انتقاد از طرح کنترل اجاره بهای مسکن بی مورد است
کد خبر: 1095272
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004avg
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۷
امام جمعه کرج:
امام جمعه کرج برخی انتقادها نسبت به مصوبه اخیر در خصوص اجرای "طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی" را بی مورد دانست و لزوم رعایت انصاف توسط صاحبخانه ها در اجاره خانه هایشان را مورد تاکید قرار داد.

آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به مصوبه طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی و برخی انتقادهای بی مورد گفت: با  دقت به شرایط کلی جامعه از لحاظ مسکن و خانه های خالی و اجحافی که برخی صاحبخانه ها دارند را باید توجه و بررسی کنیم بعد نظر دهیم ؛ برخی صاحبخانه ها سخت گیری می کنند.

وی اظهار داشت: این گونه رفتارها برخی صاحبخانه ها با مستاجران برکتی برای صاحبخانه ها  ندارد  و ارتباطات شان با خانوده هایشان بی محبت و در سختی ها  است و شخصیت افراد شناخته می شود.

آیت الله حسینی همدانی  خاطرنشان کرد: کسانی که به هر سختی خانه ای برای خود درست کرده و قصد دارند بخشی از آن را اجاره بدهند باید حواسشان  جمع باشد که شیطان خیمه نزند  و باید از این امر برای رشد معنوی خود  استفاده کرد و مراقب وسوسه شیطان بود.

وی  گفت : برخی مشاوران املاک که در تنور گران شدن مسکن و خانه برای سود بیشتر می دمند بدانند که در تنور جهنم خود  می دمند  و قسمتی از گران شدن خانه ها به دلیل وجود برخی از این افراد است.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تاکید کرد:  با فشار آوردن به زندگی افراد نه تنها زندگی تان آباد نمی شود بلکه  جهنم  خود را آباد خواهید کرد.

وی با اشاره به اینکه سران سه قوه برای تنظیم بازار مسکن  مصوب کردند که اجاره بها در کلانشهر ها  تنها ۲۵ درصد  افزایش یابد و در غیر این صورت  حکم تخلیه خانه  به صاحبخانه داده نمی شود، 

افزود:  عده ای از این مصوبه ایراد می گیرند که مالکیت شخصی است و صاحبخانه هر طور دوست دارد می تواند اجاره دهد  و اصلا نمازی که در این خانه خوانده می شود درست نیست .

آیت الله  حسینی همدانی ادامه داد:  با توجه به این انتقاد ها سوالی از رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه  با توجه به گرانی مسکن سران سه قوه مصوب کردند که اگر صاحبخانه به این میزان افزایش راضی نباشد  و قصد افزایش بیشتر  اجاره بها  را داشته باشد و مستاجر هم بنا به  قانون ترک منزل نکند ، صاحبخانه ناراضی و غصب کرده می داند، آیا به جا آوردن واجبات در این خانه   مانند نماز درست است؟  در اینجا لازم است بدانیم  به طور کلی اگر حکومت اسلامی  با ملاحظه مصالح عمومی کشور مقررات را اعلام کرده است  همه باید به آن عمل  کنند و مستاجر اگر می تواند  با موجر مصالحه نماید  و در صورتی که  چاره ای ندارد سکونت او  در آن با پرداخت اجاره  بر اساس قانون اشکال نداشته و نماز وروزه صحیح است.

 وی گفت :  اگر کسی  به طور مثال گندم بخرد و نگهدارد تا در زمان متناسب  گران تر بفروشد از نظر حکم اولیه ایرادی شرعی ندارد ولی اگر موقعیتی پیش آمد و حاکم اسلامی تشخیص  داد با توجه به مصلحت جامعه این کار احتکار است می توانند اموال این شخص را  با قیمت عادله به فروش برسانید و پولش را به آن بدهید.

وی بیان داشت:   در یکی از نامه های تاریخی امام خمینی (ره ) آمده است که حکومت اسلامی که  شعبه از ولایت مطلقه  رسول اکرم (ص) است یکی از احکام اولیه اسلام است و مقدم بر تمام احکام  فرعی حتی نماز، روزه  و حج است و حاکم می تواند مسجد  و منزلی را که در مسیر خیابان  را  خراب  کند. حکم تحریم تنباکو  توسط میرزا شیرازی از همین نوع حکم  بود.

حسینی‌همدانی  در بخشی  دیگر از اظهاراتش با تبریک ماه ذی الحجه و  و ایام مبارک حج داشت: فریضه الهی حج فرصت بسیار خوبی برای ایجاد وحدت بیشتر بین مسلمانان جهان است. برائت از مشرکان و استکبار ستیزی در حج از اقدامات بسیار خوب در مقابل استکبار و دشمنان اسلام است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه اگر اجتماع حج  به درستی احیا و انجام شود کشورهای مانند فلسطین، لبنان و یمن تحت سلطه  و اشغال طاغوتیان قرار نمی‌گیرد، تصریح کرد: حج باید بتواند منافع عمومی مسلمانان را تامین کند و انجام حج آثار زیادی بر جامعه مسلمین دارد.

وی با بیان اینکه امروز یکی از مهم‌ترین جلوه‌های وحدت امت اسلامی در جهان مراسم حج است، عنوان کرد: مسلمانان جهان اسلام همگی در اعمال حج همه اتفاق نظر دارند و به فضل خدای تعالی شکافی در این زمینه وجود ندارد و این وحدت بی مثال به برکت امام باقر(ع) است.

امام جمعه کرج در بخش دیگر از اظهاراتش با اشاره به سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله علیها  که این روز را به  عنوان روز ازدواج نامیدند، گفت: این پیوند در اوج ساده زیستی و در نهایت محبت و عشق برقرار شد  و این وصلت الگویی زیبا برای همه دوستدران خاندان عصمت بود.

  حسینی همدانی با اشاره به اینکه همه ما باید تلاش کنیم که لوزام ازدواج جوانان فراهم شود و کم کاری در این بخش لازم نیست،گفت: افراد نباید خود را درگیر تشریفات زاید قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه عدم ازدواج  برای بیگانان هم فرصت فراهم می کند، متذکر شد: دشمنان سعی می کنند که جامعه را به سمت بی بندوباری و و تزلزل خانواده بکشانند و در این فرصت باید به این موضوع اهتمام داشت.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب سیاست‌های کلی خانواده را به روسای قوای سه گانه  و رییس مجمع تشخیص مصالحت نظام ابلاغ کرده اند، تصریح کرد: این سیاست‌ها در ۱۶ بند با محتوی بسیار عالی راه‌های هر بخش را تعیین کرده و اگر قوای سه گانه به وظایف ابلاغی خود عمل کنند مشکلات این بخش مرتع می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  ادامه داد: باید برای رفع موانع ازدواج جوانان راهکاری مناسبی اجرا شود و ایجاد مسکن و شغل برای تسهیل گری در ازدواج جوانان مهم است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه تسهیل‌گری در ازدواج جوانان باید مورد توجه خانواده‌ها قرار گیرد، گفت:  باید دستگاه‌ها به وظایف خود در اجرای سیاست‌های ابلاغی ازدواج عمل کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار