«غلط زيادي» امريکا به سرانجام نمي‌رسد
کد خبر: 891312
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003js0
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۷
رهبر معظم انقلاب در ديدار ميهمانان شركت كننده در سيزدهمين اجلاس بين المجالس كشورهاي اسلامي:
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر ديروز در ديدار ميهمانان شركت كننده در سيزدهمين اجلاس بين المجالس كشورهاي اسلامي...
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي عصر ديروز در ديدار ميهمانان شركت كننده در سيزدهمين اجلاس بين المجالس كشورهاي اسلامي، با تأكيد بر اينكه دنياي اسلام بايد در مسائل اساسي با صراحت و با صداي بلند سخن و موضع خود را بگويد، «فلسطين» و «اتحاد دنياي اسلام» را از جمله موضوعات اساسي برشمردند و گفتند: يكي از موضوعات اصلي و بسيار مهم دنياي اسلام، «تلاش براي پيشرفت علمي» است كه تجربه جمهوري اسلامي ايران نشان داد، با تلاش و با تكيه بر جوانان مي‌توان رتبه علمي خود را ارتقا داد و در بخش‌هاي مهمي، در مرز دانش قرار گرفت. 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به وظيفه ديني و تاريخي كشورها و دولت‌هاي اسلامي در قبال تحولات مهمي كه در دنيا در حال روي دادن است، گفتند: دنياي اسلام، امروز بايد در موضوعات مهم و اساسي نقش آفريني كند و نگذارد تجربه تلخ دهه‌هاي گذشته و تسلط قدرت‌ها و آثار بلندمدت آن، تكرار شود. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به طرح مسائل ميانمار و كشمير در اجلاس بين المجالس اسلامي و در عين حال غفلت از طرح مسائل بسيار مهم يمن و بحرين در اين اجلاس، افزودند: بايد در مسائل اساسي دنياي اسلام صريح سخن گفت زيرا با صراحت، مي‌توان جريان سازي كرد و در افكار عمومي مردم و نخبگان جهان تأثيرگذار بود. ايشان تأكيد كردند: نبايد گذاشت كه امپراتوري خطرناك تبليغاتي غرب كه عمدتاً به دست صهيونيست‌ها اداره مي‌شود، مسائل مهم دنياي اسلام را ناديده بگيرد و با توطئه‌ سكوت، مسائل اصلي امت اسلامي را محو كند. 
 
دفاع از فلسطين وظيفه‌اي همگاني است

رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه مي‌توان جريان امپراتوري تبليغاتي غرب را شكست داد، خاطرنشان كردند: شكست دادن صهيونيست‌ها در جنگ نرم امكان‌پذير است، همانگونه كه آنها در جنگ سخت و در لبنان شكست خوردند و مجبور به اعتراف به آن شدند. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي موضوع فلسطين را در رأس مسائل دنياي اسلام دانستند و گفتند: در قضيه فلسطين، سه حادثه «اشغال سرزمين»، «تبعيد دسته جمعي و ميليوني مردم» و «قتل عام و جنايت عظيم بشري» اتفاق افتاده است كه اين ستم در تاريخ نظير ندارد. ايشان، دفاع از فلسطين را وظيفه همه دانستند و تأكيد كردند: نبايد تصور شود كه مقابله با رژيم صهيونيستي فايده‌اي ندارد بلكه به اذن و لطف خداوند، مجاهدت‌ها در مقابل رژيم صهيونيستي به نتيجه خواهد رسيد، همانگونه كه جريان مقاومت نسبت به سال‌هاي قبل، پيشرفت كرده است. رهبر انقلاب اسلامي افزودند: صهيونيست‌ها، روزي شعار «از نيل تا فرات» را مي‌دادند اما اكنون براي محافظت از خود مجبور به ديواركشي شده‌اند. 

سعودي‌ها به فلسطين خيانت مي‌کنند

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: بدون ترديد فلسطين يك مجموعه و تاريخ «از بحر تا نهر» است و قدس نيز پايتخت آن است و امكان هيچ خدشه‌اي بر اين حقيقت، وجود ندارد. ايشان، اقدام اخير امريكا نسبت به قدس را «غلط زيادي» خواندند و گفتند: آنها قادر به انجام چنين كاري نخواهند بود و تلاش‌هاي آنها به سرانجام نخواهد رسيد. رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: دولت‌هايي كه در منطقه به امريكايي‌ها كمك و با رژيم صهيونيستي همكاري مي‌كنند تا با برادران مسلمان ستيز كنند، مرتكب خيانت صريح مي‌شوند، همانند كاري كه سعودي‌ها انجام مي‌دهند. حضرت آيت‌الله خامنه اي، «اتحاد دنياي اسلام» را يكي ديگر از مسائل اساسي برشمردند و گفتند: ما معتقديم اتحاد دنياي اسلام كه داراي جمعيت زياد و امكانات فراوان و جايگاه بسيار حساس در دنيا است، مي‌تواند زمينه‌ساز شكل گيري يك قدرت بزرگ و اثرگذار شود و ما حتي به كساني كه صريحاً با ما دشمني مي‌كنند، گفته‌ايم آماده برخورد برادرانه هستيم، اگرچه آنها چنين رويكردي ندارند. 

ايشان با تأكيد بر لزوم هم افزايي كشورهاي اسلامي، خاطرنشان كردند: نبايد اجازه داد اختلافات و جنگ و خونريزي در دنياي اسلام كه عامل اصلي آن نيز امريكايي‌ها و صهيونيست‌ها هستند، زمينه‌ساز حاشيه امن براي رژيم صهيونيستي شود. رهبر انقلاب اسلامي، «تلاش براي پيشرفت علمي» را يكي از مسائل و نيازهاي بسيار مهم دنياي اسلام دانستند و افزودند: دنياي غرب با استفاده از علم، به ثروت و قدرت بين المللي رسيد و بر دنيا مسلط شد اما چون ايمان و ظرفيت نداشت، اين علم، منجر به ظلم و استكبار و استثمار شد، بنابراين دنياي اسلام براي رهايي از اين سلطه بايد براي پيشرفت علمي تلاش كند و اين كار امكان پذير است. 
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تجربه موفق ايران در موضوع پيشرفت علمي، خاطرنشان كردند: ايران اسلامي با اتكا  به جوانان خود و در شرايطي كه در تحريم قرار داشت، توانست در بخش‌هاي مهمي، در مرز دانش قرار گيرد در حالي‌كه قبلاً در اين بخش‌ها، بسيار عقب بود. ايشان افزودند: امروز جوانان ايران، در پزشكي، نانو، سلول‌هاي بنيادي و دانش هسته‌اي كارهاي بزرگي انجام داده‌اند. 
    
بايد دروغ‌هاي شيطان بزرگ را افشا كرد

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه به يك نكته اشاره كردند و آن، «لزوم افشاي ادعاهاي دروغ شيطان اكبر يعني امريكا» بود.  حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به ادعاي امريكا در حمايت از «حقوق بشر» گفتند: شخصي كه امروز در امريكا بر سر كار است، بسيار صريح و عريان مواضع اين كشور را اعلام مي‌كند؛ البته قبلي‌ها نيز همين مواضع را داشتند ولي به اين صراحت اعلام نمي‌كردند و نمونه بارز اين موضع، سخنان اخير او درباره افريقا و امريكاي لاتين و نژادهاي ديگر است كه مصداق اقدام بر ضد حقوق بشر است؛ بنابراين بايد اين ادعاهاي دروغ را افشا كرد. ايشان يكي ديگر از ادعاهاي غيرواقعي دولت امريكا را موضوع مبارزه با «تروريسم» خواندند و افزودند: امريكايي‌ها در حالي شعار مبارزه با تروريسم مي‌دهند كه صراحتاً از رژيمِ تروريستِ صهيونيستي حمايت مي‌كنند و همچنين بنا بر اعتراف رئيس جمهور فعلي امريكا در تبليغات انتخاباتي‌اش، عامل اصلي بوجود آوردن داعش بوده‌اند و تا آخرين نفس‌هاي داعش نيز از آن حمايت كردند. رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: بايد با بيان حقايق و برملا كردن دروغ بودن اين ادعاها، جريان سازي كرد و افكار عمومي مردم و نخبگان را تحت تأثير قرار داد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر لزوم پيگيري موارد ذكر شده در قطعنامه پاياني و كمك به تحقق آنها، گفتند: آنچه كه ما توصيه مي‌كنيم و يا بر آنها اصرار داريم، مواردي است كه خودِ ما در عمل انجام داده ايم و به نتيجه رسيده ايم. 
  
ايران از تحريم ابزار شكوفايي ساخت

ايشان ايستادگي ملت ايران در مقابل جنگ اقتصادي دشمنان را يكي از اين نمونه‌ها برشمردند و افزودند: «تحريم» يكي از بخش هاي اين جنگ اقتصادي است كه سال‌هاي متمادي آن را اعمال كردند و به اوج رساندند كه امروز نيز ادامه دارد اما ملت ايران ايستادگي كرد و شكست نخورد و امروز از اين تحريم‌ها ابزاري براي شكوفايي خواهد ساخت. رهبر انقلاب اسلامي، «مردم‌سالاري ديني» را يكي از ديگر از تجربيات موفق ملت ايران و زمينه‌ساز رشد مادي و معنوي دانستند و تأكيد كردند: مردم ايران با كمك خداوند متعال، تا كنون توطئه‌هاي امريكا را خنثي كرده‌اند و از اين پس نيز خنثي خواهند كرد. حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در پايان اظهار اميدواري كردند: حركت موفق و رو به رشد ملت ايران بتواند انگيزه‌اي براي قوي تر شدن امت اسلامي در مقابل استكبار شود. پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در گزارشي از سيزدهمين كنفرانس اتحاديه بين المجالس اسلامي گفت: در اين كنفرانس، رؤساي مجالس كشورهاي اسلامي به موضوعاتي از جمله توسعه همكاري‌هاي اقتصادي و بازرگاني، مسئله تروريسم و دخالت‌هاي امريكا در ايجاد آشفتگي امنيتي در مناطق اسلامي و نيز مسئله تعرض به قدس شريف پرداختند و تأكيد كردند قدس به سرزمين تاريخي فلسطين تعلق دارد. در پايان اين ديدار، شركت كنندگان در اجلاس از نزديك با رهبر انقلاب اسلامي ديدار و گفت‌وگو كردند. 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار