«خیام» خوش‌نام و خوش عاقبت برای کشور
کد خبر: 1100222
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cDW
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰
واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به پرتاب ماهواره ایرانی خیام
پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ایرانی «خیام یک» با همکاری روسیه واکنش‌های غرورآفرین بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. کاربران از تداوم موفقیت‌های فضایی کشورمان تشکر و تقدیر کردند.

پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ایرانی «خیام یک» با همکاری روسیه واکنش‌های غرورآفرین بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشت. کاربران از تداوم موفقیت‌های فضایی کشورمان تشکر و تقدیر کردند. آن‌ها این موفقیت را که با وجود تحریم ایجاد شده، حاصل پشتکار دانشمندان و خودباوری دانستند. این ماهواره بناست با دقت تصویربرداری یک متری به کشورمان در ارتقای بهره‌وری کشاورزی و سلامت محیط‌زیست یاری رساند. در ادامه بخش‌هایی از واکنش‌های کاربران مرور شده است.

علی بهادر جهرمی:
فضا در تسخیر دانش ایرانی. ماهواره خیام با دقت تصویربرداری یک متر با همکاری روسیه به فضا پرتاب شد. از داده‌های خیام در ارتقای بهره‌وری کشاورزی، رصد منابع آبی، مدیریت مخاطرات طبیعی، مقابله با جنگل‌خواری، پایش معادن و اکتشافات معدنی و حراست از مرز‌های کشور استفاده خواهد شد. #ایران_قوی
هادی طحان نظیف:
پرتاب موفق ماهواره خیام نشان داد برنامه فضایی ایران همچنان در حال پیشرفت است و تحریم‌ها نمی‌تواند آن را متوقف کند. دقت بالا و کاربرد‌های متعدد این ماهواره در کشاورزی، صنعت، محیط‌زیست و... حرکت در مسیر تحقق ایران قوی است.
محمد اکبرزاده:
بدون رسیدن به فضا بقیه کار‌ها و پیشرفت‌ها ناقص است، ایران قوی در تمامی حوزه‌ها مستلزم رسیدن به فضاست.
محمد شلتوکی:
ماژول رمزگذاری ماهواره خیام توسط ایران تهیه و در ماهواره قرار گرفته و کلید آن هم در دست ایران است. حتی در مرحله کالیبراسیون و تست اولیه هم مهندسان روس فرامین را از طریق ایستگاه ارسال فرامین در خاک ایران به ماهواره ارسال می‌کنند.
محمد فاضلی:
پرتاب ماهواره خیام و ان‌شاءالله عملکرد درست آن چیزی است که فهم دقیق اهمیت فنی، راهبردی و معاملات و معادلات امنیتی آن کار من نیست، اما درباره نام ماهواره خوش سلیقگی شده، خیام حتماً یکی از بهترین گزینه‌های نامگذاری بوده است. تبریک
الف. میرزایی:
یکی از استفاده‌های ماهواره خیام: این ماهواره جزو ماهواره‌های سنجش از راه دور است. با ماهواره‌های سنجش از راه دور، می‌توانیم مسائل مرتبط با کشاورزی را مدیریت، گستره جنگل‌ها را شناسایی، خشکسالی‌ها را تشخیص و وضعیت گیاهان یک منطقه، همچنین حوادث غیر مترقبه را بررسی و مدیریت کنیم.
حامد شاهمیری:
چندوقت پیش امارات یک ماهواره غیربومی رو با ماهواره‌بر خارجی تو خاک فرانسه به فضا پرتاب و دو دقیقه بعد سقوط کرد، اما در رسانه‌ها تیتر زدند امارات فضایی شد! در ایران پس از فضایی شدن امید و نور بومی و امروز خیام با پرتاب موفق سایوز روسی حرف از استعمار میزنن. یک فریم از جنگ روایت‌ها.
سعیده موسوی:
ماهواره بومی خیام از ایستگاه فضایی بایکونور قزاقستان توسط ماهواره بر سایوز به فضا پرتاب شد! لازمه رسیدن به این پیشرفت‌ها «کار سخت است و پرهیز از تنبلی» تعمیم این روحیه به سایر بخش‌ها هم جرئت تهدید را از دشمن می‌گیرد و هم امید به اثربخشی تحریم را!
ماهواره زاهدی:
ماهواره خیام کاملاً به دست دانشمندان داخلی برای مقاصد صلح‌آمیز و غیرنظامی در راستای اهداف ایران قوی ساخته شده به علت وزن سنگین آن و ضریب اطمینان موفقیت پرتابگر سایوز پرتاب ماهواره خیام به کشور روسیه واگذار شد. سایر کشور‌های دارای قدرت ساخت ماهواره نیز پرتاب آن را به روسیه واگذار می‌نمایند.
محمد مالی:
ماهواره تمام ایرانی و بومی خیام که دسترنج دانشمندان نخبه وطن است، افتخاری بزرگ و تاریخی برای ایران محسوب می‌شود. خرد و اندیشه ناب ایرانی، هسته اتم را شکافت و حالا راهی مدارهاست. چه زیبا گفت پیامبر اعظم که اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار