بچه‌های ما در جهنم آلبانی گرفتار هستند
کد خبر: 1116557
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004gSz
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
مادران اسرای دربند سازمان منافقین در رونمایی از مستند «از تیرانا تا تهران» عنوان کردند
مستند «از تیرانا تا تهران» در راستای روشنگری سیاست‌های دوگانه غرب در قبال مسائل حقوق بشری و رساندن صدای بی صدایان به گوش افکار عمومی دنیا تولید شده است.

مراسم رونمایی از مستند «از تیرانا تا تهران» با روایتی از چشم انتظاری خانواده‌های اسرای دربند در سازمان منافقین، به همت انجمن نجات، با حضور جمعی از اعضای نجات‌یافته از فرقه مجاهدین خلق و خانواده‌هایی که هنوز منتظر آزادی عزیزانشان هستند، در تالار آبگینه مجتمع فرهنگی آبفای تهران برگزار شد.
امنیت روانی ایرانیان، هدف اکانت‌های فیک سازمان مجاهدین خلق
در این مراسم ابراهیم خدابنده، مدیرعامل انجمن نجات گفت: مستند «از تیرانا تا تهران» اثری است که صحبت‌های نجات‌یافتگان را به نمایش می‌گذارد. به نظرم نمایش این مستند در فضای امروز ضروری است به ویژه اینکه امروز سازمان منافقین با فعالیت در فضای مجازی در ناآرامی‌ها نقش دارد، به این شکل که هر کدام از اعضای این فرقه با اکانت‌های فیک، امنیت روانی ایرانیان را هدف قرار داده‌اند.
اسارت ۴۰ ساله در فرقه ملعون
در بخشی دیگر ثریا عبداللهی، مادر یکی از اسرای منافقان در سخنانی عنوان کرد: ما خانواده‌هایی دردمندیم که ۴۰ سال تمام است فرزندانمان در اسارت فرقه ملعون و دیو هزار سر مجاهدین هستند. ما مادران نزدیک به چهار سال در عراق، تنها برای لحظه‌ای دیدار با عزیزان‌مان تحصن کردیم، فقط برای بوییدن بچه‌های‌مان، ولی به ما این اجازه داده نشد.
وی با بیان اینکه خوشحالیم در این چهار سال عده‌ای فرار کرده، به آغوش خانواده برگشتند و حتی ازدواج کردند، ادامه داد: پسر خودم امیر اصلان، ۲۰ سال است در این فرقه اسیر شده است. در سال‌های اخیر خانواده‌ها تلاش زیادی کردند و نامه‌های متعددی به نهاد‌های حقوق بشری با هزاران امضا نوشتند، اما دریغ از یک جواب. باز هم ما همچنان، چون کوه ایستاده‌ایم و برای آزادی تک‌تک اسیران کوشیده‌ایم. در همین راستا، گروهی به نام «تشکل مادران» تشکیل دادیم که تمامی مادران افراد اسیر در این فرقه، عضو آن هستند و از طریق آن برای تمام نهاد‌های بین‌المللی نامه نوشته و درخواست کمک داریم.
حکایت مادرانی که چشم انتظار از دنیا رفتند
این مادر چشم انتظار با اشاره به اینکه ما مادران درد‌های به خصوصی در دل داریم، تأکید کرد: ما نمی‌توانیم دردمان را به زبان بیاوریم. ۴۵ سال است منتظریم و خیلی از مادران چشم انتظار از دنیا رفتند، مثل مادر آتابای که فرزندش بعد از ۳۵سال بازگشت، اما او دیگر نیست. نهاد‌های حقوق بشری چگونه از این درد‌ها عبور می‌کنند؟ این درد همه ما را پیر کرده است. بچه‌های ما در کشور آلبانی هستند، برخی جدا شده‌اند، اما در آن کشور مشغول فعالیت هستند.
در ادامه فاطمه حسینی مادر حسن حیرانی مسئول اجرایی انجمن حمایت از ایرانیان مقیم در آلبانی درباره فرزند خود اظهار کرد: از زمانی که پسر من در دام این سازمان افتاده، ۱۵ سال می‌گذرد؛ ۱۵ سالی که در اشک و آه گذشته است، سازمان گفته خانواده پسر من تروریست و تخصصش ترور در خارج از کشور است! ما درخواستی فرستادیم تا در حضور ماموران امنیتی آلبانی چند لحظه پسرم را ببینیم، اما نشد، پسرم گاهی مخفیانه به ما زنگ می‌زند، او پس از جدایی از این سازمان، انجمن «آسیلا» را راه‌اندازی کرد تا عده‌ای دیگر را از این فرقه نجات دهند، اما سازمان بر سر کار آن‌ها سنگ‌اندازی می‌کند.
نرگس بهشتی خواهر اسیر دربند منافقین در ادامه در سخنانی گفت: دو برادر من سال ۸۰ اسیر این فرقه شدند. برادر بزرگم سال ۹۰ در سازمان کشته شد، اما برادر دیگرم مصطفی با نام مستعار میلاد دو سال است از سازمان جدا شده و اکنون در خدمت انجمن آسیلاست. ما همراه با خانواده‌های زیادی مقابل پادگان اشرف رفته بودیم و امیدوارم این آزادی نصیب تک تک بچه‌ها شود. ما در این شرایط اقتصادی سخت، هر بار مبالغی را جمع می‌کنیم و به آلبانی می‌فرستیم تا شرایط آزاد شده‌ها و انجمن بهتر باشد ما تا آخرین نفس پشت یکدیگر هستیم و نمی‌گذاریم انجمن به مشکل بخورد.
کمک کنید قبل از مرگ سه فرزندم را ببینم
در ادامه زمانی که تمامی مادران و خواهران اسرای در بند منافقان برای گرفتن عکس یادگاری روی سن آمده بودند، «سعادت» دیگر مادر چند عضو دربند منافقین هم در سخنانی بیان کرد: من مادر سه فرزند هستم. ۳۵ سال است که آن‌ها را ندیده‌ام که این خود یک عمر است. من با مصیبتی آن‌ها را بزرگ کردم و حالا در حسرت دیدنشان هستم.
سپس «اریسا علیزاده» همسر سرفراز رحیمی، عضو جدا شده مجاهدین خلق در ارتباط زنده اینترنتی با مراسم از آلبانی در سخنانی گفت: رجوی یک جهنم درست کرده و از شما ممنونم که هستید و ما در انجمن آسیلا حمایت شما را داریم. وضعیت شما خیلی سخت است و مطمئنم روزی می‌آید فرزندانتان از این جهنم بیرون می‌آیند. مریم رجوی از ما ترس دارد. او باید هم از ما بترسد. او از شما بچه هایتان و از ما عموی فرزندم و زندگی همسرم را گرفته است.
خیلی‌ها خودکشی کردند، اما گفتند از کرونا فوت کردند
وی تأکید کرد: نزدیک به ۲۰۰ نفر از اعضا درخواست خروج داده‌اند، اما با آن‌ها برخورد شده و جداگانه از آن‌ها نگهداری می‌شود، اما آن‌ها نمی‌توانند سیطره خود را بر آن‌ها حفظ کنند و در روز‌های آینده اخبار خوشی به خانواده‌ها می‌رسد. روابط درون تشکیلاتی داخل سازمان اینگونه است که اذیت و آزار به قدری زیاد است که شاهد خودکشی‌های زیادی بودیم، اما آن‌ها به دروغ می‌گویند که این افراد مریض بودند و یا در دوره اخیر می‌گفتند که به دلیل کرونا فوت کرده‌اند. اگر کسی هم خیلی مقاومت می‌کرد سرش را زیر آب می‌کردند!
در ادامه مراسم ارتباط زنده اینترنتی با حسن حیرانی مسئول اجرایی انجمن آسیلا در آلبانی برگزار شد و او در سخنانی با بیان اینکه اکنون در یک کمپ به سر می‌برد، تأکید کرد: ۱۰ روزی است که ما را بدون هیچ ادله و مجوزی به این‌جا آورده‌اند. هیچ جوابی هم به ما داده نمی‌شود. وکیل هم گرفته ایم. متأسفانه به دلیل کارنامه موفق آسیلا چنین برخوردی با ما می‌شود، البته به دلیل القائات رجوی به دولت آلبانی و سوءاستفاده از هژمونی امریکا، وضعیت بدی ایجاد شده است.
حیرانی با اشاره به چشم انداز‌های فریب در سازمان مجاهدین همچون برجام و اعتراضات در ایران، یادآور شد: اکنون در فرقه رجوی نزدیک به ۲۰۰نفری هستند که قصد خروج دارند. وحشت رجوی از آسیلا است و امروز که در این اتاق هستیم حتی این تلفن را هم قرض گرفته ایم تا با شما ارتباط بگیریم. هدف فرقه رجوی این است که افراد را به زانو دربیاورد و آن‌ها را وادار به وطن فروشی کند. از هر طرف هم به ما فشار می‌آورند. در حالی که انجمن ما یک انجمن قانونی و متشکل از اعضای جدا شده ایرانی و برخی از آلبانیانی هاست. ولی آن‌ها می‌خواهند آسیلا را شکننده کنند.
در ادامه مراسم مستند «از تیرانا تا تهران» برای اعضای جدا شده از سازمان مجاهدین و خانواده‌های چشم انتظار اسرای این سازمان به نمایش درآمد و سپس مجری مراسم اعلام کرد این مستند سه شنبه ۱ آذر ساعت ۱۹:۰۰ از شبکه پرس‌تی‌وی پخش خواهد شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار