یادواره سرداران و ۱۱۰ شهید تدارکات و پشتیبانی لشکر سیدالشهدا برگزار می‌شود 
کد خبر: 1117019
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gaR
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
معاون آماد و پشتیبانی سپاه سیدالشهدا (ع)  در گفتگو با «جوان»:
چهارمین یادواره سرداران و ۱۱۰ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران سوم آذرماه در آستانه شیخ صدوق شهرری برگزار می‌شود. در این یادواره آیت‌الله احدی از استادان حوزه و اخلاق و سردار حاج‌احمد ذوالقدر، فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران سخنرانی می‌کنند و حاج مهدی سلحشور به مداحی می‌پردازد. 
 آرمان شریف
 
چهارمین یادواره سرداران و ۱۱۰ شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران سوم آذرماه در آستانه شیخ صدوق شهرری برگزار می‌شود. در این یادواره آیت‌الله احدی از استادان حوزه و اخلاق و سردار حاج‌احمد ذوالقدر، فرمانده سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران سخنرانی می‌کنند و حاج مهدی سلحشور به مداحی می‌پردازد. 
 
افشین ارشدی، معاون آماد و پشتیبانی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران با اشاره به نقش مهم نیرو‌های تدارکات و پشتیبانی در دفاع‌مقدس می‌گوید: زمان جنگ در زمینه پشتیبانی از جنگ و جبهه چند کار تخصصی انجام می‌شد؛ یکی از آن‌ها بحث پشتیبانی از عقبه و پشت جبهه‌ها بود که بیشتر این کار را زنان انجام می‌دادند. 
ارشدی در ادامه می‌افزاید: کار‌هایی مثل دوختن لباس و تهیه غذا بخش مهمی از کار نیرو‌های پشتیبانی در پشت جبهه‌ها بود که به همت بانوان ایرانی صورت می‌گرفت. در بخشی از یادواره شهدا، نمایشگاهی مربوط به کار‌هایی که آن زمان صورت می‌گرفت، در نظر گرفته شده است تا مردم از نزدیک شاهد فعالیت نیرو‌های پشتیبانی در پشت جبهه‌ها باشند. 
معاون آماد و پشتیبانی سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران نقش‌های دیگر نیرو‌های پشتیبانی را چنین بیان می‌کند: بحث مهم دیگری که نیرو‌های پشتیبانی و تدارکات انجام می‌دادند، بحث لجستیک، ترابری و انتقال نیروی انسانی به جبهه و مناطق عملیاتی بود. به عنوان مثال در بحث اعزام سپاهیان حضرت محمد (ص) به جبهه، آماد و پشتیبانی نقش مهمی را ایفا می‌کرد. همچنین در بحث تغذیه و آبرسانی به جبهه‌ها، نیرو‌های تدارکات نقش اثرگذاری داشتند که نباید فراموش شود. 
او ادامه می‌دهد: مهمات‌رسانی به مناطق عملیات کار مهم دیگری بود که از سوی تدارکات و پشتیبانی انجام می‌گرفت. برای حضور و جنگیدن هر رزمنده در جبهه باید نفرات زیادی در پشتیبانی فعالیت می‌کردند و اگر پشتیبانی و تدارکات به خوبی انجام نمی‌گرفت، جنگیدن رزمندگان در خط مقدم با مشکل مواجه می‌شد. 
ارشدی با تأکید بر مظلومیت و گمنامی شهدای تدارکات و پشتیبانی می‌گوید: این بخش شهدای مظلوم زیادی دارد که هنوز بسیاری از مردم آن‌ها را نمی‌شناسند. در یک نگاه کلی‌تر هنوز عموم مردم با نقش مهم آماد و پشتیبانی در دفاع‌مقدس آشنا نیستند و باید بیشتر از خدمات و کار‌های رزمندگان این بخش صحبت کرد. بسیاری از رزمندگان پشتیبانی در زاغه‌های مهمات و بر اثر حملات دشمن و انفجار‌هایی که اتفاق می‌افتاد، به شهادت رسیدند، به صورتی که دیگر چیزی از آن‌ها نمی‌ماند. یا بخش دیگری از رزمندگان در حین رفتن به جبهه و انتقال موادغذایی به رزمندگان خیلی مظلومانه به شهادت می‌رسیدند. 
او همچنین به ترور رزمندگان در جاده‌های کشور اشاره می‌کند و می‌گوید: حتی ما چندین شهید ترور داریم که در راه رفتن به جبهه‌ها از سوی ضدانقلاب به شهادت رسیدند. برای نمونه راننده اتوبوسی در غرب کشور داشتیم که ضدانقلاب او را با گلوله می‌زند و ایشان جانباز می‌شود و چند سال پیش این رزمنده به شهادت می‌رسد. سپاه پاسداران در موضوع تدارکات و پشتیبانی ۴ هزار شهید دارد که ۱۱۰ تن از شهدا مختص سپاه سیدالشهدا (ع) استان تهران است. 
ارشدی، شهیدان مصطفی زواره‌ای و حسینعلی کلهر را از شهدای سرشناس آماد و پشتیبانی در دفاع مقدس می‌داند و بیان می‌کند: در چهارمین یادواره سرداران و ۱۱۰شهید تدارکات و پشتیبانی سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران، خانواده شهدا، رزمندگان پیشکسوت تدارکات، پشتیبانی و مسئولان شهرستان‌های استان تهران مثل فرمانداران، بخشداران و شهرداران دعوت هستند. همچین سردار آذین، جانشین آماد کل سپاه نیز در این برنامه حضور دارد و بیانیه سردار نوروزی، معاون آماد و پشتیبانی سپاه از سوی نماینده‌شان خوانده می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار