چرا فرمانده اطلاعات سپاه سیستان‌و‌بلوچستان خودش به میدان رفت؟
کد خبر: 1107070
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dzy
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
مهم‌ترین ویژگی فرمانده اطلاعات سپاه سیستان‌و‌بلوچستان، ایجاد تحرک ویژه در موضوع عملیات‌های موفق علیه گروه‌های تروریستی در منطقه بود. 
به گزارش راه‌دانا، اشرار مسلح در سیستان‌و‌بلوچستان با حمله به مغازه‌ها و اموال عمومی و کلانتری‌ها در زاهدان پس از تحریکات رسانه‌های سعودی و سلبریتی‌ها اقدام به ایجاد ناامنی و رعب و وحشت برای مردم کرده بودند که طی این اقدامات وحشیانه سرهنگ پاسدار «سیدعلی موسوی» مسئول اطلاعات سپاه استان سیستان‌و‌بلوچستان به فیض شهادت نائل آمد. فرمانده اطلاعات سپاه سیستان‌و‌بلوچستان چند سال قبل در حالی که یک افسر جوان بود به این مسئولیت رسید و در چند سال گذشته مهم‌ترین ویژگی دوره فرماندهی او ایجاد تحرک ویژه در موضوع عملیات‌های موفق علیه گروه‌های تروریستی در منطقه بود. 
طی دوران فرماندهی او اشرار و سرکرده‌های معروفی از گروه‌های تروریستی به هلاکت رسیدند. شهادت او نیز دقیقاً در وسط میدان اتفاق افتاده است. 
شاید دقیق‌ترین گزاره این باشد که وقتی اغتشاش می‌شود، گروه‌های تروریستی فرصت پیدا می‌کنند، موانع اصلی سر راه خود را به شهادت برسانند و بعد‌ها عمق خسران این ماجرا‌ها برای امنیت شهر و مردم شهر معلوم می‌شود. 
جریان‌های محرک و دروغ‌پراکن و عوامل ایجاد ناامنی مانند شبه‌رسانه‌ها، سیاسیون فرصت‌طلب و سلبریتی‌هایی که از شبکه‌های سعودی خط می‌گیرند، چه پاسخی برای این خون‌های ریخته شده دارند؟ چه برخوردی باید با عوامل و بانیان این وضع انجام شود؟
 چرا فرمانده خود به میدان رفت؟
طبق پروتکل‌ها فرمانده اطلاعات سپاه استان در شرایطی که اوضاع تحت کنترل است، قاعدتاً ضرورتی به حضور میدانی ندارد. به گزارش منابع آگاه، وقتی شهید موسوی بر اساس اخبار و شواهد از حمله تروریست‌ها به یک مرکز درمانی و بیمارستان مطلع می‌شود، ترجیح داده است شخصاً در میدان حضور یابد تا از بروز یک فاجعه انسانی جلوگیری کند. 
 ۳ نفر از نیرو‌های سپاه و بسیج در زاهدان  به شهادت رسیدند
سرهنگ ابراهیمی‌زاده، مسئول روابط عمومی قرارگاه سپاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق آمار شهدای نیرو‌های سپاه و بسیج در حادثه تروریستی روز جمعه را سه نفر اعلام کرد و گفت: در این حادثه سرهنگ پاسدار سیدحمید‌رضا هاشمی (سیدعلی موسوی)، محمدامین آذرشکر (نیروی خرید خدمت) و محمدامین عارفی به درجه رفیع شهادت نائل شدند. وی همچنین آمار مجروحان نیرو‌های سپاه و بسیج در این حادثه را ۳۲ نفر اعلام کرد. 
 از نماز جمعه به عنوان پوشش استفاده شد
حسین مدرس‌خیابانی، استاندار سیستان‌و‌بلوچستان جمعه شب اعلام کرد: در حادثه تروریستی روز جمعه در زاهدان ۱۹نفر جان خود را از دست دادند و ۲۰ تن نیز زخمی شدند که بخشی از نیرو‌های انتظامی نیز جزو این افراد هستند. 
وی یادآور شد: عده‌ای آشوبگر که متعلق به گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب که هویت‌شان مشخص است، در پوشش نماز جمعه به یکی از محل‌های انتظامی به قصد تصرف حمله و اقدام به سنگ‌پراکنی، پرتاب مواد آتش‌زا و تیراندازی کردند. 
استاندار سیستان‌و‌بلوچستان با بیان اینکه مردم با تروریست‌ها همراهی نکردند، یادآور شد: طبیعی است واکنش نیرو‌های انتظامی به این افراد قاطع بود، در تیراندازی این افراد مردم نیز تیر خوردند. 
مدرس‌خیابانی تصریح کرد: کسانی که قصد تصرف پاسگاه را داشتند، تروریست بودند و این افراد در ادامه اقدام به آتش زدن اموال عمومی کردند، این افراد چند فروشگاه زنجیره‌ای متعلق به مردم را غارت کردند و آتش زدند و به بانک‌ها و مراکز دولتی نیز آسیب رساندند. 
 «جیش‌الظلم» مسئولیت حمله تروریستی در زاهدان را بر عهده گرفت
منابع وابسته به گروهک تروریستی جیش‌الظلم اعلام کردند که این گروهک مسئولیت حمله تروریستی در زاهدان را بر عهده گرفته است. 
طی روز‌های گذشته با تحریک شبکه‌های سعودی و انگلیسی به بهانه فوت تلخ مهسا امینی برخی سلبریتی‌ها و سیاسیون ورشکسته در ایران به همراه گروهک‌های تجزیه‌طلب دعوت به ناامنی و اغتشاش کرده بودند. 
 ایرنا به نقل از فرماندار سراوان نوشت: سوءقصد به جان قاضی دادسرای شعبه ۲ سراوان توسط افراد مسلح نافرجام ماند. 
 هلاکت ۲ عضو گروهک تروریستی جیش‌الظلم
یک منبع آگاه امنیتی در زاهدان کشته شدن دو عضو گروهک تروریستی جیش‌الظلم در حادثه تروریستی جمعه خیابان رازی را تأیید کرد. 
عبدالمجید ریگی و یاسر شه‌بخش دو عضو گروهک تجزیه‌طلب جیش‌الظلم هستند که گفته می‌شود در این درگیری‌ها به هلاکت رسیده‌اند. 
روابط عمومی سپاه سلمان استان سیستان‌و‌بلوچستان شامگاه جمعه در اطلاعیه‌ای از دستگیری تعدادی از عاملان حادثه تروریستی خبر داد و اعلام کرد: پاسخ قاطع به مزدوران خواهیم داد. 
 فرماندار: زاهدان در امنیت کامل به سر می‌برد
به گزارش ایرنا، ابوذر مهدی‌نخعی، فرماندار زاهدان شامگاه جمعه در گفت‌و‌گویی تلویزیونی با اشاره به اینکه بعد از نماز جمعه اهل تسنن زاهدان، عده‌ای معلوم‌الحال و از عناصر وابسته به بیگانه به کلانتری۱۶در مجاورت محل برگزاری نماز جمعه حمله‌ور شدند، اظهار داشت: ابتدا این افراد اقدام به سنگ‌پراکنی و پس از مدتی برخی از افراد حاضر در این جمع اقدام به تیراندازی کردند و به قصد تصرف کلانتری حمله‌ور شدند. 
او گفت: نیرو‌های انتظامی در واکنش به این حمله، اقدام متقابل کردند و به دفاع از کلانتری پرداختند که در این بین تعدادی از نیرو‌های نظامی، انتظامی و مردم مجروح و تعدادی نیز در پی تیراندازی‌ها کشته شدند. وی بیان کرد: تعدادی از این افراد که قصد بر هم زدن نظم و امنیت شهر زاهدان را داشتند، بلافاصله در سطح شهر به ویژه در نقاط حاشیه‌ای پراکنده شدند و اقدام به تخریب اماکن دولتی، بانک‌ها، خودرو‌های آتش‌نشانی و خودرو‌های مردم در آن محدوده کردند. 
نخعی تصریح کرد: با هوشیاری نیرو‌های نظامی، انتظامی و نیز مردم، نقشه‌های این افراد در ایجاد ناامنی و بر هم زدن آرامش جامعه عملی نشد و شهر تحت کنترل انتظامی قرار گرفته است. 
فرماندار زاهدان با اشاره به اینکه قصد این افراد برهم زدن نظم و امنیت شهر زاهدان بود و اقدامات آنان از سوی بزرگان سیستان‌و‌بلوچستان محکوم شده است، اضافه کرد: مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه مسجد مکی زاهدان نیز در مصاحبه‌ای این اقدامات را محکوم کرد. 
مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی عصر جمعه در گفت‌و‌گویی تلویزیونی با شهروندان زاهدان اظهار کرد: حادثه رخداده در زاهدان که منجر به جان باختن ۱۹تن شد، بسیار تلخ و ناگوار است و این حادثه باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چه دست‌هایی در کار بوده که این حادثه در زاهدان به وجود آمده است.
 
عامل شهادت معاون اطلاعات سپاه سیستان‌و‌بلوچستان به هلاکت رسید
 
عامل شهادت معاون اطلاعات سپاه سیستان‌و‌بلوچستان توسط نیرو‌های سپاه سلمان به هلاکت رسید. 
به گزارش تسنیم، روز جمعه در پی درگیری‌ای که بین تروریست‌ها و معاندان با عوامل امنیتی و انتظامی در شهر زاهدان و در نزدیکی مسجد مکی رخ داد، سردار سیدحمیدرضا هاشمی (با نام مستعار سیدعلی موسوی) معاون اطلاعات سپاه سلمان سیستان‌وبلوچستان در مقابله با این تروریست‌ها به شهادت رسید. یک منبع آگاه به تسنیم اعلام کرد که عامل شهادت معاون اطلاعات سپاه سلمان سیستان‌و‌بلوچستان که یک تک‌تیرانداز بود و به صورت هدفمند اقدام به شلیک کرده بود، به هلاکت رسیده است. سردار هاشمی در دوران خدمت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خدمات ارزشمند و نقش‌آفرینی‌های فداکارانه‌ای در دفاع از انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و حفظ و تأمین امنیت استان و خدمت به مردم منطقه ایفا کرده است و گروهک‌های ضدانقلاب و تروریستی از وی ضربات مهلکی متحمل شده بودند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار