عملکرد ۱۰ ماهه زاکانی در بهشت
کد خبر: 1095502
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004azO
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۸
شهردار تهران امروز گزارشی از عملکرد مدیریت شهری به شورای شهری‌ها ارائه کرد. اعضا شورا نظرات خودرا در خصوص عملکرد ۱۰ ماه و یک روزه زاکانی گفتند و نائب رئیس شورای شهر زاکانی را شهرداری جسور دانست.
در جلسه امروز شورای شهر تهران علیرضا زاکانی شهردار تهران حضور یافت و در خصوص عملکرد مدیریت شهری (در مدت ۱۰ ماه و یک روز) توضیحاتی ارائه کرد.

شهردار تهران در خصوص خرید اتوبوس، توسعه مترو، بحث مانع زدایی در مسکن و بحث اجاره بها، صدور پروانه ساخت، هوشمند سازی خدمات، انعقاد قرارداد با شرکت واگن سازی، حوزه جمع آوری آب‌های سطحی و ساماندهی شهر، اختصاص ۵۶۰ غرفه به دستفروشان، کاهش تولید پسماند، توسه کارخانه‌های آسفالت، راه اندازی شهروندن محله وایمن سازی ساختمان‌های ناایمن، ساماندهی معتادان متجاهر، مسجد محوری در حوزه فرهنگی، توسعه میادین میوه و تره بار و ارائه ارزان محصولات، ... توضیحاتی ارائه کرد.

برخی از اعضای شورای شهر انتقاداتی به عملکرد مدیرت شهری داشته و خواستار توضیح شهردار در خصوص ورود شهرداری به بحث اجاره بهای مسکن، تسریع در فعال‌سازی زیرساخت‌های فناوری اطلاعات مدیریت شهری، رفع مشکلات در زمینه میزان افزایش حقوق پرسنل رسمی و قراردادی، املاک فریز شده، ایجاد قانون جامع مدیریت پایتخت و ... شدند.

برخی از اعضا انتقاداتی به عملکرد مدیریت شهری داشتند و عده‌ای هم معتقد بودند اقداماتی صورت گرفته است.

شهردار تهران یکی از شهرداران جسور پایتخت است

پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران در این باره می‌گوید: شهردار تهران یکی از شهرداران جسور پایتخت است که با نگاه تحمل‌گرایانه برنامه‌ها و اقدامات زیادی را در دستور کار قرار داده و گام‌های بسیاری در جهت تحقق آن انجام گرفته و عملیاتی شده است.

وی افزود: متاسفانه برخی از همکاران ما در شورا در زمینه اقدامات شهرداری سیاه‌نمایی می‌کنند و من از رویکرد آن‌ها تعجب می‌کنم چرا که در گذشته مردم به شدت نسبت به طرح‌های املاک فریز شده انتقاد داشتند حالا این سوال مطرح است که اگر این اقدامات ساده بود چرا چند سال گذشته انجام نشده است.

وی افزود: در حال حاضر در همه پهنه‌های فرسوده مجوز یک طبقه اضافه ساخت داده شده و به میزان فضای سبز ۱۲۵۰ هکتار افزوده شده و قرار است امسال۱۵۰۰ هکتار دیگر هم به فضای سبز افزوده شده است.

عده‌ای از اعضای شورای شهر تهران معتقدند که بازخورد کار‌های بلند مدت زمان بر است و باید به مدیریت شهری فرصت داد و باید حمایت‌های لازم را در جهت اجرای برنامه کرد نه اینکه سنگ جلوی پای مدیران انداخت.

احمد صادقی عضو شورای شهر تهران در این باره می‌گوید: بازخورد کار‌های بزرگ در درازمدت خود را نشان می‌دهد و درخواست دارم گزارش پیشرفت این اقدامات به شورا و مردم در مقاطع مختلف داده شود تا شهروندان طعم شیرین تحولات در شهر تهران بچشند.

شهد شیرین اقدامات را نباید با سیاه نمایی‌ها و عنوان آرزو دانستن و تأکید بر عدم تحقق آن تلخ کرد

صادقی در ادامه افزود: نکته بسیار مهم بحث برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در شهر تهران بوده که قرار است با مشارکت بخش خصوصی از داخل و خارج برگزار شود.

صادقی اظهار داشت: اتفاق بزرگی در حال انجام است و شهد شیرین این اقدامات را نباید با سیاه نمایی‌ها و عنوان آرزو دانستن و تأکید بر عدم تحقق آن تلخ کرد.

صادقی گفت: یکی از اقداماتی که می‌تواند در اجرای کار‌هایی که همه فکر می‌کنند انجام نمی‌شود به کار آید مشارکت بخش خصوصی است و امیدواریم توجهات لازم به این امر بشود.

باید معاونین شهردار در جلسات کمیسیون‌های تخصصی شورا حضور یافته و مشکلات را مطرح کنند تا با نگاه کارشناسی بتوانند مشکلات موجود را برطرف کنند.

علیرضا نادعلی سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص جلسه امروز شورای شهر تهران به خبرنگار فارس گفت: امروز شهردار تهران با حضور در جلسه علنی شورای شهر تهران گزارشی از اقدامات شهرداری تهران ارائه کرد.

وی با تاکید بر این موضوع که ارائه گزارش شهردار در صحن یک سنت همیشگی بوده است، گفت: اعضای شورای شهر به سخنان شهردار گوش داده و مواردی را مطرح کردند.

روحیه همکاری و تفاهم در شورای ششم شهر تهران وجود دارد/معاونین شهردار در جلسات کمیسیون‌ها حضوریابند

این عضو شورای شهر تهران بیان کرد: البته بنده همین جا می‌گویم که اعضای شورای شهر حق دارند نظرات خود را بگویند و از ابزار‌های خود استفاده کنند، اما بهتر است هر دو روی سکه دیده شود، هم نقاط مثبت و هم منفی مطرح شود نه اینکه فقط نقاط منفی گفته شود بالاخره در شهر اقدامات زیادی صورت گرفته است و نتیجه برخی اقدامات در آینده نزدیک مشخص‌تر می‌شود.

وی بیان کرد: البته روحیه همکاری و تفاهم در شورای ششم شهر تهران وجود دارد و به نظر بنده بهتر است معاونین شهردار در جلسات کمیسیون‌ها حضور یافته و تمامی برنامه‌ها و مشکلات را مطرح کنند تا با نگاه کارشناسی مشکلات برطرف شود و همچنین شرایط برای خدمت گذاری بهتر فراهم شود.

وی گفت: معاونین باید آمار و ارقام دقیقی را به کمیسیون‌ها ارائه کنند تا بتوان در مورد موضوعات با نگاه کارشناسی تصمیم گیری کرد.

وضع موجود را وضع نگران‌کننده‌ای اعلام نکنیم

وضع موجود در پایتخت نگران کننده نیست و اداره شهر تهران کار سخت و طاقت‌فرسایی است این‌ها بخشی از صحبت‌های مهدی عباسی عضو شورای شهر تهران است.

وی می‌گوید که وضع موجود را وضع نگران‌کننده‌ای اعلام نکنیم اینکه مشکلات شهر تهران رفع شود خواسته ماست و اینکه مواردی مطرح می‌شود بر اساس تجارب است. اگر وعده‌ها عملیاتی نشود سرخوردگی به دنبال دارد. مشکلات شهر تهران در بسیاری از شهر‌ها و کشور‌ها وجود دارد، چه کسانی که نقد داشتند و چه کسانی که حمایت کردند، هدف مشترکی دارند و به دنبال این هستند که مدیریت شهری موفق شود.

برخی از اعضای شورای شهر تهران به گونه‌ای صحبت می‌کنند که انگار در این مدت مدیریت شهری کار صورت نگرفته است. محمد آخوندی عضو شورای شهر تهران در این باره می‌گوید: شورا و شهرداری قرار است در کنار هم شهر را اداره کنند. باید در بیان مطالب دقت شود، چون سخنان ما انتظارات نامعقول ایجاد می‌کند.

آخوندی: برنامه‌ها طوری مطرح نشود که گویا ۱۱ ماه ابتدایی سال شهرداری کاری را انجام نداده است.

وی ادامه داد: برنامه‌ها طوری مطرح نشود که گویا ۱۱ ماه ابتدایی سال شهرداری کاری را انجام نداده است. خدمات ارائه شده قابل تقدیر است، اما قطعا تذکرات و نقد‌هایی را نیز داریم. این را هم بگویم که اداره این شهر کار بزرگی است که توسط پرسنل خدوم شهرداری انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، در ۱۰ ماه گذشته اقداماتی در حوزه‌های مختلف شهری صورت گرفته است. قراردادی در خصوص خرید تجهیزات مترو بسته شده است. همچنین تعداد زیادی معتاد متجاهر از سطح شهر جمع آوری شده است و البته باید برای ساماندهی این افراد دستگاه‌های مسوول هم باید پای کار بیایند. اقداماتی در حوزه ترافیک، منابع انسانی و ... صورت گرفته است و البته خروجی برخی کار‌ها هم زمان بر است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار