استقلال قهرمان مي‌شود!
کد خبر: 677299
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/002qCB
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۳
باخت‌هاي پي در پي استقلال، حمايت جدي افشارزاده از امير
شيوا نوروزي
سومين شكست پي در پي استقلال زنگ خطر را براي كادر فني اين تيم به صدا درآورد. ذوب آهن سومين تيمي بود كه توانست از سردرگمي آبي‌ها استفاده كند و خودش را از منطقه خطر نجات دهد. در شرايطي كه به نظر مي‌رسيد در آخرين بازي اين هفته يحيي گل محمدي روي لبه تيغ قدم بر دارد اين امير قلعه‌نويي است كه با واكنش قديمي‌هاي استقلال روبه رو شده. با اين وجود مديرعامل اين تيم براي آرام كردن جو، حمايت قطعي خود را از سرمربي تيمش اعلام كرده است. 
 
خدا وكيلي اين حقمان نبود
 
با توجه به تساوي فولاد با نفت و سپاهان با تراكتور تغييري در صدر جدول رده‌بندي رخ نداد و استقلال همچنان دوم است. منتها تحمل سه شكست متوالي نه براي هواداران قابل قبول است و نه براي پيشكسوتان باشگاه. حال آنكه امير قلعه‌نويي باز هم معتقد است شانس با تيمش يار نبوده، وگرنه شرايط به گونه ديگري رقم مي‌خورد: خداوكيلي اين سه شكست اخيرمان حق ما نبود. اميدوارم در بازي‌هاي آينده نتايج بهتري بگيريم. بعد از گلي كه خورديم توپ دست ما بود. از چپ و راست حمله مي‌كرديم. تيم ما تلاش مي‌كند و خوب بازي مي‌كند. اميدوارم اين بازي خوب ما با امتياز همراه شود. من مطمئنم كه اين تيم قهرمان مي‌شود. داوري روي باخت ما مؤثر نبود. ذوب آهن خوب بازي مي‌كند، اما فكر مي‌كنم عدالت فوتبال اين نبود كه ما اين بازي را ببازيم. من به ذوب آهن تبريك مي‌گويم. آنها خوب بازي كردند ولي اين بازي مي‌شد تا با نتيجه 4 ـ 2 يا 5 ـ 2 به سود ما تمام شود. فوتبال همين است. اين تيم فعلاً دوم جدول است. ما تنها بازي‌اي كه بايد مي‌باختيم، بازي با سپاهان بود. ما تا الان خوب نتيجه گرفتيم. مطمئنم اين تيم خيلي راحت‌تر از سال‌هاي قبل قهرمان است. هميشه قرار نيست آنقدر در يك بازي بدشانسي بياوريد. بدن‌هاي بازيكنان ما شادابي خوبي دارد، ولي چند بازيكن از ساير بازيكنان عقب‌تر هستند. 
 
از معدل جهاني پايين‌تريم
 
 
به رغم ناكامي‌هاي اخير استقلال در ليگ برتر هيئت مديره اين باشگاه هنوز تصميمي براي جريمه بازيكنان و كادر فني نگرفته است. سعيد افجه‌اي سخنگوي هيئت مديره باشگاه استقلال همچنين با بركناري قلعه‌نويي مخالف است: مجموعه هيئت مديره از نتايج تيم ناراضي نيست اما سه شكست متوالي هم بايد مورد توجه قرار گيرد كه اين روال ادامه پيدا نكند، تغيير كادر فني هم اصلاً‌ هم‌اكنون زمانش نيست و بايد طبق استانداردهاي بين‌المللي عمل كنيم و به روز باشيم، طبق امتيازهايي كه جمع كرده‌ايم ورود به اين مسئله را هم بعيد مي‌دانم اما در خصوص بررسي اين موضوع و پيگيري آن كه از اين مسئله جلوگيري شود جلسه‌اي را برگزار مي‌كنيم. آيين‌نامه‌اي را هفته گذشته در كميته انضباطي مشخص كرديم كه فرمولي در آن وجود دارد كه تشويقات و تنبيهات را در نظر گرفته است. با توجه به جايگاه خود و ساير تيم‌ها ارقام شناوري را در نظر گرفته‌ايم. در خصوص سومين شكست بايد بگويم كه با توجه به اينكه از معدل امتياز جهاني پايين‌تر آمده‌ايم بايد اين موضوع را بررسي كنيم، طبق فرمول جهاني براي هر بازي دو امتياز به اضافه يك بايد در نظر گرفته شود كه پس از 10 هفته معادل 21 امتياز مي‌شود، ما 18 امتياز داريم و از اين فرمول پايين‌تريم بايد بررسي شود و ببينيم شامل جريمه مي‌شود يا خير. 
 
حمايت مديرعامل از سرمربي
 
بهرام افشارزاده همچنان حامي اصلي قلعه‌نويي محسوب مي‌شود. اين روزها مديرعامل آبي‌ها بيش از هر زمان ديگري تحت فشار است، باخت‌ها از يك سو و فشار براي بركناري امير از سوي ديگر آقاي مدير را با چالشي جديد روبه‌رو ساخته. با اين حال افشارزاده با‌تجربه به اين راحتي‌ها پشت سرمربي‌اش را خالي نمي‌كند: فوتبال است و در آن ممكن است پيروز شويد يا شكست بخوريد اما از بازيكنان استقلال انتظار زيادي داشتيم. بازيكناني كه در اختيار امير قلعه‌نويي هستند، نتوانستند انتظارات را برآورده كنند. درست است در فوتبال برد و باخت وجود دارد، اما بازيكنان استقلال خواسته‌هاي ما را اجرا نكردند. در اين برهه زماني نمي‌توان كاري انجام داد و بايد با قلعه‌نويي صحبت كنم كه چه كاري براي پشت سر گذشتن اين دوران بايد انجام دهيم. به هيچ عنوان بركناري سرمربي صحت ندارد. قلعه‌نويي مربي بزرگي است و هيئت مديره از وي حمايت مي‌كند و او با قدرت به كارش ادامه مي‌دهد. 
 
ژنرال عامل بركناري حاجي
 
 
درگيري لفظي حسن روشن و علي فتح الله زاده حاشيه جديد استقلال است. وقتي پيشكسوت آبي‌ها به يكباره مدعي شد مديرعامل پيشين اين تيم در شرايط فعلي قطعاً قلعه‌نويي را همان شب بازي بركنار مي‌كرده، حاجي فتح الله نتوانست پاسخ اين ادعا را ندهد: اتفاقاً اين موضوع برعكس است. در فصل گذشته آنقدر در ابتداي فصل ضعيف عمل كرديم اما پاي او ايستادم و باعث شد من را عوض كنند. يادتان باشد قلعه‌نويي هميشه پنج، شش هفته اول را نتيجه نمي‌گيرد كه اين موضوع در فصل گذشته باعث شد مرا بركنار كنند اما من قلعه‌نويي را عوض نكردم. تنها مديرعاملي هستم كه به اين راحتي مربي عوض نمي‌كنم. روشن مي‌خواهد من را بزند و به هر طريقي اين كار را انجام مي‌دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار