کد خبر: 1160484
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rtU
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۵:۰۰
بنیاد ۱۵خرداد ستاد اجرایی فرمان امام از تولید محصولات و خدمات دانش‌بنیان و نوآور در حوزه جمعیت و سلامت اجتماعی حمایت می‌کند.

مدیر بنیاد ۱۵خرداد با بیان اینکه برنامه داریم تا از تولید محصولات و خدمات دانش‌بنیان و نوآور در حوزه جمعیت و سلامت اجتماعی حمایت کنیم، گفت: از شناسایی و تولید محصولات و خدمات دانش‌بنیان و نوآور در حوزه جمعیت و سلامت اجتماعی و ترویج الگو‌های موفق در زمینه فرزندآوری و فرزند‌پروری حمایت می‌کنیم.
حمیدرضا علیان‌زادگان که در مراسم افتتاح مرکز نوآوری جمعیت، سلامت و خانواده «مثبت پنج» سخن می‌گفت، تصریح کرد: در همین راستا مرکز نوآوری جمعیت، سلامت و خانواده «مثبت پنج» با هدف به‌کارگیری ظرفیت زیست‌بوم نوآوری کشور در جهت کمک به حل چالش‌های حوزه جمعیت، خانواده و سلامت اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده است.
وی خاطرنشان کرد: دو سال قبل و زمانی که بنیاد ۱۵خرداد فصل تازه‌ای از فعالیت‌های خود را زیر نظر ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) آغاز کرد، توافق شد بنیاد ظرف دو سال در عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی به یک نهاد کارآمد و سرآمد تبدیل شود. بحمدالله امروز با حمایت ریاست و شورای معاونین ستاد اجرایی، هیئت مدیره و تلاش همکارانم در بنیاد توانسته‌ایم به شکل قابل اعتمادی در این مسیر حرکت کنیم.
علیان‌زادگان با بیان اینکه راه‌اندازی مرکز نوآوری جمعیت، یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین پروژه‌های بنیاد ۱۵ خرداد به‌شمار می‌رود، اظهار کرد: این شروع با برکتی است که آثار و عواید آن قطعاً در آینده بیشتر آشکار خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد با بیان اینکه رویکرد مرکز نوآوری این بنیاد تقاضامحور است، افزود: ما نگاه عرضه‌محور نداریم و به سمت طرح‌هایی که در سبد پویش‌های فعلی و آتی بنیاد نباشد، نمی‌رویم و به دنبال این هستیم که یکی از ورودی‌های مؤثر این مرکز پویش‌هایی باشد که در بنیاد تعریف کرده‌ایم یا در آینده در دستور کار ما خواهد بود.
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد بیان کرد: یکی از ورودی‌های بخش جمعیت این مرکز، حمایت از ایده‌هایی است که سال گذشته در نخستین جشنواره طراحی برای کودک برگزیده شدند.
حمایت از ایده‌ها
در ادامه این مراسم معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام گفت: طی دو سال اخیر ما در بنیاد ۱۵ خرداد در حوزه جمعیت برنامه‌هایی را به شکل محدود و آزمایشی جلو برده‌ایم، اما امروز با افتتاح این مرکز قاطعانه می‌توانیم بگوییم بنیاد در مسیر درستی قرار دارد و به آینده فعالیت‌های بنیاد و اثربخشی آن امیدوار هستیم.
علی عسکری با بیان اینکه ما در این مرکز ایده‌ها را فراخوانی و حمایت می‌کنیم، افزود: در این زمینه بنیاد تا سطوح قبل از تجاری‌سازی از طرح‌های برتر حمایت خواهد کرد و صندوق نوآوری که در ستاد تعریف شده و بنیاد هم در آن سهامدار است، می‌تواند در مرحله تجاری‌سازی از این ایده‌ها حمایت کند.
وی درباره حمایت‌هایی که ستاد اجرایی فرمان امام می‌تواند از این طرح‌ها انجام دهد، گفت: ستاد اجرایی، هم خودش می‌تواند مستقیماً سرمایه‌گذاری کند و هم با ابزار‌ها و ارتباطاتی که دارد از ایده‌های این مرکز حمایت کند.
در ادامه، معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان امام نیز با بیان اینکه خرداد امسال، شصتمین سالگرد قیام خونین سال ۱۳۴۲ است، گفت: امیدوارم شهدای نهضت این حرکت را از ما بپذیرند و افتتاح این مرکز زمینه‌ای باشد که ما در آینده بتوانیم گام‌های بزرگ‌تری در زمینه جمعیت و خانواده برداریم. سیدمصطفی سیدهاشمی افزود: آگاهی بخشی اجتماعی درباره مسائل حوزه جمعیت، بسترسازی برای مشارکت‌های عمومی و همکاری با سایر نهاد‌های ذی‌ربط در راستای مأموریت‌های سه‌گانه بنیاد ۱۵خرداد از محور‌های اصلی فعالیت این مرکز به‌شمار می‌رود.
گفتنی است، اولین مرکز نوآوری جمعیت، سلامت و خانواده «مثبت پنج» بنیاد ۱۵خرداد با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور، رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، معاونان هماهنگی و اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل بنیاد ۱۵خرداد افتتاح شد.
بازدید از بخش‌های مختلف مرکز نوآوری، تقدیر از ۳۶دانش‌آموز برگزیده اولین جشنواره ملی فناوری‌های توانبخشی، اجرای گروه سرود آوای حرم و تقدیر از پنج سال خدمت، حجت‌الله نیکی ملکی رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت‌امام (ره) از دیگر برنامه‌های این مراسم بود....................................

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار