مرد مسافر اموالش را در کلانتري شناسايي کرد
کد خبر: 900412
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mEm
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷
رئیس کلانتری 174 قیامدشت صبح امروز از شناسایی اموال مالباخته در کلانتری پس از مراجعه از سفر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، سرهنگ "ظاهر اسدی" گفت: روز گذشته یکی از شهروندان طی تماس تلفنی به کلانتری اعلام کرد که در 28 اسفند ماه برای تعطیلات نوروزی از منزل خارج  و امروز که از مسافرت برگشته است متوجه شده که تعدادی از اموال و اثاث منزلش به سرقت رفته است.

وی با بیان اینکه تیمی از ماموران کلانتری برای بررسی موضوع به آدرس اعلامی مراجعه کردند گفت: در صورتجلسه تنظیمی، مالباخته لیستی از اموال مسروقه را که سارق با شکستن شیشه درب ورودی توانسته بود به سرقت ببرد،  اعلام کرد.

این مقام انتظامی در ادامه توضیح داد: در تحقیقات انجام شده، مشخص شد اقلامی که شاکی مدعی است به سرقت رفته است اکنون در کلانتری موجود است و ماموران کلانتری در دوم فروردین ماه سال جاری، ضمن گشت زنی در سطح حوزه، متوجه رفتار مشکوکی فردی شدند در در حال حمل تعدادی اموال منزل بود، که در بازجویی و تحقیقات مقدماتی، سارق دستگیر  و تحویل مرجع قضایی شده است.

سرهنگ اسدی با اشاره به اینکه پس از سیر مراحل قانونی،  از شاکی دعوت شد که به کلانتری برای شناسایی اموال مراجعه کند، گفت: با حضور مالباخته اموال کشف شده، توسط شاکی شناسایی کلیه اموال به ایشان تحویل داده شد.

**

راکب موتورسیکلت، سارق از آب در آمد

رئیس کلانتری 211 قلعه نو، صبح امروز از سارق وسایل داخل خودرو خبر داد و گفت: سارق که با استفاده از یک دستگاه موتورسیکلت اقدام به سرقت می کرد، هنگام حمل اموال مسروقه شناسایی و دستگیر شد.

ستوان دوم "علی مراد زاده " در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در توضیح این خبر گفت: ماموران انتظامی شب گذشته هنگام گشت زنی در محدوده جاده ورامین نرسیده به گل تپه، راکب موتورسیکلت سواری را مشاهده کردند که با یک دستگاه موتورسیکلت پلاک مخدوش در حال تردد بود و به محض مشاهده ماموران کلانتری، تغییر مسیر داده و با سرعت بالایی از محل متواری شد.

این مقام انتظامی تشریح کرد: ماموران انتظامی برای بررسی موضوع، به تعقیب وی پرداختند و پس از مدتی تعقیب و گریز موفق شدند وی را که سعی می کرد در تاریکی هوا، خود را از دید ماموران مخفی کنند، در یک عملیات ضربتی دستگیر کنند.

ستوان مراد زاده ادامه داد: در بازرسی انجام شده تعدادی وسایل  و تجهیزات وسایل خودروی سواری از متهم کشف و متهم که چاره ای جز به اعتراف نداشت به سرقت اموال مسروقه اعتراف کرد.

گفتنی است با تشکیل و تکمیل پرونده ای در این خصوص، متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.

 

**

دستگيري عاملان سرقت وسايل داخل خودرو در شرق تهران

رئیس کلانتری 144 جوادیه تهرانپارس از دستگيري دو سارق وسايل داخل خودرو در شرق پایتخت خبر داد.

سرهنگ" حشمتیان " گفت: در پي افزايش سرقت وسايل داخل خودرو در شهر شرق تهران بزرگ، موضوع رسيدگي به سرقت ها در دستور كار مأموران انتظامي اين شهر قرار گرفت.

وي ادامه داد: تحقيقات مأموران با بررسي شيوه هاي سرقت و كنترل سارقان سابقه دار ادامه پيدا كرد تا اينكه روز گذشته ماموران موفق شدند حين گشت زني دو سارق را در حال سرقت وسايل يك دستگاه خودرو سواري (آژانس تاکسی) شناسايي و طي عمليات تعقيب و گريز نفس گیر و در نهایت با استفاده از تجهیزات دفاعی دستگیر شدند.

سرهنگ حشمتیان با بیان اینکه هر دو سارق در این تعقیب و گریز، برای مدتی از دید ماموران مخفی شدند ولی ماموران کلانتری 144 با هوشیاری تمام موفق شدند آنان را با اجرای طرح مهار، در نزدیکی مخفیگاهشان مشاهده و  دستگیر کنند، ادامه داد: یکی از سارقان که با استفاده از تاریکی هوا در لابلای بوته های شمشاد پنهان شده بود با هوشیاری پلیس دستگیر شد.

وی بیان داشت: با دستگيري این دو سارق و کشف اموال مسروقه که متهمان موفق نشده بودند به مخفیگاهشان منتقل کنند و همچنین اظهارات ضد و نقيض و تناقض گويي متهمان، سرانجام در بازجویی اولیه متهمان به بزه انتسابی مبنی بر سرقت وسایل داخل خودرو در شرق پایتخت اعتراف كردند.

اين مقام انتظامي با اشاره به اينكه سارقان از خودروهايی که فاقد تجهيزات ايمني مناسب است سرقت مي كنند، به شهروندان توصيه كرد: هرگز خودروهاي خود را بدون تجهيزات ايمني لازم رها نكنند و از قرار دادن اشياء گران قيمت  در معرض دید سایرین مانند:  وجه نقد و مدارک كه موجب تحريك سارقان مي شود، خودداري كنند

 

**

دستگیری سارق لوازم داخلی خودرو همراه اموال مسروقه

رئیس کلانتری 159 بیسیم، ضمن اشاره به دستگیری یک سارق لوازم خودرو در جنوب تهران، گفت: این متهم هنگام دستگیری دو دستگاه ضبط خودروی مسروقه همراهش بود.

سرهنگ "کیانوش عزیزی گفت: شب گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشتزنی در محدوده استحفاظی خود بودند که رفتار مشکوک که در میان خودروهای پارک شده در کنار خیابان پرسه می زد، مظنون شده و او را تحت تعقیب و کنترل قرار دادند.

وی افزود: این تعقیب و مراقبت ادامه داشت تا این که فرد مذکور پس از چند بار تجسس در میان خودروها و داخل آنها تلاش کرد با خم کردن در یک خودرو اقدام به سرقت لوازم داخلی آن کند که بلافاصله ماموران برای دستگیری متهم وارد عمل شده و پیش از این که بتواند در خودروی مذکور را باز کند او را دستگیر کردند.

سرهنگ عزیزی، عنوان داشت: متهم که از حضور ماموران شوکه شده بود، سعی کرد با ایجاد درگیری و استفاده از سلاح سرد از دست ماموران متواری شود اما سرعت عمل ماموران این امکان را به وی نداده و در نهایت، این متهم، همراه دو دستگاه ضبط مسروقه ای که همراهش بود، به کلانتری منتقل شد.

کلانتر 159 بیسیم، در پایان ضمن اشاره به اعتراف متهم به جرایم خود مبنی بر سرقت از لوازم داخلی خودرو، گفت: این متهم پس از تکمیل پرونده به کلانتری منتقل شد و با شناسایی مالکان اموال مسروقه از آنها دعوت شد تا به کلانتری مراجعه و اموال خود را بازپس گیرند

 

**

اعتراف 4 فقره ای سارق حرفه ای در کلانتری

رئیس کلانتری ۱۵۶ افسریه، با اشاره به دستگیری یک سارق حرفه ای در محدوده خاوران، گفت: این متهم در بازجویی های انجام شده به چهار فقره سرقت گوشی تلفن همراه در یک روز اعتراف کرد.

سرهنگ "ایرج ارسلانی گفت: عصر روز گذشته ماموران گشت انتظامی این کلانتری در حال گشتزنی در محدوده استحفاظی خود بودند که مشاهده کردند که یک موتوسوار ضمن نزدیک شدن به یک شهروند اقدام به ربودن تلفن همراه وی کرد.

وی افزود: با دیدن این صحنه ماموران بلافاصله برای دستگیری متهم وارد عمل شده و دقایقی بعد پس از چند دقیقه تعقیب و گریز این متهم را متوقف و دستگیر کردند.

کلانتر 156 افسریه، تصریح کرد: متهم به همراه تلفن همراه مسروقه و همچنین فرد مالباخته به کلانتری منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفت ضمن اعتراف به سرقت از این مالباخته، به چهار فقره سرقت گوشی تلفن همراه دیگر در همان روز اقرار کرد و طی بازرسی از وی چهار دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه کشف و ضبط شد.

سرهنگ ارسلانی در پایان، با اشاره به انتقال متهم به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، گفت: در ادامه مالکان تلفن های همراه مسروقه شناسایی شده و از مالکان آنها دعوت شد برای تحویل اموال مسروقه شان به کلانتری مراجعه کنند.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار