بازار محتاط و فرسایشی / هجوم فروشندگان در نیمه دوم
کد خبر: 1101123
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cS3
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۳
بازار سهام در نیمه دوم معاملات امروز شاهد هجوم فروشندگانی بود که با وجود تازیدن بر صف خرید میلیونی لیدرها، اما همچنان با مدارای کج دار و مریز معامله گران گوش بزنگ اخبار برجامی بود.
معامله گران بازار سهام امروز نیز اگرچه کار خود را با تحرک معامله گران با انگیزه برای جمع آوری سهام در گروه‌های به اصطلاح ریالی آغاز کرد، اما از میانه معاملات امروز با تازیدن فروشندگان حقیقی و البته حقوقی در گروه‌های لیدر، به یکباره صف خرید‌ها واگذار و قیمت‌ها به سمت دامنه منفی رِنج شد.

با این همه مدارای معامله گران محتاط با روز‌های فرسایشی بازار که این روز‌ها گوش به زنگ اخبار برجامی هستند باعث شد تا دوباره قیمت سهام در گروه‌های لیدر از جمله خودرویی‌ها و بانک‌ها به محدوده صفر تابلو رِنج شود.

به نظر می‌رسد در دوره‌ای از بازار قرار داریم که با وجود مدارا کردن کج دار و مریز نماگر‌های آن تلاش می‌کند تا به هر قیمتی که شده پیش از ورود به دوره‌ای عمیق از رکود، بازده مدنظر خود را با چنگ و دندان شناسایی و حفظ کند.

به گزارش خبرنگار مهر، د ر پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۴۰۱ شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش ۴ هزار و ۱۹۰ واحدی در محدوده یک میلیون و ۴۵۹ هزار واحد درجا زد. شاخص کل هم وزن، اما با افزایش ۱.۳۹۶ واحدی عدد ۳۹۸ هزار و ۶۲۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول، اما در حالی با ۳.۹۳۱ واحد کاهش به رقم یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با ۵ هزار و ۸۵۷ واحد کاهش، به عدد ۲میلیون و ۸۴۱ هزار واحد رضایت داد.

در بورس تهران امروز ۸ میلیارد و ۹۲۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۳۹۷ هزار و ۵۵۵ نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۹۸۶ میلیارد تومان را در برداشت.

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با ۸۲ واحد کاهش به رقم ۱۹ هزار و ۱۰۲ واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری ۲ میلیارد و ۵۸۹ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از ۱۶ هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان معامله شد که ۱۲ هزار و ۳۱۱ میلیارد تومان از این رقم ناشی از معاملات عملیات بازار باز بانک مرکزی بود.

اصلی‌ترین نماد‌های تأثیر گذار بر رشد امروز شاخص کل بورس تهران به ترتیب نماد‌های "فولاد" با ۹۷۵ واحد، "فملی" با ۸۴۱و احد و "فارس" با ۷۷۲ واحد کاهش بودند در مقابل، اما نماد‌های معاملاتی "اخابر" با ۶۳۱ واحد، "وتجارت" با ۵۴۱ واحد و "وبملت" با ۳۶۵ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت را بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار