کتاب نظام مسائل آموزش و پرورش لرستان رو‌نمایی می‌شود
کد خبر: 1086862
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Yk2
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۹
مسئول بسیج فرهنگیان لرستان:
خسروی، از تدوین کتاب نظام مسائل آموزش و پرورش با همکاری فرهنگیان خبر داد و گفت: این کتاب هفته معلم رونمایی می شود.

به گزارش جوان از لرستان، «علی خسروی»، امروز(11اردیبهشت)، در جمع در  جلسه گردهمایی فرهنگیان انقلابی با موضوع جهاد تببین و پیوند با ولایت، پیگیری مطالبات فرهنگیان اظهار داشت:  جریان انقلابی به ویژه در آموزش و پرورش زنده و پویا است.

مسئول بسیج فرهنگیان لرستان افزود: جریان انقلابی هوشیار، با آگاهی، زنده و پویا و در همه عرصه‌ها در میدان است که یکی از موارد آن مطالبات است.

وی با اشاره به اینکه کتاب نظام مسائل آموزش و پرورش با همکاری فرهنگیان تدوین و هفته معلم رونمایی می شود، عنوان کرد: اولین بار است که در کشور بر اساس یک نظام علمی کتابی در رابطه با نظام مسائل آموزش و پرورش استانی تدوین می شود.

خسروی با بیان اینکه این کتاب اعتبار علمی یک ساله دارد و باید دوباره تدوین شود، ادامه داد: این جلسات برای ادامه مسئله تدوین  نظام مسائل آموزش و پرورش است

وی به جمع آوری علمی آسیب‌های مطالبه‌گری اشاره کرد و گفت: یکی از آسیب‌های مطالبه در همه دوره‌ها این است که مطالبات عموما علمی و اندیشه ای نیست در حالی که مطالبه حتما باید علمی و بر اساس مطالبات نظام باشد.

خسروی آسیب دوم را مستمر و مدام نبودن خواند و گفت: مطالبات اگر مستمر نشود، دو آسیب دیگر به وجود می‌آید آن هم این است که گفتمان و تصویب نمی شود که معمولا این آسیب به مطالبات همه اقشار وارد است.

مسئول بسیج فرهنگیان لرستان با بیان اینکه آسیب سوم در بستر اخلاق و مسائل انسانی است، عنوان کرد:  مطالبه منطق، قائده و روش می‌خواهد که محور این منطق  و شما فرهنگیان هستید.

وی با بیان اینکه نکته دیگر اینکه ما نتوانستیم مطالبات را هم‌افزار و هماهنگ کنیم، افزود:  مسئله انقلابی و غیر‌انقلابی‌گری چیست؟ لزوما غیر انقلابی به معنای ضد انقلابی نیست بلکه ممکن است فرد فقط پیگیر و در صحنه نباشد و انقلابی نیز صرفا چیزی که در دل و ذهن ما است نیست، وقتی جهت‌گیری فعالیت ها و انقلابی گری ما در  مقابله با توطئه دشمن باشد آنجا رنگ و بوی انقلابی و جهادی می‌گیرد.

خسروی با بیان اینکه ما نتوانستیم فرهنگ انقلابی وانقلابی‌گری را خیلی پیاده کنیم به ویژه در مسائل سیاسی گفت: هنر ما این است غیر انقلابی را انقلابی کنیم.

وی با اشاره به اینکه در رتبه بندی فرهنگیان کلیاتی هست که موفقیت است، گفت: این لایحه ۱۲ سال است که روی زمین بوده، تصویب قانونی شده  و ابلاغ شده پس کلیات موفقیت‌آمیز است، آیین‌نامه‌ها و دستورالعملهای اجرایی آن اشکالاتی دارد اما این را نباید به حساب کلیات آن گذاشت  و برای جزئیات  جای حرف هست.

مسئول بسیج فرهنگیان لرستان با بیان اینکه پیشنهادم به دولت و وزارت آموزش و پرورش این است که اجرا کنند و سالانه برخی ایرادات را برطرف کنند، از کارکردهای ما نیز این است که مطالبات  را بیان کنیم، تصریح کرد: انتقاد از دولت باید دلسوزانه و منصفانه  باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار