ممانعت رژیم سعودی از حضور یمنی‌ها در مناسک حج
کد خبر: 1094314
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004agE
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸
رژیم سعودی برای هشتمین سال پیاپی مانع از رسیدن زائران یمنی به شهر مکه و مدینه برای ادای مناسک حج و عمره شده است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به نقل از تلویزیون المسیره، رژیم سعودی برای هشتمین سال پیاپی مانع از رسیدن زائران یمنی به شهر مکه و مدینه برای ادای مناسک حج و عمره شد.

تعداد بازدید : 5

وزارت ارشاد و امور حج و عمره یمن با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: مقامات سعودی تدابیری را ضد شهروندان یمنی اتخاذ کرده اند که باعث می‌شود برگزاری مراسم حج و عمره برای یمنی‌ها ناممکن شود.

گزارشگر شبکه تلویزیونی المسیره در گزارشی گفت: رژیم سعودی جنگی علیه حج آغاز کرده است و مقامات سعودی هیچ اهمیتی برای برگزاری این فریضه الهی قائل نیستند. در هشت سال متوالی حاجیان یمنی نمی‌توانند در موسم حج به سمت مکه و مدینه روانه شوند، آن‌ها از زمین و دریا و هوا از ورود به خاک سعودی منع می‌شوند، زیرا مقامات سعودی راه را بسته اند و نمی‌گذارند مردم یمن مناسک حج خود را برگزار کنند.

وزارت ارشاد و امور حج و عمره یمن توضیح کاملی در زمینه اقدام رژیم سعودی در محروم کردن مردم یمن از برگزاری مراسم حج و عمره و ادای این فریضه داده است مقامات سعودی تدابیری اتخاذ کرده اند که رفتن به مکه و مدینه را ناممکن می‌کند. این وزارتخانه با انتشار بیانیه‌ای تاکید کرد عربستان سعودی با دفتر‌ها و موسسات یمنی همکاری نمی‌کند تا زائران یمنی نتوانند از استان‌های مختلف یمن برای ادای مناسک حج وارد این کشور شوند.

هشت سال است که زائرن یمنی از ورود به مکه و مدینه منع می‌شوند، زیرا عربستان سعودی آسمان خود را به روی همه پرواز‌های مسافری یمنی بسته است. زائران یمنی همچنین از طریق زمینی نیز نمی‌توانند برای برگزاری مناسک حج اقدام کنند، زیرا گذرگاه‌های مرزی عربستان سعودی نیز بسته است. این اقدامات سعودی باعث شده است صد‌ها هزار نفر از شهروندان یمنی نتوانند این فریضه الهی را ادا کنند.

این اقدامات رژیم سعودی با هیچیک از احکام الهی و عرف‌های اجتماعی و حتی قوانینی که سفر‌های مذهبی و دینی بر آن استوار است مطابقت ندارد. از این رو مقامات سعودی مشروعیت مدیریت مقدسات اسلامی به ویژه برگزاری مراسم حج و عمره را ندارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار