مطالبه غرامت صدها شهرک‌نشین صهیونیست بابت خسارات ناشی از پاسخ راکتی مقاومت
کد خبر: 1100009
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cA5
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۵
سازمان امور مالیاتی رژیم صهیونیستی می‌گوید که تاکنون 135 مورد مطالبه غرامت بابت خسارات حملات راکتی از غزه به اموال و دارایی شهرک‌نشینان دریافت کرده و ده‌ها برابر این تعداد هم در راه است.
 

بر اساس برآوردها، تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در چند روز گذشته نزدیک به نیم میلیارد شِکِل برای خزانه‌داری رژیم صهیونیستی هزینه داشته است.

وب سایت Ynet  اعلام کرد که این مبلغ شامل هزینه فراخوان نیروهای ذخیره، استفاده از مهمات، ساعات پرواز هواپیماهای جنگی و استفاده از روش های جدید از جمله پهپادها و موشک‌های هدایت شونده از راه دور است.

علاوه بر این مبلغ، ده‌ها میلیون دلار برای آمادگی‌های ویژه نیروهای پلیس و مرزبانان در شهرهایی که عرب ها و صهیونیست‌ها به شکل مختلط ساکن هستند و همچنین در بیت المقدس در نظر گرفته شده بود و هزاران نفر از نیروهای امنیتی هم در نزدیکی محل‌های تنش اقامت داشتند؛  علاوه بر استفاده از وسایل جدید از جمله  وسایل هوایی که توسط پلیس و سایر نیروهای امنیتی بکارگرفته شده بود.

در حالی که هزینه یک روز تجاوز به غزه در سال گذشته حدود ۱۲۰ میلیون شکل بود، این هزینه در تجاوز اخیر به بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون شکل افزایش یافت؛ زیرا ۲۵ هزار نیروی ذخیره هم در روز جمعه فراخوانده شده بودند.

بر اساس این گزارش، وزارت‌های دارایی و امنیت و ارتش رژیم صهیونیستی هنوز محاسبه دقیقی از هزینه تجاوزات اخیر به غزه انجام نداده‌اند. ارتش این رژیم اعلام کرده است که به زودی گزارشی از این هزینه منتشر خواهد کرد.

وزارت دارایی رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته بود تا زمانی که هزینه یک عملیات نظامی محدود به میلیاردها شکل نرسد، دستگاه امنیتی هزینه آن را تقبل کند.

سازمان امور مالیاتی رژیم صهیونیستی اطلاعات مربوط به هزینه خسارت مالی چند روز گذشته را منتشر کرد که بر اساس آن تا کنون ۱۳۵ درخواست برای جبران خسارت وارده در نتیجه راکت‌های پرتاب شده توسط جهاد اسلامی ارائه شده است.

به گفته اداره مالیات بر دارایی رژیم صهیونیستی، انتظار می‌رود تعداد مطالبات غرامت افزایش یابد، زیرا تعداد زیادی از ساکنان منطقه جنوبی سرزمین‌های اشغالی خانه‌های خود را در جریان تجاوز به غزه ترک کردند.

در این گزارش آمده است که تخمین زده می‌شود، کل مطالبات غرامت ده‌ها برابر افزایش یابد؛ زیر اداره مالیات بر دارایی رژیم صهیونیستی هنوز مطالبات مربوط به خسارت کشاورزان در بازه زمانی یک هفته قبل از تجاوز نظامی رژیم صهیونیستی به غزه که این رژیم  ممنوعیت ورود به منطقه معروف به غلاف غزه (هم مرز با نوار غزه) را اعمال کرده بود، دریافت نکرده است.

بیشترین میزان خسارت در شهر صهیونیست‌نشین عسقلان رخ داده است که بر اثر حملات راکتی مقاومت،  ۲۸ ساختمان و ۳۴ خودرو متعلق به صهیونیست‌ها آسیب دیدند و چهار نوع خسارت دیگر هم برآورد شده است.

۶۶ نفر از ساکنان عسقلان تاکنون به اداره مالیات بر دارایی دعای غرامت کردند. ساکنان سدروت ۱۹ درخواست غرامت برای خسارت مالی وارد به املاک و ۲۰ درخواست خسارت برای خودروهایشان ارائه کردند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار