تابستان ۱۴۰۱ بدون خاموشی؛ نتیجه ۱۰۰ برنامه عملیاتی وزارت نیرو در دولت سیزدهم بود
کد خبر: 1108133
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004eH7
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۸
معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: اقدام‌ها و برنامه‌ریزی‌های خیلی زیادی صورت گرفت تا توانستیم تابستانی بدون اعمال خاموشی را پشت سر بگذاریم.
 با برنامه‌ریزی‌های دولت سیزدهم، تابستان امسال بدون خاموشی سپری شد. این در حالی است که در سه سال پایانی دولت روحانی، به علت کاهش سرمایه‌گذاری‌ در حوزه تولید برق، کشور با بحران خاموشی مواجه شد.

آمارهای رسمی هم نشان می‌دهد دولت روحانی کمترین میزان افزایش ظرفیت تولید برق را به نام خود ثبت کرده است.

با این حال، وزارت نیرو در دولت سیزدهم از ابتدای شروع به کار خود برنامه‌های مدونی برای توقف خاموشی‌ها در تابستان ۱۴۰۱ طراحی کرد. این برنامه‌ها شامل افزایش ۶ هزار مگاواتی ظرفیت تولید برق، مدیریت مصرف برق صنایع بدون اثرگذاری بر تولید آنها، مدیریت مشترکان پرمصرف خانگی و ساختمان‌های اداری و عمومی بود. همه این اقدامات سبب شد دولت سیزدهم در صنعت بر در سال اول خود نمره مثبت بگیرد.

در همین زمینه «همایون حائری» معاون برق و انرژی وزیر نیرو در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا بیان کرد: اقدام‌های مختلف و هماهنگی‌های زیادی انجام شد و برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفت و علاوه‌برآن زمان نیز از دست نرفت. با این اقدام‌ها در بخش تولید توانستیم افزایش ظرفیت تولید به میزان  ۶ هزار مگاوات که برنامه‌ریزی‌شده بود را محقق کنیم.

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: در بحث مدیریت مصرف هم کارهای بسیار خوبی صورت گرفت و هماهنگی و تعامل خوبی که به وجود آمد باعث شد این دستاورد را داشته باشیم. همچنین یک‌صد برنامه  از اواخر شهریور سال گذشته تهیه شده بود که تلاش شد انجام شود.

وی افزود: همه این اقدام‌ها و نیز همکاری خوب مردم سبب شد تابستان را بدون اعمال خاموشی سپری کنیم.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار