مدارس و ادارات کدام استان‌ها تعطیل شده است؟
کد خبر: 1089772
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZUy
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴
گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه‌های اضطرار آلودگی هوا در استان‌ها جلسه فوری برگزار و در خصوص تعطیلی مدارس و ادارات تصمیم‌گیری کنند.
توده گردوغبار که از عصر امروز وارد کشور شده است، در بخش‌هایی از کشور وضعیت بحرانی ایجاد کرده است. گرد و غبار در سطح کشور موجب شده است تا کارگروه‌های اضطرار آلودگی هوا در استان‌ها جلسه فوری برگزار کنند. حاصل این جلسات به شرح ذیل است:

تهران - با توجه به افزایش آلاینده‌ها و گرد و غبار، کلیه مدارس استان تهران در روز سه‌شنبه ۳ خرداد تعطیل است.

خوزستان - به دلیل شدت یافتن پدیده گردوغبار مدارس، مراکز آموزشی و ادارات در سراسر استان خوزستان در روز سه‌شنبه ۳ خردادماه تعطیل اعلام شد و امتحانات لغو شد.

کرمانشاه - به دلیل نفوذ ذرات گرد و غبار در جو استان و بر اساس تصمیم کار‌گروه شرایط اضطراری آلودگی هوا تمامی بانک‌ها و موسسات اعتباری، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان فردا سه شنبه سوم خرداد ماه تعطیل اعلام می‌شود.

همچنین همه ادارات استان (به استثنای دستگاه‌های خدمات رسان شامل مراکز امدادی، درمانی، بهداشتی، اورژانس۱۱۵، خدمات شهری شهرداری ها، بخش‌های عملیاتی و دارای نوبت کاری، بیمارستان‌ها وآتش نشانی‌ها) در روز سه شنبه تعطیل است.

همدان - فعالیت‌های آموزشی در تمام مدارس استان در نوبت صبح و بعد از ظهر در تمام مقاطع تحصیلی تعطیل شده و حضور دانش آموزان صرفا به منظور شرکت در آزمون‌های پایان سال در مدارس در همان ساعات آزمون صورت می‌گیرد.

به استناد دستورالعمل شرایط اضطراری آلودگی هوا، فعالیت ادارات و دستگاه‌های دولتی به استثنای دستگاه‌های امدادی، بهداشتی و درمانی، بانک‌ها و خدمات اضطراری در روز سه‌شنبه سوم خرداد با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.

ایلام - ادارات، بانک‌ها، مدارس در همه مقاطع و دانشگاه فردا سه شنبه تعطیل است؛ امتحانات هماهنگ استانی پنج شنبه برگزار می‌شود؛ امتحانات نهایی برگزار می‌شوند.

کردستان - با تصویب ستاد مدیریت بحران استان کردستان تمامی ادارات، سازمان‌ها، بانک‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تمامی مدارس شهری و روستای در دو نوبت صبح و عصر سراسر استان به جز دستگاه‌های امدادی و خدمت‌رسان و مراکز درمانی روز سه شنبه سوم خرداد ماه تعطیل اعلام می‌شود.

کهگیلویه و بویراحمد - روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهمئی اعلام کرد؛ به دلیل وقوع شدید ریز گردها، گرد و خاک، کاهش دید افقی و آلودگی هوا فردا سه شنبه ۳ خردادماه ۱۴۰۱، ادارات این شهرستان تعطیل است.
لازم به ذکر است که کلیه مدارس شهرستان در مقاطع مختلف، که فردا آزمون و یا امتحان دارند فقط در راس ساعت برگزاری امتحان و آزمون مربوطه ملزم به حضور در محل آزمون هستند.

زنجان: در پی افزایش ریزگرد‌ها و افزایش آلودگی‌ها مدارس، دانشگاه‌ها و ادارات زنجان تعطیل شد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار