فیلم شیمیایی کلاه‌سفید‌ها در آستانه اکران تروریست‌ها در مرحله آخر
کد خبر: 926736
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003t5M
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
به‌رغم هشدار مقامات روسیه نسبت به تحرکات جدید تروریست‌ها در ادلب برای اجرای سناریوی حمله شیمیایی ساختگی، تروریست‌ها در مرحله نهایی اکران فیلم خود در ادلب هستند. رسانه‌های روسی احتمال دادند تروریست‌ها طی ساعات آینده دست به حمله شیمیایی ساختگی بزنند و از آن فیلمبرداری کنند.
تروریست‌های جبهه النصره و گروه موسوم به کلاه‌سفید‌ها از فرصت تعلیق عملیات آزادسازی ادلب، استفاده کرده و برنامه مخرب خود را برای اجرای نمایش ساختگی استفاده از سلاح شیمیایی در این منطقه تکمیل کرده‌اند. منابع محلی حاضر در استان ادلب واقع در شمال سوریه درباره احتمال وقوع حمله شیمیایی در این استان خبر دادند. این منابع به خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کردند که احتمالاً گروه تروریستی «جبهه النصره» و گروه‌های وابسته به آن جمعه با «کلاه‌سفیدها» دست به انجام حمله شیمیایی بزنند. منابع محلی حاضر در ادلب در ادامه اعلام کردند که تروریست‌ها پنج شنبه طرح این حمله شیمیایی را پی‌ریزی کردند و بر اساس آن قرار است پس از برگزاری نماز جمعه انجام گیرد. بر اساس این نقشه، عناصر جبهه النصره به همراه تروریست‌های «جیش العزه و الحزب الترکستانی» و شماری از نیرو‌های کلاه‌سفید بین ریف‌های شمال و شمال غرب حماه شرایط را فراهم خواهند کرد. به گزارش اسپوتنیک، روز جمعه شماری از رسانه‌های خارجی و ترکیه‌ای با حمایت عناصر جیش العزه به سمت مناطق «اللطامنه و کفرزیتا» و شمار دیگری از رسانه‌های خارجی به سمت منطقه «سهل الغاب» خواهند رفت. منابع محلی ادلب تأکید کردند که عناصر النصره از روز پنج شنبه اجازه نمی‌دهند که افراد غیرنظامی از ادلب به ریف شمالی حماه و سهل الغاب بروند و مدعی هستند که این مناطق در زمره مناطق نظامی است. بر اساس این نقشه، تروریست‌ها ابتدا با بمباران مواضع ارتش سوریه، نیرو‌های سوری را مجبور به واکنش خواهند کرد تا پس از آن حمله شیمیایی ساختگی را انجام داده و از روند امدادرسانی به افراد زخمی فیلمبرداری کنند. پس از این مرحله، چند نفر نیز به زبان‌های عربی و خارجی اعلام خواهند کرد که ارتش سوریه این حمله را انجام داده است. انتقال شماری از کودکان ربوده شده توسط تروریست‌ها از بیمارستان «جسر‌الشغور» به ریف‌های شمالی و شمال غربی حماه به همراه انتقال ابزار‌های تصویربرداری و دستگاه‌های ماهواره‌ای پیشرفته به این منطقه مؤید این مسئله است. منطقه‌ای که قرار است این حمله شیمیایی ساختگی صورت گیرد، بر اساس تنش نظامی با ارتش سوریه مشخص خواهد شد.
کلاه سفید‌ها سال گذشته نیز با نمایش فیلم ساختگی از حملات شیمیایی در منطقه «دوما» و متهم کردن ارتش سوریه، در نهایت واشنگتن را مجبور کردند ده‌ها موشک به خاک سوریه شلیک کند. تروریست‌ها که دیگر مناطق تحت کنترل خود را در سوریه از دست داده‌اند و تنها استان ادلب را تحت اشغال خود دارند، سعی دارند با استفاده از سلاح شیمیایی و متهم کردن دمشق، غربی‌ها را به مداخله در سوریه وادار کنند. اما این سناریوی تکراری دیگر در عرصه بین‌المللی خریداری ندارد و روس‌ها از هفته‌ها پیش نسبت به این سناریوسازی هشدار داده‌اند و گفته‌اند که در مقابل این اقدام سکوت نخواهند کرد. رسانه‌های غربی هم گفته‌اند واشنگتن خود را برای حمله احتمالی به سوریه آماده می‌کند و مناطقی که قرار است مورد هدف قرار دهند، مشخص شده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار