ساخت فیلم و سریال درباره شخصیت‌های انقلاب با بودجه نازل کار غلطی است
کد خبر: 1105400
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dZ2
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
سیدجواد هاشمی، بازیگر نقش شهید رجایی در سریال راز ناتمام:
کل بودجه این سریال به اندازه یک فیلم سینمایی هم نبود. کار استانی است و اساساً خرج کردن برای چنین فیلم و سریال‌هایی با بودجه‌ای اینقدر نازل از پایه اشتباه است.

کل بودجه این سریال به اندازه یک فیلم سینمایی هم نبود. کار استانی است و اساساً خرج کردن برای چنین فیلم و سریال‌هایی با بودجه‌ای اینقدر نازل از پایه اشتباه است.
سیدجواد هاشمی، بازیگر نقش شهید رجایی در سریال راز ناتمام با بیان این مطلب درباره تولید فیلم و سریال با موضوع شخصیت‌های انقلاب به مهر می‌گوید: این دفعه سوم بود که نقش شهید رجایی را بازی می‌کردم. پنج اپیزود از خلاصه داستان زندگی شهید رجایی را هم غیر از مجموعه «دولت عشق» بازی کرده بودم. دفعه اول سعید ملکان مرا گریم کرد و این‌بار هم محسن دارسنج من را گریم کرد. سه گریم که در عین حال از یک نقش است از فردی که به نظرم مهم‌ترین شخصیت تاریخ انقلاب در طول ۵۰ ساله گذشته است. شخصیتی که به نظرم حیف شده است و می‌شد فیلم یا سریال‌های خیلی بهتری مختص شهید رجایی ساخت. کار‌هایی که خیلی قوی‌تر و ماناتر است و در قالب الف ویژه ساخته شود. نمی‌دانم چرا به سادگی از ساخت فیلم و سریال درباره شهید رجایی، آن هم با پروداکشن مناسب‌تر گذر می‌کنند.
هاشمی در ادامه می‌افزاید: باید بگویم من ابتدا بازی در این نقش را نپذیرفتم و اعلام هم کردم که به نظرم فرد جدیدی این نقش را بازی کند بهتر است. اولین بار که من در سریال «دولت عشق» برای شهید رجایی گریم شدم، هیچ‌کس انتظار نداشت اینقدر شباهت داشته باشم، خودم هم انتظار نداشتم. ابتدا قرار بود در آن سریال نقش یک راوی را بازی کنم. پنج یا شش بازیگر آمدند و گریم شدند، اما هیچ کدام را کارگردان نپسندیده بود. من صرفاً برای تست پشت آینه گریم نشستم و سعید ملکان درخواست کرد که راوی و شهید رجایی یک نفر شوند و بعد یک‌باره ریش مرا از ته زد. این برای دومین بار بود که ریشم را در زندگی می‌زدم که بار اول برای شهید کشوری بود و بار دوم برای شهید رجایی. حدود شش ساعت زیر گریم بودم تا همه اذعان کردند که خیلی شبیه شده‌ام.
به گفته این بازیگر برای من بازی دوباره در نقش شهید رجایی هیجان‌انگیز بود، چون هر سه باری که نقش این شهید را بازی کردم سه روایت متفاوت از زندگی و حرفه او را دیدم. در «دولت عشق» بیشتر بخش‌ها، زندان و شکنجه بود. در آن مجموعه اپیزودیک هم روایتی اخلاقی از این شهید می‌بینیم و در سریال اخیر همراهی و همکاری با شهید باهنر را می‌دیدیم. من متن را که خواندم، دیدم هیچ ارتباطی با دو متن قبلی نداشت، بنابراین برایم اتفاقی نو بود.
بازیگر نقش شهید رجایی در ادامه عنوان می‌کند: کل بودجه این سریال به اندازه یک فیلم سینمایی هم نبود. کار استانی است و اساساً خرج کردن برای چنین فیلم و سریال‌هایی با بودجه‌ای اینقدر نازل از پایه اشتباه است. چه انتظاری می‌توان از امین امانی داشت، درحالی‌که او هنوز به گروه و تیم بدهکار است. بخشی از بودجه از طرف مرکز امور استان‌ها پرداخته نشده است و من می‌دانم که امین امانی با چه بودجه اندکی این سریال را ساخته است. وقتی سناریویی داریم که به مهم‌ترین شخصیت‌های تاریخ انقلاب می‌پردازد، بهتر است نسازند یا تلویزیون بودجه‌ای حسابی برای کار بگذارد. من این نکته را به آقای عباس فاطمی، رئیس محترم مرکز سیمای استان‌ها هم گفته‌ام که خودش چند دهه است در حوزه سریال‌سازی فعالیت دارد. فیلمنامه از جهت تحقیقی کار متوسطی بود. فیلمنامه‌ای که خودش متوسط است، چطور امکان دارد از آن کار خیلی خوبی دربیاید. وارد کار که می‌شویم، می‌بینیم وضعیت تولید از حیث بودجه باز هم متوسط و حتی ضعیف است. این‌ها در حالی است که خود سریال پر از شخصیت است و مخاطب با خودش فکر می‌کند کاری پخش خواهد شد که در آن مهم‌ترین شخصیت‌های تاریخ معاصر حضور دارند و توقعش بالا می‌رود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار