کد خبر: 1187916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004z1w
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰

حجت‌الاسلام احمدحسین شریفی در کانال شخصی خود در پیامرسان ایتا نوشت: معتقدم زمانی در انجام رسالت تاریخی و سترگی که بر دوش داریم کارآمدتر و موفق‌تر خواهیم بود:
اولاً همه دانشجویان را درست همچون فرزندان خود بدانیم و همان دلسوزی و نگرانی و دغدغه‌ای که نسبت به تربیت و تحصیل و آینده فرزندان خود داریم نسبت به یکایک دانشجویان خود نیز داشته باشیم.
ثانیاً، مقتضیات دنیای مدرن را بیش از پیش بشناسیم؛ از ذهنیت و زیست مخاطبان خود، یعنی دانشجویان جدید آگاهی عمیق و درستی داشته باشیم.
ثالثاً، صرف نظر از رشته تحصیلی و تخصص دانشگاهی خود شناختی نسبتاً عمیق از دین و آموزه‌های دینی داشته باشیم: دستکم آثار شهید مطهری و علامه مصباح (به ویژه شش کتاب مربوط به دوره‌های طرح ولایت) را با دقت مطالعه کرده باشیم.
رابعاً، با اندیشه‌های سیاسی و اجتماعی و فرهنگی امامین انقلاب (امام خمینی و امام خامنه‌ای) به خوبی آشنا باشیم.
خامساً، رسالت و مسئولیت تاریخی دانشگاه و دانشگاهیان ایران اسلامی را در دوران معاصر برای تعالی و پیشرفت و عدالت به خوبی درک کنیم.
سادساً، از جریان‌های سیاسی و اجتماعی و فکری و فرهنگی آگاهی داشته باشیم: اصول، مبانی و روش‌های آن‌ها و اختلافات و تمایزات بنیادین آن‌ها را بدانیم و بشناسیم و الا ممکن است ناآگاهانه هم خود در دام سودجویی‌های جریان‌های سیاسی و اجتماعی منفعت‌طلب و غربگرا گرفتار شویم و هم دانشجویان خود را گرفتار کنیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار