کد خبر: 1187409
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
نمایشگاه عکس «عکاس چریک» آثار جاوید‌الاثر کاظم اخوان از جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس در روز چهارشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۰ در «گالری خانه» افتتاح می‌شود.

«عکاس چریک» گزیده عکس‌های جنگ تحمیلی جاویدالاثر کاظم اخوان است که از پاییز ۱۳۵۹ تا خرداد ۱۳۶۱ در عملیات‌های شهید مدنی، شهیدان رجایی و باهنر، شهید چمران، طریق‌القدس، فتح‌المبین و بیت‌المقدس عکاسی شده‌اند. نمایشگاه عکس «عکاس چریک» شامل ۳۲ عکس از جاویدالاثر کاظم اخوان عکاس مشهدی است که در اندازه‌های ۵۰ در ۷۵ سانتی‌متر، ۱۰۰ در ۶۶، ۱۰۰ در ۱۵۰ سانتی‌متر، ۳ متر در ۵/۴ متر و ۳ متر در ۸ متر چاپ شده‌اند و روز چهارشنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۲ روی دیوار گالری خانه خواهد رفت.
کاظم اخوان عکاس متولد ۱۳۳۸ از مشهد مقدس بود که از روز‌های آغاز جنگ تحمیلی با شهید دکتر چمران و گروه جنگ‌های نامنظم علاوه بر عکاسی، همکاری داشت و پس از شهادت دکتر چمران، برای خبرگزاری ایرنا عکاسی می‌کرد. او در ۱۳ تیر ۱۳۶۱ به همراه جاویدالاثر احمد متوسلیان و دو کارمند سفارت ایران، توسط فالانژ‌های مسیحی لبنانی در شمال بیروت بازداشت شد و از سرنوشت وی تاکنون هیچ خبری در دست نیست. نمایشگاه عکس «عکاس چریک» از ۶ مهر تا ۱۰آبان‌ماه ۱۴۰۲ در روز‌های شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰تا ۱۹ و در روز‌های پنج‌شنبه و جمعه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ در گالری خانه، واقع در حوزه هنری انقلاب اسلامی، خیابان سمیه تقاطع خیابان حافظ، میزبان چشمان علاقه‌مندان است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار