«اختلاس» 1200میلیاردی هم «معوقه» شد!
کد خبر: 820586
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003RTG
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۹
پس از معوقه خواندن فساد 8هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان
به دنبال آنكه رئيس‌جمهور اختلاس در صندوق ذخيره فرهنگيان و بانك سرمايه را رد كرد و آن را بدهي معوق ناميد، معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از ادبيات رئيس جمهور الهام گرفت...
به دنبال آنكه رئيس‌جمهور اختلاس در صندوق ذخيره فرهنگيان و بانك سرمايه را رد كرد و آن را بدهي معوق ناميد، معاون وزير امور اقتصادي و دارايي از ادبيات رئيس جمهور الهام گرفت و گفت: اختلاسي در بانك‌هاي ملي و ملت رخ نداده بلكه تسهيلاتي پرداخت شده كه بخشي از آن وصول و بخشي معوق شده است.
بعد از آنكه رئيس جمهور در صحن علني مجلس مدعي شد بايد اختلاس در صندوق ذخيره فرهنگيان را معوقات بناميم، مدير امور شركت‌ها و بانك‌هاي وزارت اقتصاد نيز به ميان آمد و گفت در بانك ملي و ملت نيز اختلاسي رخ نداده بلكه مشكل مربوط به معوقات وام‌گيرنده بوده است، حال بايد ديد اين افراد چه اعتباري دارند كه فقط دهها هزار ميليارد به شبكه بانكي بدهكار هستند.
 ميزان فساد در پرونده صندوق ذخيره فرهنگيان در حالي 8 هزار ميليارد تومان تخمين‌زده شده كه رئيس‌جمهور مدعي است در پرونده صندوق ذخيره فرهنگيان و بانك سرمايه اختلاسي رخ نداده است و «دستگاهي وامي داده و آن فرد در پرداخت وام معوقه داشته و بدهي شده است که برخي رسانه‌ها آن را فساد و اختلاس تلقي مي‌كنند.»

به گزارش تسنيم، همزمان با افشاي تخلفات گسترده در صندوق ذخيره فرهنگيان و بانك سرمايه و اعلام اخباري مبني بر فساد 8 هزار ميلياردي در اين بخش مردم با خبر ديگري مواجه شدند كه حكايت از اختلاس هزار و 200 ميلياردي در دو بانك بزرگ كشور داشت. اين خبر كه از سوي دادستان كشور اعلام شد پرده از اختلاسي هزار و 200 ميلياردي در بانك‌هاي ملي و ملت برداشت كه البته يكي دو روز بعد دولت مدعي شد، اختلاس نبوده بلكه تسهيلاتي پرداخت و معوق شده است!
اعلام خبرهاي مربوط به فساد و اختلاس در نظام بانكي همزمان با دستگيري عوامل مرتبط با فساد بزرگ در بانك ملت موجب شده تا اذهان عمومي با سؤالات و ابهامات فراواني مبني بر عدم‌شفافيت نظام مالي و نبود عدالت مواجه شوند.

مهم‌ترين نكته در پرونده جديد بانك‌هاي ملي و ملت اين است كه چطور فردي كه بدهكار ميلياردي نظام بانكي است باز هم موفق به دريافت تسهيلات شده است؟ ولي اگر مردم عادي ريالي به بانك‌ها بدهكار باشند بلافاصله در سامانه اعتبارسنجي مشتريان شناسايي می‌شود و تا زماني كه بدهي خود را تسويه نكنند، نمي‌توانند از نظام بانكي وام جديد بگيرند؟!
با اين حال خبرنگار تسنيم درباره چند و چون اختلاس هزار و 200 ميليارد توماني در بانك‌هاي ملي و ملت با حسين قضاوي معاون بانكي وزير اقتصاد گفت‌وگو كرد. وي در ارتباط با اخبار اعلامي مبني بر اختلاس هزار و 200 ميليارد توماني در بانك‌هاي ملي و ملت، اظهار داشت: متعاقباً دادستان تهران اين موضوع را اصلاح كرده و تلويحاً گفتند اختلاس موضوعيت نداشته بلكه مراودات بانكي بوده و تسهيلاتي داده و بخشي از آن معوق شده است. وي افزود: خوشبختانه الان بانك‌ها اقدام و بخشي از اين تسهيلات را وصول كرده‌اند، بابت الباقي نيز وثيقه وجود دارد و با كمك مقام قضايي درحال وصول آنها هستند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدجعفر منتظري ششم آبان ماه با حضور در گفت‌وگوي ويژه خبري در شبكه 2 سيما با اعلام اينكه در دو بانك ملي و ملت جمعاً حدود هزار و 200 ميليارد تومان اختلاس شده و پول‌ها از بين رفته و پرونده فعلي مطرح است، گفت: در اين رابطه يكي از بدهكاران فراري است و از طريق دادستان تهران تحت تعقيب است و پنج نفر از عوامل اصلي نيز بازداشت شده‌اند. وي افزود: از مجموع هزار و 200 ميليارد تومان اختلاس صورت گرفته، بايد بگويم كه در بانك ملي 800 ميليارد تومان بوده كه 300 ميليارد آن برگشته است. در بانك ملت هم 300 ميليارد بوده كه از مجموع 120 ميليارد تومان برگشته و بخشي از آن در خارج از كشور از طريق پليس اينترپل شناسايي و توقيف شده و ما به دنبال متهم اصلي هستيم. به هر حال اگر قرار باشد تخلفات به نوعی با بازی با واژه‌ها نادیده گرفته شود روند افزایش معوقات غیرقابل وصول به نفع عده‌ای معدود افزایش می‌یابد و از 120هزارمیلیارد تومان بیشتر خواهد شد. مهم گم‌شدن یا تلف‌شدن منابع بیت‌المال است.
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
مهرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
0
0
سایت محتم"حتما شما شنیده اید"که
هیچ بقالی نمی گوید"ماست من ترش ست. انتظار دارید رئیس دولت اعتراف کند"که این فساد ها در زمان ایشان رخ
داده ست"البته که چنین اتفاقی نخواهد افتاد"مسئولین ما "مانندمسئولین کشور
ژاپنی نیستند"که در صورت اشتباه عذر خواهی کرده و استعفا دهند"هیچ بلکه
حاضرند همه افرادی که جوابگوئی طلب می کنند را "نفهم بنامند"وخوشحال از اینکه "از تنگنا عبور کرده اند"با خیال
راحت به سخنرانی بعدی خود فکر
می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۳
0
0
باور غلط مهمترین علت و دلیل دزدی وفساد وخیانت است
ایا کسی که نماز اول وقت وحفظ حجاب و همه فریضه های دینی را به درستی انجام میدهدو در عاشورا واربعین انفاق می نماید . اما دزدی می کند ورشوه می گیرد وزمین خواری می کند وحاضر به برگرداندن پول ها یک ملت نیست و000000 . مسلمان است ؟ ایا چنین شخصی به توحید ونبوت ومعاد اعتقاد دارد ؟
ایا نزد خدا متجاوزین به حق الناس ارزشمند تر هستند یا زن های هرزه ومردان همنجنس باز وشراب خوار؟
البته زن هرزه .چون خدای ورحیم ورحمان ممکن است زن هرزه را ببخشد ولی این قادر توانای مطلق از بخشیدن دزدها عاجز است .
حال چرا در حکومت اسلامی دزدهای اشرافی ونه گرسنه برای خود زندگی تشریفاتی ومجلل دارند و ملتی با فقر وبدبختی زندگی می کند ؟ اما دزدانی مانند ...و... و0000000 گردن زده نمی شوند ؟ چرا 15 سال است برای مبارزه با فساد ستاد به شیوه بارزسی شاهنشاهی فقط برای ملت شو اجرا می کند؟
مگر جمهوری اسلامی نیست چرا بجای قوانین اسلامی قوانین حمایت از دزد وخائن در کشور جاری است ؟ چون نام بردن از مجرمی که معوقه بانکی دارد و هر حقه بازی می کند که پول ملت را بخورد طبق قانون مجاز نیست .
چگونه است در سیستم اداری بدون رشوه برگی جابجا نمی شود ؟ ایا مدیران نانوان هستند یا همدست؟
ایا علت همه مفاسد باور غلط داشتن ظاهر اسلامی وحجاب و جای مهر در پیشانی و00000 اما تجاوز به حق الناس نیست ؟
ایا کسی که دزدی می کند ورشوه می گیرد می تواند وطن پرست باشد ؟
ایا کسی که دنیا پرست است کشور وملت خود را به مال دنیا نمی فروشد ؟
ایا یک دزد خائن و وطن فروش نیست ؟
اگر دزد ها نه دین دارند و نه وطن پرست هستند و خائن به ملت و این کشور حکومت اسلامی دارد باید تمام دزدهای اشرافی نه گرسنه گردن زده شوند
رحمان محمدی اصل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
0
0
باسلام
مدیریت محترم خبر گزاری جوان آنلاین اینجانب به عنوان یک ایرانی ضمن پیگیری نتیجه حقوق های نجومی از آن خبرگزاری محترم تقاضا دارم در دفاع از حقوق عمومی لطفاً انتقاد حقیر را در جراید منتشر نمائید تا آقای رئیس جمهور به ملت ستم دیده و مالباخته ایران توضیح دهند مدیران متخلف بانک مرکزی به چه حقی از مورخ 9/4/92 تا به امروز هزاران میلیارد از بیت المال مسلمین را بدون دریافت هیچ گونه سود به مفسدان بانک ...کرمان پرداخت نموده اند مفسدانی که در دوهه گذشته بیشترین تخلفات مالی کشور و بزرگترین فساد بانکی را مرتکب شده اند و مدیران بانک ... در جهت حمایت از این مفسدان فساد 13271 میلیارد تومان را با معدل گیری به مبلغ 70 میلیارد کاهش دادند با این حال چرا باید بیت المال را نیز به نفع همین مفسدان مصادره کنند و دستگاه قضایی که حافظ حقوق عمومی است و با اینکه اطلاع دارد به دلیل وضعیت اقتصادی حاکم در کشور بیش از 50 درصد ملت دچار فقر و گرسنگی هستند و مفسدان پول این ملت را غارت می کنند با این حال چرا در قبال غارت بیت المال ... ...آیا سکوت و عدم برخورد دستگاه قضایی با مسئولین بانک ... قابل توجیه است ؟ ملت نباید با سکوت خود اجازه دهند مفسدان با استفاده از اعمال نفوذ خود این فساد را نیز در پشت پرده حل و فصل نمایند ...
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار