رئیسی: باید با تروریسم با هر اسمی مبارزه کرد
کد خبر: 1097485
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004bVN
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۲
رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی مشترک با همتای ترکیه ایی خود گفت: ترویسم ممکن است اسامی مختلف داشته باشد، اما باید با تروریسم با هر اسمی که می‌خواهد باشد مبارزه کرد تا امنیت مرز‌ها و کشور‌ها تامین شود.
 آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» روز سه شنبه در نشست مطبوعاتی مشترک با «رجب طیب اردوغان» همتای ترکیه‌ایی خود در مجموعه تاریخی سعدآباد گفت: بدون تردید سفر اردوغان به ایران نقطه عطفی در ارتقا سطح روابط بین دو کشور خواهد بود و در این مذاکره اراده دو کشور جدی است.

رئیسی ادامه داد: در این دیدار برای روابط اقتصادی و تجاری و سطح روابط در حوزه مختلف بحث و گفتگو شد و معتقدم این سطح از روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور با توجه به ظرفیت‌های موجود کافی نیست و می‌تواند در سطح بالاتری شکل بگیرد.

رئیس جمهور به تاسیس شهرک‌های صنعتی بین دو کشور که به صورت مشترک دنبال خواهد شد اشاره کرد و گفت: تاسیس پارک‌های علم و فناوری و فعال کردن و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان دو کشور از دیگر محور مذاکرات امروز با اردوغان بود.

رئیسی درباره تمدید قرار داد انتقال گاز که ۲۵ سال قبل مطرح بود، گفت: امروز این موضوع مورد تاکید قرار گرفت تا این قرار داد تمدید شود و شکل وسیع تری به خود بگیرد.

توسعه سرمایه گذاری بین دو کشور ایران و ترکیه از نکات مورد تاکید نشست رئیسان جمهور ایران و ترکیه بود که آیت الله رئیسی در این نشست به آن اشاره کرد.

رئیس جمهور درباره فعالیت شرکت‌هایی که امروز در ترکیه فعال هستند و می‌تواند در ایران هم فعالیت داشته باشند اشاره کرد و گفت: این در جهت توسعه روابط دو کشور خواهد بود.

وی به همکاری دو کشور در مسایل امنیتی تاکید کرد و گفت: امنیت مرزی مورد تاکید بین تهران و آنکارا قرار گرفت و در کنار آن درباره مبارزه با ترویسم و مواد مخدر و جرایم سامان یافته هم گفتگو و تاکید شد.

رئیس جمهور درباره ترویسم گفت: ممکن است اسامی مختلف داشته باشد ترویسم یعنی اینکه امنیت مردم را به خطر می‌اندازند و باید با ترویسم با هر اسمی که می‌خواهد باشد مبارزه کرد تا امنیت مرز‌ها تامین باشد.

رئیسی افزود: همکاری دو کشور در مسایل منطقه‌ای از موارد مورد تاکید بود که هر دو برتمامیت ارضی روسیه تاکید کردیم.
منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار