حذف ارز خارجی از مراودات مالی مسابقات بین‌المللی قرآن پس از ۴۰ سال
کد خبر: 1121236
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hgS
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۷
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در راستای تحقق بخشیدن به فرامین مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و حمایت و تقویت پول ملی کشور، از سی و نهین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم؛ تمامی جوایز و حق‌الزحمه داوران و متسابقین به صورت ریالی پرداخت خواهد شد.

حمید مجیدی مهر اظهار کرد: تا قبل از این؛ تمامی جوایز متسابقین و حق الزحمه داوران خارجی از سال ۱۳۶۰ تاکنون به صورت ارز خارجی (دلار و یورو) پرداخت می‌شده است و البته این موضوع دارای سختی‌ها و پیچیدگی‌های خاص مالی و سیاسی بوده است؛ لذا در جهت حرکت روبه جلو در اقتصاد مقاومتی؛ زین پس تمامی پرداخت‌های خارجی با پول ملی جمهوری اسلامی ایران منقش به تمثال مبارک بنیانگذار انقلاب اسلامی و سایر نماد‌های ملی و مذهبی ایران ایران انجام خواهد شد.

وی افزود: در چارچوب ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و نیاز کشور به حرکت در مسیر پایداری اقتصادی و کاهش آسیب‌پذیری کشور در این حوزه؛ باید به سمت حذف دلار و ارز خارجی حرکت نمود. متأسفانه سلطه جهانی دلار در حوزه‌های مختلف، نگرانی‌هایی را به وجود آورده و از همین رو است که مقام معظم رهبری بر قطع وابستگی کشور به دلار تأکید زیادی دارند تا بدانجا که فرمودند: اگر مسئولان و مردم بتوانند اقتصاد مقاومتی را به معنای واقعی محقق و کشور را از جادوی مالی و پولی دشمن خلاص کنند و ارزش و آقایی دلار را در زندگی اقتصادی بشکنند، کشور‌های دیگر را نیز نجات داده‌اند و برای آن‌ها الگو خواهند شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: شاید تصور افراد جامعه این باشد که منظور از فرمایشات مقام معظم رهبری صرفاً در حوزه اقتصاد کلان است، اما با بررسی فرمایشات معظم له می‌توان به این موضوع پی برد که این راهبرد کلان نظام در تمامی عرصه‌ها باید باشد و حوزه قرآن در بین مجموعه‌های فرهنگی و دینی، نیز می‌بایست در این خصوص پیشگام باشد.

مجیدی مهر افزود: کشور ما با وجود تحریم‌های فراوانی که از سوی آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا متحمل می‌شود، اما تاکنون اقدام جدی برای حذف دلار و یا سایر ارز‌ها از مبادلات بین‌المللی انجام نداده است لذا مسابقات قرآن کریم می‌تواند در این عرصه نیز در چارچوب سیاست‌های کلان نظام مقدس جمهوری اسلام ایران الگو سایر بخش‌های خصوصا فرهنگی و مذهبی باشد. کما اینکه خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: وَلَن یَجْعَلَ اللّهُ لِلْکَافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً خداوند برای کافران بر مؤمنان راه تسلطی قرار نداده است.

همچنین ذکر این موضوع نیز ضروری است که حذف دلار از مراودات مالی مروبط به مسابقات بین المللی قرآن کریم، می‌تواند باعث ایجاد عدالت در پرداخت حق الزحمه داوران ایران و خارجی شده و فاصله حق الزحمه‌ها را به حداقل برساند. همچنین در زمینه تامین مالی جوایز نیز با تعیین رقم ثابت ریالی در ابتدای هر سال، می‌توان انضباط مالی و صرفه جویی را شاهد بود چرا که نوسانات بازار ارز دیگر تاثیری بر روند مسابقات قرآن کریم نخواهد داشت.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار