مقصر افزایش خودسرانه تعرفه‌های پزشکی
کد خبر: 900743
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mK7
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۶
یک نماینده مجلس، تاخیر در برگزاری جلسات شورای عالی بیمه را عامل اصلی بی‌نظمی ناشی از دریافت سلیقه‌ای تعرفه‌های پزشکی در سال جدید دانست.
 
مهر: یک نماینده مجلس، تاخیر در برگزاری جلسات شورای عالی بیمه را عامل اصلی بی‌نظمی ناشی از دریافت سلیقه‌ای تعرفه‌های پزشکی در سال جدید دانست.

محمدجواد جمالی نوبندگانی، شورای عالی بیمه را مقصر اصلی افزایش خودسرانه تعرفه‌های پزشکی توسط برخی پزشکان قبل از اعلام تعرفه تعیین شده از سوی وزارت بهداشت دانست و گفت: بر اساس قانون تعرفه‌های پزشکی باید ابتدای هر سال اعلام شود چراکه با آغاز سال هزینه‌های مراکز درمانی نیز افزایش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: بی‌تردید هزینه نیروی تامین اجتماعی ابتدای هر سال افزایش یافته و در پی آن هزینه مراکز درمانی که از این نیرو‌ها استفاده می‌کنند نیز افزایش خواهد یافت از سوی دیگر هزینه پشتیبانی و گاه نرخ دارو‌ها هم هر سال افزایش پیدا می‌کند.

جمالی اظهار کرد: متاسفانه شورای عالی بیمه به صورت تعمدی و برای فرار از زیر بار مسئولیت جلسات تصمیم‌گیری برای تعیین تعرفه‌ها را به تعویق می‌اندازد و به این امر توجه نمی‌کند که افزایش سالانه ده درصد تورم شامل نیروی انسانی و پشتیبانی هم می‌شود، بنابراین این اقدام شورای عالی بیمه هم باعث ضرر و زیان مراکز درمانی شده و هم بی‌نظمی ایجاد می‌کند.

وی یادآورشد: اگر شورای عالی بیمه طبق قانون اواخر هر سال تشکیل جلسه دهد و در آغاز سال جدید تعرفه‌ها را اعلام کند، این بی‌نظمی ایجاد نمی‌شود و در آن صورت اگر برخی مراکز درمانی به صورت سلیقه‌ای تعرفه‌ها را افزایش دهند می‌توان با متخلفان برخورد کرد.

جمالی با تاکید بر اینکه ایجاد قانون بد بهتر از بی‌قانونی است تصریح کرد: هم‌اکنون در زمینه افزایش تعرفه‌های پزشکی شاهد نوعی بی‌قانونی هستیم و این مشکلی است که هر سال شورای عالی بیمه ایجاد می‌کند.

این نماینده مجلس، با اشاره به عواقب بی‌نظمی در تعیین تعرفه‌ها خاطرنشان کرد: دریافت سلیقه‌ای تعرفه‌ها نارضایتی در سطح عمومی را به همراه داشته و حتی ممکن است برخی در این وضعیت از بی‌قانونی ایجاد شده، سوءاستفاده مالی کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار