حزب الله: محافظت از ثروت نفتی و گازی لبنان در راس اولویت‌های مقاومت است
کد خبر: 1099244
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bxk
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۵
یکی از نمایندگان حزب الله در پارلمان لبنان با اشاره به فتنه جویی مزدوران رژیم صهیونیستی علیه مقاومت تاکید کرد که حفاظت از ثروت کشور یک مسئله ملی بوده که مقاومت آن را در راس اولویت‌های خود قرار داده است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: «حسن فضل الله» نماینده فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در مراسمی که به مناسبت احیای ماه محرم برگزار شده بود، اعلام کرد، محافظت از ثروت نفتی و گازی و سرمایه گذاری روی آن یک موضوع ملی است که مقاومت امروز آن را سرلوحه کار خود قرار داده است. هر سخنی که سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله می‌فرماید و همه اقداماتی که مقاومت در رابطه با محافظت از حقوق دریایی انجام داده -از فرستادن پهپاد‌ها به میدان کاریش تا انتشار کلیپ مختصات مواضع رژیم صهیونیستی- همگی در چارچوب یک برنامه مشخص برای دفاع از منافع لبنان است.

وی افزود، مقاومت در مسیر دفاع از حقوق و منافع لبنان با هر خطر و تهدید و چالشی مقابله و از آخرین فرصت‌ها در این زمینه استفاده می‌کند. همه اظهار نظر‌ها و مواضع و دیدگاه‌ها و نظرات مقاومت همچنان در جریان است تا برای رسیدن به آنچه که در مصلحت لبنان است اقدام کند؛ زیرا بهره برداری از ثروت‌های دریایی تنها راه نجات کشور از بحران مالی و اقتصادی است. حفاظت از ثروت‌های لبنان یک موضوع ملی است که مقاومت در راس اولویت‌های خود قرار داده است.

حسن فضل الله تصریح کرد، حزب الله در حال مقابله با جنگ اقتصادیِ تحمیل شده علیه لبنان بوده و هرکاری که بتواند در این مسیر انجام می‌دهد. دغدغه اصلی حزب الله در سطح رهبری، تشکل‌ها و نهادهایش این است که برای کاهش این بحران‌های معیشتی و اقتصادی تلاش کند.

بیشتر بخوانید
رئیس جمهور لبنان: انتخابات ریاست جمهوری در موعد آن برگزار خواهد شد

پایان نشست فرستاده آمریکایی با سران لبنان در کاخ بعبدا / خوش بینی «هوکشتاین» درباره ترسیم مرز‌های دریایی

نبیه بری: هرگز از حقوق دریایی لبنان عقب نشینی نخواهیم کرد

این نماینده حزب الله ادامه داد، حل بحران برق و آب و کنترل قیمت‌ها و ... از وظایف نهاد‌های دولتی است. اما مقاومت زمانی که متوجه بی میلی یا ناتوانی دولت در این زمینه می‌شود، در حد توان خود مسئولیتش را برعهده گرفته و البته بسیاری از خدماتی که برای مردم انجام می‌دهد را اعلام نمی‌کند.

حسن فضل الله تصریح کرد: لبنان ۲۰۲۲ با لبنان ۱۹۸۲ کاملاً متفاوت است، اما هنوزم هم برخی در لبنان هستند که همچنان در توهم به سر می‌برند و عظمت این تغییر را درک نکرده‌اند. هویت ملی لبنان امروز این است که به عنوان یک کشور عربی در برابر دشمن صهیونیستی مقاومت کند و از حقوق و حاکمیت خود دفاع نماید. برخی تصور می‌کنند که می‌توانند با سخنرانی‌های تحریک‌آمیز، تفرقه افکنی و بزرگ‌تر کردن مشکلات مانع پروژه واقعی ملی‌ای شوند که ما در حال اجرای آن هستیم و این مسئله را قبل و بعد از انتخابات دیدیم.

حسن فضل الله در پایان تاکید کرد، این طرف‌ها تصور می‌کنند که زمان به عقب برمی‌گردد؛ بی آنکه به یاد بیاورند اسرائیل در لبنان شکست خورد و نه جایی برای این دشمن اشغالگر و نه مزدوران آن برای فتنه انگیزی در لبنان وجود ندارد. آن‌ها نمی‌توانند مانع انجام پروژه ملی ما شوند و ما همچنان در موضع تقابل با پروژه‌های عادی سازی با دشمن صهیونیستی هستیم و هرگز از این موضع خود عقب نشینی نخواهیم کرد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار