال کشور گفت: استفاده و استعمال موادمخدر برای پلیس مصداق بارز جرم و خلاف است و اگر برای پلیس محرز شود که در ورزشگاه یا هر مکان عمومی دیگری موادمخدر مصرف، خرید و فروش می‌شود، حتما با فرد خاطی برخورد قاطع خواهد شد.

برچسب ها: گل‌زنی ، آزادی ، ورزشگاه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار