فروش ۴۰ هزار میلیارد تومانی «فملی» در نیمه نخست امسال ثبت شد
کد خبر: 1107129
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e0v
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۲

شرکت ملی صنایع مس ایران در فروش شهریور خود افزایش ۴۷‌درصدی درآمد در مقایسه با شهریور سال گذشته را به ثبت رساند. مجموع درآمد کل شش ماهه این شرکت به رقم ۳۹‌هزار ۷۲۶‌میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۱۴‌درصدی را نشان می‌دهد.
دکتر علی رستمی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اعلام این خبر گفت: «درآمد شرکت ملی مس در شهریورماه به ۶‌هزار و ۸۴۱‌میلیارد تومان رسید که ۴۷‌درصد بیشتر از مرداد بوده است.»
رستمی افزود: «این موفقیت در شرایطی حاصل شده که قیمت جهانی مس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۲۰‌درصد کاهش را تجربه کرده است.»
افزایش ۹‌هزار تنی تولید کنسانتره مس
نسبت به مدت مشابه سال قبل
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران میزان تولید کل استخراج در شش ماهه نخست امسال را ۱۰۵‌میلیون و ۵۷۴‌هزار تن اعلام کرد و گفت: «میزان استخراج شرکت در مقایسه با برنامه رشد ۱۳‌درصدی داشته است و نسبت به مدت مشابه سال قبل (۱۰۳‌میلیون و ۴۹۱‌هزار تن) افزایش ۲‌درصدی را نشان می‌دهد.»
وی همچنین میزان تولید سنگ سولفور را ۲۷۳‌میلیون و ۶۸‌هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: «تولید سنگ سولفور این شرکت نیز در شش‌ماهه نخست امسال نسبت به برنامه با رشد ۵‌درصدی همراه بوده است.»
دکتر رستمی با بیان اینکه تولید کنسانتره مس نیز رشد ۷‌درصدی را نسبت به برنامه ثبت کرده است، بیان کرد: میزان تولید کنسانتره مس از ابتدای سال تاکنون ۶۱۵‌هزار و ۵۸ تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده افزایش تولید حدود ۹‌هزار تنی است.
به گفته مدیرعامل شرکت مس، تولید کاتد مس نیمه نخست امسال به رقم ۱۴۳‌هزار و ۴۳۰ تن رسیده که نسبت به برنامه با ۸‌درصد رشد همراه بوده است. وی در خصوص تولید مس محتوی مواد معدنی گفت: با تلاش تمامی پرسنل شرکت میزان تولید این محصول در شش ماهه نخست امسال به رقم ۱۴۷‌هزار و ۴۰۸ تن رسید که نسبت به برنامه بیانگر رشد ۶‌درصدی است. مدیرعامل شرکت مس همچنین با بیان اینکه لجن آندی نیز با رشد ۳۲‌درصدی نسبت به برنامه همراه بوده است، گفت: میزان تولید لجن آندی بالغ بر ۴۳۳ تن است
وی در ادامه تولید اسید سولفوریک شرکت را ۴۵۱‌هزار ۱۳۵ تن اعلام کرد و گفت: موفق شدیم در تولید این محصول رکورد جدیدی ثبت کنیم، به طوری که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۲‌درصدی و نسبت به برنامه ۲۸‌درصد رشد را ثبت کرده‌ایم.
رستمی در ادامه به رکورد‌های تولید ثبت‌شده در مجتمع‌ها اشاره کرد و گفت: میزان تولید کنسانتره مس در مجتمع مس سرچشمه و مجتمع مس سونگون در نیمه نخست ۱۴۰۰ به ترتیب ۳۵۴‌هزار و ۹۲۹ تن و ۱۶۹‌هزار و ۵۸۳ تن بوده است، در حالی که در شش ماهه نخست امسال موفق به تولید ۳۵۹‌هزار ۶۳۳ تن کنسانتره مس در مجتمع مس سرچشمه و ۱۷۱‌هزار و ۷۹۷ تن کنسانتره در مجتمع مس سونگون شدیم. رستمی تأکید کرد: همچنین میزان استخراج از معدن مس میدوک در نیمه نخست سال گذشته ۳۰‌میلیون و ۵۳۴‌هزار تن بود، در حالی که در شش ماهه نخست امسال به ۳۱‌میلیون ۴۶۸‌هزار تن رسید که رشد ۳‌درصدی را نشان می‌دهد. مدیرعامل شرکت مس در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زیرساخت‌های فراهم شده گفت: ان‌شا‌ءالله با تلاش و کار جهادی تمامی پرسنل در شش ماهه دوم شاهد عبور از برنامه‌های تولیدی خواهیم بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار