کنایه کنعانی به سرکوب اعتراض‌ها در اروپا: مرگ خوبست، اما برای همسایه
کد خبر: 1120406
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004hT4
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۸
سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی نوشت: اعتراضات مردمی در انگلیس، آلمان، فرانسه، کانادا و استرالیا بد و شایسته برخورد شدید، اما اغتشاشات در کشور‌های مورد هدف آن‌ها خوب و شایسته حمایت است!

ناصر کنعانی روز یکشنبه در رشته توئیتی که در فضای مجاز منتشر کرد، به رفتار دوگانه سران کشور‌های اروپایی بخصوص نخست وزیر انگلیس در قبال برخورد با اغتشاشگران واکنش نشان داد.

وی در این باره نوشت: اعتراضات مردمی در انگلیس، آلمان، فرانسه، کانادا و استرالیا بد و شایسته برخورد شدید، اما اغتشاشات در کشور‌های مورد هدف آن‌ها خوب و شایسته حمایت است؟! سران این رژیم‌ها پس از تقسیم تروریسم به خوب و بد، از اغتشاش و اعتراض نیز تعریف دلخواه خود را ارائه می‌کنند. مرگ خوبست، اما برای همسایه.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: مقامات رژیم‌هایی که در تاریخ خود کودتاها، توطئه‌ها، مداخلات و جنگ‌های خانمانسوزی با میلیون‌ها کشته را رقم زده‌اند، اخیراً در قامت مدافعان حقوق بشر در دیگر کشور‌ها خودنمایی می‌کنند. طُرفه آنکه به رغم ژست‌های دروغین حقوق بشری، در پنهان سازی ماهیت ضدحقوق بشری خود موفق نبوده اند.

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس که این روز‌ها در پی دو رقمی شدن تورم با موجی از اعتراض‌های عمومی و اعتصاب کارگران و کارکنان اصناف مختلف روبروست از یک سو اختیارات پلیس این کشور را برای سرکوب معترضان افزایش داده و از سوی دیگر در تداوم اظهارات مداخله‌جویانه مقام‌های غربی، از اغتشاشات در ایران حمایت می‌کند.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار