باید از توانایی متخصصان در امور اجرایی استفاده كرد
کد خبر: 782415
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003HXb
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری :
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از توانایی متخصصان در امور اجرایی استفاده كرد.
بهروج

آیت الله احمد مبلغی  در جلسه شورای اداری شهرستان سلسله كه در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد افزود: جامعه هنگامی می تواند در مسیر پیشرفت و تكامل قرار گیرد كه واجد دانش، بینش، ارزش، منش و رفتار باشد.
وی با بیان اینكه جامعه بدون دانش نمی تواند مسیر تكامل را طی كند، اظهار داشت: جهل نقطه مقابل دانش است كه خاستگاه رفتارهای غلط و نادرست افراد جامعه است.
منتخب مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه دانش خصیصه و وجه تمایز انسان است و انسان همواره با دانش پیشرفت داشته است، تصریح كرد: حضرت علی(ع) در توصیه های خود به مالك اشتر می فرماید با عالمان و حكیمان مرتبط باش، زیرا این دو قشر دارای دانش و بینش هستند.
آیت الله مبلغی با اشاره به دو خصیصه روش و منش به عنوان الگو و سبك زندگی، تاكید كرد: باید در جامعه اسلامی از یك روش و سبك زندگی پیروی كنیم و از الگوهای پراكنده و غیر مرتبط با دین دوری كنیم.
وی با بیان اینكه رهبر معظم انقلاب در سند چشم انداز توسعه نیز بر استفاده از نیروی متخصص بسیار تاكید داشته اند اظهار داشت: باید برای پیشرفت پروژه ها یمان از متخصصان و دانشمندان كشور استفاده كنیم.
آیت الله مبلغی با بیان اینكه جامعه مدرن، متحول و پیشرفته امروزی نیازمند تخصص و پیشرفت با عالمان و متخصصان است افزود: دانش منهای ارزش، در مسیر تخریب بنیان های اساسی و هویت بخش به جامعه عمل می كند.
وی با تاكید بر تواضع، ساده زیستی و بی غروری مسئولان، افزود: جوهره و نظام ارزشی اسلام، اخلاق است كه در واقع نقطه هویت بخش و عنصر نهاده شده در فرهنگ نیز هست.
فرماندار سلسله نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان سلسله افزود: این شهرستان دارای مردمی ولایتمدار و پیشرو در تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی و مذهبی است.
قدرت الله فلاح نژاد با اشاره به اینكه شهرستان سلسله یكی از خوش آب و هواترین شهرستان های لرستان است كه اغلب آن را به نام بهشت لرستان می شناسند و دارای آثار تاریخی و طبیعی بسیاری است، خاطرنشان كرد: سلسله دارای قابلیت های عمده و خوبی در بخش های مختلف از جمله كشاورزی و گردشگری است.
وی با بیان اینكه اقتصاد مردم شهرستان بیشتر مبتنی بر كشاورزی است، افزود: 66 هزار هكتار از اراضی شهرستان سلسله مزروعی و دارای كیفیت بسیار بالایی هستند و در بخش های دام، طیور و شیلات نیز دارای پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی است.
فرماندار سلسله با اشاره به اینكه سلسله در بخش صنعت و صنایع تبدیلی مرتبط با كشاورزی، محروم است، تصریح كرد: در سفر اخیر وزیر نیرو ایستگاه برق 230 كیلوولتی گرین افتتاح شد كه این ایستگاه را می توان از جمله زیر ساخت های مناسب برای سرمایه گذاری در شهرستان به شمار آورد.
فلاح نژاد اظهار داشت: با پروژه هایی كه در بخش راه و شهرسازی در شهرستان وجود دارد و در حال انجام است، به زودی شهرستان از بن بست خارج شده و می توان به رشد و توسعه شهرستان در آینده ای نزدیك امیدوارتر بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار