«رستاخيز» به دنبال مجوز خارج از ارشاد
کد خبر: 825015
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Sch
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۲
حدود دو ماه قبل بود که احمدرضا درويش، کارگردان درام تاريخي- مذهبي «رستاخيز» به همراه علي قائم‌مقامي، مدير توليد اين فيلم ديداري با علي‌اکبر هاشمي‌رفسنجاني، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام داشت...
حدود دو ماه قبل بود که احمدرضا درويش، کارگردان درام تاريخي- مذهبي «رستاخيز» به همراه علي قائم‌مقامي، مدير توليد اين فيلم ديداري با علي‌اکبر هاشمي‌رفسنجاني، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام داشت؛ ديداري که هاشمي در آن اکران «رستاخيز» را بلامانع دانست و به مقامات دولتي توصيه کرد هرچه زودتر شرايط اکران آن فراهم شود.

به گزارش «جوان»، هفتم آذرماه رضا صالحي‌اميري، وزير جديد ارشاد به همراه معاونان خود ديداري با هاشمي‌رفسنجاني داشت. از جمله معاونان حاضر در اين ديدار حجت‌الله ايوبي بود که در تصاوير منتشره با خشوع فراوان به مصافحه با هاشمي‌رفسنجاني پرداخته است.
در گزارش‌هاي رسمي منتشر شده از اين ديدار و البته گزارش درج شده در رسانه رسمي مجمع تشخيص مصلحت نظام اين‌طور آمده که ايوبي در ديدار با هاشمي توضيحات ويژه‌اي درباره تلاش‌هاي سازمان تحت امرش براي اکران «رستاخيز» ارائه داده است.
اينکه رئيس سازمان سينمايي به‌طور ويژه درباره يک فيلم نزد رئيس مجمع تشخيص گزارش مي‌دهد اين پرسش را پيش‌رو مي‌گذارد که آيا هاشمي‌رفسنجاني شخصاً پيگير وضعيت «رستاخيز» بوده و احتمالاً خودش درباره اين فيلم و چرايي توقيف آن از ايوبي در حضور وزير جديد توضيح خواسته است يا ايوبي که از ديدار درويش با هاشمي باخبر بوده، خواسته با ارائه گزارش نظر هاشمي را جلب کند؟

پرسش مهم‌تر اين است که آيا با پيگيري احتمالي هاشمي و تلاش‌هايي که ايوبي از آن دم زده بالاخره «رستاخيز» رنگ پرده را خواهد ديد يا آنکه با صدور حکم ديوان عدالت اداري به نفع دست‌اندرکاران «رستاخيز»‌ و غيرقانوني قلمداد شدن توقيف اين فيلم به‌رغم صدور مجوز نمايش، آنها از کانالي به جز ارشاد به احقاق حق دست خواهند زد؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار