۱۰۰هزار نفر از جاذبه های گردشگری بشرویه بازدید کردند
کد خبر: 901127
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mQJ
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
 مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: ۱۰۰ هزار و ۲۳۰ نفر از مراکز تاریخی،تفریحی و توریستی بشرویه بازدید کردند.  سیدامیرسلیمانی رباطی افزود : «شهرستان بشرویه به عنوان موزه خشت و گل استان خراسان جنوبی در ایام نوروز پذیرای هزاران نفر گردشگر و مسافر از جای جای ایران اسلامی بود.»

وی ادامه داد: در ایام نوروز روزانه بیش از۳۰۰  نفر از اماکن تاریخی و گردشگری بشرویه بازدید کردند. سلیمانی رباطی بیان داشت: بافت تاریخی، موزه، آسیاب های آبی و قلعه دختر جز اماکن پربازدید شهرستان بشرویه در ایام نوروز بوده همچنین روزانه بیش از ۷۰۰ نفر از کویر بکر و منحصر بفرد این شهرستان بازدید داشته اند.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: شهرستان بشرویه تنها بافت تاریخی ثبت شده در استان خراسان جنوبی را دارد و اکثر خانه یادگارانی از دوران تیموری به بعد است. وی افزود: بیش از ۶۴ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور در شهرستان بشرویه وجود دارد که یادگارانی حتی از دوران های قبل از اسلام می باشد و نیمی از این آثار را خانه های تاریخی و قدیمی تشکیل می دهند.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بشرویه ادامه داد: بشرویه به دلیل اینکه اغلب خانه های آن دارای بادگیر می باشند به شهربادگیرهای خراسان جنوبی معروف شده و بیشتر خانه ها بادگیر یک جانبه و یک طرفه متصل به حوضخانه و ایوان داشته و نمونه ای از بادگیر چند جانبه را می توان در خانه مستوفی این شهر دید.

سلیمانی رباطی اظهارکرد: خانه های قدیمی بشرویه با اندرونی و بیرونی،شیشه های رنگی،گچبری های زیبا، حوضخانه ها و سرداب هستند که نظر هر بیننده ای را جلب می کرد. وی میزان تعداد اقامت در ایام نوروز در شهرستان بشرویه را جمعا ۶۶ هزار و ۷۷۱ نفر اعلام کرد.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: دواقامتگاه بومگردی نیز در ایام نوروز در بافت تاریخی بشرویه پذیرای مسافران و گردشگران بود که در این ایام ۳۶۵ نفر در آن اقامت کردند.

وی بیان داشت: میزان اقامت در اقامتگاه های موقت نظیر کمپ،کانکس، چادرمسافرتی و... نیز معادل ۶۳ هزار نفر است

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار