کد خبر: 1112990
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۷
دایی آرتین سرایداران مجروح حمله تروریستی شاهچراغ (ع) شایعات درباره فرزندخواندگی آرتین را تکذیب کرد و گفت: آرتین باید در کنار اقوام خود زندگی کند؛ او هنوز منتظر آمدن خانواده‌اش است.

عباس اسماعیلی اظهار کرد: آرتین با اینکه خودش شاهد تیرخوردن و شهادت پدر مادر و برادرش بوده و اما همچنان در انتظار برگشتن آنها به خانه است؛ از آنجا که او خودش هم مورد اصابت گلوله قرار گرفته و پس از طی مراحل درمان در بیمارستان به خانه برگشته است، فکر می‌کند که پدر، مادر و برادرش هم مانند خودش به خانه برمی‌گردند.

به دنبال عطر و بوی پدر و مادر
دایی آرتین سرایداران با بیان اینکه آرتین هنوز منتظر آمدن خانواده‌اش است، گفت: وقتی آرتین به خانه برگشت بسیار بی‌قرار آمدن پدر و مادرش بود و شب اول و دوم، زمانی که می‌خواست بخوابد از خواهرش می‌خواست تا جای خواب پدر، مادر و برادرش را در کنارش بگذارند؛ آرتین با اینکه تب شدیدی داشت پتوی مادر، پدر و برادرش را به روی خودش می‌کشید و در همین حالت به خواب می‌رفت. او بدون پتوی پدر و مادرش نمی خوابید.

... رفته اند پیش خدا
اسماعیلی اضافه کرد: ما در تلاش هستیم تا این موضوع را به تدریج به او بگوییم؛ به آرتین گفته‌ایم که پدر و مادر و برادرش به بهشت و پیش خدا رفته‌اند اما توضیح زیادی به او نداده‌ایم.
وی بیان کرد: درصدد هستیم تا این مسئله را برای او جا بیاندازیم اما قطعا درک این موضوع برای یک کودک پنج ساله دشوار است. به اعتقاد من، وجود و روح انسان به گونه‌ای است که حتی بهترین متخصصین روانشناس هم نمی‌توانند در این مواقع به او کمک کنند.

مشاوره به آرتین و خواهرش
دایی "آرتین" عنوان کرد: البته مشاورینی از بهداشت و درمان استان، جلسات مشاوره برای آرتین و خواهرش برگزار کردند و این مشاوره‌ها نتیجه خوبی هم داشته است اما کنار آمدن با این اتفاق برای کودکی پنج ساله واقعا سخت است.

باید پیوند استخوان انجام شود
وی در خصوص وضعیت دست آرتین هم گفت: تاکنون یک عمل جراحی انجام شده است؛ روز گذشته برای بررسی وضعیت دست آرتین، او را به بیمارستان بردیم و پزشک معالج پس از بررسی تأکید داشت که باید پیوند استخوان انجام شود.

فرزندخواندگی شایعه است
اسماعیلی در رابطه با انتشار خبری مبنی بر به فرزندخواندگی در آمدن آرتین توسط پدر و مادر شوهر خواهرش، این خبر را تکذیب کرد و به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: این یک شایعه است. حتی برخی هنرمندان اعلام کرده‌اند می‌خواهند فرزندخواندگی آرتین را قبول کنند؛ قدردان همه مردم ایران و به ویژه کسانی که قصد دارند به هر طریقی به ما کمک کنند هستیم، آنها به ما لطف دارند.
دایی آرتین گفت: از نظر ما آرتین باید در کنار اقوام و آشنایان و نزدیکان خود زندگی کند؛ آرتین می‌تواند در کنار پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند یا نزد عمه‌اش برود. همچنین او می‌تواند کنار خواهرش و یا با خانواده خود من زندگی کند.
وی بیان داشت: قانون اولویت را به پدربزرگ و مادربزرگ آرتین می‌دهد اما متأسفانه وضعیت آنها به‌گونه‌ای نیست که بتوانند نگهداری آرتین را به عهده بگیرند؛ سن آنها بسیار بالاست و در شرایطی نیستند که بتوانند از آرتین نگهداری کنند.

خواهر آرتین دانشجو است
اسماعیلی افزود: خواهر آرتین هم به تازگی ازدواج کرده و محل زندگی جدیدش تهران است؛ او دانشجو است و باید برای ادامه تحصیل به دانشگاه نیز برود.
وی اضافه کرد: هم‌اکنون تنها کسی که می‌تواند از آرتین نگهداری کند خواهرش است و درصورتی که خواهرش توانایی نگهداری از آرتین را نداشته باشد من به عنوان دایی آرتین سرپرستی او را به عهده خواهم گرفت و من اجازه نخواهم داد پسر خواهرم از خانواده خودش جدا شود.

غروب روز چهارشنبه (۴ آبان ۱۴۰۱) فردی مسلح با حمله به نمازگزاران در حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) در شهر شیراز ۱۳ نفر از جمله چند زن و کودک را به شهادت رساند و ۳۰ نفر را مجروح کرد. آرتین سرایداران در این حمله پدر، مادر و برادرش را از دست داد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار