تمجید کنفدراسیون راگبی آسیا از پیشرفت و توسعه راگبی ایران
کد خبر: 1095782
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004b3u
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹
در خلال مجمع کنفدراسیون راگبی آسیا که در شهر "بیشکک" پایتخت قرقیزستان برگزار شد، فعالیت مثبت و پیشرفت و توسعه راگبی ایران مورد تمجید و تقدیر قرار گرفت.
مجمع کنفدراسیون راگبی آسیا با حضور کلیه اعضا از جمله "میرمهدی حسینی" رییس انجمن راگبی ایران و به ریاست "قیس عبدالله" رییس اماراتی این کنفدراسیون در هتل "حیات" شهر بیشکک برگزار شد.
در این مجمع رییس انجمن راگبی ایران گزارشی از برگزاری اردوی تیم‌های ملی راگبی ۱۵ نفره و ۷ نفره مردان و همچنین لیگ متمرکز ۱۵ نفره بانوان که قرار است هفته آینده در بجنورد برگزار شود ارائه کرد و از تشکیل تیم ملی راگبی ۱۵ نفره زنان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اذعان داشت: از آنجاییکه فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا بر توجه ویژه به راگبی ۱۵ نفره به عنوان زیرساخت رشته ۷ نفره تاکید دارد لذا ایران نگاه خاصی به مسابقات داخلی ۱۵ نفره و تشکیل تیم‌های ملی و اردو‌های تمرینی این بخش دارد و قبول میزبانی مسابقات ۱۵ نفره غرب آسیا هم در راستای همین دیدگاه صورت گرفته است.
"میر مهدی حسینی" همچنین از اعلام آمادگی مجدد ایران برای میزبانی مسابقات غرب آسیا با حضور تیم‌های ایران، عراق، لبنان و قطر تاکید کرد و اظهار داشت اگر کنفدراسیون آسیا تیم‌های بیشتری هم به این رقابت‌ها اعزام کند پذیرای آن‌ها خواهیم بود.
اعلام آمادگی راگبی ایران برای حضور در مسابقات آسیایی ۷ نفره که ماه آینده در جاکارتا اندونزی و با شرکت تیم‌های قدرتمند شرق و غرب قاره برگزار می‌شود از دیگر پیشنهاد‌های رییس انجمن راگبی ایران بود که با استقبال مقامات کنفدراسیون آسیا همراه شد.
اما "قیس عبدالله" رییس اماراتی کنفدراسیون راگبی آسیا در خلال این مجمع از توسعه و پیشرفت قابل ملاحظه راگبی ایران بخصوص طی دو سال اخیر تمجید کرد و اعلام نمود: در سفری که اخیرا به تهران داشتم اشتیاق و پشتیبانی همه جانبه فدراسیون انجمن‌های ورزشی، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایران از راگبی را بوضوح دیدم و قطعا ما برای ارتقای سطح این رشته المپیکی از ایران حمایت لازم را خواهیم داشت.
انتقال دفتر کنفدراسیون آسیا از هنگ کنگ به امارات، عضویت دائمی فلسطین و بحرین در کنفدراسیون آسیا و توجه به تقویت راگبی کشور‌های آسیای مرکزی شامل قرقیزستان، قزاقستان و ازبکستان از دیگر مصوبات این نشست آسیایی بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار