نقاط قوت دولت رئیسی از نگاه باهنر
کد خبر: 1100843
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cNX
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰

محمدرضا باهنر، فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با ایلنا نکاتی را در مورد دلایل موفق دانستن دولت رئیسی بیان کرده است. او عملکرد دولت رئیسی پیرامون کرونا، بین مردم بودن و سرمایه اجتماعی دولت را از نکات موفقیت دولت روحانی می‌داند.
باهنر با اشاره به اینکه عملکرد دولت رئیسی در کرونا را موفق می‌داند، می‌گوید: «البته کرونا در جهان یک نقطه شروع، اوج و حضیض داشت و این را قبول داریم. ولی بالأخره زمانی که آقای رئیسی آمد کشتار‌های کرونا در شبانه‌روز گاهی به ۵۰۰ یا ۶۰۰ نفر می‌رسید و اخیراً به صفر هم رسید. اما در مقایسه با جهان که نگاه می‌کنیم، کشور ایران در برابر کشور‌های پیشرفته و اروپایی، جزو پیشتازان مبارزه با کروناست. اگرچه ریشه برخی کار‌ها در دولت قبلی انجام شد، اما در این دولت همت اساسی انجام شد.»
او سپس به موضوع حضور رئیسی و دولتمردانش در بین مردم اشاره می‌کند: «نکته دومی که دولت آقای رئیسی را موفق می‌دانم سرمایه اجتماعی این دولت است. یعنی دولت بین مردم است.» باهنر در همین زمینه به دولت قبل و کندی آن‌ها در تعامل با مردم اشاره می‌کند: «متأسفانه یکی از نقاط ضعف دولت قبل این بود که در مسئله ارتباط با مردم خیلی کند بود، حالا سن وزرا بالا بود و حوصله نداشتند یا غیره، اما آقای رئیسی و وزرای او در بین مردم حضور بیشتری دارند.»
باهنر در عین حال نقدی را هم متوجه دولت رئیسی می‌کند: «البته صرف بین مردم بودن مشکلات را حل نمی‌کند، اما اینکه مردم را ببینند و رئیس‌جمهور به آن‌ها سر می‌زند و در جریان مشکلات آن‌ها قرار می‌گیرد، خوب است.» نکته بامزه آنکه رسانه‌های اصلاح‌طلب همین یک جمله باهنر را به شکل ناقص تیتر زده‌اند که «صرف بین مردم بودن مشکلات را حل نمی‌کند» تا حتماً عنوانی علیه دولت زده باشند!
باهنر در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اگر پنج کاندیدا تأیید صلاحیت می‌شوند، باید نماینده پنج تفکر کشور باشند، رد صلاحیت علی لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ را خصوصاً با دلایلی که اعضای شورای نگهبان آوردند، «چیزی عجیب» توصیف می‌کند: «اینکه شورای نگهبان در پاسخ بگوید رأی ما مخفی است و آقایانی که رأی دادند دلایل رأی‌شان را نمی‌گویند و اعلام نمی‌کنند، درست نیست. این طور که نمی‌شود. آقایان باید حداقل دلایل رأی خود را بگویند که به این دلیل و به این دلیل فلانی صلاحیت ندارد یا دارد. اگر اینطور باشد آن گاه متهم می‌شوند به اعمال سلیقه که انصافاً فق‌ها و حقوقدانان شورای نگهبان دنبال اعمال سلیقه نیستند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار