كلاه قرمزي با افت مخاطب مواجه شد
کد خبر: 900668
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mIu
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۰
رشد افراطي كاراكترهاي عروسكي، گريبانگير كلاه قرمزي
مجموعه تلویزيوني كلاه قرمزي امسال به دليل برخي ضعف‌هاي ساختاري نتوانست مانند سابق مخاطبان نوروزي برنامه‌هاي تلويزيوني را راضي نگه دارد و براي همين با افت شديد مخاطب روبه‌رو بود.
فرزين ماندگار

به نظر مي‌رسد مجموعه كلاه قرمزي به يك بازنگري جدي نياز دارد. نگاه باري به هر جهت و بدون آسيب شناسي نه تنها موجب توقف روند رو به رشد جذب مخاطب اين برنامه شده بلكه منجر به افت شديد مخاطب اين برنامه شده است. يكي از عمده‌ترين ضعف هايي كه برنامه نوروزي كلاه قرمزي از آن رنج مي‌برد، افزايش بي‌مورد و افراطي كاراكترهاي عروسكي است. الاغي كه مدام عبارت جيگرم جيگرم را تكرار مي‌كند و بدون شخصيت پردازي مناسب صرفاً براي پر كردن تصوير استفاده مي‌شود و كاراكترهاي عروسكي ديگري كه به همين منوال حضوري حاشيه‌اي دارند و مخاطب که اساساً نمي‌تواند ارتباط درست و منطقي با آنها برقرار كند در اين باره بي‌تأثير نيستند. اين افزايش افراطي كاراكترها سبب شده تا اصلي‌ترين عروسك يعني كلاه قرمزي نيز به دليل شلوغي صحنه به حاشيه برود. اين به حاشيه رفتن گريبان عروسك‌هاي ديگر را هم گرفته است. فاميل دور، پسرخاله و آقوي همساده نيز امسال عيد اصلاً ديده نشدند، چون كلاه قرمزي با مجموعه‌اي از عروسك‌هايي كه دور هم فقط مزه پراكني‌هاي گاه و بي‌گاه دارند مواجه بود و شخصيت‌ها اجازه ارائه مناسب نداشتند. در واقع اشتياق زائد براي افزايش كاراكترها بدجور بلاي جان اين مجموعه شده است. اين رويكرد اگرچه با اضافه كردن چند عروسك از جمله فاميل دور و آقوي همساده در سال‌هاي پيش جواب داده بود اما روند افراطي در اين مورد به پاشنه آشيل كلاه قرمزي تبديل و باعث شد امسال مخاطبان برنامه‌هاي ديگر را به كلاه قرمزي ترجيح دهند.

اما مدير گروه كودك و نوجوان شبكه 2 سيما اخيراً از كلاه قرمزي به عنوان مجموعه‌اي پرطرفدار و محبوب ياد كرده است! آذرميدخت آذرهوش ظاهراً از وضعيت ريزش مخاطب اين مجموعه در ايام نوروز آگاهي ندارد يا خود را در اين باره به تغافل مي‌زند. وي مي‌گويد: «هنوز آمار رسمي از ميزان مخاطبان مجموعه‌ «كلاه قرمزي» به دستمان نرسيده است اما اگر خودتان يك پرس و جوي ساده هم از اطرافيان انجام دهيد، متوجه مي‌شويد كه اين مجموعه‌ نمايشي هنوز از محبوب‌ترين برنامه‌هاي تلويزيون است!» آسيب شناسي مجموعه تلويزيوني كلاه قرمزي از بايسته‌هايي است كه مديران شبكه 2 سيما بايد آن را جدي بگيرند. حذف چند كاراكتر عروسكي و تمركز روي عروسك‌هاي محبوبي چون فاميل دور و آقوي همساده مي‌تواند مخاطبان از دست رفته اين مجموعه را با آن آشتي دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار