آمریکا چندین شخص و نهاد مرتبط با حزب الله را تحریم کرد
کد خبر: 1133162
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kmo
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۲
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ۳ فرد و ۳ نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه شنبه ۳ فرد و ۳ نهاد را به بهانه ارتباط با حزب‌الله لبنان در لیست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه داری آمریکا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه (OFAC) در این خصوص اعلام کرد که تحریم‌های امروز به بهانه تسهیل فعالیت‌های مالی برای حزب الله لبنان در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته اند.

در بیانیه صادره از سوی دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا بدون ارائه هر گونه سند و مدرکی ادعا شده است: در مرکز این شبکه، صرافی لبنانی و «حسن موکلد» (Hassan Moukalled) یک کارشناس مالی قرار دارد که نقشی کلیدی در توانمند سازی حزب الله برای ادامه بهره برداری و تشدید بحران اقتصادی لبنان ایفا می‌کند!

این نهاد آمریکا در ادامه مدعی شد که «سی تی‌ای اکس اکسچنج» (CTEX Exchange) یک صرافی متعلق به «حسن موکلد» و پسران او از جمله «رایان موکلد» (Rayyan Moukalled) و «رانی موکلد» (Rani Moukalled) که فعالیت‌های مالی «حسن موکلد» و شرکتش را در حمایت از حزب الله تسهیل می‌کنند، تحریم کرده است.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار