کد خبر: 1187144
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۳:۰۰
ستاد انتخابات کشور اعلام کرد

فرصت اعتراض به نتایج صحت‌سنجی مدارک متقاضیان داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تمدید شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، بر اساس اطلاعیه قبلی ستاد انتخابات کشور متقاضیان از ۲۷ شهریور ماه تا دوم مهر ماه یک هفته فرصت داشتند به نتایج صحت سنجی مدارک و اطلاعاتشان اعتراض کنند، اما این مهلت تا روز دوشنبه تمدید شده است.
ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه جدیدش تأکید کرده متقاضیان فقط تا روز دوشنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ فرصت دارند اعتراض خود را در سامانه keshvar. moi. ir بارگذاری کنند، ثبت اعتراض هم فقط با رایانه باید انجام شود. بر اساس قانون انتخابات مجلس، شش دستگاه ثبت احوال، فرماندهی انتظامی، دادستانی کل کشور، وزارت امور خارجه، سازمان امور اداری و استخدامی کشور و وزارت علوم مسئول بررسی مدارک و اطلاعات هویتی و شغلی هستند. ستاد انتخابات کشور اعلام کرده متقاضیانی که مدارکشان پس از اعلام نظر مجدد این مراجع شش‌گانه، همچنان تأیید نشده باشد، می‌توانند برای رفع نقص مدارک، حضوری به دستگاه مورد نظر مراجعه کنند.
دستگاهی که مسئول رسیدگی به نقص مدارک است هم در صورت تأیید اطلاعات و مدارک متقاضی، تا ۲۶ مهر فرصت دارد نظرش را به ستاد انتخابات کشور اعلام کند. متقاضیانی هم که مدارکشان در مراجع شش گانه تأیید شود، از ۲۷ مهر ماه یک هفته مهلت دارند ثبت نام خود را به صورت الکترونیکی نهایی کنند. انتخابات مجلس دوازدهم، همراه ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری جمعه ۱۱ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار