پلیس ۱۱۰ به مزاحمت سگ همسایه رسیدگی می‌کند
کد خبر: 1100096
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cBU
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
جلال مهرگان

مأموران پلیس بعد از تماس‌هایی که درباره مزاحمت‌های سگ همسایه با مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ برقرار می‌شود در محل حاضر می‌شوند و به شکایت‌های مطرح شده رسیدگی می‌کنند.
به گزارش جوان، این روز‌ها نگرانی‌های بسیاری از سوی شهروندان درباره نگهداری از سگ در مجتمع‌های مسکونی یا سگ‌گردانی در فضای عمومی شهر‌ها مطرح است. صدای پارس مدام، بیم آسیب زدن به اعضای خانواده و انتقال بیماری اولین نگرانی‌های مطرح شده است که به راحتی منجر به سلب آرامش و امنیت از هر شهروندی می‌شود. پرسش اساسی این است؛ مزاحمت‌هایی که سگ برای همسایه‌ها ایجاد می‌کند تا کجا می‌تواند ادامه پیدا کند؟ اعتراض به صاحب حیوان برای کنترل یا ممانعت از نگهداری آن، اولین واکنش قبل از طرح دعوا نزد پلیس است. با وجود اینکه پلیس تأکید کرده به مزاحمت‌های سگ‌ها رسیدگی می‌شود، برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی عنوان کرده‌اند پلیس ۱۱۰ دعوای مطرح شده آن‌ها را به کلانتری حواله داده و از اعزام نیرو خودداری کرده است. با وجود اینکه انتقاد‌های کاربران از فراوانی نگرانی‌های شهروندان درباره این آسیب حکایت دارد. خبرنگار «جوان» در تماس با پلیس ۱۱۰ برای مزاحمت‌هایی که سگ خیالی همسایه ایجاد کرده، درخواست کمک کرد. کاربر ۱۱۰ بعد از طرح چند پرسش از جمله اینکه «صاحب حیوان در خانه باشد، مزاحمت‌ها همیشگی باشد و منجر به سلب آسایش شده باشد»، اعلام کرد این دسته از مزاحمت‌های ایجاد شده در دستور کار پلیس قرار می‌گیرد و در اولین مرحله مأمور به محل اعزام و به موضوع رسیدگی می‌شود.
در حال حاضر با فرض درستی انتقاد کاربران درباره حواله دادن شاکیان به کلانتری این انتقاد به پلیس وارد است که سیاست پاسخگویی پلیس ۱۱۰ به همه شاکیان یکسان نیست. همانگونه که حضور یک سارق در ساختمان منجر به سلب آسایش می‌شود و پلیس بعد از تماس مردمی در محل حاضر می‌شود، درباره طرح این نگرانی هم باید پلیس ۱۱۰ به آن رسیدگی کند. دعوت به سازش و تلاش برای حل معضل با گفتگو، اولین راهکار پلیس بعد از حضور در محل است و در صورت عدم مصالحه، ادامه طرح دعوا در کلانتری و سپس دادسرا انجام می‌شود.
اظهارنظر پلیس
سردار مهدی حاجیان، معاون فرهنگی اجتماعی فرمانده انتظامی کشور درباره اینکه پلیس در چه صورت با سگ‌گردانی برخورد می‌کند به مهر گفت: «آنجایی که سگ‌گردانی موجب وحشت مردم شود و مردم از این موضوع آسیب ببینند، پلیس به واسطه درخواست‌های مردمی به صحنه ورود و برخورد می‌کند. مبنای بسیاری از برخورد‌های پلیس با سگ‌گردانی درخواست‌های مردمی است. مردمی که در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند از پلیس تقاضا دارند با این موضوع برخورد کند.» وی ادامه داد: «پلیس در معابر عمومی هم با سگ‌گردانی برخورد می‌کند، چراکه مردم حق دارند در معابر با آسایش تردد کنند و وجود سگ‌ها این آسایش را برهم می‌زند. در اینجا پلیس طبق قانون و شرع تذکر می‌دهد.»
وی درباره اینکه اگر افراد از حضور سگ در محلی شکایت داشته باشند، پلیس چگونه مداخله می‌کند، گفت: «پلیس در صحنه حضور پیدا می‌کند و سگ و صاحب سگ را بعد از تشکیل پرونده به کلانتری منتقل می‌کند. مردمی که در آپارتمانشان سگ حضور دارد، می‌توانند تحت عنوان سلب آسایش اقدام و شکایت خود را نزد پلیس مطرح کنند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار