ثمره دفاع مقدس شکل گیری جبهه مقاومت با خون شهید سلیمانی است
کد خبر: 1105666
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ddK
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۹
معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز:
معاون هماهنگ کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: امروز خون سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی رمز شکل گیری جبهه مقاومت شده که از ثمرات دفاع مقدس در سال ۱۳۵۹ می باشد.

سرهنگ پاسدار احسان خورشیدی در نشستی خبری درباره اعلام برنامه های هفته دفاع مقدس در استان البرز، گفت: امام خمینی (ره) واژه مقاومت را برای دنیا و مردم ایران معنا کردند ولی این واژه برای دنیا غریب است، زیرا ابعاد قدرت در دنیا در ابزار، تجهیزات و مسایل مادی است.

وی اظهار داشت: اما امام خمینی (ره) با دست خالی و با پشتوانه معنوی بسیار قوی و با تکیه بر خداوند و تقویت بعد معنوی واژه مقاومت را در انقلاب اسلامی ایران و دنیا دیکته کرد.

خورشیدی با بیان اینکه امسال شعار هفته دفاع مقدس «ما مقاوم هستیم» می باشد که واژه گزافه ای نیست، گفت: سال ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ایران شکل گرفت و این انقلاب نوپا در سال ۱۳۵۹ وارد جنگ تمام عیار شد و این در حالیست که امام راحل از سال ۱۳۴۲ تا سال ۱۳۵۷ واژه مقاومت را بر اساس ادبیات اسلام و قرآن و نه خواسته فردی و نفسانی تمرین می کند.
واژه مقاومت به جریان مقاومت در دنیا تبدیل شده است
خورشیدی ادامه داد: از سال ۱۳۵۷ واژه مقاومت در دنیا به نمایندگی در جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد و در دفاع مقدس تلالو آن دیده می شود و امروز واژه مقاومت به جریان مقاومت تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی جبهه مقاومت را با خون خود پررنگ کرد، اضافه کرد: در واژه مقاومت چیزی مستتر است که غرب معنای آن را متوجه نمی شود که همان قدرت است.

وی گفت: شهید سردار سلیمانی سال ۱۳۹۸ در کنگره فرماندهان سپاه گفت «سپاه ثمره عمل مقدس دفاع و جهاد پیوسته است» که این عمل مقدس در واژه قدرت معنا می یابد.

معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز افزود: قدرت در غرب برگرفته از جایگاه مادی، شغلی، علمی و یا جایگاه اجتماعی است و هرکسی منصبی یا پولی دارد به واسطه آن قدرت دارد ولی امام (ره) از آغاز ورود به ایران تمام واژه قدرت را با یک تعریف بسیار بزرگتر به ایران دیکته کرد که این قدرت تعینّی بود نه تعیینی که خداوند به انسان می دهد و از ترس از خدا و تکیه بر خدا به دست می آید.

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) تعریف و معادله قدرت در دنیا را بر هم زد، اظهار داشت: آمریکا با تجهیزات در افغانستان، عراق و سوریه مستقر شد، ولی به اذن خدا با جریان مقاومت تک تک این سرزمین ها را ترک کرد و واژه مقاومت روبروی او قرار گرفت.

وی گفت: شهید سلیمانی عمل مقدس را برگرفته از روح مقدس دانسته، روحی که برگفته از حقیقت، غیرت و شجاعت است و در اینجا شخص برای خودبینی و خودبزرگ کردن کاری نمی کند و در اینجا سبقت در گمنامی است و دفاع مقدس این مکتب را به انقلاب اسلامی و دنیا معرفی کرد.

خورشیدی افزود: هرجایی که دفاع از حق باشد تا زمانی که مقاومت نباشد دفاع حقیقی شکل نمی گیرد که این مقاومت در سال ۱۳۵۷ در ایران در آزمونی سخت ولی زیبا شکل گرفت و این دفاع مقدس با بنیه معنوی که دارد در دنیا نمونه ندارد.
واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبوده
معاون هماهنگ کننده سپاه استان البرز با بیان اینکه مردم ایران ۴۲ سال است که مقاومت می کنند، گفت: واژه مقاومت حتی یک روز از زندگی مردم ایران دور نبوده زیرا در این سال ها تحریم بوده ایم و وارد مواجهه با امپریالیسم و جبهه استکبار و نفوذی ها شده ایم.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی هر روز مقاومتر و مستحکمتر خود را جلو می برد، افزود: به زودی دفاع مقدس به آزادسازی قدس ختم می شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار