کد خبر: 1177449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004wJ7
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۰:۲۰
کار سخت امید‌ها برای خودباوری عربستان
بازی‌های آسیایی هانگژو اولین و جدی‌ترین رویداد پیش‌روی تیم امید ایران با هدایت رضا عنایتی است. امید‌های ایران در حالی خود را برای حضور در این مسابقات آماده می‌کنند که سال‌هاست از آخرین قهرمانی ایران در بازی‌های آسیایی می‌گذرد
فریدون حسن

بازی‌های آسیایی هانگژو اولین و جدی‌ترین رویداد پیش‌روی تیم امید ایران با هدایت رضا عنایتی است. امید‌های ایران در حالی خود را برای حضور در این مسابقات آماده می‌کنند که سال‌هاست از آخرین قهرمانی ایران در بازی‌های آسیایی می‌گذرد و تقریباً همه آخرین موفقیت ایران در آسیا را از یاد برده‌اند. از بازی‌های بوسان ۲۰۰۲، ۲۱ سال می‌گذرد و حالا عنایتی و شاگردانش می‌خواهند در هانگژو کاری کنند که باز هم همه به تیم امید امیدوار شوند. البته امید‌های ایران هدف بزرگ‌تری را در نظر دارند و آن هم صعود به المپیک است، اما هم عنایتی و هم شاگردان جوانش خوب می‌دانند که کسب موفقیت در بازی‌های آسیایی می‌تواند نوع نگاه به تیمی که کسی امیدی به موفقیت آن در راه رسیدن به المپیک ندارد را عوض کند. بنابراین بازی‌های آسیایی و موفقیت و نتیجه خوب در آن سکوی پرتاب تیم امید ایران محسوب می‌شود.
ایران مطابق قرعه‌کشی صورت گرفته در گروه سختی قرار گرفته و کوچک‌ترین اشتباه می‌تواند باعث حذف زودهنگام ایران از بازی‌های هانگژو شود. ایران با عربستان، مغولستان و ویتنام در گروه دوم مسابقات قرار گرفته است. تکلیف عربستان که کاملاً مشخص است، آن‌ها مدعی قهرمانی هستند و می‌توانند برای هر تیمی مشکل‌ساز شوند. شکست دادن عربستان حکم صعود تیم عنایتی به مرحله بعد را دارد، اما هم او و هم شاگردانش باید مراقب دو تیم دیگر هم باشند. مغولستان و ویتنام شاید روی کاغذ حریفان آسانی برای امید‌های ایران محسوب شوند، اما باید توجه داشت که سرمایه‌گذاری کشور‌های آسیایی روی تیم‌های فوتبال رده‌های پایین‌تر از بزرگسال طی این سال‌ها جواب داده و آن‌ها دیگر حریفان دست و پا بسته‌ای محسوب نمی‌شوند. دست‌کم گرفتن این دو رقیب، یعنی همان چیزی که رقبای ایران می‌خواهند، یعنی قبول شکست و حذف زودهنگام از گردونه مسابقات بازی‌های آسیایی. بنابراین رضا عنایتی و کادر فنی تیم امید باید از همین حالا به فکر این دو بازی سخت باشند تا در شروع باز‌های آسیایی مثل چند دوره گذشته غافلگیر نشویم. نباید فراموش کنیم که پیش از این دست‌کم گرفتن رقبا در سال‌های قبل باعث شد که تیم امید ایران حتی قبل از روشن شدن مشعل بازی‌ها از گردونه مسابقات حذف شود و این اتفاق ممکن است در صورت دست‌کم گرفتن این دو رقیب گمنام و خطرناک باز هم تکرار شود.
دیروز برنامه بازی‌های تیم امید در هانگژو اعلام شد و امید‌های فوتبال ایران متوجه شدند که در اولین بازی خود باید مقابل اصلی‌ترین حریف، یعنی عربستان قرار بگیرند. دیداری که می‌تواند خیلی زود همه چیز را برای فوتبال ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو مشخص کند. دیداری که دورنمای صعود یا عدم صعود ایران به المپیک ۲۰۲۴ پاریس را به نوعی ترسیم خواهد کرد. نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۸ شهریور تا ۱۵ مهر‌ماه در حالی برگزار می‌شود که باز هم فوتبال بخش اعظم نگاه‌ها را به خود معطوف کرده است، مسابقاتی که ۲۳ تیم حاضر در آن در شش گروه رودرروی هم قرار می‌گیرند؛ پنج گروه چهار تیمی و یک گروه سه تیمی. از هر گروه دو تیم به مرحله بعدی راه پیدا می‌کنند و ایران این فرصت را دارد که با برنامه‌ریزی درست و پرهیز از غرور بی‌جا به مراحل بالاتر راه پیدا کند. طبق قرعه‌کشی صورت گرفته، تیم فوتبال امید ایران در گروه B این رقابت‌ها با مغولستان، عربستان و ویتنام همگروه است.
گروه A: میانمار، هند، بنگلادش و چین
گروه B: ایران، مغولستان، عربستان و ویتنام
گروه C: افغانستان، هنگ‌کنگ، سوریه و ازبکستان
گروه D: قطر، فلسطین و ژاپن
گروه E: تایلند، کویت، بحرین و کره‌جنوبی
گروه F: چین تایپه، قرقیزستان، اندونزی و کره‌شمال
برنامه مسابقات تیم ملی فوتبال امید کشورمان در این رقابت‌ها به شرح زیر است:
سه‌شنبه ۲۸ شهریورماه
ویتنام – مغولستان / ساعت ۱۶ به وقت محلی
عربستان – ایران / ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی
پنج‌شنبه ۳۰ شهریور
مغولستان – عربستان / ساعت ۱۶ به وقت محلی
ایران – ویتنام / ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی
یک‌شنبه دوم مهر
ایران – مغولستان / ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی
ویتنام – عربستان / ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار