کد خبر: 1157074
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004r0U
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۳۳
رئیس‌جمهور ترکیه، یکی از نامزد‌های انتخاباتی این کشور در آخرین ساعات منتهی به برگزاری انتخابات رقبای خود را متهم به همکاری با «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا کرد.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و از نامزد‌های انتخاباتی این کشور روز شنبه در آخرین گردهمایی انتخاباتی در «استانبول» رقبای خود را متهم به همکاری با «جو بایدن» رئیس‌جمهورآمریکا علیه خود کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، اردوغان گفت که رقبا با امریکا همکاری می‌کنند تا او را سرنگون کنند. اردوغان ۶۹ ساله گفت: «بایدن دستور سرنگونی اردوغان را داد، من این را می‌دانم. همه مردم این را می‌دانند.»

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد اردوغان در کمتر از ۲۴ ساعت از یکی از مهم‌ترین انتخابات تاریخ ترکیه، از «کمال قلیچداراوغلو» نامزد اصلی احزاب مخالف عقب‌تر است. اردوغان در سخنان خود گفت که مخالفان از غرب دستور می‌گیرند و در صورت انتخاب شدن در مقابل خواسته‌های کشور‌های غربی سر تعظیم فرود خواهند آورد.

اردوغان همچنین از قلیچدار اوغلو به دلیل اظهاراتش در مورد روسیه انتقاد کرد و مسکو را شریک مهم ترکیه خواند. وی گفت: «روسیه یکی از مهمترین متحدان ما در زمینه محصولات کشاورزی بوده است.»

قلیچدار اوغلو ۷۴ ساله نیز باوجود سخنان ضد روسی اخیر گفته است که در صورت پیروزی در ریاست جمهوری، روابط خوب آنکارا با مسکو را حفظ خواهد کرد.

تنش در روز‌های منتهی به انتخابات افزایش یافته و قییچدار اوغلو روز جمعه با جلیقه ضد گلوله در مکان‌های عمومی حضور یافت. اکثر مردم در «آنکارا» پایتخت ترکیه با اطمینان کامل از پیروزی کمال قلیچداراوغلو صحبت می‌کنند. مردم بر این باورند که که قلیچدار اوغلو و ائتلاف او می‌توانند تغییری را که قول داده بودند، ایجاد کنند.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار