کد خبر: 1188770
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان از افتتاح یک واحد بومگردی در رضوانشهر خبر داد که برق آن با انرژی خورشیدی بوده و به عنوان دوست طبیعت زباله‌ها را در مبدأ تفکیک و توجه ویژه‌ای به صنایع‌دستی دارد.

ولی جهانی مدیرکل میراث‌فرهنگی گیلان با بیان اینکه گیلان شاخصه‌های خوبی در حوزه ارتقای زیرساخت‌های گردشگری به ویژه در بخش بومگردی دارد، از افتتاح یک واحد بومگردی خبر داد و گفت: این مجموعه به مناسبت هفته گردشگری در روستای شیروا رضوانشهر به بهره‌برداری رسید.
وی با اشاره به جزئیات بیشتر این مجموعه بومگردی بیان کرد: این مجموعه با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰میلیارد ریال و بهره‌مندی از تسهیلات ۲۰ میلیارد ریالی به بهره برداری رسیده است.
جهانی با اشاره به سهم مؤثر گردشگری گیلان در اشتغالزایی اضافه کرد: با افتتاح بومگردی در روستای شیروا رضوانشهر برای چهار نفر به صورت مستقیم و ۱۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است.
وی با اشاره به سلیقه ابتکاری مدیریت بومگردی در حوزه پسماند افزود: این مجموعه با تفکیک زباله از مبدأ اقدامات خوبی در حوزه مدیریت پسماند برداشته است.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به کار تلفیقی بومگردی در کنار کارگاه صنایع‌دستی از سوی شهروند رضوانشهری بیان کرد: برق این مجموعه با استفاده از انرژی خورشیدی تأمین می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار