اجرای تمرین آمادگی مدارس برای سال تحصیلی جدید دراستان البرز
کد خبر: 1105212
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dW0
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۱
مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: تمرین آمادگی مدارس با شعار" ایران قوی، مهر مردمی، سلامت و دانایی" و با روز شمار " مهر تا مهر" در استان البرزاجرا شد.

علی حجرگشت اظهار داشت: این تمرین با هدف رفع موانع و محدودیت های حضور دانش آموزان، بررسی وضعیت مدارس بر اساس دستورالعمل های بهداشتی، بالا بردن کیفیت آموزشی ،اطلاع رسانی و آماده کردن دانش آموزان برای آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید انجام شد.

وی افزود: در این تمرین ارزیابان به مدت پنج روز وضعیت مدارس البرز به ویژه ۱۰۰ مدرسه کم برخوردار استان را طبق ملاک های ۲۰ گانه مورد بررسی قرار دادند.

حجر گشت با بیان اینکه این مانور در راستای پروژه مهر ۱۴۰۱ در مدارس استان اجرایی شده، یادآورشد: پروژه مهر یک فرآیند برنامه محور است و برای اجرای آن نیاز به یک برنامه ریزی مدون و منظم دارد که از اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفت و شیوه نامه آن به مدارس البرزارسال شد.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: پروژه مهر مظهر برنامه‌ریزی به منظور فعالیت‌های آموزشی، عمرانی، بهسازی و شادابی برای بازگشایی مدارس است و باعث می‌شود کمی و کاستی‌ها مشخص گردد.

وی ادامه داد: آماده سازی، زیبا سازی بهسازی، تهیه تقویم سالانه، برنامه هفتگی، تشکیل شورای معلمان و دبیران، رفع نواقص و کمبودهای مدارس، برنامه ریزی برای آغاز هفته دفاع مقدس و اطمینان بخشیدن به دانش آموزان و خانواده ها در رعایت پروتکل های بهداشتی از اهداف اساسی و مهم مانور پروژه مهر قبل از بازگشایی مدارس است.

وی عنوان کرد: در این مانورمدیران مدارس پس از اعلام نظر کارشناسان تا سی ام شهریورماه جاری برای رفع کاستی ها و ایجاد زیرساخت های مناسب در زمینه بازگشایی مدارس فرصت دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تاکید کرد: اجرای هرساله مانور بازگشایی مهر نقش سازنده در کیفیت بخشی بازگشایی مدارس برای سال تحصیلی جدید دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار