کد خبر: 1232141
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
محمدجواد ظریف بود»، می‌گوید: «صفر»، اما بلافاصله توضیح می‌دهد که منظور من از صفر نیاز به اصلاح دارد، زیرا در همه جای دنیا همین‌طور است و وزیرخارجه مجری سیاست‌های خارجی هر کشور است [نه سیاستگذار آن]. 

جوان آنلاین: عباس عبدی مغالطه‌کار رسانه‌های اصلاح‌طلب این‌بار با تقطیع یک ویدئو از محمد‌جواد ظریف، تقطیع‌کار و مقاطعه‌کار هم شد! 
ظریف در پاسخ به پرسش خبرنگار (به احتمال زیاد پرسش فرمایشی و تنظیم‌شده) که «چقدر از صفر تا صد سیاست خارجی جمهوری اسلامی در این هشت سال، دست محمدجواد ظریف بود»، می‌گوید: «صفر»، اما بلافاصله توضیح می‌دهد که منظور من از صفر نیاز به اصلاح دارد، زیرا در همه جای دنیا همین‌طور است و وزیرخارجه مجری سیاست‌های خارجی هر کشور است [نه سیاستگذار آن]. 
اگرچه به‌نظر می‌رسد این پرسش و پاسخ با هدف از قبل مشخص شده‌ای بوده است تا وزیرخارجه سابق بتواند چنان پاسخی را که گویی سال‌ها در گلویش گیر کرده بود، بدهد، اما از مقاطعه‌کاری عباس عبدی که عمری است در رسانه‌ها دیگران را به تقطیع متهم و سرزنش می‌کند و بر منبر اخلاق رسانه‌ای می‌نشیند و انجمن روزنامه‌نگاران تشکیل می‌دهد، عجیب است (یا بهتر است بگوییم با توجه به نوع نقد‌های ایشان عجیب نیست). 
عبدی ویدئوی ظریف را فقط تا آنجا که او می‌گوید صفر، بازتاب داده و سپس در ذیل آن نوشته است: «پس برای چی آنجا بودید؟» عبدی با این کار می‌خواهد القا کند که حق وزیرخارجه سیاستگذاری در وزارتخانه است و آقای ظریف، چون از این حق محروم بوده، نباید در آن جایگاه می‌مانده است. این در حالی است که خود آن وزیرخارجه به چنین حقی قائل نیست، اما چون با این سؤال و جواب اصرار داشته تا این موضوع برای مخاطبانش روشن شود، مشخص می‌شود که همسو و همراه با همان واکنش عبدی عمل کرده و گویی واکنش عبدی به این ویدئوی تقطیع‌شده، بخشی از پازلی است که ظریف در حال ساختن آن است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار