اگر عزت کشور و کرامت ملت حفظ شود، تداوم مذاکرات بهینه است
کد خبر: 1106724
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004duO
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۵
نماینده مردم خوی در مجلس گفت: تا زمانی که توجه به ظرفیت‌های داخلی، عزتمندی کشور و کرامت ملت در مذاکرات مدنظر قرار داشته باشد، تداوم گفتگوها بهینه خواهد بود و می‌توان تلاش‌ها را ادامه داد.

عادل نجف‌زاده، در رابطه با ادامه مذاکرات ایران با کشورهای غربی برای احیای برجام و رویکرد کشور در ادامه این مسیر گفت: اعتقاد من بر این است که در جریان این مذاکرات و سیاست خارجی کشور، دو موضوع مهم را هرگز نباید فراموش کرد. توجه جدی به ظرفیت‌های داخلی کشور و همچنین ترمیم و اصلاح ساختار مدیریتی موضوع اولی است که باید به آن توجه ویژه شود، چرا که منابع و ظرفیت‌های بسیاری در کشور داریم که به درستی از آن استفاده نمی‌شود.

وی تصریح کرد: موضوع دومی که نباید از آن غافل شویم، رشد فزاینده هم‌اندیشی‌ها با دولت‌های همجوار ایران اسلامی است. البته لازم به ذکر است این رویکرد به نحوه مطلوبی در دولت سیزدهم در دست پیگیری قرار گرفته است و از اولویت‌های دیپلماسی جمهوری اسلامی به شمار می‌رود.

نجف‌زاده با اشاره به نقش مهم تقویت روابط با کشورهای منطقه، تاکید کرد: آنچه در اخبار سیاست منطقه در راستای ترمیم و بهبود روابط با همسایگان در یک سال اخیر شنیده‌ایم می‌تواند در هم‌افزایی اقتصاد ملی و اقتصاد جهانی ایفای نقش کند.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به طولانی شدن روند مذاکرات، ادامه این روند تا چه زمانی برای کشور منطقی خواهد بود؟ عنوان کرد: تا زمانی که توجه به ظرفیت‌های داخلی، عزتمندی جمهوری اسلامی ایران و کرامت ملت ایران در گفتگو با طرف‌های مقابل مدنظر قرار داشته باشد، تداوم گفتگوها نیز برای ما بهینه خواهد بود و می‌توان برای نتیجه‌بخش بودن آن تلاش‌ها را ادامه داد.

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر کشورمان به حدی از تکامل و توانمندی رسیده است که می‌تواند با استقلال تمام با همه کشورها گفتگو داشته باشد. باید بدانیم که قطعاً روابط خارجی مطلوب ما می‌تواند بر تعالی اقتصادی کشور اثرگذار باشد و به بخشی از نیازهای ما در این زمینه پاسخ دهد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار